Autor Wątek: Osp – Jaka Przyszłość?  (Przeczytany 542293 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #975 dnia: Listopad 16, 2016, 06:04:18 »
Raczej poszli śladem MON
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #976 dnia: Listopad 24, 2016, 14:27:33 »

Offline o.s.p.

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #977 dnia: Listopad 25, 2016, 14:25:50 »
Pytanie nr 9 daje odpowiedź jaka przyszłość OSP


http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1364-mamy-potencjal   


:wall:


Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #978 dnia: Listopad 25, 2016, 22:13:28 »
Pytanie nr 9 daje odpowiedź jaka przyszłość OSP


http://www.ppoz.pl/w-ogniu-pytan/1364-mamy-potencjal   


:wall:
Cytuj
Uważam za kuriozalną sytuację, gdy ochotnicze straże pożarne otrzymują dotacje z budżetu państwa na zakup nowych samochodów, a strażacy PSP przyjeżdżają do akcji pojazdami, które zgodnie z normatywem powinny być wycofane z podziału bojowego, ale nie są, bo nie ma środków na nowe. A przecież bezpieczeństwo naszego kraju spoczywa generalnie na jednostkach PSP. Nowe samochody powinny więc trafiać do jednostek PSP, a po kilku latach używania przez nas – do OSP. Nie generalizuję; mamy bogate gminy i jeśli je stać na nowy samochód dla swojej OSP – droga otwarta. Nie powinien w tym zakupie partycypować budżet państwa, a tak się dzisiaj dzieje – ochotnicy pozyskują środki z różnych źródeł budżetu państwa.
Tak mówi komendant główny PSP.
No to wracamy do tego co było przed 1989 rokiem! Wy na prowincji sobie czekajcie, aż my dojedziemy, albo sobie kupcie ale bez udziału budżetu państwa. To może panie komendancie powołać kolejną JRG, aby zachować normy czasowe i dostęp do ochrony, przecież wszyscy obywatele są równi. Prawda? A tak swoją drogą czy pan wie, że wielu strażaków OSP "zalicza" w ciągu roku więcej wyjazdów niż zawodowy funkcjonariusz? Czy pan wie, że za szkolenia KPP oraz BHP musimy płacić sami, chociaż ustawa mówi, że powinna szkolić PSP, bezpłatnie? A jeśli tak już jest to może wzorem "żołnierzy" obrony terytorialnej też powinniśmy otrzymywać comiesięczne gratyfikacje za pozostawanie w gotowości i udział w szkoleniach? (Już sobie za nie zapłacimy ze swoich). Czy pan również wie, że gminy zamiast finansować swoje jednostki wspierają finansowo PSP nawet w zakupach paliwa, nie mówiąc o samochodach i innym wyposażeniu?
Jeśli już pan tak uważa to proszę z ustawy o ochronie ppoż. usunąć ten idiotyczny zapis o konieczności uzyskiwania certyfikatów na sprowadzane, używane pojazdy gaśnicze, bo nie dość, że sami mamy sobie sfinansować zakup to jeszcze każe nam pan utrzymywać swoje centrum naukowo-badawcze w tym akurat wypadku nikomu niepotrzebne.
Kolejny pomysł 100% odpisów z firm ubezpieczeniowych do PSP, pogratulować. Jak się to ma do tych zapewnień o ważnej roli organizacji pozarządowych w kraju? A może chodzi o to aby osłabić lub zniszczyć związek? Później już będzie można z nas zrobić nowe ORMO, ZOMO czy czort wie co? Już nie będziemy mieli reprezentacji i siły przebicia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2016, 22:49:43 wysłana przez Fredek »

Offline Malinowylol

  • Naczos
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #979 dnia: Listopad 25, 2016, 23:46:18 »
też czytałem ten wywiad, wydaje mi się że 01 marginalizuje znaczenie OSP, ale spokojnie Panowie, wrócą złote czasy jak tylko podniesiona wyjazdowość JRG poważnie obciąży budżet, zmieni się władza, zmieni się 01, wszystko wróci do czasów gdy OSP było cacy, musimy to tylko przetrzymać, żadnych rewelacji nie nawojują, próbują przepchnąć ustawę o krajowym systemie ratowniczym która przestarzała była już 10 lat temu. wypchnąć z pojęcia"jednostki ochrony ppoż" OSP, w projekcie tej ustawy nawet jest zapis o tym że wszystkim należy się umundurowanie na zasadach PSP, a  Ochotnikom nie. pewien bardzo rozważny 01 z pewnej KP powiedział kiedyś że bez ochotników ni ma i nie będzie pożarnictwa, i jest to zasadne z ekonomicznego punktu widzenia, myślę że w przeciągu kilku lat jeżeli nic się nie zmieni marginalizacja ratowniczych organizacji społecznych (bo ratownictwo społeczne to nie tylko OSP) oraz zwiększanie obciążenia pierdołami na kursach wraz ze wzrostem wymagań, doprowadzi do upadku wielu nawet dobrze prosperujących jednostek, ZOSP też już nie ma nic do powiedzenia, bo zg który miał dbać o nasze interesy jest zbyt zajęty nabijaniem sakwy WUS'u, i ratowanie własnego bytu, by zajmować się nami. coś w tym bałaganie nie wytrzyma, albo budżet, albo Ochotnicy.

