Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 94507 razy)

Offline Silver24

• Strażak Sam
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 01, 2014, 21:30:47 »
mrdrążek, a pompek ile zrobisz tak od razu? :P Bo w podciąganiu na drążku równych Tobie raczej nie ma. :)

Offline HanySAnimal

• Weteran
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2014, 13:29:35 »
Dla mnie to całe "bujanie" to jest oszukiwanie i koniec kropka. Albo ktoś umie się podciągnąć albo nie. Jeżeli ktoś podciągnie się ledwo 10 razy i to jeszcze z tym bujaniem to co by było gdyby miał on na sobie jeszcze butle 11kg...a robi to sporą różnicę, nawet podwieszenie 5kg ciężarka.

A co ma siła bicepsów (bo to one wykonują całą pracę podczas podciągania) do butli 11kg, którą nosi się na plecach? A przecież nikt nie będzie się podciągał z butlą na plecach.  Butla obciąża całe ciało, głównie nogi. To może żeby sprawdzić siłę nóg powinni wprowadzić obowiązkowe przysiady ze sztangą i min 120kg obciązenia bo poniżej to nie ma sensu.
Ja np podciągnę się siłowo 12razy a w przysiadzie mogę 130kg udźwignąć wiec co nie nadaję się??
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mrdrążek

• Strażak Sam
  • SAPSP Poznań
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2014, 14:04:24 »
mrdrążek, a pompek ile zrobisz tak od razu? :P Bo w podciąganiu na drążku równych Tobie raczej nie ma. :)

hehe pompki to wiesz wszystko zależy czy robie bardzo powoli czy tak normalnie jedna za druga szybko.
To najwiecej 90 w serii zrobiłem bez przerwy. ale pompek jakos nie chce mi sie cwiczyc ;p pociaganie jest suuuper haha
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2014, 14:09:29 »
Zapraszam do lektury na temat podciągania i jakie to ćwiczenie angażuję partie mięśniowe, jeżeli dla Ciebie podciąganie jest głównie na bicepsa to nie mamy o czym dyskutować. Dodam tylko, że jest to ćwiczenie, które bardzo dobrze sprawdza siłę dlatego moim zdaniem nie powinno być dozwolone bujanie. Chłopaki sorry, nie zrozumcie mnie źle, takie jest po prostu moje zdanie. Jeżeli na testach czepiają się o to czy wyprostujesz ręce w łokciach do końca, a pozwalają bujać się jak rezus to coś jest nie tak...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 14:14:40 wysłana przez Arnie »

Offline mrdrążek

• Strażak Sam
  • SAPSP Poznań
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 02, 2014, 14:55:53 »
ja tam szanuje twoje zdanie ;DD ale zasady są jakie są i nic z tym nie zrobimy ;D
Np do szkół wojskowych podoficerskich lub na WAT podciaganie na egzaminach jest siłowe.
nie dość że nie można pomagac sobie wymachami nóg i bujaniem ciała to jeżeli przez 2s i dłużej wisisz na wyprosowanych rękach i "czekasz na zebranie sił do kolejnego podciagniecia" to egzamin jest pzerywany ;p
Takie kryteria to dopiero sprawdzaja siłe i wytrenowanie.
Przypomne ze tam na maksa trzeba sie podciagnac 26 razy! Siłowo - bez najmniejszej przerwy w podciaganiu.. ;DDD

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 15:34:20 wysłana przez mrdrążek »

Offline HanySAnimal

• Weteran
  • Go Hard or Go Home ...
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2014, 20:09:11 »
Sorry trochę mnie poniosło z tymi bicepsami :wall: Wiadomo plecy, barki, biceps :fiuu: Ogolnie mówiąc jeśli nie ma przepisu mówiącego jasno jak maja byc wykonywane podciągniecia to nie ma sie co zastanawiac i kazdy robi po swojemu. Wazne ze zostana zaliczone i zdane  :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline bombeiro

