Autor Wątek: Kominy  (Przeczytany 3260 razy)

Offline AMBER7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Kominy
« dnia: Styczeń 03, 2006, 13:12:08 »
Poprosze o podpowiedź jak rozwiązujecie u siebie sprawy związane z ujawnieniem emisji tlenku węgla wskutek dokonanych przez jednostke pomiarów. Temat dość goracy i jak sadze nie tylko u mnie. Bedę wdzięczny o odpowiedzi sprawdzonych rozwiazań, które przynisły dobre skutki.
pozdrawiam

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Kominy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2006, 00:07:18 »
W przypadku stwierdzenia wystąpienia CO podstawą jest przewietrzenie mieszkania oraz sprawdzeniu wyższych pięter budynku na obecność CO. Następnie - w zależności od źródła emisji - przekazujemy mieszkanie z zaleceniem nie używania wadliwego urządzenia. Obowiązkowe jest przedstawienie przez mieszkańców zaświadczenia od kominiarza o przeprowadzonej kontroli wentylacji. Powiadomić o tym zdarzeniu administratora budynku ze stosownymi zaleceniami. Oczywiście podstawą jest zadysponowanie karetki Pogotowia Ratunkowego w celu przebadania osób przebywających w tym pomieszczeniu.

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Kominy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2006, 14:05:52 »
Polskie przepisy mówią, że kominy dymowe powinno się sprawdzać raz na kwartał, kominy spalinowe dwa razy do roku, a wentylację i instalację techniczną raz w roku.

Moje pytanie brzmi:

Czym różnią się kominy dymowe od kominów spalinowych?

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kominy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2006, 14:45:38 »
Nie sprawdzać, ale czyścić.
Olej i gaz - spaliny, opał stały (WĘGIEL, DREWNO itp.) - dym

Offline retro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Kominy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2006, 22:22:03 »
W paragrafie 266.1 Rozp. Min. Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku napisane jest że przewody spalinowe i dymowe powinny być wykonane z materiałów niepalnych. Niestety nie dysponuje PN traktującą ten temat.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kominy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2006, 07:39:49 »
ja też jej nie mam

Firepw

  • Gość
Kominy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 23, 2006, 16:48:49 »
Pondto podczas pomiarów prowadzi się zapis na / spesjalnym blankiecie / co gdzie czym i jaki wynik pomiaru wyszedł.
Wazna podkładka.
No i karetka bezwzględnie dla  bezpieczeństwa oszkodowanych  jak i "naszego".
Niestety smutne są te "ciche" tlenki wegla. Ten sezon grzewczy przynosi kolejne ofiary

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Kominy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 25, 2006, 18:44:50 »
Cytuj
Niestety nie dysponuje PN traktującą ten temat.
Panowie parę lat temu zmieniły się przepisy w sprawie norm.

Z wyjątkiem dyrektyw UE i norm zharmonizowanych stosowanie norm jest dobrowolne. Powtarzam dobrowolne.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Kominy
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2006, 19:39:33 »
A jeżeli Polska Norma jest przywołana w rozporządzeniu, że coś tam powinno spełniac jej czapisy, to też jest dobrowolne jej stosowanie?