Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 132597 razy)

Offline lukasi123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 17, 2015, 17:04:57 »
Jak się nie da? Ja robię 8 serii po 10 powtórzeń, schematem ćwiczenie minuta przerwy ćwiczenie przerwa... (ćwiczenia oczywiście różne, każda seria ma 5 ćwiczeń) Wchodzi aktualnie jakoś 400 w godzinkę i nie narzekam na formę :)

sorbent

  • Gość
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 18, 2015, 08:16:06 »
Moim zdaniem nie da się przy założeniu (a takie padło), że ktoś podciąga się normalnie 10 razy i robi 10 serii po 10. No chyba, że ma niesamowitą wytrzymałość mięśni.

razzor

  • Gość
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 18, 2015, 09:20:39 »
O tym o czym Ty piszesz to oczywiście nie ma mowy :)

Z tym, że Pom pisał, że jednego dnia robi 6 serii po 10 podciągnięć (60 podciągnięć dziennie), i na to odpowiedziałeś, że się nie da, stąd nieporozumienie :)

Offline Kenger

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 29, 2015, 17:07:42 »
Witam. Mam pytanie odnośnie podciągania na drążku. Czy na egzaminie do szkoły aspirantów mogę się podciągać chwytem dowolnym? Pozdrawiam! :)

Offline rabbitv

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 592
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 29, 2015, 17:31:24 »
tak, byle do pełnego wyprostu i broda nad drążek

Offline daro2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:12:16 »
czy sa dozwolone ruchy tułowia? czy pracuja tylko rece?

Offline eras1111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 23, 2015, 09:27:40 »
Możesz sie gibac jak Rezus byle broda nad drazek i proste lokcie przy opuszczaniu.

Offline daro2102

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:19:04 »
Hah :-P  pytam bo slyszalem tak ze mozna, ale bd komicznie to wygladac

Offline RezO

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
  • Nie zabija się legendy.
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 23, 2015, 10:35:33 »
Każdy może się podciągać jak mu pasuje, więc jeśli ktoś nie wyćwiczy techniki, to jest do tyłu względem tych, którzy się przygotowywali również pod tym względem.
 Można uginać kolana, szarpać tułowiem, wymaga się tylko wyprostu rąk i brody nad drążkiem :)
Czy komicznie to wygląda to nie wiem, zależy od gustu  ^_^ Znam ludzi, których to denerwuje, że nie jest to podciąganie siłowe (ale skoro wszyscy tak mogą, to co to za przeszkoda?)
Może nie zro­bimy więcej niż jes­teśmy w sta­nie, ale pos­ta­raj­my się, żeby to nie było dużo mniej.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 23, 2015, 14:02:32 »
Podciąganie się na drążku (drążek na wysokości doskocznej).
Ćwiczący zajmuje pozycję w zwisie na drążku (nachwytem lub podchwytem) -
ramiona wyprostowane i pozostaje w bezruchu. Ćwiczący wykonuje podciągnięcia
tak, żeby broda znalazła się ponad drążkiem, wraca do pozycji wyjściowej (ramiona
wyprostowane) i ponawia ewolucję.
Oceniający zalicza tylko prawidłowe wykonanie ćwiczenia, wymieniając kolejne liczby
zaliczonych powtórzeń.
Podczas wykonywania ćwiczenia dozwolona jest praca nóg i tułowia.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 25, 2016, 10:49:45 »
A jak cwiczyliscie ja nie moge narazie ani razu sie podciagnac

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 25, 2016, 11:41:16 »
A jak cwiczyliscie ja nie moge narazie ani razu sie podciagnac

JA tam jak na razie podciągam się 5 razy. Do lipca zrobie 10 i mi styknie  :rofl:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 25, 2016, 11:50:37 »
A jak cwiczyliscie ja nie moge narazie ani razu sie podciagnac

Zacznij od fazy izometrycznej (zatrzymanie w pozycji kiedy broda będzie nad drążkiem; utrzymaj ją przez kilka sekund), później wolny (WOLNY!) ruch fazy ekscentrycznej (negatywnej) trwający nawet kilkanaście sekund. Fazę koncentryczną (ruch pozytywny) rób przy pomocy kolegi (można też przy drążku postawić sobie krzesło i używać je do "podciągnięcia"). Ćwiczenie wykonuj do upadku mięśniowego. Przerwa 3-4 minuty i znowu do upadku mięśniowego... Wykonuj 3-4 serie.
Można też zaczynać na maszynie do podciągania ze wspomaganiem.

