Autor Wątek: ilość miejsc - warszawa  (Przeczytany 6261 razy)

Offline sapoznan123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
ilość miejsc - warszawa
« dnia: Grudzień 09, 2012, 21:34:31 »
witam. w tym roku kończe sa w Poznaniu. chcialem zapytac czy orientuje sie ktos jakie bedzie zapotrzebowanie na aspirantow w 2013 roku, albo jak to wygladalo w latach poprzednich.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 09, 2012, 21:52:16 »
Warszawa bierze wszystkich chetnych
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sapoznan123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 09, 2012, 22:04:40 »
Skąd masz takie informacje? :) jesli chetnych bedzie np 15 to co wtedy.. trzeba wziac jeszcze pod uwage oficerów

czikopolako

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2012, 23:29:11 »
Kolego Eqinox, a czy aspirynka z pięcioletnim stażem może liczyć na coś więcej niż dow. zastępu i kasę, która pozwoli jakoś przeżyć w Warszawie?

turkiturki

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2012, 01:42:28 »
Warszawa zapchana, żeby się dostać trzeba mieć wujka generała  :straz:

Z SGSP jak chcą zostać w stolicy, to podobno muszą przechodzić jakiś egzamin organizowany przez KM, bo miejsc mało, a chętnych dużo.

A wszystko pewnie przez to, że kasa sporo wyższa niż w innych miastach, no i ten dodatek stołeczny...  :rofl:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2012, 08:05:59 »
Warszawa bierze wszystkich chetnych
Poooonoć miejsc dla oficerów ma być 6, a chętnych jest bodajże 25  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2012, 17:28:30 »
Warszawa zapchana, żeby się dostać trzeba mieć wujka generała  :straz:

Z SGSP jak chcą zostać w stolicy, to podobno muszą przechodzić jakiś egzamin organizowany przez KM, bo miejsc mało, a chętnych dużo.

A wszystko pewnie przez to, że kasa sporo wyższa niż w innych miastach, no i ten dodatek stołeczny...  :rofl:
Widze ze nie masz pojecia co piszesz!! Wiec prosze nie wypowiadaj sie!
Kolego Eqinox, a czy aspirynka z pięcioletnim stażem może liczyć na coś więcej niż dow. zastępu i kasę, która pozwoli jakoś przeżyć w Warszawie?
Bez wyższego wykształecenia masz d-ce zastepu i nic wiecej a kasa nie wiele sie rózni od innych miast. A z utrzymaniem to chyba wiesz jak jest w warszawie szczególnie mieszkanie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

turkiturki

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 20:46:06 »
Widze ze nie masz pojecia co piszesz!! Wiec prosze nie wypowiadaj sie!

Chyba ty nie masz. Robię w Warszawie to wiem jak jest.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 10, 2012, 21:57:43 »
Widze ze nie masz pojecia co piszesz!! Wiec prosze nie wypowiadaj sie!

Chyba ty nie masz. Robię w Warszawie to wiem jak jest.
To zdradz mi tajemnice na której JRG daja stołeczny i gdzie kasa jest tak rewelacyjna.... I gdzie tak mało miejsc ze na badabnia stazystów kieruja po 50 osób potem 50....... A i najwazniejsze kto prowadził ten egzamin dla absolwentów SGSP, kiedy on sie odbył...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

chikopolako

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:10:20 »
!
Kolego Eqinox, a czy aspirynka z pięcioletnim stażem może liczyć na coś więcej niż dow. zastępu i kasę, która pozwoli jakoś przeżyć w Warszawie?
Cytuj
Bez wyższego wykształecenia masz d-ce zastepu i nic wiecej a kasa nie wiele sie rózni od innych miast. A z utrzymaniem to chyba wiesz jak jest w warszawie szczególnie mieszkanie.
..

Wiem wiem...kosmos, prawie pół pensji poszłoby i to na kawalerkę... wyższe mam, ale tylko cywilne, tzw. "przydatne w PSP"...
Jednym słowem nie pocieszyłeś mnie Kolego :P dziękuję za informację i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2012, 22:11:36 wysłana przez robn »

turkiturki

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:20:19 »
To zdradz mi tajemnice na której JRG daja stołeczny i gdzie kasa jest tak rewelacyjna....

