Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 94508 razy)

Offline fireldz

• Stary Wyga
  • **
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #240 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:20:21 »
Tak to prawda, nawet nie cwiczac pol roku, latwiej wrocic niz zaczac od poczatku ;)
Watpie zeby osoba ktora ani razu sie nie podciagala doszla do kilkunastu podciagniec i po przerwie nie podciagnela sie ani razu ;)

Offline matgud21

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #241 dnia: Styczeń 03, 2018, 12:01:47 »
Jest taka możliwość ale to wiąże się z przybraniem na masie.  Wtedy kłopot mieć będziesz ale jak masa ta sama to napewno się podciągniesz

Offline mamed

• Strażak Sam
« Odpowiedź #242 dnia: Styczeń 03, 2018, 15:20:05 »
Sam wiem po sobie , na egzaminie w lipcu podciągnałem się 26 razy czyli zrobilem maksa , wczoraj na siłowni około 18 razy , 4 miesiace nie cwiczylem poniewaz pracowałem i widac braki siłowe , ale jeszcze poł roku a przez poł roku mozna zrobic bardzo duzo

Offline młodyadept

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #243 dnia: Styczeń 03, 2018, 20:48:49 »
Mamed to ty sie w tym roku nie dostałeś?

Offline mamed

• Strażak Sam
« Odpowiedź #244 dnia: Styczeń 04, 2018, 01:44:54 »
niestety nie udało mi się , do Poznania czy Częstochowy udałoby sie w Krakowie był troche większy próg :( trochę załamka , do tego te zmiany ale nie poddaje się tylko walcze o marzenia dalej !  a ty dostałeś się ?

Offline młodyadept

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #245 dnia: Styczeń 08, 2018, 10:25:36 »
Ja tak samo w Krakowie zabraklo jednej poprawnej odpowiedzi. Teraz siedze juz na kursie podstawowym w Bydgoszczy. Jak sie nie ma co sie lubi...

Offline strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #246 dnia: Luty 08, 2018, 21:11:59 »
Stosowaliscie metode smarowania gwintow na drazku ?

Offline HanySAnimal

• Weteran
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #247 dnia: Luty 09, 2018, 10:48:11 »
smarowanie czego? Ty się chcesz podciągac czy w konserwatora bawic :klol:

A tak na serio to czytalem kiedys ksiazke gdzie wlasnie tego typu metody stosowane sa np przez Specnaz i wg tego efekty jakie mozna uzyskac sa bardzo zadowalajace. Ja osobiscie nie stosowalem bo nie mam takiej mozliwosci ale zgodze sie ze częsciej a mniej i sukcesywne zwiekszanie ilosci moze znacznie zwiekszyc ilosc powtorzen.

Książka o której pisałem to Nagi Wojownik ;)

W siadach stosuję podobna metode tyle ze duzo serii np 6-10 po 2 powtorzenie na np 80-90%max i powiem szczerze ze efekt mnie zadowolil.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2018, 07:38:45 wysłana przez HanySAnimal »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 11, 2018, 14:04:51 »
Panowie jak trenujecie podciaganie w sposob piramidkowy to jaki macie czas przerwy miedzy szczeblami ? I w jakim sytemie no co 2 dzien trenujecie??

Dzieki z gory za odp.

Offline bombeiro

• Strażak Sam
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 11, 2018, 15:14:21 »
Panowie jak trenujecie podciaganie w sposob piramidkowy to jaki macie czas przerwy miedzy szczeblami ? I w jakim sytemie no co 2 dzien trenujecie??

Dzieki z gory za odp.

Ja stosuje przerwy w systemie 10 sek za jedno powtórzenie. 2 powt.  - 20 sek. 10 powt. - 100 sek. itd.

Offline idziu

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 22, 2018, 21:22:39 »
Pany jak szybko (około miesiąc ) zwiększyć ilość podciągnięc na drążku ? Teraz robię około 8 razy, ale wiadomo ze to trochę mało. Wiem wiem, miesiąc mało czasu, ale nie chce go zmarnować, a zawsze idzie coś poprawić :) pozdrawiam

Offline HanySAnimal

• Weteran
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 23, 2018, 05:50:21 »
Dziennie trenować. Najlepiej dodaj trochę obciążenia wtedy siła zacznie iść w górę 😉
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Scyzoryk

• Stary Wyga
  • **
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 23, 2018, 18:25:47 »
Pany jak szybko (około miesiąc ) zwiększyć ilość podciągnięc na drążku ? Teraz robię około 8 razy, ale wiadomo ze to trochę mało. Wiem wiem, miesiąc mało czasu, ale nie chce go zmarnować, a zawsze idzie coś poprawić :) pozdrawiam
Dogadaj się z kimś, kto po 7-mym podciągnięciu będzie Ci przytrzymywał stopy (przy zgiętych pod kątem ok 90* kolanach). Wtedy kolejne podciągnięcia będziesz wspomagał delikatnie nogami. Przy codziennym ćwiczeniu będziesz w stanie za 2 tygodnie zrobić min 4-5 podciągnięć więcej.
Inna metoda - to nauczyć się podciągać technicznie - wykorzystując sprężynowanie drążka. Robisz to nachwytem i odpowiednio wyrzucasz ciało nad drążek (trzeba trochę poćwiczyć, żeby się nauczyć). W tej technice bardzo ważne są dłonie. Przy każdym opuszczeniu jest szarpnięcie i jak będziesz miał słaby chwyt, to rozchyli Ci palce i nie utrzymasz się na drążku.

Offline idziu

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:12:22 »
A masz może jakiś filmik do tego podciągniętą technicznego ? Słyszałem o tej metodzie ale nigdy nie widziałem

Offline michas2511

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:22:06 »
https://youtu.be/r45xLlH7r_M Proszę bardzo  ^_^ Siłowo podciągałem się 12-14 razy. Tą metodą na spokojnie 24-26. Jak pisał przedmówca musisz pracować nad chwytem. No i porządna rozgrzewka, stawy (nadgarstki, łokcie i barki) nieźle dostają w kość.

Offline idziu

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:24:02 »
Dzięki! Jutro próba 😊

Offline KLosss

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:34:38 »
https://youtu.be/r45xLlH7r_M Proszę bardzo  ^_^ Siłowo podciągałem się 12-14 razy. Tą metodą na spokojnie 24-26. Jak pisał przedmówca musisz pracować nad chwytem. No i porządna rozgrzewka, stawy (nadgarstki, łokcie i barki) nieźle dostają w kość.

Pytanko , słuchaj a da radę takim sposobem bujać się podchwytem ?

Offline piotr92strazak

• Cel: PSP
  • VIP
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 23, 2018, 22:22:12 »
 Najlepiej podchwytem
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline michas2511

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:43:39 »
Podchwytem nie próbowałem. Nawet siłowo zawsze podciągałem się nachwytem. Ale zawsze możesz spróbować.

Offline strażaksanok

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #259 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:52:04 »
@KLosss

Da rade, w odpowiednim momencie wypchać biodra do przodu i idziesz do góry. Sam osobiście robię to podchwytem. Tylko około 2-3 tyg przed startem zaczynam tak trenować, a teraz tylko z zaczepionym ciężarem działam.