Autor Wątek: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?  (Przeczytany 49045 razy)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« dnia: Styczeń 03, 2006, 22:29:04 »
Prosze o szczere odpowiedzi :)
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2006, 22:55:32 »
Miałem zagłosować na "z innych powodów" ponieważ w tej ankiecie zabrakło punktu "tradycje rodzinne" ale zgłoswałem na "ponieważ to moje powołanie" bo nawet gdybym nie miał strażaków w rodzinie to i tak chciałbym to robić.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Heniek

  • Gość
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2006, 23:02:26 »
zawod strazaka to moje marzenie od dziecka i konsekwetnie bede do tego dazyl ,wiec to moje powolanie :)

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2006, 17:41:51 »
Od młodości to moje marzonko zostać strażakiem. Będę do tego dążył. Myślę że w przyszłości będę pracował w PSP i niósł ludziom potrzebna im pomoc. Zawsze gdy ktoś się mnie pyta co chce robic w przyszłości ,kim chce być odpowiadam z dumą -że strażakiem oczywiscie. Jedni patrzą na mnie i mówią że skoro chce pracowac w straży to życzą powodzenia, inni jeszcze sie śmieją, i mówią żebym czegos innego sie uczył a nie strazakiem był. Ja nie widze nic śmiesznego w tym zawodzie i chce go wykonywac z pełną dumą. Podrawiam chłopaki i życzę samych sukcesów
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2006, 18:19:33 »
Chcę to robić , czuję powołanie od najmłodszych lat. Chcę pomogać ludziom , mimo że , wiem iż w sporej liczbie przypadków nie usłyszę nawet słowa "Dziękuje" , ale i tak chcę to robić - z czasem pewnie zmienią mi się poglądy , ale ... może jestem niereformowalny  :blink: To czego dowiedziałem się na tym forum uświadomiło mi , że nie jest tak kolorowo jak się wydaje - ale mimo tego ja nadal chcę to robić.
Chcę też wkurzyć ludzi którzy zawsze , stale i nieprzerwanie komentują moje próby dostania się do PSP w taki sposób : "I tak się nie dostaniesz" , "Idź lepiej pracować do jakiegoś sklepu" etc. etc.
Jak się w końcu dostanę to opadną im ręce i koparka :P  A jak się nie dostanę to ... tej opcji nie bierzemy pod uwagę ;P


Pozdrawiam.
....

Offline Komandos

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
  • Impossible is nothing...
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2006, 19:30:11 »
Cytuj
Chcę też wkurzyć ludzi którzy zawsze , stale i nieprzerwanie komentują moje próby dostania się do PSP w taki sposób : "I tak się nie dostaniesz" , "Idź lepiej pracować do jakiegoś sklepu" etc. etc.
Muszę powiedzieć że ja też często spotykam się z taką sytuacją, kiedy ludzie mi mówią że "to prawie niemożliwe" czy "będzie ciężko" i patrzą na mnie jak bym nie wiedział nic o życiu. Wiadomo że będzie ciężko ale bede walczył. Jeśli odpadne to tylko na badaniach lekarskich. Pokochałem tę robote zanim jeszcze ją zaczołem.
Pozdrawiam wszystkich takich jak ja.
     Ogień żyje, je, oddycha, nienawidzi.........

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2006, 22:40:40 »
Panowie tak trzymajcie. Niech sie smieją a Wy swoje.
Ja zdawałem do szkoły aspirantów 4 razy, niestety bez skutku. Ale strażakiem zawodowym i tak zostałem, pracuje już dwa lata w OSP jetem od 10 lat. Skonczyłem studia a pracuje czesto na szmacie i wcale mi to nie przeszkadza. Czasem denerwuja mnie niektórzy ludzie w pracy, intelektualnie ograniczeni ale i tak kocham ta robote i na żadną jej nie zamienie.
Trzeba robić to co sie lubi i mimo przeciwności losu nie poddawać się.

