Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431684 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #725 dnia: Październik 10, 2017, 18:19:36 »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #726 dnia: Październik 10, 2017, 18:35:13 »
Czyli do 30 listopada 2015 roku eksternistyczny technik pożarnictwa był uznany i do tego momentu można było dostać stanowisko i stopień? Teraz w myśl ustawy o PSP nie można?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #727 dnia: Październik 10, 2017, 18:40:55 »
Czyli do 30 listopada 2015 roku eksternistyczny technik pożarnictwa był uznany i do tego momentu można było dostać stanowisko i stopień? Teraz w myśl ustawy o PSP nie można?
Jeśli nie ma ukończonej szkoły PSP nie ma kwalifikacji wymaganych dla stanowisk aspiranckich (od 1 grudnia 2015 r.). Tak jak kiedyś technik pożarnictwa z wyższym wykształceniem mógł zajmować większość stanowisk oficerskich a już nie może (do 30 listopada 2015 r. mógł). Przypomnę jeszcze, że "nowy" 01 jest od końca grudnia 2015 r. więc nie jest niczemu winny.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 18:49:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #728 dnia: Październik 10, 2017, 18:55:14 »
Nie jest winny, ale mógł zrobić pewne ruchy razem z rządem w kierunku zmiany (tak niekorzystnej dla techników pożarnictwa po ekst.) tej ustawy, która weszła w życie od 1 grudnia 2015, a nie zrobili bo może była im na rękę... A poza tym przykład z miesiąca września, technik pożarnictwa po eksternistycznej bez szkoły mianowany na stanowisko aspiranckie, więc sory Eqiunox, tak jak wspomniałem - PSP jest tyle co województw + KG w Warszawie :D a my możemy sobie tu tylko dyskutować - "Moja jest tylko racja i to święta racja bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #729 dnia: Październik 10, 2017, 19:01:40 »
A poza tym przykład z miesiąca września, technik pożarnictwa po eksternistycznej bez szkoły mianowany na stanowisko aspiranckie, więc sory Eqiunox, tak jak wspomniałem - PSP jest tyle co województw + KG w Warszawie :D a my możemy sobie tu tylko dyskutować -
To niech siedzi cicho bo decyzja wydana z naruszeniem prawa jest łatwa do uwalenia i straci stanowisko.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #730 dnia: Październik 10, 2017, 19:02:23 »
To nie wina ludzi ze zaoszczedzili kase komend i zdobyli dyplomy. Teraz sie jeszcze ich wyśmiewa i jasno się mówi że do szkoły komendant ich nie skieruje pomimo ze np gdyby jeszcze byli podoficerami byliby najstarsi na podziale.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #731 dnia: Październik 10, 2017, 19:46:26 »
Nie jest winny, ale mógł zrobić pewne ruchy razem z rządem w kierunku zmiany (tak niekorzystnej dla techników pożarnictwa po ekst.) tej ustawy, która weszła w życie od 1 grudnia 2015, a nie zrobili bo może była im na rękę...
Może im nie przeszkadza, może problem jest tak marginalny a rozwiązanie nie wymaga zmiany ustawy.
To nie wina ludzi ze zaoszczedzili kase komend i zdobyli dyplomy. Teraz sie jeszcze ich wyśmiewa i jasno się mówi że do szkoły komendant ich nie skieruje pomimo ze np gdyby jeszcze byli podoficerami byliby najstarsi na podziale.
Nic nie zaoszczędzili na ten moment ponieważ dalej nie mają kwalifikacji do zajmowania stanowisk aspiranckich. A co do wieku i wyśmiewania to jest takie przysłowie "nadgorliwość gorsza od faszyzmu" :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #732 dnia: Październik 10, 2017, 20:04:10 »
Pier...dolisz jak zwykle. W jednym wątku wypisujesz o brakach kadrowych a teraz stajesz w opozycji. Zresztą czego się można po tobie innego spodziewać związkowcu z sercem w du.pie. Dla tych ludzi prawo działa wstecz a Ty klaszczesz i się cieszysz.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #733 dnia: Październik 10, 2017, 20:11:08 »
Pier...dolisz jak zwykle. W jednym wątku wypisujesz o brakach kadrowych a teraz stajesz w opozycji. Zresztą czego się można po tobie innego spodziewać związkowcu z sercem w du.pie. Dla tych ludzi prawo działa wstecz a Ty klaszczesz i się cieszysz.
Nie staje w żadnej opozycji tylko się z ciebie śmieje jak koledzy z jednostki  :rofl: Nie działa wstecz, znam kilka przypadków techników eksternistycznych, którzy dostali stopnie i stanowiska i wraz ze zmianą ustawy nikt im tego nie odebrał. A, że ty nie dałeś rady to miej pretensje do siebie a nie do mnie, a zresztą miej je do mnie, do związków i do całego świata. Wolę aby braki kadrowe uzupełniła zmiana rozporządzenia niż kolejne mieszanie w ustawie o PSP bo każda kolejna zmiana jest gorsza. Poza tym zmiana rozporządzenia da wszystkim podoficerom równe szanse nie zależnie czy mają wyższe studia technika pożarnictwa czy szkołę mechaniczną.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 20:20:22 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #734 dnia: Październik 10, 2017, 20:13:35 »
Nie jest winny, ale mógł zrobić pewne ruchy razem z rządem w kierunku zmiany (tak niekorzystnej dla techników pożarnictwa po ekst.) tej ustawy, która weszła w życie od 1 grudnia 2015, a nie zrobili bo może była im na rękę... A poza tym przykład z miesiąca września, technik pożarnictwa po eksternistycznej bez szkoły mianowany na stanowisko aspiranckie, więc sory Eqiunox, tak jak wspomniałem - PSP jest tyle co województw + KG w Warszawie :D a my możemy sobie tu tylko dyskutować - "Moja jest tylko racja i to święta racja bo nawet jak jest twoja to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

