Autor Wątek: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.  (Przeczytany 34384 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 29, 2012, 14:10:19 »
Nie obraź się ale w zakresie stosowania pneumatyki jest kilka błędów na tych zdjęciach , albo minimum braku stosowania dobrych ogólnie przyjętych praktyk . Oczywiście jeśli mówimy że to jest akcja a nie ćwiczenia bo tam czasami celowo pozwalamy popełniać błędy

Słabo uczyli , albo nie uważałeś – @stolarza też uczyli w SGSP na dziennych to może wymienicie spostrzeżenia  :rofl:

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 29, 2012, 14:20:47 »
To jest akcja, błędy są, widać gołym okiem jak te poduszki się zachowują (dolna powinna tworzyć "kołyskę" dla górnej, ale w tym przypadku takie rozwiązanie nic nie dawało, po prostu ciężar nie unosił się). Ale w tamtej sytuacji nie można było tego wykonać lepiej. Już samo podłożenie poduszek wymagało żmudnej kilkugodzinnej pracy. A działały m.in. jednostka specjalizująca się w ratownictwie technicznym oraz jednostka wchodząca w skład USAR.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 29, 2012, 14:31:23 »
jak już napisałem, poduszki nie zachowywały się tak jak powinny - dolna wypukła jak balon, górna mało stabilna, ale inne ich wypełnienie nie przynosiło zamierzonego efektu. ciężar unosiliśmy na wysokość taką, by móc przerzucić dołem bosak i przeciągnąć nim zawiesia. w przypadku uszkodzenia poduszek lub stoczenia się ciężaru nie mógł on upaść nigdzie indziej, niż w miejscu gdzie leżał, więc nie było zagrożenia, że ktoś zostanie przygnieciony.

[załącznik usunięty przez administratora]

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 29, 2012, 15:20:04 »
@zero-11 po pierwsze hasło USAR , jakby nie poruszaj nawet jako miernik jakości – zresztą wyżej dałem to do zrozumienia jak sugerowałeś ćwiczenia z JRG 4 – Poznański GPR pod kierownictwem samego dowódcy zjeżdża smieciarką z nogi poszkodowanego bo nie ma nawet pomysłu jak szybko i sprawnie podnieść koło . Zdjęcia wyżej ( te z Jelczem ) były wykonane na tą okazję bo lekko kilku kolegów zmroziło jak to usłyszeli . Nie wiem czy JRG 4 ale są koledzy w Polsce w JRG którzy na bazie tych zdjęć dopracowali własne techniki i dobrali sprzęt , choćby pasy do podwieszenia osi w celu skrócenia drogi podnoszenia w takim przypadku .

Problem poduszek na twoich zdjęciach poza niuansami dobrych praktyk np. nie układania złączek z jednej strony poduszek co jest niebezpieczne w przypadku wyboczenia, co widać na zdjęciach , ale co pokazałem również na zdjęciach w temacie poduszek z kontenerem celowo zrobione na ćwiczeniach. Po prostu jest duża szansa że złączki wzajemnie się uszkadza.

Ale wydaje mi się że problem waszej cysterny , czasu i potu to właśnie problem drewna . Posiadając odpowiedni zestaw drewna można było by to zrobić łatwiej i szybciej , w tym niekoniecznie podkopywać się .

Zresztą nie kumam pomysłu jaki przyświecał KDR .

Ale chyba trzeba poszukać starego GCBM 18/8 – wiem nawet gdzie stoi i zrobić materiał szkoleniowy
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 15:27:25 wysłana przez MIKO »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 29, 2012, 15:49:13 »

