Autor Wątek: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów  (Przeczytany 77783 razy)

damian111

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 31, 2013, 23:24:03 »
ruszy w tym roku aspirantka zaocznie czy już coś wiadomo

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 03, 2013, 13:40:03 »
To jest normalne zjawisko, że terminy kursów KS (jednoetapowe) zmieniają się co jakiś czas? Bo jeszcze niedawno termin wrześniowy w Częstochowie był 04.09 a teraz już 16.09...? i jeszcze z kalendarza wypadła Bydgoszcz-tez kurs jednoetapowy (termin sierpniowy czy lipcowy-już nie pamiętam).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2013, 13:45:33 wysłana przez szynder »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 06, 2013, 18:21:28 »
w założeniach pisma z KG odnosnie zmiany planu kursów SUS (starego typu)oraz SPS na aktualne KS miało towarzyszyć przyspieszenie SUS-ów aby jak najszybciej pozbyć się ludzi oczekujących na podoficerke (średnio u mnie ok4-5lat) aby nie dopuścić do paradoksu ze młody przychodzi po KS i mijają mu 3 lata i dostaje "czy tez zalicza" sekcyjnego i szybciej awansuje od tego co czeka?!
Moim zdaniem nic te zmiany nie przyspieszyły, większa liczba ludzi nie idzie jest tak samo-jedyny plus, że do Bydgoszczy nie trzeba będzie jeździć a to jest akurat ponad 300km dla nas :D

Może coś ruszy:

Cytuj
6 czerwca 2013 r. w Komendzie Głównej PSP odbyła się narada kadry kierowniczej PSP.
W naradzie, której przewodniczył gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP, uczestniczył Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, zastępcy komendanta głównego PSP: nadbryg. Janusz Skulich i nadbryg. Marek Kowalski, a także komendanci wojewódzcy PSP, komendanci szkół pożarniczych, dyrektorzy biur KG PSP, CNBOP i CMP.

Podczas narady omówiono m.in. następujące tematy:
- dotacje dla jednostek ochrony przeciwpożarowej włączonych do ksrg,
- realizacja projektu „Wsparcie techniczne ratownictwa chemicznego i ekologicznego” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko,
- nowe przyjęcia do służby,
- urlop szkoleniowy – zmiana ustawy o PSP w tym zakresie,
- potrzeby sprzętowe i szkoleniowe dla Specjalistycznych Grup Ratowniczych,
- bieżące zagadnienia operacyjne,
- OST112 – stan realizacji podłączeń jednostek organizacyjnych PSP do sieci. Aktualnie podejmowane działania dotyczące funkcjonowania oraz rozwoju sieci, a także usług planowanych do uruchomienia,
- realizacja szkoleń uzupełniających strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej w szkołach PSP, w tym organizacja na bazie ośrodków szkolenia KW PSP,
- szkolenie podstawowe w zawodzie strażak – podsumowanie pierwszych 5 miesięcy realizacji szkoleń,
- nowelizacja systemu szkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących bezpośredni udział w działaniach ratowniczych,
- realizacja projektu „Wsparcie techniczne ratownictwa chemicznego i ekologicznego” w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko działanie 3.2,
- realizacja projektu: „Usprawnienie ratownictwa na drogach” w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko działanie 8.1,
- realizacja programu termomodernizacji obiektów PSP w ramach programu NFOŚiGW,
- stan wyszkolenia członków OSP z wybranych pilotażowo jednostek OSP.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=18&id=34398


Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 09, 2013, 20:44:28 »
Czyli rozpatrywana jest możliwość organizowania KS przez komendy wojewódzkie?

strażak9812

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #129 dnia: Sierpień 06, 2013, 18:58:45 »
Wie ktoś coś może o kursach podoficerskich (uzupełniających) o tym, że od 2014 mają być skrócone do 2 miesięcy??? Słyszałem, że od 2014 podoficer nie dostanie już dowódcy zastępu i operatora sprz. spec. tylko minimum aspirant. Dlatego odpada trochę materiału na szkoleniu i ma być skrócony. Tak słyszałem od znajomego, potwierdzi ktoś tą informację? Słyszał ktoś coś na ten temat?

