Autor Wątek: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie  (Przeczytany 431670 razy)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #800 dnia: Maj 16, 2018, 16:49:43 »
Seksyjny to się na forum ewidentnie dowartościować probuje. Nie ma co z gościem gadac. Pewnie największa ściema Na jednostce. Politechnikę to chyba zaczął ale nie skończył.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #801 dnia: Maj 16, 2018, 17:05:11 »
112psp po raz kolejny napisał:

Cytuj
Pewnie największa ściema Na jednostce. Politechnikę to chyba zaczął ale nie skończył.

Znasz go osobiście?
Jeśli nie znasz, skąd u ciebie jakaś dziwna maniera przypisywania innym cech niekoniecznie pozytywnych? Wczoraj wyzywałeś podoficerów od miernot, dzisiaj znowu się trzęsiesz. Czyżbyś wpisywał się w stereotyp typowego Polaka, dzielny 2 letni aspirancie?
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2018, 17:08:25 wysłana przez Pułkownik_Moralność »

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #802 dnia: Maj 16, 2018, 17:09:00 »
Po tym co gość pisze. Udziela się na każdy temat i nic mądrego nie ma do powiedzenia. Słuchaj, ja nie wyzywałem podoficerow od miernot. W całym tym temacie próbuje ludzi uswiadomic, że nie jest normale jednych wysyłać na 2 lata do szkoły a innym dać możliwość podejścia do samego egzaminu. Chciał byś zeby Cię leczyla pielegniarka, która zdała sam egzamin na lekarza ?
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2018, 17:12:35 wysłana przez 112psp »

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #803 dnia: Maj 16, 2018, 17:12:28 »
A Ty masz?

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #804 dnia: Maj 16, 2018, 17:16:18 »
Tak ja mam. Tacy elokwentni Ci "eksternisci" że nawet nie potrafią znalesc rozporządzenia, które mówi że od x roku w zawodzie technik pozarnictwa nie przeprowadza się egzaminów eksternistycznych - dzięki Bogu

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #805 dnia: Maj 16, 2018, 17:21:54 »
Grunt to dobra samoocena i wysokie mniemanie o sobie. Gratuluję.
Cytuj
W całym tym temacie próbuje ludzi uswiadomic, że nie jest normale jednych wysyłać na 2 lata do szkoły a innym dać możliwość podejścia do samego egzaminu. Chciał byś zeby Cię leczyla pielegniarka, która zdała sam egzamin na lekarza ?

Chciałbym aby zaoczne szkolenie aspiranckie dla doświadczonych podoficerów nie trwało 2 lata tylko było maksymalnie skrócone. Nie widzę sensu aby podczas pierwszego roku nauki powtarzać materiał, który kilka lat wcześniej przerabiany był na kursie podoficerskim- to jeden z wielu absurdów systemu szkolenia PSP. Nie widzę również sensu w marnotrawieniu cennego czasu oraz pieniędzy. Stać nas na taką rozrzutność?

