Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 433525 razy)

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #350 dnia: Maj 27, 2015, 16:18:52 »
jakich warunków nie spełniam czego mi brakuje itd.
Zadzwoniłem dzisiaj do OKE. Chciałbym podejść do Z-23. Nie ma szans, by pójść na SA z ramienia KM/KP. Sam w siebie inwestuję, swój prv czas i pieniądze. Z-22 już zdałem rok temu. Wymóg na Z-23: 2 lata stażu na stanowisku d-cy zastępu lub s.o.s.s. (zrozumiałem, odpadam bo mam st. ratownika). Najzabawniejsze było tłumaczenie, że (cytuję): ".. jeżeli chce Pan dostać stanowisko d-cy zastępu na JRG musi Pan zdać Z-23 i dostać mł.asp. OK, ale by przystąpić do Z-23 musi Pan mieć minimum stanowisko d-cy zastępu".

Reasumując, (dot. mojej sytuacji) by dostać d-ce zastępu muszę byc d-cą zastępu od 2 lat.  :straz:

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #351 dnia: Maj 27, 2015, 16:44:33 »
jakich warunków nie spełniam czego mi brakuje itd.
Zadzwoniłem dzisiaj do OKE. Chciałbym podejść do Z-23. Nie ma szans, by pójść na SA z ramienia KM/KP. Sam w siebie inwestuję, swój prv czas i pieniądze. Z-22 już zdałem rok temu. Wymóg na Z-23: 2 lata stażu na stanowisku d-cy zastępu lub s.o.s.s. (zrozumiałem, odpadam bo mam st. ratownika). Najzabawniejsze było tłumaczenie, że (cytuję): ".. jeżeli chce Pan dostać stanowisko d-cy zastępu na JRG musi Pan zdać Z-23 i dostać mł.asp. OK, ale by przystąpić do Z-23 musi Pan mieć minimum stanowisko d-cy zastępu".

Reasumując, (dot. mojej sytuacji) by dostać d-ce zastępu muszę byc d-cą zastępu od 2 lat.  :straz:

Nie zgodzę się z tym, że musisz być aspirantem na dowódcę zastępu. Zobacz ustawę o PSP Art. 36. aby zostać mianowany na wyższe stanowisko musisz posiadać odpowiednie kwalifikacje.
Podaję przykład:
kończąc SA, nie idąc do PSP, ale do zakładówki (większa kasa) nie dostajesz stopnia tylko tytuł technika pożarnictwa (czyli kwalifikację). Po jakimś czasie przenosisz się do PSP oczywiście przechodząc nabór z ulicy. Jesteś str. technikiem pożarnictwa. Aby 01 wystąpił o stopień musi dać ci stanowisko, a że zgodnie z Art 36 posiadasz kwalifikację może dać ci d-ce zastępu mając str. Bo jaki jest sens aby taki gościu szedł na podoficerkę mając technika pożąrnictwa??? To tylko taka uwaga.

Też się spotkałem z takim tłumaczeniem OKE. Więc koło się zamyka. Nie zrobisz Z-23 bo nie masz dowódcy, dostań dowódce zastępu to zrobisz Z-23, a dowódcy nie dostaniesz bo nie możesz....


Offline ratownik81

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #352 dnia: Maj 27, 2015, 17:02:06 »
Wszystko się zgadza panowie, eksternistycznie Z.23 mogą zdawać tylko ci, którzy do końca 2013 roku byli na 7 grupie, tj. d-ca zastępu lub soss.
Nowy przepis kwalifikacyjny uniemożliwia zajmowanie tych stanowisk podoficerom. Ekternistyczny egzamin jest tylko dla wąskiej grupy ludzi, ale nie przejmujcie się, KG i tak nie nadał mł. asp.
Wy przynajmniej możecie iść na SA.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #353 dnia: Maj 27, 2015, 17:32:40 »
Szanowni Klubowicze zainteresowani walką o swoje.