Kolego, bardzo mi przykro, że nie wyczułeś ironii w ostatnim zdaniu mojego posta, które dodatkowo opatrzyłem ikonką  :rofl:

I gdzie tak mało miejsc ze na badabnia stazystów kieruja po 50 osób potem 50....... A i najwazniejsze kto prowadził ten egzamin dla absolwentów SGSP, kiedy on sie odbył...

Zaś co do reszty... Autor wątku nie jest stażystą przyjmowanym "z ulicy", tylko przyszłym absolwentem SA, czujesz różnicę? Rozumiesz, że dla takich osób nie ma 50 miejsc? A co do egzaminu to popytaj podchorążych chcących zostać w stolicy, może Ci powiedzą.

Pozdro!

marek117

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:46:00 »
Witam. Mam pytanie trochę z innej beczki, ale nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. Jako mł. aspirant na stanowisku dowódcy zastępu ile powinienem zarabiać? Rozmawiałem z komendantem to powiedział mi, że z 2500zł po podwyżce, czy to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 11, 2012, 00:00:25 »
Nieomieszkam jutro zadzwonic do dwóch absolwentów czy cos zdawali... w ciagu ostatnich 3 lat przyszli do słuzby
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

turkiturki

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 11, 2012, 00:13:15 »
Nieomieszkam jutro zadzwonic do dwóch absolwentów czy cos zdawali... w ciagu ostatnich 3 lat przyszli do słuzby

Znowu się nie zrozumieliśmy ;) Nie chodzi o absolwentów sprzed kilku lat tylko tych ludków, którzy będą kończyli szkołę w maju 2013. Dużo chętnych, mało miejsc i podobno KM zrobiła jakiś swój "konkurs", żeby wybrać najlepszych.

asp bolek

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 11, 2012, 18:47:34 »
Witam. Mam pytanie trochę z innej beczki, ale nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. Jako mł. aspirant na stanowisku dowódcy zastępu ile powinienem zarabiać? Rozmawiałem z komendantem to powiedział mi, że z 2500zł po podwyżce, czy to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Osobiście jako aspirant na dowódcy zastępu dostaję 2400zł na ręke czyli po podwyżce będzie ponad 2600zł ( nie płacąc żadnych dodatkowych ubezpieczeń) Oczywiście zależy to od dodatku służbowego ( u mnie 150zł), który uzależniony jest od widzimisię komendanta. U mnie jak dostajesz stanowisko to z automatu zabierany masz dodatek służbowy, tak żeby zarabiać tyle samo.
Pozdrowienia z wielkopolski.

Offline Kuguar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 12, 2012, 10:36:57 »
Cytuj
U mnie jak dostajesz stanowisko to z automatu zabierany masz dodatek służbowy, tak żeby zarabiać tyle samo.
Pozdrowienia z wielkopolski.

To co to za awans? Normalnie nienormalne :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 12, 2012, 11:34:54 »
Przyszli absolwenci SGSP zainteresowani dalszą służbą w KM PSP m. st. W-wa (było ich 20-kilku) pisali test zorganizowany w świetlicy jednej z JRG. Z tego co słyszałem, było trochę pytań, które chyba całkowicie pokrywały się z tymi, które spotkać można w zestawie pytań  do wykorzystania podczas gotowości inspekcji operacyjnej.
Mieli dzwonić i umawiać się z ludźmi na rozmowy, ale chyba nadal cisza.

W zeszłym roku i latach poprzednich nie było tego typu akcji.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

mł asp st rat

  • Gość
Odp: ilość miejsc - warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 12, 2012, 18:37:04 »
Witam. Mam pytanie trochę z innej beczki, ale nie chcę zakładać nowego tematu i zaśmiecać forum. Jako mł. aspirant na stanowisku dowódcy zastępu ile powinienem zarabiać? Rozmawiałem z komendantem to powiedział mi, że z 2500zł po podwyżce, czy to prawda? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Osobiście jako aspirant na dowódcy zastępu dostaję 2400zł na ręke czyli po podwyżce będzie ponad 2600zł ( nie płacąc żadnych dodatkowych ubezpieczeń) Oczywiście zależy to od dodatku służbowego ( u mnie 150zł), który uzależniony jest od widzimisię komendanta. U mnie jak dostajesz stanowisko to z automatu zabierany masz dodatek służbowy, tak żeby zarabiać tyle samo.
Pozdrowienia z wielkopolski.

To ja świeżo po szkole na stanowisku starszego ratwonika płacać dodatkowe ubezpieczenie dostałem na ręke prawie 2500, po podwyżce mam ponad 2700.