• Strażak Sam
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2014, 18:33:31 »
ja ze swojej strony mogę polecić trening Armstronga, który ktoś wrzucił kilka postów wcześniej :) korzystałem z niego podczas swoich przygotować do sapsp i efekty były naprawdę rewelacyjne :) pamiętajcie - regularność najważniejsza :)

Offline Tiger11

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2014, 19:01:57 »
Ja obecnie  13 podciągnięć nachwytem siłowych, ale ciągle trenuje i efekty przychodzą ( powoli , ale jednak  -_- ). Próbowałem podczas treningu  tej techniki z bujaniem się, ale jakoś jej nie potrafię i w niczym mi nie pomaga, wiec wole ładować tak jak dotychczas  :straz:   

Offline przemissimo

• mł.asp.
  • Strażak Sam
  • KM PSP m.st. Warszawy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2014, 19:50:27 »
A ja od dzisiaj zaczynam drążek z podciaganie.pl zobaczymy jakie będą efekty! pozdro!
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 21:04:28 wysłana przez przemissimo »

Offline kubaw93

• Bywalec
  • *
  • CEL PSP
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 03, 2014, 20:01:16 »
A mam takie pytanie z innej beczki, co do przygotowań, wspomagacie się jakimiś suplementami, odżywkami odnośnie biegu i drążka czy jedziecie na sucho ?

Offline Pom

• Weteran
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 03, 2014, 20:16:47 »
A co powiecie na to, trenuje systematycznie, a siłowo podchwytem robię 10 podciągnięć maksymalnie, w tamtym roku było lepiej, a w tym roku stoję w miejscu. Robię system 5x w tygodniu wieczorem 5 serii po 6 podciągnięć i 60 sekund przerwy między nimi.

Offline mrdrążek

• Strażak Sam
  • SAPSP Poznań
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 03, 2014, 20:33:07 »
A co powiecie na to, trenuje systematycznie, a siłowo podchwytem robię 10 podciągnięć maksymalnie, w tamtym roku było lepiej, a w tym roku stoję w miejscu. Robię system 5x w tygodniu wieczorem 5 serii po 6 podciągnięć i 60 sekund przerwy między nimi.
Nie "zajechać" organizmu. Jeśli nie masz efektów to znaczy że jesteś przemęczony. Zrób dzień przerwy między treningami.
I nie rób ciągle takiego samego treningu... Organizm potrzebuje "bodźca" więc zacznij realizować jakiś plan podciągania..
osobiście polecam podciaganie.pl zrób test i postępuj zgodnie z opisanymi tam zasadami..
Aha, no i co jeszcze z mojej strony to sugeruję żebyś zmienił podchwyt na nachwyt.. z początku będzie ciężej ponieważ mięsień najszerszy jest z reguły słabiej rozwinięty u osób nie ćwiczących, od mięsni ramion (w tym bicepsa, który wykonuje dużą częśc pracy przy podchwycie), ale poźniej możesz widzieć szybkie i dobre efekty w ilośći podciągnieć.
Bynajmniej ja tak miałem jeśli chodzi o nachwyt.
Powodzenia ;)

Offline mrdrążek

• Strażak Sam
  • SAPSP Poznań
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 03, 2014, 20:36:35 »
A mam takie pytanie z innej beczki, co do przygotowań, wspomagacie się jakimiś suplementami, odżywkami odnośnie biegu i drążka czy jedziecie na sucho ?
Jeśli chodzi o suple to u mnie w domu tylko pucha białka stoi. nic poza tym ;p
Zresztą nie widzę sensu żeby pompować w siebie jakieś suple w stylu kreatyny, które zwiększą wytrzymałość czy coś takiego..
Są to efekty nie trwałe, i na pewno nie można ich porównać do efektów uzyskanych "na sucho" ;D

Offline Vreal2012

• Weteran
  • cel CS PSP
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 03, 2014, 21:11:25 »
Suple u mnie to BCAA + glutamina. Zestaw regeneracyny i w sumie to wszystko co potrzebuje z supli. Białko jak fundusze pozwolą to sobie dokupie bo mało go mam w jedzeniu.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline kazim

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 03, 2014, 21:13:22 »
POM za duża intensywność mięśnie potrzebują regeneracji. Lepiej zrobić 3x w tygodniu trening np 4 serie i maxymalna ilosc powtorzeń + podstawowe ćwiczenia na grupy mięśni ktore sie angazuja w wyniki na drazku.

