Autor Wątek: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?  (Przeczytany 49093 razy)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 15, 2007, 20:01:17 »
Dobra opowiem wam historię i mówie od razu że pisałem ją puźno w nocy i mam dyslekcje jak coś:
Skrót mojego początku ze strażą pożarna
Wszystko się zaczęło w 2000 roku, gdy w Łęczycach(moja miejscowość) odbyły się zawody pożarnicze międzynarodowe i przy okazji obóz, co trwał 5 dni, więc ja codziennie chodziłem na stadion oglądać strażaków jak trenują i robią te wszystkie strażackie rzeczy aż w końcu zaczęły się zawody były piękne i się skończyły. Wtedy coś w sercu mi zaświtało żeby iść do straży i posłem się zapisać i mię zapisali, przez co to zacząłem lubić straż. Na samym początku byłem traktowany jak dziecko wiadomo 10 lat miałem, lecz uwielbiałem wchodzić do remizy i czuć się strażakiem. Do 12 roku życia chodziłem na treningi starszych MDP(12-15) i strażaków(16-do emerytury) i czasami pozwolili mi wystartować w bojówce tyle, że z małą prądownicą i co ciekawe na najtrudniejszej i najodpowiedzialniejszej pozycji przodownik II roty, ale mówię początkowo jak lało się woda mżenie no i do 12 brałem udział w konkursach najlepszy wyniki na razie 3 w powiecie i pokazach(przeważnie jako atrakcja imprezy) polegało to na tym samym prawie, co bojówka tylko łatwiejsze, ale wiadomo nie miałem 12 lat no i gaszenie snopków a później pokazy wody jak się krzyżują z I i II roty i takie tam. Gdy miałem 12 to pokochałem straż. No i brałem udział w zawodach zdobywałem dyplomy a ostatnio zaczęli dawać medale. Ni i mój były naczelnik, co był nim 45 lat odkrył mój wielki potencjał na strażaka i wielki talent w zawodach i wszytkiom co ze strażą związane. Więc prócz zawodów i treningów, które uwielbiam zaczęli mię wysyłać na obozy i szkolenia przeznaczone głównie dla MDP od 14roku a na obozach i szkoleniach było super jedne z najlepszych momentów w moim życiu, choć jak ci wręczają medal i jest telewizja TVP 3 i gazety a ci wręczają medala lub dyplom, bo tak było z dyplomami do 2004 no dobra to wszyto było super, ale zajefajna była też defilada wiecie ludzi patrzyło na to od cholery a ja z 9 z MDP wybrani byli wśród strażaków z 6 jednostek, jakie to cudowne uczucie orkiestra ludzie patrzą. A na koniec impreza dla ogółu ludzi, ale dla zaproszonych ludzi (ja też zaproszony byłem) był poczęstunek, który wyglądał raczej jak wesele nawet wóda, co pół metra była. No i zabawa, która była cudowna a to miało miejsce w 2004. Co roku są też warty w kościołach, na które idzie się w mundurach a jak idziesz w mundurze to wszyscy ludzie mówią ci dzien. dobry serio każda laska się ogląda i cześć mówi wiecie w wieku 13 lat czułem powołanie do straży i wiedziałem, że bez niej nie da się żyć i wiedziałem, w 100% co chce robić? A teraz, co robię w tym roku będą zawody strażaków dorosłych w tym ja i ciekawe czy znów będę w mojej II rocie przodownikiem. Ale co w przyszłości, bo treningi zaczynają się ok. kwietnia. A w remizie jestem bardzo często wozami często jeżdżę mamy nową władze (naczelnik, prezes), którzy moimi kumplami są  jestem w straży już szanowany chodzę na walne zebrania jestem już w pełni zakwaterowany w życiu strażaków OSP i jak mamy spotkania tak by pogadać zawsze dzwonią, ale to tylko do mię do innych, co jeszcze 18 nie mają to nie dzwonią no jak się coś kręci naprzykład manewry jak są do sprawdzania wydajności pracy OSP to wiedza o tym tylko 4 osoby. Komendant, PSP który daje pozwolenie na manewry tajne, naczelnik, prezes i JA fajnie, co czekają aż będę miał 18 i dają mi posadkę i mówią, że wszystko we mię będą inwestować, bo wiedza, że co do straży to nie zawiodę no i wiedzą, że chcę iść do PSP. No dobra to w wielkim moja historia jak pokochałem straż pożarną i wybrałem snobie STRAŻ POŻARNĄ za największy cel w życiu . Tak pokochałem i będę kochał straż nawet, jeśli będę miał przypłacić za nią życiem, ale wiem, że mogę uratować wiele ludzkich istnień