Jestem po rozmowach z kancelarią prawną, ale zanim o efektach najpierw o waszych pomysłach.

Pisanie do KG jest pominięciem drogi służbowej - odpada.
Pisanie do MSW - przerabiałem. Byłem nawet na spotkaniu z Panią Pełnomocnik do spraw równego traktowania (swoją drogą ekstra babka). Aby się zajęła sprawą wymagane jest wyczerpanie drogi wewnętrznej, w naszym przypadku procedura antydyskryminacyjna, tylko na kogo do KG na KG? Moja trwa już 8 miesięcy i nic.

Kwestie kto może zdawać egzaminy przed OKE zostawmy w spokoju. My już mamy tytuły techników.

Więc do rzeczy.

Jestem po spotkaniu z kancelarią która kwestie odmowy uznania tytułu technika po innej szkole niż SAP już poznała na podstawie mojej kilkuletniej walki.
Propozycja jest taka. Kancelaria podejmuje się wystąpienia w naszym imieniu o podstawy nierównego traktowania względem absolwentów SAP i przepisów prawa naszej grupy, z ewentualnym wystąpieniem na drogę sądową włącznie.

Osoby które są chętne do walki proszę o adresy e-mail a prześlę szczegóły.

Sprawa pilna - sami wiecie
 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.352
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #354 dnia: Maj 27, 2015, 22:15:56 »
Skontaktujcie się z człowiekiem:
- Wojciech Kartacz - Główny Specjalista w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich
Może on wam w ciekawy sposób pomóc, występując do KG i zajmuje sie problematyka służb mundurowych .
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Jack_wawa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #355 dnia: Maj 27, 2015, 22:37:30 »
Działajmy tak jak pisze fireman1. Wydane mi się ze sprawa powinna w taki lub inny sposób trafić do pani minister (jeśli będzie trzeba sam go zaniosę do ministerstwa). W końcu pierwszy stopień aspirancki nadaje minister msw. Jedno słowa pani minister do naszego KG i temat załatwiony może nawet z dniem 04 maja... A również rozmawiałem z panią pełnomocnik i ona podejmie temat jeśli będzie wszystko konkretnie opisane.

Tylko aby ktoś to wszystko opisał podając podstawy prawne.

Offline hapcnerz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #356 dnia: Maj 28, 2015, 05:45:03 »
Witam wszystkich.

Zainteresowałem się egzaminami externistycznymi ponieważ w mojej KP kolejka do SA jest długa i niekoniecznie prosta ale po przeczytaniu tematu nasuwa mi się takie ludowe przysłowie które doskonale oddaje stanowisko "góry" do tłumu !!!


"Jak się wróblem urodziłeś to gołębiem nie zdechniesz "

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #357 dnia: Maj 28, 2015, 14:49:45 »
Szanowni Klubowicze zainteresowani walką o swoje.

Jestem po rozmowach z kancelarią prawną, ale zanim o efektach najpierw o waszych pomysłach.

Pisanie do KG jest pominięciem drogi służbowej - odpada.
Pisanie do MSW - przerabiałem. Byłem nawet na spotkaniu z Panią Pełnomocnik do spraw równego traktowania (swoją drogą ekstra babka). Aby się zajęła sprawą wymagane jest wyczerpanie drogi wewnętrznej, w naszym przypadku procedura antydyskryminacyjna, tylko na kogo do KG na KG? Moja trwa już 8 miesięcy i nic.

Kwestie kto może zdawać egzaminy przed OKE zostawmy w spokoju. My już mamy tytuły techników.

Więc do rzeczy.

Jestem po spotkaniu z kancelarią która kwestie odmowy uznania tytułu technika po innej szkole niż SAP już poznała na podstawie mojej kilkuletniej walki.
Propozycja jest taka. Kancelaria podejmuje się wystąpienia w naszym imieniu o podstawy nierównego traktowania względem absolwentów SAP i przepisów prawa naszej grupy, z ewentualnym wystąpieniem na drogę sądową włącznie.