Suplementy pomogą, zwiększą siłę, zatrzymają katabolizm. Ale bez odżywiania nic nie osiągniesz, no przesadziłem. osięgniesz ale na krótka mete

Offline Vreal2012

• Weteran
  • cel CS PSP
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 03, 2014, 21:25:04 »
POM za duża intensywność mięśnie potrzebują regeneracji. Lepiej zrobić 3x w tygodniu trening np 4 serie i maxymalna ilosc powtorzeń + podstawowe ćwiczenia na grupy mięśni ktore sie angazuja w wyniki na drazku.

Suplementy pomogą, zwiększą siłę, zatrzymają katabolizm. Ale bez odżywiania nic nie osiągniesz, no przesadziłem. osięgniesz ale na krótka mete

Bez przesady z dietą nie jestesmy wyczynowymi sportowcami by wszystko było co do grama no ale jakieś te proporcje makroskładników dobrze jest trzymać przy dobrym treningu. Ja to mówie bardziej na mój przykład bo mam tendencje do tycia wiec na żarcie musze zwracać uwagę. Odrzywki i suple to tylko uzupełnienie w to co nie dostarczamy z jedzenia. Co do treningu to polecam zastosowac metodę trenigową z książki "Nagi wojownik". Sam stosowałem i efekt 33 pow to mój rekord w podciąganiu. Pow wykonywane technicznie z bujaniem. Siłowo w tym okresie podciągałem się w seriach po 10-15 i to nigdy nie był max. Podciągałem sie od pn do pt i 2 dni wolne. Tygodniowo ok 550-600 podciagnięć. Nigdy nie przetrenowałem sie na tym systemie. Stosowałem nachwyt i podchwyt
Do Pom może jesteś przetrenowany jak to ktoś wcześniej pisał. Pomyśl też czy przypatkiem waga Ci nie podskoczyła. Ja osobiście nie umiałem stosowac planu na podciąganie.pl czy tam jakis innych. Szybko dopadało mnie zmęcznie i nici z efektów.
Lubie z@pierd@l@ć!

Offline Tiger11

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 03, 2014, 21:48:32 »
Ja jadę na sucho. Trenuje obecnie z programem 20 podciągnięć, ale  w pewnym momencie miałem zastój.  zmieniłem trening i dodałem tzw. piramidkę i dalej idą w gore podciągnięcia. Od następnego tygodnia mam zamiar dodawać male obciążenie do pasa i zobaczę jakie będą efekty  ^_^

Offline Silver24

• Strażak Sam
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 03, 2014, 21:51:52 »
Szalejecie z tymi podciągnięciami na drążku, ale z Was eksperci. :D :D
Ukłony za wytrwałość... :)

Offline kocioł

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 03, 2014, 22:05:34 »
A jak przygotowania biegowe? jakieś specjalne treningi czy zwykle truchtanie?

Offline Vreal2012

• Weteran
  • cel CS PSP
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 03, 2014, 22:12:18 »
Ja dokładam teraz interwały. 2 razy w tygodniu trening bardzie na wybieganie w terenie + 2 razy szybkość. Co 2 tygodnie mam zamiar biegać 1km żeby nabrac ogłady z dystansem, poznac tempo itp. Cały czas redukuje wage więc biegać musze :szalony:
A drążek dzisiaj zrobiłem pierwszy trening po długiej przerwie nie licząć kontroli ilości podciągnieć lecz z tym nie mam problemów.
Lubie z@pierd@l@ć!