Kiedy będziesz w stanie wykonać 3-5 pełnych podciągnięć zacznij ćwiczyć według treningu armstronga.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

sorbent

  • Gość
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 25, 2016, 13:23:26 »
A jak cwiczyliscie ja nie moge narazie ani razu sie podciagnac

JA tam jak na razie podciągam się 5 razy. Do lipca zrobie 10 i mi styknie  :rofl:

Na egzaminie nie styknie - to za mało.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 25, 2016, 14:37:32 »
A jak cwiczyliscie ja nie moge narazie ani razu sie podciagnac

JA tam jak na razie podciągam się 5 razy. Do lipca zrobie 10 i mi styknie  :rofl:

Minimum (i maksimum zarazem :rofl:) to 12.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 25, 2016, 15:34:57 »
minimum jest 10, tylko że daje -3pkt, a 12 podciągnięć daje 0. Następnym razem sprawdzcie, a nie pierdoły wypisujecie, lepiej siedzieć cicho niz zaśmiecać forum głupimi wypowiedziami.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 25, 2016, 16:08:49 »
minimum jest 10, tylko że daje -3pkt, a 12 podciągnięć daje 0. Następnym razem sprawdzcie, a nie pierdoły wypisujecie, lepiej siedzieć cicho niz zaśmiecać forum głupimi wypowiedziami.


Przy naborze do SA owszem, ale nie w przypadku naboru z ulicy. Więc zamiast pruć się dla zasady, zorientuj się lepiej o czym pisałem.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 25, 2016, 18:47:32 »
A jak cwiczyliscie ja nie moge narazie ani razu sie podciagnac

JA tam jak na razie podciągam się 5 razy. Do lipca zrobie 10 i mi styknie  :rofl:
Ja przed operacją czyli miesiąc temu podciągałem się max 8 razy nachwytem na szerokość większą jak barki pół siłowo, czyli nie gibałem się technicznie jak niektórzy bo nie umiem jakoś, trochę tylko w kilku ostatnich powtórzeniach nogi do góry brałem i tyle. Od przyszłego tygodnia wracam już na drążek zostanie mi dwa miesiące, do 12 to na pewno dojdę, cel mam 18 zobaczymy czy mi się uda bo siła mięśni jest wystarczy popracować nad wytrzymałością :straz:

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 25, 2016, 20:03:46 »
minimum jest 10, tylko że daje -3pkt, a 12 podciągnięć daje 0. Następnym razem sprawdzcie, a nie pierdoły wypisujecie, lepiej siedzieć cicho niz zaśmiecać forum głupimi wypowiedziami.


Przy naborze do SA owszem, ale nie w przypadku naboru z ulicy. Więc zamiast pruć się dla zasady, zorientuj się lepiej o czym pisałem.

Kolega ktoremu 10 podciagniec wystarczy ma jak byk napisane "cel: SA Czestochowa", tak wiec sam sie lepiej orientuj na co odpisujesz, a nie ferment siejesz.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 26, 2016, 08:46:44 »
Panowie ale po co te nerwy i przekomarzanie się. Forum jest po to by sobie nawzajem pomagać a nie się kłócić. Są święta wiec cieszmy sie nimi razem. Wesołych Świąt. :tuba:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 28, 2016, 19:34:59 »
Tak czy siak SA lub zwykły to 10-12 pow. to bardzo słabo! 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 14, 2016, 23:47:28 »
Opłaca mi się uczyć tego całego gibania technicznego na 3 tygodnie przed egzaminami czy zostać przy sile, aktualnie robię 20-24.
Tak czy siak proszę o wrzucenie jakiegoś poradnika jak poprawnie się "bujać" na drążku. Pozdrawiam
CZOSNKI <3

Offline c1astek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
  • PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:18:14 »
właśnie szukałem i ciężko mi to znaleźć ale teraz mam trochę czasu to poszperam jeszcze
CZOSNKI <3

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 15, 2016, 15:19:22 »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Grzegorz01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #124 dnia: Lipiec 08, 2016, 15:38:57 »
Opłaca mi się uczyć tego całego gibania technicznego na 3 tygodnie przed egzaminami czy zostać przy sile, aktualnie robię 20-24.
Tak czy siak proszę o wrzucenie jakiegoś poradnika jak poprawnie się "bujać" na drążku. Pozdrawiam
Temat z czerwca, więc test pewnie już masz za sobą, ale na przyszłość, jeśli ktoś będzie w tej sytuacji: Jasne, że warto uczyć się tego gibania niezależnie ile Ci czasu zostało. 3 tygodnie to niewielki ale wystarczający okres żeby zobaczyć efekty jeśli będziesz robił sumiennie. Zostawiłbym sobie 2-3 dni przed egzaminem na odpoczęcie całego ciała.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że Ci się udało.