Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431658 razy)

Offline andrisza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #850 dnia: Lipiec 31, 2019, 22:49:12 »
W pomorskim to Komendant z Gdańska chciał wysłkać swojego przyszłego zięcia do SA i to z innej komendy już prawie mu się udało ale naszczęście Związki się zburzyły bo kandydat pracuje niespełna cztery lata, a KW się obraził na tych strażaków co zrobili rabanu bo kolegi zięć i zabrał im to miejsce na SA :gwiazdki:

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #851 dnia: Sierpień 01, 2019, 23:49:17 »
Czołem „cywilni” TP.
Dawno mnie tu nie było. Szczerze mówiąc myślałem że temat zamarł po 2015 roku, ale widzę że żyje dalej. Cofnąłem się kilka stron i poczytałem wpisy i mam kilka swoich spostrzeżeń.
- celowo piszę "cywilni" albowiem dyplom jest dyplom. Dyplom jest dokumentem urzędowym i nikt nie ma prawa go podważać bądź nie akceptować - co zresztą na jedno wychodzi.
- Na jakiekolwiek działanie ze strony władz PSP raczej nie ma co liczyć. Przeciwnicy Cywilnych TP byli przed 2015 rokiem i są teraz. Jedyne co się zmieniło to to, że dziś nasz cywilny TP jest uznawany. Zgodnie ze stanowiskiem KG01 posiadamy kwalifikacje technika pożarnictwa, ale niestety kwalifikacji aspiranckich już nie mamy. KG-01 już w 2010 roku potwierdził pisemnie dla NSZZPP że cywilny TP jest ok, ale ani nie egzekwował żeby tą opinię poniżsi komendanci respektowali, ani sam jej nie traktował poważnie - mowa przed 2015.
- Zgodnie z przepisami prawa nie ma znaczenia czy TP jest zdobyty eksternistycznie czy w szkole...Dyplom jest taki sam. Kwalifikacje takie same. Niestety wymóg stawiany przez ustawę o PSP jest celowy - zniszczyć takich jak my. Czy to jest zgodne z konstytucją – chyba nie. Niestety lobby strażackie jest sine i ma w dupie 100 strażaków którym zmarnowano służbę i zamknięto szanse na awans. Dlaczego celowy? Bo poprzedni 01 oficjalnie się wypowiadał że jest przeciwny takim TP. Wystarczyło w ustawie dodać wpis „TP zdobyte przed 2015 zachowują ważność” nowych by nie było, stare były by zaakceptowane. Wszyscy szczęśliwi.
- czy Cywilny TP skierowany do SAP spełni zapis ustawy? NIE. Gdyby nawet 5 razy kończyć szkołę PSP to nie zmieni to faktu, że cywilny TP został zdobyty poza szkołą PSP.
- Czytałem wpisy o zapisie „ uzyskał uznanie kwalifikacji....” Może i chodzi o zawód regulowany, ale zastanówmy się. KG jest zaraz pod ministrem. Czy jeśli wykazał by odrobinę dobrej woli nie mógł by wystawić uznania kwalifikacji dla TP, lub w formie rozporządzenia uregulować że ci którzy zdobyli tytuł przed 2015 rokiem zachowują kwalifikacje i prawo do awansu posiadane w dniu wejścia w życie ustawy która to odebrała im posiadane już kwalifikacje? Mógł by. miał na to 4 lata...tylko widocznie nie chce.

Ogólnie tendencja jest taka, że tylko szkoły PSP i koniec. Cała reszta jest nieważna. Nie ważne ile to kosztuje, nie ważne ile stażu ma słuchacz a ile wykładowca, nie ważne czy to ma sens. Ma być PSP, odpowiednia PSP i już. Przykład...odwołano z funkcji dowódcy zmiany (p.o. d-cy zmiany) aspiranta z 25 letnim stażem, a powołano oficera po SGSP z 3 letnim stażem. Takie zarządzenia KG.

Ale wracając do sedna sprawy. Jeśli sami nie zawalczymy, nikt nam nie pomoże. I nie można tego w pojedynkę, ale zbiorowo. Macie każdy w swoich komendach radców prawnych. Niech każdy zapyta u siebie, co oni na to. Może właśnie pozew zbiorowy o uznanie kwalifikacji aspiranckich, pozew zbiorowy o niezgodności ustawy z konstytucją, pozew o zaprzestanie praktyk dyskryminacyjnych – ostatnio hasło na czasie. Proponujcie.




Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #852 dnia: Sierpień 02, 2019, 11:40:28 »
Może jeszcze dawać ml.asp. po tych śmiesznych kursach online gdzie też dostajesz TP?

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #853 dnia: Sierpień 02, 2019, 12:24:06 »
Nigdy nie powinien powstac taki twór jakTP eksternistycznie czy online itp

Offline szymekziom1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #854 dnia: Sierpień 02, 2019, 12:47:25 »
Jest już wiadomo kto idzie na zaoczną SA? Do kiedy mają byś zrobione listy w KW?

Offline zeroberto

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #855 dnia: Sierpień 03, 2019, 13:11:16 »
Ogólnie tendencja jest taka, że tylko szkoły PSP i koniec. Cała reszta jest nieważna. Nie ważne ile to kosztuje, nie ważne ile stażu ma słuchacz a ile wykładowca, nie ważne czy to ma sens. Ma być PSP, odpowiednia PSP i już. Przykład...odwołano z funkcji dowódcy zmiany (p.o. d-cy zmiany) aspiranta z 25 letnim stażem, a powołano oficera po SGSP z 3 letnim stażem. Takie zarządzenia KG.
[...]

Ogólnie.. to przypisy zwiewne z PSP znam na tyle na ile mi potrzeba.. i mogę się mylić.. ale odwołać i powołać to można komendanta i jego zastępcę a nie dowódcę zmiany.. Pokaż wszystkim to zarządzenie.
"Nie boję się armii lwów prowadzonej przez owce, boję się armii owiec prowadzonej przez lwy"

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #856 dnia: Sierpień 03, 2019, 13:55:07 »
Nie chciał się uczyć to go zdjęli z zajmowanego stanowiska ( na które nie posiadał kwalifikacji )

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #857 dnia: Sierpień 03, 2019, 14:07:20 »
Zapewne koledze chodziło o sytuację w której ktoś mianował aspiranta po eksternistycznym Z23 ( na podstawie pisemka KG chyba z 2015) na stanowisko z-cy d-cy zmiany. Natomiast obecny KG ( raczej po informacji od życzliwego niż sam z siebie) zainteresował się tematem i wszystko odkręcił.  Parę takich akcji w kraju się odbyło a jeszcze pewnie sporo czeka w kolejce na swoich życzliwych .

