Autor Wątek: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów  (Przeczytany 77777 razy)

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Dzisiaj się dowiedziałem że od 2013r szykują się zmiany w szkoleniu podstawowym, takie szkolenie ma trwać około 6 miesięcy, kurs ma być połączony razem z podoficerskim.
Jeśli chodzi o podoficerkę to ma być kurs uzupełniający skrócony dla tych którzy mają już kurs podstawowy.
Natomiast aspirantka  ma być skrócona, dzienna jak i zaoczna.
Takie informacje przekazał nam przewodniczący związków, ale brak dokładniejszych danych, może ktoś z Was ma bliższe info?
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2012, 21:26:38 wysłana przez miły »

Offline piotr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
  • ile jeszcze......
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2012, 18:46:38 »
Witam..
Słyszałem o planach zmian, co do dziennej aspirantki to nie wiem , jak można by było to skrócić, natomiast, co do reszty oczywiście można, zasada ma być podobno taka,że po uzupełnieniu podoficerskiego, można będzie zostać skierowanym na roczną aspirantkę, a w sumie to kurs kwalifikacji zawodowej ( tak niby brzmi nazwa tego szkolenia na chwile obecną).
Polecam nowe rozporządzenie MEN w sprawie szkolenia w zawodzie technika, weszło w życie od września....

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2012, 23:26:25 »
Dużo się o tym mówi ale zero konkretów co jak od kiedy co z tymi co jeszcze nie zrobili podoficerki jak ma wyglądać aspirantka jak na razie mamy tylko plotki że coś ma się zmienić w 2013r. ale co i od kiedy???!!!!
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2012, 18:45:53 »
Co do "aspirantki" to już od września nas testują w nowym programie, którego tak naprawdę nikt nie zna. Obecnie byłe przemienne studium aspiranckie jest teraz podzielone na dwie kwalifikacje-pierwszą i drugą i nazywa się Kwalifikacyjny kurs zawodowy. Pierwsza to powtórka z podoficerki ale papier inny więc trzeba jeszcze raz robić. Kończy sie to egzaminem  OKE MEN do którego (podobno) może przystąpić każdy podoficer który zgłosi chęć w OKE i jeśli pomyślnie zda to dostanie przepustkę żeby zrobić II kwalifikację i uzyskać tytuł technika pożarnictwa. Tak to wygląda , przynajmniej tak zrozumiałem bo to wszystko do końca nie jest jasne. Dzienna aspirantka też już idzie nowym programem.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2012, 18:49:33 »
Czyli teraz w PSP będą sami aspiranci.

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2012, 19:02:25 »
Cytuj
Dzisiaj się dowiedziałem że od 2013r szykują się zmiany w szkoleniu podstawowym, takie szkolenie ma trwać około 6 miesięcy, kurs ma być połączony razem z podoficerskim.

Poczytaj lepiej Strażak nr.11 z 2012 "Wielka wartość dodana" zanim napiszesz kolejną niesprawdzoną pogłoskę. ;)
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 20, 2012, 20:36:06 »
A wyobraź sobie że że sprawdzona  :tuba: mówi ci coś spotkanie w Wiśle w tamtym tygodniu? Pewnie nie, więc jeśli nie masz nic na ten temat do powiedzenia to sobie odpuść, bo szkoda czasu.

Offline strażak01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2012, 10:02:37 »
Czyli teraz w PSP będą sami aspiranci.
Myślę ze nie tak szybko. Będzie na pewno potrzebna zgoda komendanta, zajmowanie określonego stanowiska itp. Wszystkim nie zaczną rozdawać na prawo i lewo..- tak myślę.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Kurs Podstawowy 3 miesięczny czy 6 ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 01, 2012, 16:57:34 »
Witam będę szedł na kurs podstawowy strażaka PSP w przyszłym roku , słyszałem ze ten kurs ma trwać 6 miesięcy i być powiązany razem z kursem podoficerskim czy wiadomo coś o tym konkretnego kiedy ma to wejść itd ? ciekawy jestem  czy obejmie mnie takie coś czy to jest ogólnie tylko w planach czy KG  planuje zmiany w szkoleniu strażaków Pozdrawiam  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2012, 17:01:22 wysłana przez hapec »
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline strażak-ratownik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:25:57 »
Rok 2013 szkolenie podstawowe i podoficerskie będzie na starych zasadach https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AlowL5DGP70ZdHlRSXN6SkczWHRFSUpqODdiLUVzalE&output=html

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 02, 2012, 21:51:11 »
Rok 2013 szkolenie podstawowe i podoficerskie będzie na starych zasadach https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AlowL5DGP70ZdHlRSXN6SkczWHRFSUpqODdiLUVzalE&output=html

A co to niby ma być, ta tabela z "0"  ?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 06, 2012, 16:06:52 »
Spotkanie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z komendantami szkół pożarniczych

4 grudnia 2012 r. w Komendzie Głównej PSP odbyło się spotkanie gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza, komendanta głównego PSP z komendantami szkół PSP.
Spotkanie poświęcone było wdrażaniu kwalifikacyjnych kursów zawodowych i jednoetapowego kształcenia w zawodzie strażaka, ustaleniu kryteriów i limitów przyjęć na rok szkolny 2013/2014 oraz innych spraw bieżących i planistycznych w obszarze funkcjonowania szkół pożarniczych. Tematem rozmów było wypracowanie optymalnej dla szkół "ścieżki" rozwiązań w powyższym zakresie.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 07, 2012, 22:30:32 »
Dzisiaj się dowiedziałem że od 2013r szykują się zmiany w szkoleniu podstawowym, takie szkolenie ma trwać około 6 miesięcy, kurs ma być połączony razem z podoficerskim.
Jeśli chodzi o podoficerkę to ma być kurs uzupełniający skrócony dla tych którzy mają już kurs podstawowy.
Natomiast aspirantka  ma być skrócona, dzienna jak i zaoczna.
Takie informacje przekazał nam przewodniczący związków, ale brak dokładniejszych danych, może ktoś z Was ma bliższe info?