A Dyplomy Technik Pozarnictwa i Swaidectwo ukończenia kwalifikacji Z22 i Z23 jest z sierpnia 2014 i września 2014 to jak to się ma do tego co piszesz a ustawa weszła w sierpniu 2015 prosze zinterpretuj mi to

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #735 dnia: Październik 10, 2017, 20:19:26 »
A Dyplomy Technik Pozarnictwa i Swaidectwo ukończenia kwalifikacji Z22 i Z23 jest z sierpnia 2014 i września 2014 to jak to się ma do tego co piszesz a ustawa weszła w sierpniu 2015 prosze zinterpretuj mi to
Nic to nie zmienia, tu nie ma nic do interpretacji... Miał kwalifikacje do zajmowania stanowisk aspiranckich do 30 listopada 2015 r. i jeśli do tego dnia zajął stanowisko to wszystko jest oki. Po tym dniu brakuje mu świadectwa ukończonej szkoły PSP i koniec niestety nie ma kwalifikacji bo przepisy się zmieniły.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #736 dnia: Październik 10, 2017, 20:21:57 »
Aha ok

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #737 dnia: Październik 10, 2017, 20:39:35 »
Equinox nie znam Cię, nie wiem gdzie działasz, czy jesteś kimś wysoko ustawionym w PSP czy w związkach (mogę snuć jedynie domysły) :P, ale czy ta Twoja interpretacja gdzieś została zastosowana?? Osobiście znam 3 województwa gdzie w KW interpretują to inaczej niż Ty i to na ODPRAWACH KOMENDANTÓW POWIATOWYCH/MIEJSKICH, czyli technik pożarnictwa ekst. = kwalifikacje do zajmowania stanowisk aspiranckich, następnie dopiero "walka o stopień". A poza tym z tego co się orientuję, to aby można było przystąpić do Z23 trzeba było mieć udokumentowane 3 lata na stanowisku dowódczym (min, d-ca zastępu) bądź SK, więc byli to podoficerowie, d-cy zastępu, czyli na ten czas mieli kwalifikacje bo obowiązywał poprzedni załącznik nr 6.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #738 dnia: Październik 10, 2017, 20:44:32 »
Equinox nie znam Cię, nie wiem gdzie działasz, czy jesteś kimś wysoko ustawionym w PSP czy w związkach (mogę snuć jedynie domysły) :P, ale czy ta Twoja interpretacja gdzieś została zastosowana?? Osobiście znam 3 województwa gdzie w KW interpretują to inaczej niż Ty i to na ODPRAWACH KOMENDANTÓW POWIATOWYCH/MIEJSKICH, czyli technik pożarnictwa ekst. = kwalifikacje do zajmowania stanowisk aspiranckich, następnie dopiero "walka o stopień". A poza tym z tego co się orientuję, to aby można było przystąpić do Z23 trzeba było mieć udokumentowane 3 lata na stanowisku dowódczym (min, d-ca zastępu) bądź SK, więc byli to podoficerowie, d-cy zastępu, czyli na ten czas mieli kwalifikacje bo obowiązywał poprzedni załącznik nr 6.
Co tu interpretować chcesz:
"5. Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa. "
W tym przypadku zapis jest jasny nie ma szkoły PSP nie ma stanowiska aspiranckiego i tak od 1 grudnia 2015 r. Uznanie kwalfiakacji wyjaśniłem powyżej dając link do strony KG PSP
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

ŻARTS

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #739 dnia: Październik 10, 2017, 20:45:58 »
Ze mnie nikt się nie śmieje bo to nie chodzi o mnie. W przeciwieństwie do Ciebie nie widzę tylko czubka swojego nosa. A tym aspirantom niczego jeszcze nie odebrali choć z Twoich wywodów wynika ze nie mają kwalifikacji na zajmowanym stanowisku.