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #806 dnia: Maj 16, 2018, 17:30:50 »
A Ty masz?
Jednego jestem pewien ,nie chciałbym żebyś ty kogo kolwiek leczył, bo widzę że nie ogarniasz tematu.Egzamin egzaminem ,ale praktykę w przeciwieństwie do Ciebie, to ci ludzie zdobywali na PB przez kilkanaście lat nie na 2 letniej szkole, gdzie głównie sprzątałeś, malowałeś ,murowałeś itd. Więc wbij sobie tę informację w tą zadufaną  mózgownicę, że ty świata gościu nie zbawisz ,a zachowanie twoje każe myśleć, że jesteś alfą i omega z paroletnim stażem.Życie cię zweryfikuje za jakiś czas i wtedy będzie płacz. Bo twoich wypocin nie idzie już czytać. Gościu jak większość  z nas, służyła już w straży to ty pewnie byłeś w planie 10 letnim przyjścia na świat, a uczysz wszystkich życia ogarnij się. Bo byłem świadkiem jak tacy jak ty przychodzili po szkole i aparat ODO ubierali zaworem do góry.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #807 dnia: Maj 16, 2018, 17:47:32 »
Betonie ja tylko chciałbym żeby każdy miał równe szanse ... A nie jakieś furtki , ciazowki ,egzaminy eksternistyczne itp. dla wybranych. Rozumiesz ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #808 dnia: Maj 16, 2018, 17:52:25 »
Szczerze zastanawiam się o co się kłócicie...
Możliwość zdobycia stopnia mł. asp. powinna być możliwa eksternistycznie takie mam zdanie i żadne argumenty tego nie zmienią gdyż patrzę jak wysyłani są na SA PSP ogniomistrze z 13-15 letnim stażem, którzy wozami dowodzą od 5-6 lat  :straz: Zdarza się nawet nie mają matury ale jak mają wylatane kilkaset wyjazdów w OSP i kilkaset w PSP (wszystko jako dowódcy) to oni kierowanie interwencyjne mają oblatane tak, że więcej im edukacji nie potrzeba oni mają coś czego nie da się nauczyć w żadnej szkole czyli doświadczenie. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Srixon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #809 dnia: Maj 16, 2018, 18:25:33 »
Święte słowa. Bez odbioru:)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #810 dnia: Maj 16, 2018, 18:26:15 »
Mam inne zdanie na ten temat ale już nie ma co dalej tego ciągnąć. Ile ludzi tyle teorii . Faktem jest, że się to skonczylo.

Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 335
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #811 dnia: Maj 16, 2018, 22:35:30 »
No ale grunt że ten bohater dołożył mi w pięć jakim to jest fachowcem z 70 służb zrobiło się 70 wyjazdów z czego 35 to af. To w sezonie te 35 to robię spokojnie w 3 służby. Cześć i chwała bohaterom..
Musisz być niesamowicie dzielny.
AF wpisujesz w kartę?
Harmful - jak masz jednego dnia 30 wyjazdów do drzew to wszystkie piszesz w kartę? Czy tylko jeden? Tak miał prawie 70 służb(prawie tzn 65-67), a nie wyjazdów. Do mózgownicy nie dociera starej armii, że od roku 2010-2011 coś w Warszawskiej szkole się zmieniło.
Ale Seksyjny nie zrozumie bo gość wyżej nosi swoje 4 litery niż widzi..  Służby ma z 8 lat, ukończył politechnikę i czuje się lepszy od każdego, jako jedyny na jednostce jest świetnym kierowcą(wystarczy przejrzeć wiadomości pisane na forum), wie wszystko o pracy komórki operacyjnej, znawca OSP, nurek, kierujący pracami podwodnymi, człowieku co Ty jeszcze robisz w kraju? Jesteś alfą i omegą! Powiedz po ilu latach służby poszedłeś na SA i jak bardzo bolą 4 literki, ze jeszcze ogródka z pagonów nie zabrali i dwóch gwiazdek nie dali.

Za moich czasów pisało się wszystkie, ale brat, który jest obecnie w SGSP otrzymał teraz nową książeczkę, w której wpisuje się tylko datę, miejsce służby itp. Ogólnie karty w szkole nie funkcjonują tak jak powinny. Podsumowując te 70 służb dodam, że bardzo w to wątpię, żeby chłopak miał ich aż tyle, ale że promujesz dziennych absolwentów SGSP to nie będę się już o to sprzeczał  ^_^.

Szczerze zastanawiam się o co się kłócicie...
Możliwość zdobycia stopnia mł. asp. powinna być możliwa eksternistycznie takie mam zdanie i żadne argumenty tego nie zmienią gdyż patrzę jak wysyłani są na SA PSP ogniomistrze z 13-15 letnim stażem, którzy wozami dowodzą od 5-6 lat  :straz: Zdarza się nawet nie mają matury ale jak mają wylatane kilkaset wyjazdów w OSP i kilkaset w PSP (wszystko jako dowódcy) to oni kierowanie interwencyjne mają oblatane tak, że więcej im edukacji nie potrzeba oni mają coś czego nie da się nauczyć w żadnej szkole czyli doświadczenie. 