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #858 dnia: Sierpień 04, 2019, 10:14:30 »
Jak najbardziej powinni się wziąć za tych co na koniec 2012r zostali awansowani na grupy które od 2013r były dla wyższego korpusu przypisane. Deklarowali podniesienie kwalifikacji, zaczęcie szkół itp. i ile osób zaczęło szkoły? gro osób zajmujących te etaty odmówiło w następnych latach podjęcia nauki mimo propozycji, zapytań czy wręcz namawiania komendantów.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #859 dnia: Sierpień 04, 2019, 10:18:11 »
Jak najbardziej powinni się wziąć za tych co na koniec 2012r zostali awansowani na grupy które od 2013r były dla wyższego korpusu przypisane. Deklarowali podniesienie kwalifikacji, zaczęcie szkół itp. i ile osób zaczęło szkoły? gro osób zajmujących te etaty odmówiło w następnych latach podjęcia nauki mimo propozycji, zapytań czy wręcz namawiania komendantów.
Mylisz pojęcia @pb11 ma na myśli mianowania niezgodne z prawem a ty mówisz o jak najbardziej legalnym mianowaniu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #860 dnia: Sierpień 04, 2019, 10:36:40 »
Jak najbardziej powinni się wziąć za tych co na koniec 2012r zostali awansowani na grupy które od 2013r były dla wyższego korpusu przypisane. Deklarowali podniesienie kwalifikacji, zaczęcie szkół itp. i ile osób zaczęło szkoły? gro osób zajmujących te etaty odmówiło w następnych latach podjęcia nauki mimo propozycji, zapytań czy wręcz namawiania komendantów.
Mylisz pojęcia @pb11 ma na myśli mianowania niezgodne z prawem a ty mówisz o jak najbardziej legalnym mianowaniu.
Oczywiście, że zgodnie z prawem otrzymali, ale aby otrzymać awans musieli złożyć (tak sobie komendant zażyczył) pisemne oświadczenia, że w przeciągu 2 lat zaczną uczęszczać do szkół. Nie wiem czy od strony prawnej takie oświadczenie jest wiążące, ale powinni się temu przyjrzeć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #861 dnia: Sierpień 04, 2019, 10:43:52 »
Oczywiście, że zgodnie z prawem otrzymali, ale aby otrzymać awans musieli złożyć (tak sobie komendant zażyczył) pisemne oświadczenia, że w przeciągu 2 lat zaczną uczęszczać do szkół. Nie wiem czy od strony prawnej takie oświadczenie jest wiążące, ale powinni się temu przyjrzeć.
Nie prawda. Nic nie musieli a takie oświadczenie było bezprawne. Szczerze to pierwszy raz słyszę o takich oświadczeniach.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 442
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #862 dnia: Sierpień 04, 2019, 10:50:21 »
Oczywiście, że zgodnie z prawem otrzymali, ale aby otrzymać awans musieli złożyć (tak sobie komendant zażyczył) pisemne oświadczenia, że w przeciągu 2 lat zaczną uczęszczać do szkół. Nie wiem czy od strony prawnej takie oświadczenie jest wiążące, ale powinni się temu przyjrzeć.
Nie prawda. Nic nie musieli a takie oświadczenie było bezprawne. Szczerze to pierwszy raz słyszę o takich oświadczeniach.
Kolego, widzę, że bardzo mało w służbach widziałeś, skoro taki temat jest dla ciebie obcy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #863 dnia: Sierpień 04, 2019, 12:01:47 »
Kolego, widzę, że bardzo mało w służbach widziałeś, skoro taki temat jest dla ciebie obcy.
Jak bym o tym wiedział od razu bym to zgłosił  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #864 dnia: Sierpień 04, 2019, 14:51:42 »
Nigdy nie powinien powstac taki twór jakTP eksternistycznie czy online itp
dokładnie rzecz biorąc to takiego tworu nie ma.
Zgodnie z  prawem są obywatele RP którzy na podstawie obowiązujących przepisów (odpowiednich do czasu zdobywania tytułu technika) uzyskali dyplom Technika Pożarnictwa.
Rozróżnianie czy to nastąpiło po samodzielnej nauce czy po szkole i jakiej to wymysł poprzednich władz PSP, które nie potrafiły pogodzić się że ktoś próbował się wychylić i zrobić TP w inny sposób bez ich wiedzy i błogosławieństwa.
Obrażanie takich ludzi i ich wiedzy to obrażanie Państwa Polskiego które umożliwiło zdobycie Dyplomu TP. Zgodnie z ustawą o oświacie, dokumenty i zaświadczenia są dokumentami urzędowymi i nikt nie ma prawa mówić że są nieważne. Niestety żyjemy w takim kraju że każdy urzędnik robi po swojemu i ma w d..., bo i tak nic mu nie zrobią.

Czy idąc do lekarza pytamy którą uczelnie skończył? Czy idąc do budowlańca pytamy którą szkołę skończył? Czy wsiadając do autobusu pytamy kto uczył kierowcę kierować? NIE. Każdy z nich ma swoje kwalifikacje potwierdzone czy to dyplomem, czy dokumentem prawa jazdy.

Wypisywanie, że łatwo jest wyuczyć się zasad egzaminu i go zdać też jest nie do końca uczciwe. Podważa się autorytet Komisji Egzaminacyjnej - bądź co bądź państwowej - ale też ośmiesza tych którzy po 2 latach nauki nie potrafili zdali tak "jakże łatwych" egzaminów.

No i jeszcze jedna kwestia.
Podobno wyszkolenie zaocznego TP kosztowało około 13 tyś złotych. 100 funkcjonariuszy z innym TP to 1 300 000 złotych. Kto mi powie, czy to strata dla szkół, czy zysk dla budżetu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #865 dnia: Sierpień 04, 2019, 14:58:27 »
No i jeszcze jedna kwestia.
Podobno wyszkolenie zaocznego TP kosztowało około 13 tyś złotych. 100 funkcjonariuszy z innym TP to 1 300 000 złotych. Kto mi powie, czy to strata dla szkół, czy zysk dla budżetu?
Jest znacznie droższe same delegacje i nadgodziny to dużo ponad 20 tyś. zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #866 dnia: Sierpień 04, 2019, 15:05:47 »
Może jeszcze dawać ml.asp. po tych śmiesznych kursach online gdzie też dostajesz TP?