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 29, 2012, 15:52:31 »
Szczerze mówiąc to nie spotkałem się nigdy wcześniej z problemem uszkodzenia złączek w poduszkach w taki sposób. Zazwyczaj przy zastosowaniu 2 poduszek jedna na drugiej układam je tak, by złącza były z jednej strony (a czasem inaczej się nie da), bo z drugiej mam miejsce np. na podejście z deską, torbą R-1 czy czymkolwiek innym jeśli jest taka potrzeba; nic nie pląta mi się pod nogami. Teraz dopiero przyjrzałem się temu zdjęciu poduszek pod kontenerem o którym piszesz, i powiem ci, że faktycznie jest to problem, ale dla mnie raczej niemożliwy do wystąpienia, jeśli poduszki byłyby tylko dwie (tam są trzy, co również jest niezgodne z przepisami). Na pozostałych zdjęciach, które zamieściłeś tylko w 1 przypadku złącza są po różnych stronach, ale nigdzie nie widać zagrożenia by złącza wzajemnie się mogły uszkodzić. Może to kolejny mit autorów przepisów i zasad  :szalony:
Co do zamiaru KDR - przede wszystkim wykonanie dostępu pod cysterną, która ważyła 40 ton. ograniczony dostęp, waga, to sprawiło, że działania polegały na wybraniu kostki, podkopaniu, podłożeniu poduszek na ile to możliwe i uniesieniu na ile to możliwe. przerzuceniu w bezpieczny sposób zawiesi a później jeszcze zabawa ze stawianiem na koła. Drewno było, bo jak napisałem na miejscu kilka specjalistycznych zastępów (SCRt, SRt, 2x SCRd).
Jak masz faktycznie patent jak to zrobić szybciej na drewnie to tym lepiej dla ludzi czytających to forum. ja na pewno z chęcią skorzystam.
pozdr.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 16:30:44 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 29, 2012, 16:52:58 »
Materiał szkoleniowy:
http://www.straz.lodz.pl/doc/ratownictwo.pdf

Panowie z KW w Łodzi: może by tak poprawić ten konspekt, bo żal takie głupoty ludziom pokazywać. A jak ktoś nie zna się na jednostkach, to niech nie zamieszcza w nim zadań matematycznych.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 29, 2012, 17:45:30 »
Niema takiego przepisu o którym piszesz – sprzęt stosuje się zgodnie z instrukcją producenta ( BHP w PSP) . To są poduszki płaskie które są przystosowane i piętrowania po trzy , piętruje je również po 4 co jest odstępstwem od instrukcji ale przy odpowiedniej stabilizacji w pełni bezpieczne – w efekcie mam 70 cm unoszenia za jedną drogą , dla dość dużej nośności bo z uwagi na powierzchnie płaską niema takiej utraty nośności wraz z wysokością unoszenia .

A co z tym związane na zdjęciu niema błędu ilości poduszek  -_-

A wyboczyć na bok i uszkodzić złącza mogą właśnie szczególnie poduszki tradycyjne z uwagi na swoją konstrukcję.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 29, 2012, 18:00:06 »
a faktycznie, to płaskie poduchy typu flat bags - nie douważyłem  :rofl:  dziwnie to wszystko zjechało jak na płaskie poduszki.
wspomniane przez @Grzela materiały z KW Łódź również mówią o zakazie umieszczania więcej niż dwóch poduszek jednej na drugiej - mogliby powołać się chociaż na instrukcję producenta.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 29, 2012, 19:30:24 »
@MIKO nie odpowiedziałeś na zadane wcześniej przez @zero-11 pytanie odnośnie Twojego sposobu podniesienia cysterny z wykorzystaniem drewna i "bez podkopywania".
Myślę,że taka wiedza przyda się wszystkim czytającym, a trzeba się dzielić dobrymi rozwiązaniami.
Pozdrawiam

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 29, 2012, 20:55:33 »
- pierwsza rzecz jaka mnie zastanawia to jaki cel miało uniesienie całej cysterny jednocześnie w celu podłożenia zawiesi pasowych ? 

- druga dlaczego się podkopywano , a nie próbowano działać poduszkami w pozycji zastanej . Wydaje mi się ( robiłem to na dużych rurach średnicy 2 m ) że klinując koła naczepy, w tym by nie pracowały w dół na zasadzie kołyski i budując stanowisko dla poduszek pod lekkim kontem w zaparciu o ten murek ogrodzenia  powinno się unieść tył naczepy i przełożyć pas. Ewentualnie poduszki pod oś i stanowisko  przy murku .  Dalej to już praca dźwigu.

