Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 94467 razy)

Offline GP_Rbk_Chka

• Strażak Sam
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 04, 2014, 00:49:25 »
Ja jak zabrałem się za drążek 'na poważnie', chciałem jechać programem Armstronga. Ale miałem spore problemy, przy max. 4-5 podciągnięciach nie byłem w stanie robić tego dobrze. Na chwilę wróciłem do partyzantki, później próbowałem systemu z podciąganie.pl. Niby fajnie się ćwiczyło, dość szybko doszedłem do 11, ale raptem zawias kompletny- brak jakichkolwiek postępów. Długo nie mogłem ruszyć z miejsca, wtedy znów wróciłem do Armstronga. I od tego czasu pojawił się zauważalny, systematyczny postęp :D
Poleciłbym podciąganie.pl dla początkujących, a Armstronga dla 10+ :)
Plus ratio quam vis

Offline kazim

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 04, 2014, 13:30:00 »
vreal2012 pod znaczeniem słowa "dieta" nie kryje się tylko odżywianie kulturysty itp. Jak chcesz zwiększyć swoje wyniki siłowe, musisz rozbudować bardziej mięśnie. Ktoś kto ma pojęcie o tym, to się ze mną zgodzi. Na jarzynach siły nie zbudujesz.
Warto też pamiętać o tym, że przy rozroście tkanki mięśniowej zwiększa się zapotrzebowanie na tlen.

Offline Basior7776

• Strażak Sam
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 10, 2014, 16:01:14 »
Ja jak zabrałem się za drążek 'na poważnie', chciałem jechać programem Armstronga. Ale miałem spore problemy, przy max. 4-5 podciągnięciach nie byłem w stanie robić tego dobrze. Na chwilę wróciłem do partyzantki, później próbowałem systemu z podciąganie.pl. Niby fajnie się ćwiczyło, dość szybko doszedłem do 11, ale raptem zawias kompletny- brak jakichkolwiek postępów. Długo nie mogłem ruszyć z miejsca, wtedy znów wróciłem do Armstronga. I od tego czasu pojawił się zauważalny, systematyczny postęp :D
Poleciłbym podciąganie.pl dla początkujących, a Armstronga dla 10+ :)

Ja właśnie zaczynałem od armstronga przy 4-5 powtórzeniach i doleciałem w miesiąc do 11 :) i też stanąłem, choć dokładałem sobie przez kolejne 4 tyg. ciężar za pas. Teraz daję "odpocząć" mięśniom i normalnie ćwiczę partię na siłowni. Później znowu wrócę do armstronga.
A ten zastój bierze się z braku nowego bodźca dla mięśni i on się po prostu nudzi i nie "rośnie" :)

Offline mateusz00007

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 07, 2015, 08:22:25 »
Hejka. Jak trenujecie podciąganie na drązku ile razy robicie i czy macie jakiś fajny plan godny polecenia :)

Offline Łobuziak

• Strażak Sam
  • Cel: SA PSP Poznań '15
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 07, 2015, 08:39:05 »
Ja 5 razy w tygodniu jest taki.plan ale zrobie go z miesiąc jesscze i swoj własny ułoże:)
Chemia to moja broszka ^^

Offline DjDhan

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 07, 2015, 08:40:48 »
www.podciaganie.pl ja trenowalem tym i efekty byly zadowalające.

Offline Marcing3

• Strażak Sam
  • Cel: SA PSP Poznań '16
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 07, 2015, 09:04:14 »
ja też to robiłem i zatrzymałem się na 13.  :huh:

Offline karol54

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 07, 2015, 09:43:41 »
ja też to robiłem i zatrzymałem się na 13.  :huh:

Jesli masz delikatny zastoj zrob z tydzien przerwy.wzmocnij barki i przedramiona do tego dobrze sie odzywiaj. 5x w tyg to stanowczo za duzo.Na 1 serze wiejskim sily nie da sie
zbudowac:)

Offline Łobuziak

• Strażak Sam
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 07, 2015, 09:55:54 »
Mozna też robić taki "streetworkoutowy" trening , wzmocnimy całe ciało ale skupić sie dodatkowo na podciąganiu ;)

Offline karol54

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 07, 2015, 10:19:08 »
1-2x w tyg mozna dorzucic do treningow jak najbardziej.

Offline dzilu96

• Weteran
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 07, 2015, 13:41:59 »
Trening armstronga, polecam ;) doszedłem do 24, potem przerwałem na 3 miesiące, spadłem do 17 i teraz po dwóch tygodniach wznowienia jest już 21.

Offline piłkarz

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 07, 2015, 14:09:05 »
mam pytanie czy mając 10 kg nadwagi można się nauczyć podciągać?
nie chodzi mi o straż chce nauczyć się podciągać na drążku dla ciebie .
Jakieś rady  :pyt: :pyt: :pyt:

Offline mateusz00007

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 07, 2015, 14:11:37 »
dasz rade spokojnie trening czyni mistrza ;) zacznij od samych opuszczen na drazku jak sie nie podciagasz ani razu ja pamietam siebie jak zaczynalem ;) a teraz 16 robie spokojnie ale stoje w miejscu i tez by sie rady przydaly jakies ;)

Offline Łobuziak

• Strażak Sam
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 07, 2015, 14:13:12 »
Można ale jest to utrudnienie , chuderlaki itd - strasznie łatwo takim osobom się podciagac a tym którzy maja wage normalna lub nadwage duzo trudniej

Offline Seba43

• Bywalec
  • *

Offline Łobuziak

• Strażak Sam

Offline Doltard

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 07, 2015, 17:26:25 »
Ja przy 186 cm i 83kg robie 24 podciagniecia spokojnie, ale cwicze zeby bylo jeszcze wiecej, moze byc slabszy dzien itd. Wiec nie piszcie ze chuderlaki tylko tyle dadza sie razy podciagnac, ale no maja latwiej. Polecam plan armstronga, poranne pompeczki-mistrzostwo swiata.  Najlepszy trening wg.mnie :) jak juz sie wciagnalem to nie bylo tak jak na poczatku, ze aaa pospalbym jeszcze te 5 min dluzej :D powodzenia wszystkim !!

Offline riddick11

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 07, 2015, 18:48:07 »
to nie jest tak do końca, że lżejsi  maja lepiej, zależ wszystko od przedramion, ramion obreczy barkowej i tak dalej, ja przy 170 i wadze 90kg podcigam sie 30 razy , dodam tylko ze podciągam się jakieś 15 lat tyle też czasu chodzę na siłownie i nie stanowi to problemu dla mnie a ktoś przy moim wzroscie i wadze 60 może miec większe z tym problemy, nie ma co ukrywać że trzeba nabrać torche masy mięśniowej dobrze sie odżywiać i nie przesadzać z treningiem wg mnie co 2dzien to jest wystarczająco, przed podciąganiem dobrze się rozgrzać ramiona, barki, nadgarstki, cały tułów, brzuch i grzbiet, ważne też są przedramiona żeby mieć siłę sie utrzymać na drążku, dobrze jest próbować jak najdłużej wytrzymać w zwisie na drążku, ściskanie sprężyny itd, można tez nauczyć sie pracowac tułowiem wtedy kilka podciągnięć więcej będzie

Offline JacekLitwin

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 09, 2015, 22:25:26 »
Polecam podciąganie z obciążeniem. Powtórzeń nie będzie dużo ale siła urośnie.

Offline grand1989

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 10, 2015, 11:48:47 »
Jeżeli macie stagnacje czyli nie możecie przebić sie przez daną liczbe powtórzen polecam zmiane chwytów.