Offline logo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2006, 23:14:04 »
Nic tylko gratulować uporu i życzyć tego samego na przyszłość.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2006, 02:48:34 »
Cytuj
Chcę pomogać ludziom
To dlaczego nie pójdziesz na medycynę i nie będziesz lekarzem ? A może pora zająć się wolontariatem ? Tylu starszych schorowanych ludzi czeka na pomoc...
Czemu straż pożarna ?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Mróz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2006, 15:35:04 »
Bo nie czuje powołania do zawodu lekarza.
Cytuj
To dlaczego nie pójdziesz na medycynę i nie będziesz lekarzem ?

Tak... *pstryk* i już jestem lekarzem. Piszesz jakby to było strasznie łatwe i nie kosztujące ani trochę wysiłku. Owszem , do PSP też nie dostanę na zasadzie *pstryknięcia* , ale nie ma co porównywać , bo na studia medyczne napewno o wiele trudniej się dostać. Mniejsza z tym , gdybym czuł powołanie do zawodu lekarza to bym próbował - mimo że , jest bardzo trudno , ale nie czuję , więc nie ma o czym mówić.
Wolontariatu z miłą chęcią bym spróbował , ale niestety w tej chwili jest to niemożliwe. W zasadzie od małego mam w domu sytuację która robi ze mnie takiego niby wolontariusza , ale dom to dom - na to nikt nie patrzy.
Chodziło mi po głowie ratownictwo medyczne i nadal chodzi , ale niestety nie stać mnie na szkołę , ani nawet na szkolenia - a nawet gdybym został ratownikiem medycznym to i tak próbowałbym do PSP , bo czuje powołanie. Trudno to wyjaśnić i jak ktoś chce to może na upartego cisnąć. Nie jestem Adamem Mickiewiczem , gdybym był to bym Ci walnął 13 ksiąg - "Dlaczego właśnie PSP?"
No przykro mi strasznie , że nie jestem.

Pozdrawiam.
....

Offline enzoo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2006, 12:21:51 »
Chce szacunku.

Offline Dasko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 07, 2006, 13:59:15 »
Witam wszystkich. Ja też bardzo pragnę zostac strażakiem. W obecnej chwili jestem w słuzbie stałej i służę w tym samym resorcie ale w innym mundurze. Nie raz wspólnie ze strażakami mamy wspólne działania (zabezpieczenia miejscowych zagrożeń, pożarów itd). Nie chcę stac już z boku i biernie pomagac z racji mojego zawodu; chcę działac i coś mnie do straży bardzo mocno ciągnie. Właśnie kończę prawko na C na pewno mi sie przyda. Mam nadzieję że już e krótce będę na podziale i czekał na wyjazd. Zdaję sobie sprawę że będzie ciężko ale przecież od tego sie zaczyna musisz byc "mlodym" i przejśc wszystko od nowa, żeby mogli cię zaakceptowac i zaufac. Pozdrawaim eszystkich zapalenców. :)
 

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 08, 2006, 23:36:34 »
Zgadzam sie z wami..... Trzeba mniec poprostu do tego powołąnie.Nie rozumiem ludzi ktuży pchają sie do straży aby tylko zarobić łatwo pieniądze i zdobyć szybko emeryture.To trzeba poprostu kochać............W ciągu kilku lat chciałbym wykonywac ta czynnośc zawodowo,ale jak narazie szukam najblirzszej mi jednostki OSP.MAm w planie jeszcze kilka kursów do zrobienia ale przed nami jeszcze długa droga. Panowie życze wam spełnienia marzeń i tyle samo wyjazdów jako porzyjazdów.............pozdrawiam

Offline strażakL

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2006, 20:32:03 »
Bo lubie ten sport, i jest to w jakims stopniu na pewno sposób na zycie

Offline Ramzes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 15, 2006, 21:45:16 »
Zawod "strazak" to chyba marzenie kazdego mlodego chlopaka. Jednak z wiekiem zafascynowanie mija i pojawiaja sie inne cele. Mnie od dziecka ciaglo do strazy, a teraz jeszcze bardziej. I mam nadzieje ze w koncu to zrealizuje.
pozdrawiam.
===RmZ===

Offline vitek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2006, 23:02:17 »
Owszem praca w PSP to szybka emerytura ale do łatwych napewno nie należy, ja dlatego bo jestem medykiem ratownikiem medycznym po studium i po studiach i może tam się też przydam i bardziej mnie docenią!!!!!niż w Pogotowiu ratunkowym.
Podoba mi sie ta praca-tak patrzą z zewnątrz na kolegów strażaków w czasie wspólnych akcji.
 