- zresztą podobnie jeśli podkopano – to podkopano tak by zamiast poduszek włożyć pierwsze pasy - co umozliwia częściowe unoszenie dla wkładania kolejnych , 

Po prostu nie kumam trochę  stopnia trudności zadania jakie przyjął sobie KDR – albo o czymś nie wiem – ale byłem przy takich podnoszeniach w tym cystern samonośnych i tak to robiono – pomoc drogowa niema poduszek .

Dyskutować można zacząć w momencie kiedy niema możliwości prazy dla dźwigu czy wyciągarek lub zadanie jest realizowane w trybie  pilnym 

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 29, 2012, 22:19:52 »
No właśnie:
- pasy były podkładane w różnych odstępach czasu, to nie tak, że raz cysternę do góry i przerzucamy sobie w 4 miejscach zawiesia. praktycznie podłożenie pasów z tyłu powinny załatwić poduszki z tyłu cysterny, ale nie dawały rady dźwignąć ciężaru. te w środkowej części wymagały już wykorzystania poduszek w co najmniej dwóch innych punktach.
- w pozycji zastanej próbowano działać, bez efektu oderwania cysterny od podłoża na tyle, by przerzucić pasy. podkopanie miało 2 cele: miejsce dla poduszek - nawet po wykonaniu poduszek umiejscowione one były z boku z punktu widzenia środka symetrii cysterny, to nie tak, że podkopano się do połowy pod cysternę, no może jedynie w części tylnej, bo tam był ułatwiony dostęp z boku. drugi powód podkopania to próba przerzucenia pasów w tym pokopie. Poza tym z tyłu naczepy nie można było działać poduszką pod kątem, tak jak pisze @Miko. na zdjęciu widać tam czarną rurę o średnicy jakiś 7-8 cm, tzw. bajbas. Gdybyśmy działali pod kątem rura ta mogłaby zostać uszkodzona przy napieraniu na kostkę, a wtedy mielibyśmy jeszcze wyciek tego medium.
- praca dźwigu odpadała - brak pola pracy - przewody nad miejscem zdarzenia.

Sam nie wiem co było problemem w tym przypadku. Podejrzewam, że spowodowane to było ciężarem całego zestawu. Kilka razy na ćwiczeniach stawiałem pustą cysternę w podobny sposób, ale przerzucenie zawiesi odbywało się bezproblemowo, bo po zastosowaniu tylko jednej poduchy właśnie pod kątem miałem prześwit ok 5 cm. Tu żaden. Poza tym stawiałem tą pustą cysternę wykorzystując 1 wciągarkę 25 ton, a druga 20 t. jedynie do asekuracji przed bujnięciem. W tym przypadku 4 wciągarki miały olbrzymi problem z poderwaniem tego z ziemi.

Co do pracy wciągarek, jeden SCRd musiał stanąć tak, by łapy były wbite w asfalt jezdni, czyli w odległości ok. 6 m od cysterny, co znacznie zmniejszyło uciąg wciągarek. Pierwotne postawienie samochodu w podwórzu posesji spowodowało wbicie łap w ziemię na głębokość kilkudziesięciu cm. a następnie ściąganie samochodu w kierunku jezdni. Rozoraliśmy człowiekowi podwórko na długości 1 m. więc trzeba było przestawić się na utwardzony grunt. Z resztą asfalt w miejscu wbicia łap po zakończeniu wcale nie wyglądał ciekawie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2012, 22:23:16 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 29, 2012, 22:40:06 »
No poduszki są trochę małe jak na ten ciężar i to chyba główny problem  .
 
Ale jest zestaw którym 3-4 osoby (bez dźwigów i wyciągarek ) by dość szybko i sprawnie postawiły tą cysternę ( cysterna jest na ramie ) – miałem okazje robić nim pokazy z 20 lat  , ale PSP pomimo swojej potęgi i dziesiątek rocznie położonych cystern i nie tylko nie gustuje w takich zabawkach – można powiedzieć za profesjonalne – a proste i niedrogie . A wydaje mi się że jest w Warszawie .