Offline mruwa24

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 15, 2007, 22:24:24 »
Heh... ale ładnie sie rozpisałeś! A co do straży to ja mam tak samo jak chłopaki powyżej, usłysze syrene odrazu mi sie jakiś speed włańcza i robie się czerwony z ciekawości... Hmm... ale zobaczymy jak to z nami będzie (heh... napaleńcy) ... teraz trening trening i jeszcze raz trening

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 15, 2007, 22:51:15 »
U mnie nie musi się syrena włączać, żeby "podniosło się ciśnienie"... jakaś sprężarka, czy rozpędzający się wirnik wyostrza wszystkie zmysły.. dopiero jak się zorientuję, że to nie syrena to wszystko wraca do normalności ;)
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 15, 2007, 23:56:34 »
No ja tak samo kiedyś miałem takiego myka że na necie włączyłem jakąś stronke i zaczeła syrena wyć ja już się zerwałem ale po przejściu 5m się skapowałem ale to uczucie nie do opisania już było

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 22, 2007, 10:10:55 »
chce cos zmienic w moim zyciu ,robic cos dla innych...dotychczas pracowałam jako barmanka i tancerka....dla mnie straz bedzie zupełnie inna bajka:)kocham adrenaline i niebezpieczenstwo...mam nadzieje ze uda mi sie sprawdzic w strazy:)

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 28, 2007, 16:16:53 »
U mnie nie musi się syrena włączać, żeby "podniosło się ciśnienie"... jakaś sprężarka, czy rozpędzający się wirnik wyostrza wszystkie zmysły.. dopiero jak się zorientuję, że to nie syrena to wszystko wraca do normalności ;)

ja mam to samo a kiesys jak spałem po imprezie jak w sobotę moja mama wlączyła odkurzacz sie sie obudzilem i z domu wybieglem to dopiero na drodze przed domem sie orientowłem ze to nie syrena  :mellow:
a tak to chce zostac strazakmeim pozniewaz czuje ze to jest dla mnie bylem w MDP teraz jestem w OSP (prowadze strone mojej OSP i zapraszam www.ospkg.yoyo.pl ) juz nie raz uczestniczlem roznych akcjach i zawsze czulem sie dumnie ze moglem pomóc i kocham straz jak i ta prace i wiem jaka ona jest niekiedy ciezka :)

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 28, 2007, 16:20:21 »
chce cos zmienic w moim zyciu ,robic cos dla innych...dotychczas pracowałam jako barmanka i tancerka....dla mnie straz bedzie zupełnie inna bajka:)kocham adrenaline i niebezpieczenstwo...mam nadzieje ze uda mi sie sprawdzic w strazy:)

wiesz straz to nie tylko adrenalina a po drugie zadkoscia sie zdaza ze zeby kobieta jezdzila na akcja zeby isc do strazy musisz czuc to cos co prawdopodobnie czuje kazdy strazak :) wiec sie dobrze zastanów nad swoja decyzja :)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 28, 2007, 16:28:53 »
Ja co prawda nie jestem w PSP ale mam tam znajomych i powiedzieliu że jeśli nie czujesz powołania i pracy nie lubisz po prostu jest bo jest(tak się myśli) to strażacy to od razu wyczuja i wtedy będzie przerypane. Ja osobiście czuję powołanie jak zdecydowana więkrzośc strażaków

