Autor Wątek: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad  (Przeczytany 115587 razy)

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 01, 2016, 15:15:05 »
[i widzisz ta różnica to właśnie widzi mi się KG wiec nie mów tutaj że, to jest uczciwe.... bo Ci co maja wujka w pis albo kogoś znajomego w obecnej polityce dostają reszta nie.... a za poprzedniego komendanta przynajmniej nie było takich podziałów.... nie zgodzisz się z tym? wiem że wszyscy którzy zdali z23 eksternistycznie jak była taka możliwość bo teraz już nie ma dostali z automatu w tamtym roku stopień mł asp. i to wszyscy kolego
Przestań pi###olić. Napisałem 9 (lub 10) uzasadnień do wniosków awansowych na 1 stopień oficerski w latach 2008-2015.
Przeszły tylko 3. Żadnego klucza nie było, żadnego kryterium.... Zwykła popelina.
Tak najmniejsze zamieszanie wywołały legendarne już "Zasady doskonalenia zawodowego" nie chwal tego człowieka. Nie chcieli nikogo dzielić chcieli je##ć wszystkich równo.

ciekawi mnie jedno jak mogłeś kolego pisać wnioski na inżynierów pożarnictwa po studiach zaocznych na SGSP jak uzyskanie takiego tytuły było możliwe tylko przez 3 lata. bo jeśli pisałeś na inżynierów bezpieczeństwa pożarowego to nic dziwnego że odrzucali

Strażacy studiujący na studiach inżynierskich pierwszego stopnia dla strażaków w służbie stałej po ukończeniu SGSP otrzymują tytuł inżyniera pożarnictwa. Na wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego są także studia dla osób cywilnych - oni otrzymują tytuł inzyniera bezpieczeństwa pożarowego.

i widzisz kolego tu się mylisz bo było takie okienko luka w prawie przez 3 lata można było aneks zrobić i studiując na WIBP oraz pracujac w PSP tak jak ja to zrobiłem uzyskać tytuł inżyniera pożarnictwa i właśnie taki tytuł otrzymałem

A jak myślisz, teraz jaki tytuł uzyskują strażacy kończący WIBP? Inżyniera pożarnictwa, czy inżyniera bezpieczeństwa pożarowego? Bo z tego co ja wiem, to inżyniera pożarnictwa  :straz: :kwit:

powiem Ci tak ja studiowałem zaocznie na WIBP jako strażak podoficer i dostałem tytuł inżynier pożarnictwa, Ci co nie byli w straży dostawali tytuł inżynier bezpieczeństwa pożarowego a teraz jest tak że wszyscy cywilnie studjujacy na WIBP dostają tytuł inżyniera bezpieczeństwa pożarowego wszyscy

O to właśnie mi chodziło. Strażacy (aspiranci), którzy studiują na WIBP, ale dla osób cywilnych, otrzymują tytuł inżyniera bezpieczeństwa pożarowego i nie będą promowani razem z tymi, którzy kończą WIBP i zdobywają tytuł inżyniera pożarnictwa. Ci pierwsi, aby móc być oficerem będą musieli zrobić SPK. No chyba, że jest możliwość przeniesienia się (nie wiem, czy teraz to jeszcze funkcjonuje) na studia dla strażaków w służbie stałej i zmiana warunków umowy pomiędzy studentem a uczelnią, z zapisem, że po ukończeniu studiów dostanie inżyniera pożarnictwa.
dokladnie tak i przenosic sie juz nie mozna

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 01, 2016, 22:53:00 »
O to właśnie mi chodziło. Strażacy (aspiranci), którzy studiują na WIBP, ale dla osób cywilnych, otrzymują tytuł inżyniera bezpieczeństwa pożarowego i nie będą promowani razem z tymi, którzy kończą WIBP i zdobywają tytuł inżyniera pożarnictwa. Ci pierwsi, aby móc być oficerem będą musieli zrobić SPK. No chyba, że jest możliwość przeniesienia się (nie wiem, czy teraz to jeszcze funkcjonuje) na studia dla strażaków w służbie stałej i zmiana warunków umowy pomiędzy studentem a uczelnią, z zapisem, że po ukończeniu studiów dostanie inżyniera pożarnictwa.
 dokladnie tak i przenosic sie juz nie mozna
Dajcie sobie spokój z takim cytowaniem
Ten tytuł można było uzyskać wiele lat wstecz. Tak, że wasze wywody są OKI, ale nie do końca prawdziwe  :wacko: 
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2016, 23:05:23 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Luki12345

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #252 dnia: Wrzesień 28, 2016, 15:04:29 »
Czy ktos ma info jak wyglada zdanie obecnej KG odnosnie awansu na 1 stopien oficerski

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #253 dnia: Wrzesień 28, 2016, 15:13:32 »
I stopnie tylko i wyłącznie w maju.

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #254 dnia: Wrzesień 28, 2016, 16:02:57 »
Pożyjemy, zobaczymy czy aby tylko w maju  ;), już przednie lata pokazały że nie jest tak do końca jak pisze fenixowo

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #255 dnia: Wrzesień 28, 2016, 19:44:21 »
Na listopada to w ogóle można zapomnieć o stopniach, przynajmniej u mnie bardzo drastycznie ograniczono ilość wniosków awansowych do kilku z całego województwa (podobno ma ich być nie więcej jak 10 we wszystkich korpusach)

Offline Pożoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #256 dnia: Wrzesień 29, 2016, 12:49:33 »
Witam czy ktoś mi może rozwiać moje wątpliwości odośnie awansu na 1 stopień oficerski. Mianowicie słyszałam, że awans dostaną osoby tylko i wyłącznie po jedynej słusznej szkole... Ja mam studia dzienne cywilne i tytuł mgr inż i SPO czy to blokuje mi możliwość dostania **??