Osoby które są chętne do walki proszę o adresy e-mail a prześlę szczegóły.

Sprawa pilna - sami wiecie
Gdzie tego maila mam podać ty na forum czy jest jakiś priv proszę o informację

Offline Elbląg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #358 dnia: Maj 28, 2015, 21:30:36 »
Do fireman...jestem za ..wysłałem ci już maila swojego...oby coś z tym zrobić :straz:

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #359 dnia: Maj 28, 2015, 22:11:24 »
Do fireman wysłałem ci mojego maila czekam na szczegóły. Pozdrawiam

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #360 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:37:59 »
Cytuj
Stanowisko nr 4/2015 Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”
ws. nierównego traktowania strażaków po egzaminie Z23

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=638

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #361 dnia: Czerwiec 01, 2015, 16:25:17 »
Może w końcu coś się ruszy :)

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #362 dnia: Czerwiec 18, 2015, 16:40:19 »
Posiada ktoś egzaminy teoretyczne z23 z poprzednich lat?

Zrobiłem małą bazę materiałów które posiadam:
http://chomikuj.pl/skalim1/Egzaminy+Z22+Z23
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2015, 17:56:08 wysłana przez skalim1 »

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #364 dnia: Czerwiec 21, 2015, 17:46:47 »
Z informacji uzyskanej z MEN wynika że dopuszczenia do egzaminów eksternistycznych na TP mają być zawieszone na wniosek MSW.

I tak umiera demokracja i równouprawnienie w demokratycznym kraju pod sterami PO.

Offline młody 2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #365 dnia: Czerwiec 21, 2015, 20:42:53 »
Jakoś mnie to nie dziwi, nawet tej garstce ludzi co zdali i zdają eksternistycznie utrudniają. A może tak wrócić do pomysłu szkolenia w Bydgoszczy w SPPSP.  Pamiętam, że był kiedyś nawet nabór do SA, która swoją delegaturę miała tam właśnie mieć . Warunki są, straż na tym zyska bo przeszkoli więcej ludzi. Spokojnie trochę się rozpędziłem o ludzi i podwyższenie kwalifikacji  tu przecież nie chodzi.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #366 dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:06:37 »
Straż Pożarna to chyba ostatnia formacja, gdzie panują zasady z komuny. Dobrze ma ten co jest potulny i donosi na innych. Prawo jest takie jakie w danym momencie 01 ustanowi. W nosie mają ustawy, rozporządzenia itp. Najlepiej się powołać na jakieś śmieszne pismo, które nie ma żadnej mocy prawnej a na trudne pytania nie odpowiadać.
Z autopsji powiem że honor i uczciwość to abstrakcja, kłamstwa i matactwa, a podległość służbowa w relacjach KM/KP-KW-KG to kpina. Towarzystwo wzajemnej adoracji które krzywdy sobie nie zrobi. Zawsze usrają tego na dole, bo na skargę nie ma gdzie. :wall:

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.352
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #367 dnia: Czerwiec 22, 2015, 17:47:00 »
Zawsze usrają tego na dole, bo na skargę nie ma gdzie. :wall:
Jest tylko trzeba mieć chęc poszukać.... zanieś skargę do budynku MSW w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 2A
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #368 dnia: Czerwiec 22, 2015, 19:11:54 »
Ma ktoś pytania z teorii Z.22. Egzamin był dzisiaj. Rok 2015.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #369 dnia: Czerwiec 22, 2015, 23:51:47 »
Zawsze usrają tego na dole, bo na skargę nie ma gdzie. :wall:
Jest tylko trzeba mieć chęc poszukać.... zanieś skargę do budynku MSW w Warszawie przy ul. Rakowieckiej 2A

sądzisz że nie byłem. Aby zajęli się skargą należy wyczerpać drogę wewnętrzną. Problem w tym że od kilku lat władze PSP wypisują mi pisma bez pokrycia z rzeczywistością, bez podstaw prawnych, bez pouczeń o organach odwoławczych. Jednym słowem są to listy od wujka a nie decyzje urzędowe od których przysługuje odwołanie. nie wspomnę o tym że odpowiedzi udzielają w maksymalnym terminie a nawet po nim. ja na jedną decyzję czekam już ponad rok, i raczej już jej nie dostanę. lolewka na maxa.