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 29, 2012, 23:55:56 »
możesz coś więcej o tym zestawie?

załatwiłem umieszczenie filmików na u-tube; w sumie 5 części.
http://www.youtube.com/watch?v=5M68ODUhixg

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 30, 2012, 03:11:43 »
Jest taki system stworzony przez Lukasa dla Kolejnictwa

Tak jak w przypadku podstawowych hydraulicznych narzędzi ratowniczych nie jestem fanem Lukasa tak w ciężkim ratownictwie kolejowym maja tradycje i doświadczenia .

System jest bardzo prosty opiera się na dwóch siłownikach i specjalnej linie (drabince)  którą opasa się cysternę ( na pokazach wiele lat temu  jeszcze chyba nie istniał FireMax  pamiętam była to pochylona lokomotywa ) nawet gdzieś miałem na kasetach filmy szkoleniowe tylko chyba nikt niema już Video . 
Jak sprawdziłem w katalogach system jest 25 t (zestaw)  choć większy siłownik ma 50 t – jak nie jednym to dwoma takimi zestawami bez problemu 2-4 ludzi by postawiło taką cysternę .

Nie pamiętam już czy PKP wówczas kupiła na pociągi ratownicze te systemy – mogę się dowiedzieć ale jest to niezwykle proste i skuteczne rozwiązanie .

http://aufgleistechnik.lukas.com/Aufgleisanlagen/Aufrichten+_+Ziehen.html

http://aufgleistechnik.lukas.com/Aufgleisanlagen/Aufrichten+_+Ziehen/Aufrichtsystem.html

tylko my mamy duże czerwone i robiące eoeoeoeoe – niekoniecznie poszukujemy rozwiązań dla sytuacji które nas spotykają w czasie akcji ratowniczych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 03:17:11 wysłana przez MIKO »

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 30, 2012, 12:41:30 »
PS. Tylko nie sugerujcie się filmem – nie wiem dlaczego jest on zmontowany z takich scen by nie pokazać jakby całej technologii , a wręcz trochę ją wypaczyć . Moment gdy Panowie podkładają kolejny ( mały słownik )  jest trochę oszukany – nie podkładają go by podnieść czy zabezpieczyć ciężar w celu przestawienia dużego siłownika, a jedynie by wepchnąć głowicę w linę – dlatego nie prawdziwe są kąty jego ustawienia itd.

Offline Kasper

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 23, 2013, 16:34:12 »
Jeśli można to ja bym prosił kolegę @ignacy o zajęcie stanowiska w tej sprawie :
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=N1z9XvxTrTg

ZRM na miejscu nie widać. Skoro tak to, czy zasadnym było podjęcie decyzji o ewakuacji poszkodowanego przy takim zmiażdżeniu ?

Być może rozczaruję Ciebie tym, że to ja odpowiem...

Tak, Twoja sugestia jest właściwa, należałoby wdrożyć procedurę "zmiażdżeniową" o ile upłynęło 10min. od wystąpienia ucisku. Niemniej, przy takim ciężarze i strukturze gąsienicy moje obawy skierowałbym ku krwotokowi i ewentualnemu powstaniu zatorów.

Nie wiemy jaki był cel ćwiczenia. Mogło chodzić jedynie o uniesienie pojazdu gąsienicowego. Być może dowódca zarządził jedynie omówienie części dotyczącej KPP.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2013, 17:50:21 wysłana przez Kasper »
Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare. Cyceron.

Oceniając człowieka pomyśl, co byłby wart, gdyby nie był na stanowisku. Oscar Wilde

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 23, 2013, 16:41:26 »
Spoko cieszę się, że odpowiadasz i w ogóle rozczarowany nie jestem :)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Człowiek pod ciężarem - samochód SCRt a ratownictwo techniczne.
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 02, 2013, 20:47:20 »
Takie dzisiejsze ćwiczenia w temacie , może ktoś ma podobne i podzieli się doświadczeniami :

Oczywiście uniesione z poziomu zero - na wysokość 1 m sprzętem z mojego GBA

Sami uczestnicy to już pierwsza tona na stabilizacji

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2013, 20:52:12 wysłana przez MIKO »

Offline Lett

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2014, 22:39:00 wysłana przez Lett »