Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 132830 razy)

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 03, 2014, 20:16:47 »
A co powiecie na to, trenuje systematycznie, a siłowo podchwytem robię 10 podciągnięć maksymalnie, w tamtym roku było lepiej, a w tym roku stoję w miejscu. Robię system 5x w tygodniu wieczorem 5 serii po 6 podciągnięć i 60 sekund przerwy między nimi.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2014, 20:33:07 »
A co powiecie na to, trenuje systematycznie, a siłowo podchwytem robię 10 podciągnięć maksymalnie, w tamtym roku było lepiej, a w tym roku stoję w miejscu. Robię system 5x w tygodniu wieczorem 5 serii po 6 podciągnięć i 60 sekund przerwy między nimi.
Nie "zajechać" organizmu. Jeśli nie masz efektów to znaczy że jesteś przemęczony. Zrób dzień przerwy między treningami.
I nie rób ciągle takiego samego treningu... Organizm potrzebuje "bodźca" więc zacznij realizować jakiś plan podciągania..
osobiście polecam podciaganie.pl zrób test i postępuj zgodnie z opisanymi tam zasadami..
Aha, no i co jeszcze z mojej strony to sugeruję żebyś zmienił podchwyt na nachwyt.. z początku będzie ciężej ponieważ mięsień najszerszy jest z reguły słabiej rozwinięty u osób nie ćwiczących, od mięsni ramion (w tym bicepsa, który wykonuje dużą częśc pracy przy podchwycie), ale poźniej możesz widzieć szybkie i dobre efekty w ilośći podciągnieć.
Bynajmniej ja tak miałem jeśli chodzi o nachwyt.
Powodzenia ;)
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 03, 2014, 20:36:35 »
A mam takie pytanie z innej beczki, co do przygotowań, wspomagacie się jakimiś suplementami, odżywkami odnośnie biegu i drążka czy jedziecie na sucho ?
Jeśli chodzi o suple to u mnie w domu tylko pucha białka stoi. nic poza tym ;p
Zresztą nie widzę sensu żeby pompować w siebie jakieś suple w stylu kreatyny, które zwiększą wytrzymałość czy coś takiego..
Są to efekty nie trwałe, i na pewno nie można ich porównać do efektów uzyskanych "na sucho" ;D
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 03, 2014, 21:11:25 »
Suple u mnie to BCAA + glutamina. Zestaw regeneracyny i w sumie to wszystko co potrzebuje z supli. Białko jak fundusze pozwolą to sobie dokupie bo mało go mam w jedzeniu.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 03, 2014, 21:13:22 »
POM za duża intensywność mięśnie potrzebują regeneracji. Lepiej zrobić 3x w tygodniu trening np 4 serie i maxymalna ilosc powtorzeń + podstawowe ćwiczenia na grupy mięśni ktore sie angazuja w wyniki na drazku.

Suplementy pomogą, zwiększą siłę, zatrzymają katabolizm. Ale bez odżywiania nic nie osiągniesz, no przesadziłem. osięgniesz ale na krótka mete

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 03, 2014, 21:25:04 »
POM za duża intensywność mięśnie potrzebują regeneracji. Lepiej zrobić 3x w tygodniu trening np 4 serie i maxymalna ilosc powtorzeń + podstawowe ćwiczenia na grupy mięśni ktore sie angazuja w wyniki na drazku.

Suplementy pomogą, zwiększą siłę, zatrzymają katabolizm. Ale bez odżywiania nic nie osiągniesz, no przesadziłem. osięgniesz ale na krótka mete

Bez przesady z dietą nie jestesmy wyczynowymi sportowcami by wszystko było co do grama no ale jakieś te proporcje makroskładników dobrze jest trzymać przy dobrym treningu. Ja to mówie bardziej na mój przykład bo mam tendencje do tycia wiec na żarcie musze zwracać uwagę. Odrzywki i suple to tylko uzupełnienie w to co nie dostarczamy z jedzenia. Co do treningu to polecam zastosowac metodę trenigową z książki "Nagi wojownik". Sam stosowałem i efekt 33 pow to mój rekord w podciąganiu. Pow wykonywane technicznie z bujaniem. Siłowo w tym okresie podciągałem się w seriach po 10-15 i to nigdy nie był max. Podciągałem sie od pn do pt i 2 dni wolne. Tygodniowo ok 550-600 podciagnięć. Nigdy nie przetrenowałem sie na tym systemie. Stosowałem nachwyt i podchwyt
Do Pom może jesteś przetrenowany jak to ktoś wcześniej pisał. Pomyśl też czy przypatkiem waga Ci nie podskoczyła. Ja osobiście nie umiałem stosowac planu na podciąganie.pl czy tam jakis innych. Szybko dopadało mnie zmęcznie i nici z efektów.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 03, 2014, 21:48:32 »
Ja jadę na sucho. Trenuje obecnie z programem 20 podciągnięć, ale  w pewnym momencie miałem zastój.  zmieniłem trening i dodałem tzw. piramidkę i dalej idą w gore podciągnięcia. Od następnego tygodnia mam zamiar dodawać male obciążenie do pasa i zobaczę jakie będą efekty  ^_^

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 03, 2014, 21:51:52 »
Szalejecie z tymi podciągnięciami na drążku, ale z Was eksperci. :D :D
Ukłony za wytrwałość... :)

Offline kocioł

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 03, 2014, 22:05:34 »
A jak przygotowania biegowe? jakieś specjalne treningi czy zwykle truchtanie?