"5. Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa. "

Szkołą w PSP jest również SPPSP w Bydgoszczy. Czyli jeżeli gość skończył SPPSP a następnie zdał eksterne to ten bzdurny zapis jest spełniony.  Bo nie ma mowy, że ta szkoła ma go uprawniać do przystąpienia do egzaminu Z22 i Z23 ani, że musi to być szkoła aspirantów lub cygańska skarpetka.

"mł. asp. Jan Kowalski ukończył naukę w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, przystąpił do egzaminu państwowego Z22 i Z23 i uzyskał tytuł technik pożarnictwa." Czy coś tutaj nie jest zgodnego z ustawą?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2017, 22:14:45 wysłana przez ŻARTS »

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #740 dnia: Październik 11, 2017, 06:04:44 »
Czyli osoba która skończyła eksterne ma stanowisko i dostała stopień do 30 listopad 2015 idzie starym tokiem z możliwością awansu  itd tak bo zaczynam się  gubić bo tyle wątków jest już poruszane

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #741 dnia: Październik 11, 2017, 06:32:15 »
Czyli osoba która skończyła eksterne ma stanowisko i dostała stopień do 30 listopad 2015 idzie starym tokiem z możliwością awansu  itd tak bo zaczynam się  gubić bo tyle wątków jest już poruszane
"5. Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa. "
Szkołą w PSP jest również SPPSP w Bydgoszczy. Czyli jeżeli gość skończył SPPSP a następnie zdał eksterne to ten bzdurny zapis jest spełniony.  Bo nie ma mowy, że ta szkoła ma go uprawniać do przystąpienia do egzaminu Z22 i Z23 ani, że musi to być szkoła aspirantów lub cygańska skarpetka.
"mł. asp. Jan Kowalski ukończył naukę w Szkole Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, przystąpił do egzaminu państwowego Z22 i Z23 i uzyskał tytuł technik pożarnictwa." Czy coś tutaj nie jest zgodnego z ustawą?
Zapytajcie tutaj:
http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/zasady_przekazywania_pytan_do_komendanta_glownego_psp
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 06:43:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 22, 2018, 14:49:24 »
Witam . Czy to prawda ze na SA na rok 2018 r planowane są dwa nabory na marzec i na wrzesień ?

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 22, 2018, 16:51:32 »
Witam . Czy to prawda ze na SA na rok 2018 r planowane są dwa nabory na marzec i na wrzesień ?
Z tego co słyszałem to planowany jest więcej niż jeden nabór na ZSA ale terminów nie znam.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #744 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:49:24 »
Witam . Są jakieś  informacje o naborach  na ZSA .pozdrawiam wszystkich

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #745 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:56:21 »
Jestem ciekawy ile osób jest w problemie. Jak na moje coś około 100.... Mam nadzieje że sprawa zakończy się w tym roku i przejdziemy do porządku z tym.

Offline sim2003

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #746 dnia: Kwiecień 06, 2018, 07:40:48 »
Kuj-pom. -słyszałem że koło 25 osób. Ponoć w tym województwie to największa ilość w kraju. Pomorskie już większość uregulowane. Kilka osób może dojść bo jeszcze w tym roku poprawkę zdają Ci co mogą.

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #747 dnia: Kwiecień 06, 2018, 13:28:23 »
 witam . Pytanie brzmi czy wszyscy zostaną skierowani na ZSA . Chyba nie pokazuje nam  to nabór do czestochowy na ZSA  2017.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #748 dnia: Kwiecień 12, 2018, 09:34:55 »
Hej z tego co wiem naczelnik wydziału nauczania z KG powiedział że na tą chwilę sprawa ucichła noc się nie dzieje. Powiedział że komendanci wojewódzcy nie sygnalizują potrzeby zrobienia rocznej SA. Ja również posiadam technika pożarnictwa i co mam teraz iść na dwa lata do szkoły? To jakiś absurd... Jak coś wiecie to piszcie

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #749 dnia: Kwiecień 17, 2018, 16:50:39 »
Panowie co tu taka cisza? Coś się wydarzyło?