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 01, 2007, 14:27:54 »
moje wszystkie decyzje sa przemyslane...i wiem ze chce to robic,cos pozytecznego.. jezeli stwierdze ze nie dam rady to sama sie wycofam ale obecnie straz mnie kreci:)uwazam ze kobiety czesto sa owiele sprawniejsze od mężczyzn:)

gzyms

  • Gość
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 01, 2007, 15:00:50 »
... takie dziewczyny które muszą golić zarost pod nosem chyba ^_^

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 01, 2007, 19:35:15 »
ale smieszne.... ja jestem zadbana dziewczyna ijuz nie raz okazałam sie sprawniejsza od mezczyzn:) heh  ^_^

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 01, 2007, 21:43:41 »
tak Beety, ale są mężczyźni i mężczyźni, a Twoje zamiary zweryfikuje życie (czyt. komisja :P ) życzę powodzenia w dążeniu do celu !!

Offline Beety

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 01, 2007, 22:18:58 »
DZIEKI ZA zyczenie powodzenia....zapoznałam sie juz z wszystkim i wiem ze bedzie ciezko:)ale kto powiedział ze w życiu jest łatwo?

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 03, 2007, 22:39:51 »
hym... dlaczego chciałam (chce)zostać strażakiem???
Proste kręci mnie adrenalina, ryzyko i strach, a tak pozatym to mój dziadek był w straży i tata jest.
W straży kręce się od małego -_-. Jak naradzie jestem tylko w MDP i wybieram się na kurs dla dowódców MDP do Krynicy. Jak narazie wybieram się do szkoły obronnej a w 2010 do Aspiranta w Krakowie -_- Kocham straż to jest praktycznie całe moje życie.
                                                                              Pozdrawiam :wub:
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 04, 2007, 09:16:07 »
hym... dlaczego chciałam (chce)zostać strażakiem???
Proste kręci mnie adrenalina, ryzyko i strach, a tak pozatym to mój dziadek był w straży i tata jest.
W straży kręce się od małego -_-. Jak naradzie jestem tylko w MDP i wybieram się na kurs dla dowódców MDP do Krynicy. Jak narazie wybieram się do szkoły obronnej a w 2010 do Aspiranta w Krakowie -_- Kocham straż to jest praktycznie całe moje życie.
                                                                              Pozdrawiam :wub:

A teraz zadaj sobie pytanie, czy twoja sprawnosc jest na odpowiednim poziomie, zeby sie dostac do aspiranta? Czy po prostu tata z dziadkiem pomoga Ci "zdobyć ta sprawnosc". Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 04, 2007, 11:44:22 »
hym... dlaczego chciałam (chce)zostać strażakiem???
Proste kręci mnie adrenalina, ryzyko i strach, a tak pozatym to mój dziadek był w straży i tata jest.
W straży kręce się od małego -_-. Jak naradzie jestem tylko w MDP i wybieram się na kurs dla dowódców MDP do Krynicy. Jak narazie wybieram się do szkoły obronnej a w 2010 do Aspiranta w Krakowie -_- Kocham straż to jest praktycznie całe moje życie.
                                                                              Pozdrawiam :wub:

A teraz zadaj sobie pytanie, czy twoja sprawnosc jest na odpowiednim poziomie, zeby sie dostac do aspiranta? Czy po prostu tata z dziadkiem pomoga Ci "zdobyć ta sprawnosc". Pozdrawiam


dobrze jest to ujete młody ma plany i dobrze ale zeby te plany byly jak najbardziej czyste w myslach i czyach straz to nie sa przelweki tu wchodzi ludzkie zycie :) ale z drugiej strony jesli od malego jestw  strazy mocno zangarzowany to napewno bedzie dobry starazkiem :) i uczciwym miejmy najdzieje:)