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 03, 2014, 22:12:18 »
Ja dokładam teraz interwały. 2 razy w tygodniu trening bardzie na wybieganie w terenie + 2 razy szybkość. Co 2 tygodnie mam zamiar biegać 1km żeby nabrac ogłady z dystansem, poznac tempo itp. Cały czas redukuje wage więc biegać musze :szalony:
A drążek dzisiaj zrobiłem pierwszy trening po długiej przerwie nie licząć kontroli ilości podciągnieć lecz z tym nie mam problemów.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 04, 2014, 00:49:25 »
Ja jak zabrałem się za drążek 'na poważnie', chciałem jechać programem Armstronga. Ale miałem spore problemy, przy max. 4-5 podciągnięciach nie byłem w stanie robić tego dobrze. Na chwilę wróciłem do partyzantki, później próbowałem systemu z podciąganie.pl. Niby fajnie się ćwiczyło, dość szybko doszedłem do 11, ale raptem zawias kompletny- brak jakichkolwiek postępów. Długo nie mogłem ruszyć z miejsca, wtedy znów wróciłem do Armstronga. I od tego czasu pojawił się zauważalny, systematyczny postęp :D
Poleciłbym podciąganie.pl dla początkujących, a Armstronga dla 10+ :)
Plus ratio quam vis

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 04, 2014, 13:30:00 »
vreal2012 pod znaczeniem słowa "dieta" nie kryje się tylko odżywianie kulturysty itp. Jak chcesz zwiększyć swoje wyniki siłowe, musisz rozbudować bardziej mięśnie. Ktoś kto ma pojęcie o tym, to się ze mną zgodzi. Na jarzynach siły nie zbudujesz.
Warto też pamiętać o tym, że przy rozroście tkanki mięśniowej zwiększa się zapotrzebowanie na tlen.

Offline Basior7776

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 579
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 10, 2014, 16:01:14 »
Ja jak zabrałem się za drążek 'na poważnie', chciałem jechać programem Armstronga. Ale miałem spore problemy, przy max. 4-5 podciągnięciach nie byłem w stanie robić tego dobrze. Na chwilę wróciłem do partyzantki, później próbowałem systemu z podciąganie.pl. Niby fajnie się ćwiczyło, dość szybko doszedłem do 11, ale raptem zawias kompletny- brak jakichkolwiek postępów. Długo nie mogłem ruszyć z miejsca, wtedy znów wróciłem do Armstronga. I od tego czasu pojawił się zauważalny, systematyczny postęp :D
Poleciłbym podciąganie.pl dla początkujących, a Armstronga dla 10+ :)

Ja właśnie zaczynałem od armstronga przy 4-5 powtórzeniach i doleciałem w miesiąc do 11 :) i też stanąłem, choć dokładałem sobie przez kolejne 4 tyg. ciężar za pas. Teraz daję "odpocząć" mięśniom i normalnie ćwiczę partię na siłowni. Później znowu wrócę do armstronga.
A ten zastój bierze się z braku nowego bodźca dla mięśni i on się po prostu nudzi i nie "rośnie" :)

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 07, 2015, 08:22:25 »
Hejka. Jak trenujecie podciąganie na drązku ile razy robicie i czy macie jakiś fajny plan godny polecenia :)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 07, 2015, 08:39:05 »
Ja 5 razy w tygodniu jest taki.plan ale zrobie go z miesiąc jesscze i swoj własny ułoże:)
Chemia to moja broszka ^^

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 07, 2015, 08:40:48 »
www.podciaganie.pl ja trenowalem tym i efekty byly zadowalające.

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 07, 2015, 09:04:14 »
ja też to robiłem i zatrzymałem się na 13.  :huh:

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 07, 2015, 09:43:41 »
ja też to robiłem i zatrzymałem się na 13.  :huh:

Jesli masz delikatny zastoj zrob z tydzien przerwy.wzmocnij barki i przedramiona do tego dobrze sie odzywiaj. 5x w tyg to stanowczo za duzo.Na 1 serze wiejskim sily nie da sie
zbudowac:)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 07, 2015, 09:55:54 »
Mozna też robić taki "streetworkoutowy" trening , wzmocnimy całe ciało ale skupić sie dodatkowo na podciąganiu ;)
Chemia to moja broszka ^^

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 07, 2015, 10:19:08 »
1-2x w tyg mozna dorzucic do treningow jak najbardziej.

Offline dzilu96

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 879
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 07, 2015, 13:41:59 »
Trening armstronga, polecam ;) doszedłem do 24, potem przerwałem na 3 miesiące, spadłem do 17 i teraz po dwóch tygodniach wznowienia jest już 21.

Offline piłkarz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 07, 2015, 14:09:05 »
mam pytanie czy mając 10 kg nadwagi można się nauczyć podciągać?
nie chodzi mi o straż chce nauczyć się podciągać na drążku dla ciebie .
Jakieś rady  :pyt: :pyt: :pyt:

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 07, 2015, 14:11:37 »
dasz rade spokojnie trening czyni mistrza ;) zacznij od samych opuszczen na drazku jak sie nie podciagasz ani razu ja pamietam siebie jak zaczynalem ;) a teraz 16 robie spokojnie ale stoje w miejscu i tez by sie rady przydaly jakies ;)

Offline Łobuziak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 266
  • Cel: SA PSP Poznań '15
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 07, 2015, 14:13:12 »
Można ale jest to utrudnienie , chuderlaki itd - strasznie łatwo takim osobom się podciagac a tym którzy maja wage normalna lub nadwage duzo trudniej
Chemia to moja broszka ^^