Spotkanie komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej z komendantami szkół pożarniczych

4 grudnia 2012 r. w Komendzie Głównej PSP odbyło się spotkanie gen. brygadiera Wiesława Leśniakiewicza, komendanta głównego PSP z komendantami szkół PSP.
Spotkanie poświęcone było wdrażaniu kwalifikacyjnych kursów zawodowych i jednoetapowego kształcenia w zawodzie strażaka, ustaleniu kryteriów i limitów przyjęć na rok szkolny 2013/2014 oraz innych spraw bieżących i planistycznych w obszarze funkcjonowania szkół pożarniczych. Tematem rozmów było wypracowanie optymalnej dla szkół "ścieżki" rozwiązań w powyższym zakresie.

Pomysły są takie, aby kurs podstawowy i podoficerski był jednoetapowy i trwał 5 miesięcy, po kursie wychodzi się ze stopniem st. str.
Jest dużo strażaków do przeszkolenia w zakresie kursu podoficerskiego, dla nich ma być kurs przyspieszony 6 tygodniowy.
Ze względu na dużą ilość aspirantów mają ograniczyć miejsca na szkole, a kadrę wykorzystać do przeprowadzenia kursów podoficerskich.
To tak na gorąco.  :fiuu:

Offline wm71

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 08, 2012, 08:49:29 »
Kiedy te zmiany maja wejść w "życie"?

Offline miły

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 08, 2012, 10:27:22 »
Prawdopodobnie od stycznia 2013r, ale to nie jest potwierdzona informacja.

seweryn

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 08, 2012, 19:55:37 »
Od maja i ponoć tylko Częstochowa i Bydgoszcz na początek.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 10, 2012, 15:40:07 »
...a jakie województwa będą mogły liczyć na taki łączony kurs?
kto bedzie decydował czy idziemy na podstawowy czy na łączony?

seweryn

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 10, 2012, 16:17:39 »
Z tego co wiem to nie ma tu podziału na terytorium kraju Na kursy łączone będą kierowane osoby które mają przeszkolenie w OSP (I stopień i medyczne) Nadmieniam, że są to tylko plany, a jak będzie to wyjdzie wszystko w praniu czyli w przyszłym roku.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 11, 2012, 10:14:16 »
W Planie pracy dydaktycznej Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy na rok 2013r. nie ma żadnych informacji o kursie łączonym.
Sądzicie że takie zmiany będą naniesione jeśli jest już podany dokładny plan?
...a wiecie czy będzie jakieś oficjalne pismo odnośnie takich zmian związanych z łączonym kursem? jeśli tak to kiedy można się spodziewać? :straz:


seweryn

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 11, 2012, 20:19:26 »
U nas już się pracuje nad nowym, poprawionym planem szkolenia na 2013r - a z tego co wiem Bydgoszcz też poprawia - to są info od osoby będącej na ostatnim spotkaniu roboczym. Jednak z ostatecznym rozwiązaniem tak jak pisałem trzeba jeszcze trochę poczekać.

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 12, 2012, 23:33:03 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Czyli teoretycznie od 2013 zostanie ograniczona ilość miejsc w CS na dzienne aspiranckie ? A Kraków i Poznań utrzymają swoją liczbę ?

Offline kogut78

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 16, 2012, 18:32:31 »
 No to za chwile nie bedzie komu robic,bo sami" dowódcy" bedą.Jakos dziwnie inne służby dały sobie spokój z prawie" oficerami",ale nie w PSP.Miało to może jakiś tam sens jak wiekszośc mudurowych legitymowało sie wykształceniem podstawowym,czy zawodowym,ale dziś kiedy wiekszość ma średnie techniczne nie mówiąc o absolwentach uczelni wyższych jest to poprostu bezsensu.A tak przychodzi młody po Cs czy Sa i juz ma nadgarstki powykrzywiane i natłuczone do łba od "generałów"z tych szkół jakim to on zajebistym dowódca będzie. :gwiazdki:

P.S.Jak kogoś uraziłem to przepraszam.

Offline _GRZES_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 17, 2012, 22:07:08 »
No to za chwile nie bedzie komu robic,bo sami" dowódcy" bedą.Jakos dziwnie inne służby dały sobie spokój z prawie" oficerami",ale nie w PSP.Miało to może jakiś tam sens jak wiekszośc mudurowych legitymowało sie wykształceniem podstawowym,czy zawodowym,ale dziś kiedy wiekszość ma średnie techniczne nie mówiąc o absolwentach uczelni wyższych jest to poprostu bezsensu.A tak przychodzi młody po Cs czy Sa i juz ma nadgarstki powykrzywiane i natłuczone do łba od "generałów"z tych szkół jakim to on zajebistym dowódca będzie.


Święta racja :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2012, 22:16:43 wysłana przez Butel »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 19, 2012, 16:25:38 »
U nas już się pracuje nad nowym, poprawionym planem szkolenia na 2013r - a z tego co wiem Bydgoszcz też poprawia - to są info od osoby będącej na ostatnim spotkaniu roboczym. Jednak z ostatecznym rozwiązaniem tak jak pisałem trzeba jeszcze trochę poczekać.

https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AlowL5DGP70ZdHlRSXN6SkczWHRFSUpqODdiLUVzalE&gid=51

Offline suchini

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2012, 17:23:31 »
czyli nic się tu nie zmienia  -_-z tym że data aktualizacji jest z 15 listopada a spotkanie robocze było w grudniu