PS. czy są tutaj osoby dysponujące w styczniu czasem, i czy jest ich na tyle dużo, by warto zorganizować było drobne spotkanie w celu dyskusji?

oświadczam iż wszelkie zawarte treści mojej wypowiedzi mają charakter wyrażenia opinii, i mają nakłonić jedynie do pochylenia się na problemem, jeżeli ktoś wie, lub potrafi rozpoznać osoby opisywane w tekście proszony jest o nie ujawnianie.Pozdrawiam.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #980 dnia: Listopad 29, 2016, 21:38:39 »

Offline Kornel00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek"
Mercedes Benz 608D 88'

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #982 dnia: Grudzień 19, 2016, 08:22:58 »
Zmiana była potrzebna, czy w tej formie to nie wiem, a ci do rozdziałów środków przez ZOSPRP,  to bardzo częsty było mega kolesiostwo, czy będzie lepiej nie wiem, druga sprawa wiele jednostek posiada -zakupiła sprzęt który nigdy i do niczego nie będzie im potrzebny, tylko realizowali hore zachcianki i wizje prezesa/naczelnika itp, jak sugerowało się im w co zainwestować to jeszcze bardziej robili na złość, teraz będzie jakiś wgląd na zakupy, a tak zapytam ile % tej kasy po drodze zostało zmarnowanej? Czekam jak będzie głośno o przekretach i CBA będzie zamykało naszych kolegów....

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #983 dnia: Grudzień 23, 2016, 09:11:49 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #984 dnia: Grudzień 23, 2016, 11:17:43 »
Zagrożenia dla OSP.

http://www.strazak.org.pl/index.php?mode=read&art=4803
Czytam i nie wierze! Jak można tak naginać fakty....
Wcześniej dofinansowanie ze ZOSP wynosiło 20-30% kwoty zakupu i to tylko w sklepie ZOSP gdzie ceny były najwyższe (na przykładzie mojego województwa). A teraz wynosi 90-95% kwoty i jest pełna dowolność można kupować gdzie się chce. Tylko mało inteligenty strażak uwierzy w wersję przedstawioną w w/wym. artykule. Obecny system finansowania jest o wiele lepszy pod względem finansowym i rzeczowym dla OSP. Bo nie muszą zwykli strażacy utrzymywać z pieniędzy z dotacji kilkuset etatów/samochodów w ZOSP i kilkudziesięciu budynków.
Najlepsza jest końcówka i słowa o armii urzędników administracyjnych w PSP. Abstrakcja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #985 dnia: Grudzień 24, 2016, 19:00:11 »