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 01, 2016, 07:09:12 »
Po ostatnich poczynaniach KG - to raczej tylko po SGSP. W sumie to każdy mógł tam iść - taka interpretacja :)
Czasy są dziwne i nic nie poradzisz.
W latach 2007 - 2009 przechodziłem 2 lata dłużej mł kpt i nic nie zrobisz...., a obecnie nikt nie da awansu z przyspieszenia.
pozdr

i powodzenia

Offline Waldek70

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 01, 2016, 19:18:14 »
No jak masz skończone SPO to chyba stopień oficerski to już możesz dostać

Offline cruelm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 01, 2016, 21:19:51 »
Oficerski tak - na dyżurnego SKKP, z-ce d-cy zmiany i to max :(

pozdr

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 17, 2016, 22:07:17 »
Witam, mam takie pytanie: Czy by zostać promowanym na pierwszy stopień oficerski, trzeba zajmować stanowisko oficerskie? Jestem po SA PSP i studiuję na SGSP dla strażaków w służbie stałej, skierowany przez KP. Zgodnie z Art. 53. pkt 1. Ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej to po uzyskaniu tytułu inżynier pożarnictwa, nie ma żadnych przeciwwskazań ku promocji. Natomiast w KP niektóre osoby twierdzą, że jest inaczej... Jak to wygląda i gdzie można to przeczytać?
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 17, 2016, 22:16:58 »
A czy osoby po dziennej SGSP zajmują stanowiska oficerskie? Duża część nie, jeżeli jesteś skierowany to powinieneś otrzymać **

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 17, 2016, 22:23:27 »
No dokładnie, też mnie to mocno zastanawiało. Podobnie masa aspirantow jest promowanych na stanowiskach podoficerskich...
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 19, 2016, 14:55:49 »
Czasookresy Panowie na stanowiskach.

Offline qba90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 19, 2016, 16:53:50 »
Jakie czasookresy, napisal, ze jest po SA, zanim skonczy glowna bedzie mial 6lat sluzby, bo szkola rowniez sie zalicza. Komendantem nie musi od razu zostac czy dca JRG.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 20, 2016, 07:26:30 »
Czasookresy Panowie na stanowiskach.
Jeżeli źle myślę. to mnie popraw, ale czasookresy dotyczą wysługi w stopniach służbowych. Czas zajmowania stanowiska nie ma tu nic do rzeczy.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 20, 2016, 10:19:08 »
Po pierwsze - w języku polskim nie ma takiego słowa, jak "czasookres".  :wall:

Odpowiadając na pytanie autora postu, sięgnijmy do ustawy.

Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który:

1) ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo

2) uzyskał tytuł zawodowy technik pożarnictwa w szkole aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub w Centralnej Szkole Państwowej Straży
Pożarnej i tytuł zawodowy inżynier pożarnictwa w ramach skierowania do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.


2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który spełnia wymagania określone w art. 36 ust. 3.”.


Po ukończeniu szkoły kolega spełni pogrubiony wyżej warunek. W związku z czym, stopień NADAJE SIĘ z mocy ustawy - jakiekolwiek inne rozwiązanie jest niewykonaniem art.53 ustawy.
@Tony - jeżeli niektóre osoby u Ciebie w KP twierdzą inaczej, daj im do przeczytania do podusi egzemplarz.

Stanowisko służbowe, wysługa lat i inne parametry nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia.

Offline ToNy!

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 20, 2016, 18:19:23 »
@Oxandrolon dziękuję, dokładnie na ten sam przepis patrzyłem i takie same wnioski wyciągnąłem. Ale wolałem się upewnić...
"Parcere Subiectis Et Debellare Superbos" ~Vergilius

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 20, 2016, 23:14:09 »
Szyki może pokrzyżować negatywna opinia służbowa więc nie tak z automatu.

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 20, 2016, 23:30:26 »
Szyki może pokrzyżować negatywna opinia służbowa więc nie tak z automatu.
Nie mogę się zgodzić. Wymóg pozytywnej opinii służbowej dotyczy kolejnego wyższego stopnia (art.54), a nie pierwszego (o czym mówi art.53).

A tak nawiasem mówiąc, skierowanie (co jest równoważne z ponoszeniem niemałych kosztów jego kształcenia) do szkoły delikwenta, który dostaje negatywną opinię służbową, delikatnie mówiąc, świadczy o wyjątkowej indolencji komendanta, i o tym, że raczej nie powinien zajmować tego stanowiska, gdyż odpowiedzialne dysponowanie publicznymi pieniędzmi przerasta jego możliwości intelektualne.

Offline maciej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 10, 2016, 20:52:53 »
Witam czy coś wiadomo na temat tego rocznych awansów ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 10, 2016, 21:02:19 »
Witam czy coś wiadomo na temat tego rocznych awansów ?
Bardzo nie wielu ludzi spełnia wymagania na pierwszy stopień oficerski ale to pamiątka po Leśnych Dziadkach, którzy zmienili art 36 ustawy o PSP bardzo niekorzystnie dla ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 11, 2016, 13:47:57 »
U mnie była akcja awansowa,
i aspirancka i oficerska  :fiuu:

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 11, 2016, 21:47:53 »
Oficerska???? Ale nie na ** bo podobno tylko maj, a może znowu jakiś super Hero?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Pierwszy stopień oficerski maj i listopad
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 11, 2016, 21:51:44 »
na pierwszy nie, kolejny ***