Offline wm71

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 10, 2013, 12:34:01 »
Odświeżam pytanie kolegi strażak9812; czy wie ktoś o zmianach w szkoleniu uzupełniającym? Będzie skrócona "podoficerka" od przyszłego roku?

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 10, 2013, 16:28:20 »
Cytuj
Odświeżam pytanie kolegi strażak9812; czy wie ktoś o zmianach w szkoleniu uzupełniającym? Będzie skrócona "podoficerka" od przyszłego roku?
Wysłany przez: strażak9812
« dnia: Sierpień 06, 2013, 18:58:45 »

Wie ktoś coś może o kursach podoficerskich (uzupełniających) o tym, że od 2014 mają być skrócone do 2 miesięcy??? Słyszałem, że od 2014 podoficer nie dostanie już dowódcy zastępu i operatora sprz. spec. tylko minimum aspirant. Dlatego odpada trochę materiału na szkoleniu i ma być skrócony. Tak słyszałem od znajomego, potwierdzi ktoś tą informację? Słyszał ktoś coś na ten temat?
Przeczytaliście cały wątek? Nie? To polecam.

Offline wm71

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 10, 2013, 16:44:42 »
Przeczytałem cały wątek i nie ma w nim jasnej odpowiedzi na moje pytania.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 10, 2013, 17:20:25 »
Nie mam informacji, że podoficerka od przyszłego roku ma być skrócona, ale nie wiem czy miałoby to jakikolwiek sens, bo ze względu na zmiany w szkoleniu strażaków i wprowadzeniu kursy łączonego, do przeszkolenia będzie coraz mniej podoficerów na starych zasadach. Co do zajmowania stanowisk dowódcy zastępu i starszego operatora, masz racje, jak na razie zgodnie z przepisami, od przyszłego roku nie będą mogli na te stanowiska być mianowani podoficerowie, chociaż słyszałem, że są pomysły o przesunięciu tej daty. Pożyjemy, zobaczymy.  :straz:

Offline wm71

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 10, 2013, 17:28:10 »
Dziękuje za odpowiedź madmax29!
Czyli jak zwykle bałagan...  w służbie mundurowej ; )

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #135 dnia: Listopad 13, 2013, 07:54:56 »
Witam mam do was pytanko nie wiecie kiedy i gdzie odbedzie sie najblizszy  kurs podoficerski? Powiedzieli mi ze wysla mnie na pierwszy jaki będzie  ^_^

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #136 dnia: Listopad 14, 2013, 00:09:31 »
Witam mam do was pytanko nie wiecie kiedy i gdzie odbedzie sie najblizszy  kurs podoficerski? Powiedzieli mi ze wysla mnie na pierwszy jaki będzie  ^_^
Z jakiego województwa jestes?? Bo to ważny szczegół
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Strazak345643

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #137 dnia: Listopad 18, 2013, 10:20:44 »
Witam

Czy posiada ktoś plan pracy szkół PSP i Ośrodków Szkolenia tego typu: https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AlowL5DGP70ZdHlRSXN6SkczWHRFSUpqODdiLUVzalE&gid=48     

tylko  że na rok 2014?

Strazak345643

  • Gość
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #138 dnia: Listopad 18, 2013, 20:38:28 »
Witam

Czy posiada ktoś plan pracy szkół PSP i Ośrodków Szkolenia tego typu: https://docs.google.com/spreadsheet/pub?key=0AlowL5DGP70ZdHlRSXN6SkczWHRFSUpqODdiLUVzalE&gid=48     

tylko  że na rok 2014?