Czytam i nie wierze! Jak można tak naginać fakty....
Wcześniej dofinansowanie ze ZOSP wynosiło 20-30% kwoty zakupu i to tylko w sklepie ZOSP gdzie ceny były najwyższe (na przykładzie mojego województwa). A teraz wynosi 90-95% kwoty i jest pełna dowolność można kupować gdzie się chce. Tylko mało inteligenty strażak uwierzy w wersję przedstawioną w w/wym. artykule. Obecny system finansowania jest o wiele lepszy pod względem finansowym i rzeczowym dla OSP. Bo nie muszą zwykli strażacy utrzymywać z pieniędzy z dotacji kilkuset etatów/samochodów w ZOSP i kilkudziesięciu budynków.
Najlepsza jest końcówka i słowa o armii urzędników administracyjnych w PSP. Abstrakcja.
Nie wiem z jakiego rejonu kolega pochodzi ale u mnie nigdy nie trzeba było kupować w ZOSP a dotacja wynosiła 40%. To, że dzisiaj dają 90-95% to jakiś absurd, nie ma żadnej mobilizacji dla gminy aby brała na siebie ciężar utrzymania jednostek. Tak zwolniona za parę lat w ogóle zapomni, że to należy do jej obowiązków. Ja otrzymując w tym roku dotację MSW kupowałem w ZOSP, otrzymując jeszcze dodatkowo dofinansowanie z WFOŚiGW dzięki czemu mogłem kupić znacznie lepszy i bogatszy asortyment.  Gmina do zakupów dołożyła tylko marny grosz.
Tu jedyny plus dla tego rozwiązania.
Jeśli chodzi o rozliczenie to jeszcze nic z tego, choć już koniec roku na karku. Komenda nie wyrabia. Składanie podpisów na umowach i sprawozdaniach odbywa się po strażacku, na telefon dzień wcześniej, wieczorem, nie ważne co masz w pracy, masz być i już. Wcześniej to ja decydowałem kiedy kupuję i odbieram a takiej ilości papierów jeszcze nigdy w Związku nie podpisywałem.
Ze strony PSP usłyszałem pretensje, że zakup został zrealizowany w sklepie ZOSP mimo, że kupiłem to co było zapisane w umowie, nieważne, że było lepszej klasy i jakości więc o co tu chodzi? Odpowiedzcie sobie sami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2016, 19:26:26 wysłana przez Fredek »

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #986 dnia: Grudzień 24, 2016, 23:02:02 »

Czytam i nie wierze! Jak można tak naginać fakty....
Wcześniej dofinansowanie ze ZOSP wynosiło 20-30% kwoty zakupu i to tylko w sklepie ZOSP gdzie ceny były najwyższe (na przykładzie mojego województwa). A teraz wynosi 90-95% kwoty i jest pełna dowolność można kupować gdzie się chce. Tylko mało inteligenty strażak uwierzy w wersję przedstawioną w w/wym. artykule. Obecny system finansowania jest o wiele lepszy pod względem finansowym i rzeczowym dla OSP. Bo nie muszą zwykli strażacy utrzymywać z pieniędzy z dotacji kilkuset etatów/samochodów w ZOSP i kilkudziesięciu budynków.
Najlepsza jest końcówka i słowa o armii urzędników administracyjnych w PSP. Abstrakcja.
Nie wiem z jakiego rejonu kolega pochodzi ale u mnie nigdy nie trzeba było kupować w ZOSP a dotacja wynosiła 40%. To, że dzisiaj dają 90-95% to jakiś absurd, nie ma żadnej mobilizacji dla gminy aby brała na siebie ciężar utrzymania jednostek. Tak zwolniona za parę lat w ogóle zapomni, że to należy do jej obowiązków. Ja otrzymując w tym roku dotację MSW kupowałem w ZOSP, otrzymując jeszcze dodatkowo dofinansowanie z WFOŚiGW dzięki czemu mogłem kupić znacznie lepszy i bogatszy asortyment.  Gmina do zakupów dołożyła tylko marny grosz.
Tu jedyny plus dla tego rozwiązania.
Jeśli chodzi o rozliczenie to jeszcze nic z tego, choć już koniec roku na karku. Komenda nie wyrabia. Składanie podpisów na umowach i sprawozdaniach odbywa się po strażacku, na telefon dzień wcześniej, wieczorem, nie ważne co masz w pracy, masz być i już. Wcześniej to ja decydowałem kiedy kupuję i odbieram a takiej ilości papierów jeszcze nigdy w Związku nie podpisywałem.
Ze strony PSP usłyszałem pretensje, że zakup został zrealizowany w sklepie ZOSP mimo, że kupiłem to co było zapisane w umowie, nieważne, że było lepszej klasy i jakości więc o co tu chodzi? Odpowiedzcie sobie sami.

