Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431595 razy)

Offline pan_kleks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #625 dnia: Maj 05, 2017, 21:16:23 »
Ile czasu w zeszłym roku trwał ten kurs?

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #626 dnia: Maj 06, 2017, 12:07:33 »

Offline Dudi216

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #627 dnia: Maj 06, 2017, 12:09:17 »
5 i 6 pluton pewnie będzie z Eksterny, tak było w ubiegłym roku.

siwiak

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #628 dnia: Maj 07, 2017, 14:03:14 »
Czy ktoś już może został przydzielony na nowy rok SA?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #629 dnia: Maj 07, 2017, 21:15:45 »
Czy ktoś już może został przydzielony na nowy rok SA?
Na 100% jeszcze nikt.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #630 dnia: Maj 08, 2017, 11:28:23 »
Witam.  Mam pytanie. Czy do komend było tylko jedno zapytanie co do strazakow posiadajcych tylko Z-22  które wplyneło pod koniec marca . Czy  komedny chcą takich strazakow skierować  na SA   
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2017, 21:46:06 wysłana przez wujo 2010 »

siwiak

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #631 dnia: Maj 09, 2017, 11:01:23 »
Czy ktoś już może został przydzielony na nowy rok SA?
Na 100% jeszcze nikt.
A może wiesz kiedy będą przydzielane miejsca?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #632 dnia: Maj 12, 2017, 22:11:28 »
Czołem "cywilni" TP.
Poczytałem co tu piszecie, popytałem znajomych, pokazałem forum i zebrane przeze mnie dokumenty kilku prawnikom, i stwierdzić należy, że to co zrobiono z nami, "cywilnymi" Technikami Pożarnictwa jest największym świństwem i przekrętem prawnym jakiego mogły dopuścić się poprzednie władze PSP.
Już nie będę się rozpisywał o tym że podważano dokument urzędowy, jakim jest dyplom technika, że niektórzy komendanci wszystkich szczebli przez swoje działanie, nierzadko niezgodne z prawem podważali zaufanie do instytucji państwowych wystawiając na pośmiewisko zajmowane urzędy. Że już o nadużyciu władzy, poświadczaniu nieprawdy, niszczeniu niewygodnych dokumentów nie wspomnę. O tym że pomimo wspólnego jednakowego prawa, w jednej części polski honorowano i nadano stopnie, w innym za aprobatą władz wyższych do końca niszczono takich jak my.
Pytanie co z nami dalej.
Nowa ustawa z zapisem TP uzyskany w szkołach PSP pogrzebała nas wszystkich. Zarówno tych którym stopni nie nadano, jak i tych którzy je dostali. Ustawa albo była tak szybko pisana(żeby przed wyborami) albo celowo tak brzmi. W rozporządzeniu dotyczącym stanowisk jest zapis, (nie pamiętam dokładnie) że funkcjonariusze których stanowiska zlikwidowano, zachowują prawo do grupy dalszych awansów. W ustawie zapisu np. że TP zdobyte przed wejściem w życie ustawy zachowują ważność brak. bo i po co? Nadgorliwcy maja być ukarani.
Jest to chyba jedyny przepis prawa, który odbiera raz zdobyte kwalifikacje.

Kwestia SAP.
Ci którzy zdali Z22, a brak im Z23 mogą chodzić(powinni) do SAP. Po zaliczeniu braków zdobędą TP i jest OK.

A co z tymi co mają TP? Maja iść do SAP? Po co? Chyba tylko żeby kasę nagonić. Jeśli ktoś powie że po ukończeniu SAP dostanie się stopień to łamie prawo. Nawet jeśli się ukończy SAP to nie zmienia to faktu że TP został zdobyty wcześniej. Bez ukończenia szkoły.
Zdawanie egzaminu i ponowne otrzymanie TP również jest niezgodne z prawem.
No i jeszcze ... jeśli ktoś twierdzi że ukończenie SAP jest ważniejsze od dyplomu wydanego przez urząd państwowy jakim jest Komisja Egzaminacyjna jest ...... .
Niech sobie poczyta ustawę o oświacie.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić policjanta który na drodze twierdzi że nasze prawo jazdy jest niedobre i nie wolno nam jeździć, bo nie skończyliśmy kursy w szkole szwagra. Paranoja POprzednich p.............. Tych co teraz bronią prawa i demokracji..paranoja.

No i ostatnia kwestia.
 
Co z nami będzie?  Moje zdanie jest takie. Albo ktoś "do góry" pójdzie po rozum do głowy, i na mocy ustawy poprawi to g...... . I niech to zrobi zanim pójdziemy na emerytury, Ale czy ktoś będzie chciał?
Albo (co twierdzi jeden prawnik) pozew zbiorowy przeciwko RP za łamanie konstytucji, albo co innego. Podejrzewam że kancelaria by się znalazła. Niestety ale bez tego jesteśmy pogrzebani.


« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2017, 22:14:37 wysłana przez fireman1 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #633 dnia: Maj 13, 2017, 10:30:16 »
Co z nami będzie?  Moje zdanie jest takie. Albo ktoś "do góry" pójdzie po rozum do głowy, i na mocy ustawy poprawi to g...... . I niech to zrobi zanim pójdziemy na emerytury, Ale czy ktoś będzie chciał?
Ilu was jest? Bo od tego wszystko zależy.
Na ten moment jedynym rozwianiem jest pójść do SA PSP na jeden roku ukończyć ją i nawet nie podchodzić do egzaminu na technika.

A może wiesz kiedy będą przydzielane miejsca?
Niedługo jak co roku na początku czerwca są dzielone.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #634 dnia: Maj 14, 2017, 20:58:03 »
Co z nami będzie?  Moje zdanie jest takie. Albo ktoś "do góry" pójdzie po rozum do głowy, i na mocy ustawy poprawi to g...... . I niech to zrobi zanim pójdziemy na emerytury, Ale czy ktoś będzie chciał?
Ilu was jest? Bo od tego wszystko zależy.
Na ten moment jedynym rozwianiem jest pójść do SA PSP na jeden roku ukończyć ją i nawet nie podchodzić do egzaminu na technika.


To nie jest rozwiązanie.

Po pierwsze - niezgodne z prawem. Ustawa jest jednoznaczna..tytuł zdobyty w szkole PSP.. Ukończenie roku bez zdawania egzaminu i zdobycia tytułu nie wyczerpuje znamion określonych ustawą.  Tytuł nadal jest zdobyty eksternistycznie.

Po drugie - kosztowne. Koszt szkoły, delegacje, zastępstwa, nadgodziny. Kto za to zapłaci? My Podatnicy.

Tylko Polska jest tak bogatym, albo głupim krajem żeby podważać własne dokumenty. (TP) dla widzi misie wąskiej grupy ludzi.

Każdy, nawet średnio inteligentny przedsiębiorca przyjmuje wykształconego pracownika, żeby w niego nie inwestować, tylko czerpać korzyści. No ale PSP jest tak bogatą firmom......... :gwiazdki:.

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #635 dnia: Maj 29, 2017, 11:03:20 »
Witam. Ponownie utworzono roczna aspirantke. Chore to jest mam z22, ż23 dyplom technika pożarnictwa a ktoś kieruje mnie do szkoły absurd ponad wszystko. Jestem ciekaw czy wszyscy idą na tą aspirantke czy sie ktoś wycofuje? Ciekawe czy będzie jeszcze szansa dostać stopień bez pójścia do szkoły bo domyslam się że to już ostatni dziki nabór.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #636 dnia: Maj 29, 2017, 11:29:22 »
Witam. Ponownie utworzono roczna aspirantke. Chore to jest mam z22, ż23 dyplom technika pożarnictwa a ktoś kieruje mnie do szkoły absurd ponad wszystko. Jestem ciekaw czy wszyscy idą na tą aspirantke czy sie ktoś wycofuje? Ciekawe czy będzie jeszcze szansa dostać stopień bez pójścia do szkoły bo domyslam się że to już ostatni dziki nabór.