Sorry za zamieszanie, już znalazłem. Plan pracy ośrodków szkolenia i szkół PSP jest na stronie KG, ale jeszcze nie ma na 2014.
Nie orientuje się ktoś może jak będą wyglądały kursy podoficerskie w 2014? Słyszałem od znajomego, który jest na szkole w Bydgoszczy, na kursie podstawowym, że od 2014 podoficerki będą skrócone do 2 miesięcy... Wiecie coś na ten temat czy to plotki?

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #139 dnia: Sierpień 31, 2014, 14:27:31 »
Witam czy to prawda co mówia ZZ że do konca 2015 maja wszyscy skonczyc podoficerke ?
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Gutekk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 22, 2014, 22:22:58 »
Witam, możecie mi powiedzieć jak wygląda to szkolenie jednoetapowe w Bydgoszczy i życie w szkole? Często są jakieś egzaminy?

Offline Lełon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 18, 2014, 22:24:35 »
Odświeżam temat bo przyszło pisemko z KW (Śląskie) o szkoleniu podoficerskim (SUS), mianowicie  ma zakończyć się do końca 2016 r. Po tym terminie najnormalniej w świecie st.strażak będzie musiał przejść kurs jednoetapowy 6 miesięczny  :gwiazdki: Czy ktoś jeszcze o tym słyszał  :pyt:

Słyszysz czujnik bezruchu ?? Znowu któryś się opierdziela ;-)

Offline Gall Anonymous

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 22, 2014, 23:28:20 »
Hehe niezły dżołk  :gwiazdki:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 23, 2014, 01:32:33 »
Odświeżam temat bo przyszło pisemko z KW (Śląskie) o szkoleniu podoficerskim (SUS), mianowicie  ma zakończyć się do końca 2016 r. Po tym terminie najnormalniej w świecie st.strażak będzie musiał przejść kurs jednoetapowy 6 miesięczny  :gwiazdki: Czy ktoś jeszcze o tym słyszał  :pyt:

Fakt, aczkolwiek komendy gnają dosyć intensywnie swoich szeregowych na kurs podoficerski żeby wyrobić się przed deadlinem...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline CSPSP :)

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #144 dnia: Grudzień 25, 2014, 19:19:59 »
Czy ktoś się orientuje kto będzie nadawać w takim przypadku pierwszy stopień podoficerski? KM, KW? I kiedy to nastąpi? przy stanowisku podoficerskim, czasookres??
pajacyk <--- kliknij w pajacyka

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #145 dnia: Grudzień 26, 2014, 11:31:54 »
Czy ktoś się orientuje kto będzie nadawać w takim przypadku pierwszy stopień podoficerski? KM, KW? I kiedy to nastąpi? przy stanowisku podoficerskim, czasookres??

Trzeba poczekać na zmianę Ustawy o PSP.  :kwit:

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #146 dnia: Grudzień 31, 2014, 13:44:01 »
Czy ktoś się orientuje kto będzie nadawać w takim przypadku pierwszy stopień podoficerski? KM, KW? I kiedy to nastąpi? przy stanowisku podoficerskim, czasookres??
Z tego co wiem to kończąc kurs SUS w aspirantce w Poznaniu stopień sekcyjnego nadaje komendant szkoły.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 31, 2014, 15:07:20 »
Czy ktoś się orientuje kto będzie nadawać w takim przypadku pierwszy stopień podoficerski? KM, KW? I kiedy to nastąpi? przy stanowisku podoficerskim, czasookres??
Z tego co wiem to kończąc kurs SUS w aspirantce w Poznaniu stopień sekcyjnego nadaje komendant szkoły.

Zapytanie było w zakresie
KS   Szkolenie podstawowe w zawodzie strażak (program jednoetapowy)
Twoja odpowiedź dotyczyła
SUS   Szkolenie uzupełniające strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej
 :straz:

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 21, 2016, 20:11:02 »
Wiec jak to jest po szkoleniu podstawowym w zawodzie strażak? czy komendant szkoły nadaje stopień?

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Zmiany w kursach podstawowych, podoficerskich i studium aspirantów
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 21, 2016, 21:00:25 »
Nie
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera