Autor Wątek: Związek zawodowy Floriana  (Przeczytany 11729 razy)

devon

  • Gość
Związek zawodowy Floriana
« dnia: Grudzień 27, 2012, 14:45:49 »
Witam, mam się zdecydować czy dołączyć do związków zawodowych Floriana, bądź też jakichś innych, mógłby się ktoś wypowiedzieć? Jakieś "za" lub jakieś "przeciw"?

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Związek zawodowy Floriana
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 27, 2012, 15:10:44 »
To jest tak jak z dziewczyną, jedną się kocha a inną nie! Racjonalnie się tego nie da wytłumaczyć.

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Związek zawodowy Floriana
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2012, 07:28:31 »
Ja również, wiele lat temu zostałem członkiem ZZ Florian, i mogę dziś stwierdzić  że podjąłem słuszna decyzje. Po prostu mam pewien wpływ na sprawy służbowe.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Związek zawodowy Floriana
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2012, 10:35:01 »
a ja powiem ci tak nie zapisuj się nigdzie, związki w PSP to jedno wielkie nieporozumienie nie licz na to że ktoś kiedyś ci pomoże.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Związek zawodowy Floriana
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2012, 08:36:42 »
... związki w PSP to jedno wielkie nieporozumienie nie licz na to że ktoś kiedyś ci pomoże.
Każdy ma prawo do własnego zdania, choćby najbardziej głupiego.  :szalony:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Związek zawodowy Floriana
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 17, 2013, 09:20:38 »
Nie ma chyba sensu zakładania nowego wątku, ale warto przypomnieć że
DZISIAJ JEST 20 ROCZNICA ZAŁOŻENIA ZWIĄZKU ZAWODOWEGO STRAŻAKÓW "FLORIAN".
Wszystkim członkom "Florka" wytrwałości w działaniu i większych sukcesów w obronie interesów strażaków.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline kordzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Związek zawodowy Floriana
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 17, 2013, 11:58:07 »
Przynależność do związku zawodowego jest swojego rodzaju polisą ubezpieczeniową, nigdy nie wiadomo w jakie tarapaty popadniesz. Oczywiście związki nie załatwią każdej sprawy, a również nie powinno się do nich z każdą sprawą zwracać. Najwięcej negatywnych zdań wypowiadają ci, którzy do związków nie należą lub należeli i z jakichś przyczyn wystąpili. Można mnożyć przykłady jak powstanie organizacji związkowej zmieniło/poprawiło sytuację w komandach, zwłaszcza tych gdzie komendanci działali bez żadnych zahamowani, czy nadzoru społecznego. Oczywiście i w związkach są ludzie o umówmy się "miękkim kręgosłupie moralnym", ale tak jest w wielu organizacjach, czy dziedzinach.