U mnie ceny zosp na większość l produktow z kosmosu,  a podobno centrala ustala ceny na cały kraj.  Łatwo znaleźć dużo dużo lepsze ceny na ten sam asortyment w innym prywatnym sklepie i nikt Ci łaski nie robi,  że coś chcesz zmienić.  Co więcej kiedyś dofinansowanie na większość było fikcyjne,  gdyżz  dotacją było drożej niż prywatnie w sklepie. Teraz u mnie dofinansowanie to 50 procent bo tak ustaliła komenda.  Większość kasy dolozylismy sami bo gmina i tak sporo inwestuje.
Słychać wiele głosów ze to nie jest wspieranie związku, gdy kupuje w innych sklepach.  Ten prywaciarz tez na tym zarabia wiec jeśli zosp zmieni podejście handlowe to będzie też miał zysk i to duży bo większość kupi u nich.  Zwiazek nie może się jednak pogodzić z tym , że nie może zarabiać kroci na tym samym asortymencie tylko musi sprzedać więcej i taniej by utrzymać zysk.  Co więcej sprzedający muszą zrozumieć ze klient nasz Pan. 
W chwili obecnej nie ma sensu na siłę wspierać związku,  który myśli tylko o sobie,  a zapomina o problemach OSP.  Przypominam sytuacje, gdy fora huczaly o nowym VAT a związek nic nie wiedział.  Sytuacje można mnożyć.  Ja to co mieli w dobrej cenie kupiłem w zosp i grama pretensji nie było.  Jeśli u Ciebie tak jest to to zgłoś ale wydaje się to dziwne.  Odnośnie samego rozliczania to nic skomplikowanego.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #987 dnia: Styczeń 24, 2017, 16:12:03 »
INFORMACJA w sprawie skutków dla OSP nowelizacji Prawa o stowarzyszeniach.

http://www.zosprp.pl/?q=content/informacja-w-sprawie-skutkow-dla-osp-nowelizacji-prawa-o-stowarzyszeniach

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #988 dnia: Styczeń 31, 2017, 11:42:24 »
U nas jak nie zmieni sie podejscie wladz gminnych i psp do spraw naprawde ważnych to za rok juz nie bedzie rzadnego druha, poniewaz zostali z calej naszej paczki juz tylko zapalency, ktorzy juz tez maja tego wszystkiego dosc. Nawet na głupi olej do pilarki czy do lancucha nie mozna liczyc. Wszyscy przeciwni.a jest nas tylko dwie jednostki na gmine o 18 wioskach. Chyba jestesmy jedyna gmina w Polsce o tak malej ilosci Osp. I nikt nam nie moze pomoc, wszedzie uklady jak za komuny.
pozdrawiam

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #989 dnia: Styczeń 31, 2017, 13:57:50 »
U nas jak nie zmieni sie podejscie wladz gminnych i psp do spraw naprawde ważnych to za rok juz nie bedzie rzadnego druha, poniewaz zostali z calej naszej paczki juz tylko zapalency, ktorzy juz tez maja tego wszystkiego dosc. Nawet na głupi olej do pilarki czy do lancucha nie mozna liczyc. Wszyscy przeciwni.a jest nas tylko dwie jednostki na gmine o 18 wioskach. Chyba jestesmy jedyna gmina w Polsce o tak malej ilosci Osp. I nikt nam nie moze pomoc, wszedzie uklady jak za komuny.
pozdrawiam
Przecież o to chodzi żeby obrzydło u mnie na tapecie są kierowcy konserwatorzy . Co miesiąc trzeba dostarczać różnego rodzaju zaświadczenia , oświadczenia , podpisy . Mam za utrzymanie gotowości 200 zł a już 5 razy w  gminie się meldowałem pod koniec miesiąca zawsze czegoś brakowało . To jest po to żeby się odechciało , jak nie będzie miał kto jezdzić to wiadomo kosztów też nie będzie .Wymyślili druk z godzinami ile czasu każdy konserwator spędził w remizie. Wytrwałości życzę pozdrawiam  ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 14:02:57 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #990 dnia: Styczeń 31, 2017, 15:32:27 »

Wymyślili druk z godzinami ile czasu każdy konserwator spędził w remizie. Wytrwałości życzę pozdrawiam  ^_^
[/quote]
Masz rację. Tylko jeśli chodzi o te godziny, to jest to pokłosie wprowadzenia stawki godzinowej w firmach. Tylko przy okazji tego dostało się wszystkim tym co pracowali na ryczałcie na umowę - zlecenie jak właśnie konserwatorzy w OSP. Ustawodawca jak zwykle coś poprawiał a przy okazji coś spiep....ł. A teraz gminy się z tym kopią i my z nimi. U mnie rozwiązaliśmy to w ten sposób (i prawnik nam to jak na razie przyklepał), że konserwator składając rachunek oświadcza, iż spędził w remizie tyle a tyle godzin. Bez rozbijania na poszczególne dni i godziny.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #991 dnia: Styczeń 31, 2017, 15:55:33 »