Jeśli przepisy Państwa Polskiego dopuszczają zdobycie dyplomu w taki sposób, i jest on oficjalnym, pełnoprawnym dyplomem to tak. Oczywiście w tym przypadku jestem zdania, że tak jak nie każdy który ma prawo jazdy musi zostać kierowcą, tak nie każdy TP musi zostać dowódca. Ale to powinno być indywidualne podejście do każdej osoby, a nie odgórne Nie bo Nie.
 

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #867 dnia: Sierpień 04, 2019, 16:04:37 »
Fireman1 a chciał byś iść do lekarza co zdobył kwalifikacje w jakiś dziwny sposób bo ja nie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #868 dnia: Sierpień 04, 2019, 18:40:56 »
Fireman1 a chciał byś iść do lekarza co zdobył kwalifikacje w jakiś dziwny sposób bo ja nie.
Ile razy zapytałeś lekarza o kwalfikacje? Bo ja nigdy  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #869 dnia: Sierpień 04, 2019, 21:51:31 »
Nie pytałem nigdy. Ale wolałbym żeby mnie leczył lekarz po akademia medycznej niż jakiejś śmiesznej szkole.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #870 dnia: Sierpień 05, 2019, 22:46:45 »
Nie pytałem nigdy. Ale wolałbym żeby mnie leczył lekarz po akademia medycznej niż jakiejś śmiesznej szkole.
Oczywiście masz prawo wyboru kto będzie Cie leczył, ale to nie zmienia faktu że i jeden i drugi są lekarzami.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #871 dnia: Sierpień 06, 2019, 09:34:52 »
Szczerze to nie wiem czy w Polsce istnieje możliwość nabycia praw wykonywania zawodu lekarza w jakiś inny sposób niż po państwowej szkole. Społeczeństwo płaci podatki i oczekuje profesjonalnie wyszkolonych strażaków. Nie takich po kursach online czy innych Tworach.

Offline fireman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #872 dnia: Sierpień 06, 2019, 22:00:38 »
Szczerze to nie wiem czy w Polsce istnieje możliwość nabycia praw wykonywania zawodu lekarza w jakiś inny sposób niż po państwowej szkole. Społeczeństwo płaci podatki i oczekuje profesjonalnie wyszkolonych strażaków. Nie takich po kursach online czy innych Tworach.

Oczywiście że istnieją prywatne, niepubliczne uczelnie. Oczywiście posiadają one odpowiednie uprawnienia. Wystarczy zapytać wuja googla.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 216
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #873 dnia: Sierpień 07, 2019, 07:12:23 »
Szczerze to nie wiem czy w Polsce istnieje możliwość nabycia praw wykonywania zawodu lekarza w jakiś inny sposób niż po państwowej szkole. Społeczeństwo płaci podatki i oczekuje profesjonalnie wyszkolonych strażaków. Nie takich po kursach online czy innych Tworach.

weź mnie człowieku nie rozśmieszaj. gównoburza na forum. gdybym nie skończył SA PSP to może i bym wierzył w te banialuki o niedouczonych lekarzach itp. ale skończyłem te dwuletnią przyzakładówkę i z czystym sumieniem mogę powiedzieć że 16 kartkowy zeszyt na dwa lata to zdecydowanie za dużo jeśli nie grasz w kółko i krzyżyk ani statki... więc nie nawijaj tu makaronu na uszy o wyszkolonych strażakach po szkole aspirantów bo ta szkoła to fikcja. PS. wyniki na egzaminach miałem powyżej 90% i przygotowałem się do nich sam bez jakiejkolwiek pomocy ze szkoły kadry szkoły na zajęciach. tyle.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #874 dnia: Sierpień 07, 2019, 08:53:11 »
Widocznie jesteś taki zdolny. Ja kończyłem SA dziennie potem SGSP zaocznie i trochę więcej zapisalem niż zeszyt 16 kartkowy.