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 04, 2007, 16:24:31 »
Po pierwsze jestem dziewczyną ^_^. Po drugie macie gatke jak moja mama;
"zadaj sobie pytanie czy sobie poradzisz??" ^_^ a czemu by nie??  Ide teraz do obronnej. Jak sobie tam nie poradze to odpadne PROSTE.  I będę musiałą rozstać się z plamami na przeszłość, żeby pracować w państwówce. Jak narazie w tej straży sie sprawdzam i nikt się do mnie nie czepia że coś źle robie.
pożyjemy zobaczymy czy dam sobie radę -_-
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 04, 2007, 17:08:25 »
Po pierwsze jestem dziewczyną ^_^. Po drugie macie gatke jak moja mama;
"zadaj sobie pytanie czy sobie poradzisz??" ^_^ a czemu by nie??  Ide teraz do obronnej. Jak sobie tam nie poradze to odpadne PROSTE.  I będę musiałą rozstać się z plamami na przeszłość, żeby pracować w państwówce. Jak narazie w tej straży sie sprawdzam i nikt się do mnie nie czepia że coś źle robie.
pożyjemy zobaczymy czy dam sobie radę -_-
A bylas juz obok powazniejszego wypadku drogowego?
Jezeli wytrzymasz ogladanie zmasakrowanego ciala ludzkiego w wypadku czy innym zdarzeniu to sie nadajesz do PSP. Zycze powodzenia. Pozdrawiam
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline rebel angel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
  • czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam żyć
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 04, 2007, 19:09:47 »
tylko raz. To były wyścigi. chłopak na krosie sie miał złamanie otwarte. 
czując strach, ryzyko i adrenalinę zaczynam życ

Offline firemanka95

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 22, 2009, 16:48:49 »
ja też bez straży sobie życia nie wyobrażam ale  w tym zawodzie pracować raczej nie będę ze względu na to że potrzeba jest duża sprawność fizyczna..... ale i tak syrena lub sygnał dźwiękowy jadącego wozu sprawia że moje serce bije szybciej  -_- -_- -_-
"Musicie od siebie wymagać, nawet jeśli gdyby inni od was nie wymagali"

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #120 dnia: Maj 22, 2009, 19:35:30 »
U mnie można powiedzieć, że to jest rodzinne: mój pradziadek był prezesem straży, dziadek wprawdzie nie uczestniczył w akcjach ale wspierał straż, z tatą było podobnie. Teraz ja z bratem kontynuujemy tradycję: brat jako dowódca MDP  :tuba:  a ja biorąc czynny udział w akcjach :klol:
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #121 dnia: Maj 22, 2009, 20:04:11 »
wiecie, dla mnie to służba. Kontynuacja ZHP ("nieść chętną pomoc bliźnim", i te sprawy. kto był ten wie). A że można, jak się uda, robić z tego kasę to jest idealnie. Robisz co lubisz, realizujesz plan:)

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #122 dnia: Maj 22, 2009, 20:51:38 »
od dziecka byłem przy OSP dziadek był gospodarzem tato jest strażakiem. A ja po prostu kocham pomagać narazie przy OSP, po prostu czuje że nie ma rzeczy której bym nie zrobił żeby nie zostać strażakiem. Całymi dniami mogę zwijać węże czyścić auto układać sprzęt na aucie, no i chce pomagać innym chce aby ludzi którzy potrzebują pomocy wiedzieli że jeżeli będzie taka potrzeba to nie będę się wahał jej użyć.

Offline DasOguras

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dlaczego Chcesz Zostać Strażakiem ?
« Odpowiedź #123 dnia: Maj 22, 2009, 23:11:09 »
Ja czuje że mimo iż bycie strażakiem nie jest łatwe to będzie to jedyne zajęcie które będę wykonywał z ochotą i przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2009, 22:06:30 wysłana przez DasOguras »