Cytuj
Wymyślili druk z godzinami ile czasu każdy konserwator spędził w remizie. Wytrwałości życzę pozdrawiam  ^_^
Masz rację. Tylko jeśli chodzi o te godziny, to jest to pokłosie wprowadzenia stawki godzinowej w firmach. Tylko przy okazji tego dostało się wszystkim tym co pracowali na ryczałcie na umowę - zlecenie jak właśnie konserwatorzy w OSP. Ustawodawca jak zwykle coś poprawiał a przy okazji coś spiep....ł. A teraz gminy się z tym kopią i my z nimi. U mnie rozwiązaliśmy to w ten sposób (i prawnik nam to jak na razie przyklepał), że konserwator składając rachunek oświadcza, iż spędził w remizie tyle a tyle godzin. Bez rozbijania na poszczególne dni i godziny.
U nas cały miesiąc rozpisujemy z dniami i godzinami . Dodatkowo jak w poprzednich latach przynosiłem zaświadczenie z pracy o zarobkach że są takie lub wyższe niż najniższa krajowa to teraz co miesiąc mam przynosić :/ Po podliczeniu zysków i strat z przejazdami wychodzę na zero , więc jakbym zrezygnował z tej "kasy " to w sumie na jedno wychodzi tylko głowę mam spokojną . Wniosek z tego taki , że jeden odpuści sobie tą śmieszną kasę a drugi bycie konserwatorem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 16:59:05 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #992 dnia: Styczeń 31, 2017, 17:48:17 »
A myślałem, że tylko u nas w gminie mają takie pomysły :)
U nas chłopaki prowadzą "pamiętnik". Założyli sobie taki zeszyt i tam sobie piszą. Naczelnik ma im potwierdzać to co napisali.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #993 dnia: Styczeń 31, 2017, 18:45:27 »
Obecna ustawa mówi jasno - wszyscy muszą mieć albo pensję, albo stawkę godzinową zgodnie z przepisami. Sprawozdania z godzin trzeba robić i nie jest to wina gminy czy OSP. Podziękujcie tym na Wiejskiej.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #994 dnia: Styczeń 31, 2017, 18:49:59 »
Możesz podać która to ustawa?

Czy chodzi o te przepisy http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/600_u/$file/600_u.pdf ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2017, 18:53:01 wysłana przez Sylwek »

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #995 dnia: Luty 01, 2017, 05:59:02 »
Na komórce nie moge odnalezc, wiec tylko info o która ustawę chodzi http://wpolityce.pl/m/polityka/303828-prezydent-podpisal-ustawe-o-minimalnym-wynagrodzeniu-13-zl-za-godzine-pracy
Oczywiście media skupiły się tylko na płacy minimalnej, ale doszły też obowiązki w tym karta pracy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #996 dnia: Luty 01, 2017, 07:09:19 »
Cytuj
Masz rację. Tylko jeśli chodzi o te godziny, to jest to pokłosie wprowadzenia stawki godzinowej w firmach. Tylko przy okazji tego dostało się wszystkim tym co pracowali na ryczałcie na umowę - zlecenie jak właśnie konserwatorzy w OSP. Ustawodawca jak zwykle coś poprawiał a przy okazji coś spiep....ł. A teraz gminy się z tym kopią i my z nimi. U mnie rozwiązaliśmy to w ten sposób (i prawnik nam to jak na razie przyklepał), że konserwator składając rachunek oświadcza, iż spędził w remizie tyle a tyle godzin. Bez rozbijania na poszczególne dni i godziny.


Ile u Was wychodzi godzin miesięcznie "przebywania w remizie"?

Możesz podać która to ustawa?

Czy chodzi o te przepisy http://orka.sejm.gov.pl/opinie8.nsf/nazwa/600_u/$file/600_u.pdf ?

Tak chodzi o tą Ustawę.  :kwit:
Pozostajemy w tym temacie OSP - jaka Przyszłość? wątek kierowców - konserwatorów przeniesiony pod    http://www.strazak.pl/index.php/topic,27256.msg316785.html#new
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 18:58:52 wysłana przez wujo 2010 »

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #997 dnia: Luty 22, 2017, 12:46:22 »
https://drive.google.com/file/d/0B0S4Q6qmXgDvOXkxQWF3Y0RuS3c/view
Koncepcja-systemu-ratowniczego-w-perspektywie-długookresowej.
bryg.dr inż. Dariusz Wróblewski
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Osp – Jaka Przyszłość?
« Odpowiedź #998 dnia: Marzec 13, 2017, 16:47:43 »
Dofinansowanie dla OSP ze środków przekazywanych przez zakłady ubezpieczeń.

http://www.zosprp.pl/files/news/_pdf/pismo_kg_potwierdzone.pdf

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.