[CYKLO] Pimpek

  • Gość
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 23, 2006, 11:06:21 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2007, 19:47:34 wysłana przez [CYKLO] Pimpek »

Offline YODA

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 23, 2006, 14:08:07 »
ja zagłosowałem z innych powodów

Offline gochniak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2006, 12:54:15 »
Chcę robić to co lubię, co mi sprawia przyjemnośc... chcę być STRAŻAKIEM

Offline Bartuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
    • http://www.psp.rozan.net
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 31, 2006, 15:05:04 »
Ja od urodzienia mieszkam bardzo blisko jednostki bo około 100 metrów. Mieszkam na 4 piętrze, okno mojego pokoju pokazuje cały plac i wszystkie 7 garaży, zawsze sie przyglądałem chłopakom, którzy wyjeżdżali do akcji i to także mnie porószyło do tego aby być strażakiem. POZDRO

Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 01, 2006, 16:00:44 »
Mój blok mieszkalny w którym mieszkam jest także tak ustawiony że gdy wyglądam przez okno , za ulicą mam widok odrazu na JRG PSP. Czasami w lecie jak jest ciepło mam otwarte okno gdy chłopaki dostają wyjazd gdzieś to słyszę nawet jak się brama otwiera, sygnałki , pakują się w auta i wyjazd !! Czasami to dobrze budzą he np:gdy wyjeżdża więcej niż jeden zastęp Pozdrawiam !
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 03, 2006, 21:17:50 »
TmK OO skad jestes??
jakie miasto i wojewodztwo??

Jest ktos moze z Tarnobrzegu?? :P
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline TmK_00

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 92
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 04, 2006, 11:19:51 »
No Tarnobrzeg , woj. podkarpackie . Chyba jest tylko jedna miejscowosc w naszym kraju co się zwie Tarnobrzeg He .  :P Ty jestes może z Tbg?
"Wystarczy odrobina tlenu , by wybuchł w śmiertelnym szale ..."

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 04, 2006, 11:45:58 »
Już od małego marzyłem żeby zostać strażakiem. Mieszkam ok. 30m od remizy zawsze gdy był alarm to przychodziłem i patrzałem jak wyjeżdżają. W wieku 3 lat spacerowałem z mamą i udało mi się jakoś jej uciec i włączyłem syrene zbiegli się wszyscy strażacy bo myśleli że coś się pali a tu mały bajtel włączył syrene. Mama mi powiedział że teraz przyjdzie Naczelnik i na mnie nakrzyczy i bardzo się tego bałem. Ale gdy on przyszedł to powiedział że ze mnie to będzie prawdziwy strażak :) i od tamtej pory wiedziałem że to jest moim przeznaczeniem. Zawsze mnie kręcił ryk syreny i niesienie pomocy.

Offline dareczek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 10, 2006, 02:02:31 »
Zawsze chciałem pomagać ludziom. Tylko że nie wiedziałem jak chce to robić. Kiedy zawaliła się hala MTK pojechałem tam ze znajomymi jako wolontariusze (ratownicy ZHP), i wtedy zobaczyłem całą armię twardych facetów, którzy na mrozie, pomimo zmęczenia biorą sprzęt i idą szukać ludzi. Kopią w śniegu i szukają pomimo tego, że już nie ma szans na znalezienie żywych. Potem opuścili rumowisko a na ich miejsce przyszli kolejni i robili to samo pomimo że wszyscy mówili że Ci pod gruzami już nie ma szans...
Po 12 godzinach pod halą wróciłem do domu, usiadłem i powiedziałem do siebie "przecież to jest właśnie to, co chce robić w życiu!" Tego samego dnia zacząłem ćwiczyć żeby sie dostać do aspirantki.

A jak byłem mały to nie chciałem być strażakiem tylko policjantem :)