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #370 dnia: Czerwiec 23, 2015, 00:42:08 »
fireman :
sugeruję zatrudnić adwokata lub radcę prawnego do pisania pism w Twoim imieniu znającego "zasady" KPA. Wierz mi, że odnosi to skutek jak taki 01 KM/KP otrzyma wypasione pismo z paragrafami - przetestowane przez strażaków kolegów w jednej komendzie. Dopóki sami składali pisma to byli olewani, ale jak w ich imieniu wystąpiła kancelaria adwokacka to już nie są olewani. I okazuje się że tzw. pragmatyka służbowa i wewnętrzne uregulowania "władców" komend w zderzeniu z KPA wielokrotnie stają się bardzo malutkie.
pozdrawiam

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.352
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #371 dnia: Czerwiec 23, 2015, 07:15:20 »
sądzisz że nie byłem. Aby zajęli się skargą należy wyczerpać drogę wewnętrzną. Problem w tym że od kilku lat władze PSP wypisują mi pisma bez pokrycia z rzeczywistością, bez podstaw prawnych, bez pouczeń o organach odwoławczych. Jednym słowem są to listy od wujka a nie decyzje urzędowe od których przysługuje odwołanie. nie wspomnę o tym że odpowiedzi udzielają w maksymalnym terminie a nawet po nim. ja na jedną decyzję czekam już ponad rok, i raczej już jej nie dostanę. lolewka na maxa.
Myslisz że wraz z wystapieniem Solidarności droga słuzbowa się nie wyczerpała?
Juz swobodnie możesz działać, dodatkowo może poprosić posła o napisanie interpelacji do MSW :) niektórzy pisza ich kilkaset podaczas swojej kadencji tak że lubią to robić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #372 dnia: Czerwiec 23, 2015, 07:57:33 »
Cytuj
Ma ktoś pytania z teorii Z.22. Egzamin był dzisiaj. Rok 2015.
Jak to dzisiaj był, jak dzwoniłem do OKE to powiedziała że egzaminy z.22 i 23 będą w styczniu

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #373 dnia: Czerwiec 23, 2015, 08:59:11 »
i dobrze Ci powiedziała; wniosek składa się coś do końca lutego, jeśli chcesz zdawać w styczniu lub coś do końca września, jeżeli chcesz zdawać w styczniu;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #374 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:13:44 »
sądzisz że nie byłem. Aby zajęli się skargą należy wyczerpać drogę wewnętrzną. Problem w tym że od kilku lat władze PSP wypisują mi pisma bez pokrycia z rzeczywistością, bez podstaw prawnych, bez pouczeń o organach odwoławczych. Jednym słowem są to listy od wujka a nie decyzje urzędowe od których przysługuje odwołanie. nie wspomnę o tym że odpowiedzi udzielają w maksymalnym terminie a nawet po nim. ja na jedną decyzję czekam już ponad rok, i raczej już jej nie dostanę. lolewka na maxa.
Myslisz że wraz z wystapieniem Solidarności droga słuzbowa się nie wyczerpała?
Juz swobodnie możesz działać, dodatkowo może poprosić posła o napisanie interpelacji do MSW :) niektórzy pisza ich kilkaset podaczas swojej kadencji tak że lubią to robić.

Ja myślę że wszystko zależy na kogo trafisz, i jak bardzo będzie chciał się narazić komuś "do góry". Sądzisz że KG nie depta w ministerstwie aby utrzymać monopol SAP. Przecież to Polska. liczą się układy a nie racja prawna.