Jakieś bliższe informacje: ile osób, czy są limity, do kiedy zgłoszenia itp. jeśli można :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #637 dnia: Maj 29, 2017, 12:03:11 »
Dziś ruszył dziki kkz ok 50 osób. Ja zrezygnowałem z jazdy do szkoly ponieważ uważam to za głupotę jednym dali aspiranta drugim nie paranoja jakaś

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #638 dnia: Maj 29, 2017, 12:31:24 »
tak to jest - jedni rezygnują, innych nie wykazują :rofl:
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #639 dnia: Maj 29, 2017, 13:01:40 »
Ktoś się powinien za to wziąć. Zablokowali zawód technika pożarnictwa ok nie ma problemu ale tych co dopuścili do egzaminów eksternistycznych i je zdali powinni dać aspiranta tak jak to zrobili w 2015 roku

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #640 dnia: Maj 29, 2017, 18:02:25 »
Bo na koniec 2015 zmienili zapis w ustawie o PSP i wprowadzili ustawę deregulacyjna i zamknęli Technika Pożarnictwa w OKE eksternistyczne i jest pozamiatane tylko wszystko przez szkołę aspirantów żeby dostać stopień

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #641 dnia: Maj 29, 2017, 21:06:45 »
Nie bardzo rozumiem zapis:
2. Pierwszy stopień aspirancki nadaje się strażakowi, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa w ramach służby kandydackiej albo w ramach skierowania do szkoły Państwowej Straży Pożarnej.
3. Pierwszy stopień aspirancki może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania niezbędne do zajmowania stanowisk aspiranckich w Państwowej Straży Pożarnej.
Według punktu 3. Jeśli zajmuje stanowisko aspiranckie  posiadam tytuł technika pożarnictwa czyli spełniam niezbędne wymagania do zajmowania stanowisk aspiranckich więc czemu nie można nadać stopnia młodszego aspiranta? Jak się odnosić to tych punktów czy one działają razem czy osobno?

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #642 dnia: Maj 29, 2017, 21:41:19 »
Witam. Ponownie utworzono roczna aspirantke. Chore to jest mam z22, ż23 dyplom technika pożarnictwa a ktoś kieruje mnie do szkoły absurd ponad wszystko. Jestem ciekaw czy wszyscy idą na tą aspirantke czy sie ktoś wycofuje? Ciekawe czy będzie jeszcze szansa dostać stopień bez pójścia do szkoły bo domyslam się że to już ostatni dziki nabór.

Totalna niegospodarność. No ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.... dla SAP

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #643 dnia: Maj 29, 2017, 22:01:43 »
To jest PSP tutaj nie należy doszukiwać się logiki,a swoja drogą to cierpliwości bo za chwilę okaże się że komuś trzeba będzie otworzyć drzwi do kariery i zrobi się odpowiedni zapis,odstępstwo na rok lub dwa czy to na aspirantce czy na głównej

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #644 dnia: Maj 29, 2017, 22:27:11 »
Według punktu 3. Jeśli zajmuje stanowisko aspiranckie  posiadam tytuł technika pożarnictwa czyli spełniam niezbędne wymagania do zajmowania stanowisk aspiranckich więc czemu nie można nadać stopnia młodszego aspiranta? Jak się odnosić to tych punktów czy one działają razem czy osobno?
A może zwróć uwagę na art 36 ust. 5  "Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa."
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #645 dnia: Maj 30, 2017, 06:30:07 »
Według punktu 3. Jeśli zajmuje stanowisko aspiranckie  posiadam tytuł technika pożarnictwa czyli spełniam niezbędne wymagania do zajmowania stanowisk aspiranckich więc czemu nie można nadać stopnia młodszego aspiranta? Jak się odnosić to tych punktów czy one działają razem czy osobno?
A może zwróć uwagę na art 36 ust. 5  "Na stanowisko aspiranckie mianuje się lub powołuje się strażaka, który uzyskał tytuł technik pożarnictwa po ukończeniu nauki w szkołach Państwowej Straży Pożarnej albo uzyskał uznanie kwalifikacji do wykonywania zawodu regulowanego technik pożarnictwa."

A teraz zwróćmy uwagę na art. 32 Konstytucji RP:
1.Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2.Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.





Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #646 dnia: Maj 30, 2017, 07:58:54 »
O co chodzi w zapisie że kwalifikacja została uznana?  Czyli drugim punkcie o możliwości nadania stopnia aspiranta?

siwiak

  • Gość
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #647 dnia: Maj 30, 2017, 11:59:57 »
to już są przyznane miejsca na SA?

Offline grzesiek31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #648 dnia: Maj 30, 2017, 12:30:55 »
Już na SA w Częstochowie rozpoczął się kurs dla Z22 i Z23

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #649 dnia: Maj 30, 2017, 13:21:37 »
Zaocznie SA rozpoczyna się zawsze wrzesień albo październik