Sedno.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #812 dnia: Maj 16, 2018, 23:12:36 »
Tak odbijając od tematu zauważyłem straszna niechęć do absolwentów po dziennej SA czy SGSP

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #813 dnia: Maj 17, 2018, 10:31:44 »
Ludzie o co wasz spór?Te szkoły, a raczej zakłady produkujące aspirantów, powinny przejść głęboką przemianę, a najlepiej obecną formę zlikwidować. Dzienne do likwidacji, a zaoczne to góra 6 zjazdów. Dwa lata.Rok 1 powtórka podoficerki zakończone egzaminem z "rozwijana węży dla  utrudnienia w sodo"Idzie czterech gości obok siebie i wystarczy że ten jeden umie to poprawnie  zrobić to tych trzech prosto z ulicy wezmę i byle tylko umieli powtórzyć co ten pierwszy robi i wszyscy zdali. Rok 2  coś tam wnosi, ale znowu masa rzeczy kompletnie nie potrzebnych ,a wiele tematów pominiętych,plus rozwiązywanie zadań czyli przygotowanie do egzaminów, którego zdanie też nie jest jakimś wyczynem jak to niektórzy opisują .Układ jest taki że jak cie 01 wyśle na szkołę to naprawdę trzeba się postarać ,aby jej nie ukończyć czy nie zdać .Dwa lata to jak dla mnie strata czasu i pieniędzy.  Utrzymywanie takich molochów to wyrzucanie kasy w błoto i to garściami. No chyba że chodzi o utrzymanie "doświadczonych dzielnych strażaków wykładowców"Ja sam kiedyś  kończyłem zaoczną, żeby nie było że pisze to ktoś komu nie wyszło lub go nie skierowali

Offline Edyta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #814 dnia: Maj 30, 2018, 06:34:49 »
Zgadzam się z Tobą. Ja mam już kilkanaście lat służby stanowisko aspiranckie i jestem podoficerem. Już trzy razy odmówiłem pójścia na SA. Mam tytuł TP a oni chcą abym dwa lata chodził do szkoły haha. Nie wiem po co chyba dla prestiżu hihi.

Offline sleep41

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #815 dnia: Maj 30, 2018, 10:23:37 »
My tu gadu gadu ale nikt nie napisał czy zaczął drugi rok po ukończonym z22 ?
U mnie w komendzie cisza, podobno nic nie przyszło z wojewódzkiej

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #816 dnia: Lipiec 13, 2018, 18:05:54 »
Witam .Ktos wybiera sie w wrzesniu na ZSA  bo cisza w KP . Cos ktos wie ? pozdrawiam

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #817 dnia: Lipiec 15, 2018, 19:49:42 »
Witam .Ktos wybiera sie w wrzesniu na ZSA  bo cisza w KP . Cos ktos wie ? pozdrawiam

Łudzisz się, że Cię wyślą? Za późno, miejsca rozdysponowane, plecaki już się cieszą

Offline Raizo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #818 dnia: Lipiec 15, 2018, 20:55:47 »
wie ktoś do kiedy trzeba było wysłać listy ?

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #819 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:44:16 »
wie ktoś do kiedy trzeba było wysłać listy ?
karty już są rozdane,musisz się bardziej starać.

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #820 dnia: Lipiec 16, 2018, 09:54:43 »
Ok . karty rozdane ale czy imienne do KP już poszły kto idzie ?

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #821 dnia: Lipiec 16, 2018, 23:07:21 »
Z tego co wiem poszły z km/kp do kw z" propozycjami" ale nie ma  info zwrotnej z potwierdzeniem.

Offline jacek123@

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #822 dnia: Lipiec 19, 2018, 16:16:07 »
Dziwna sprawa .Na temat braku informacji w KP i PM na ZSA

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #823 dnia: Lipiec 19, 2018, 22:57:27 »
jacku tam trzeba zajrzeć, czasami głęboko   (_l_) 01   to tam rozdają karty takie niepisane zasady kto głębiej siedzi ten więcej może .Ci co maja iść to już wiedzą,np kiedyś u nas było dwóch pewniaków, a poszła gaciowa

Offline wojtas666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Szkoła Aspirantów Eksternistycznie
« Odpowiedź #824 dnia: Lipiec 20, 2018, 09:57:13 »
W mojej km jest inaczej tj zaczyna się od dowódcy zmiany po dowódcę jednostki a komendant miejski tylko przyklepuje 😂😂😂