Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 132732 razy)

Offline Fireproof998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 01, 2014, 02:41:19 »
Hej,
Jakiś czas temu na forum czytałem o metodzie ćwiczeń na drążku. Niestety aktualnie nie mogę znaleźć tego tematu. Chciałbym poprawić sobie sprawność i również siłę - stąd drążek.
Macie jakieś sposoby na więcej podciągnięć? Może codziennie zwiększać powtórzenia, czy serie? Rozumiem, że sama sprawność, to co 2 dzień bieg w okolicach 30min, tak?

Na przełomie grudnia/stycznia w te silne mrozy i śnieg biegałem po 40min co 2 dzień (sam byłem zaskoczony taką motywacją u mnie, że nawet pogoda nie grała roli). Niestety po pewnym czasie chyba wykończyłem swój organizm, bo po miesiącu byłem wykończony i sobie odpuściłem. Dziś sprawdziłem jak tam wypadam na drążku i jest to 20 podciągnięć, ale takich na pół gwizdka. Za wszelkie rady, podpowiedzi bardzo dziękuje ;)

Pozderki,
 :straz:

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 01, 2014, 06:07:43 »
Trening na drążku na wojskowo, sprawdzony.
http://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_popraw%C4%99_wyniku_w_podci%C4%85ganiu_na_dr%C4%85%C5%BCku-t442964.html

A co do biegania może coś pod 50m i pod 1000m. Plan poniżej:

Dzień1
Siła biegowa:
10min truchtu + 15min rozciągania +
-skip A,B,C,N,wieloskok - każdy 2x30m (jak nie wiesz jak się robi to jest to opisane w poście podwieszonym u góry o ogólnorozwojówce)
-podskoki z nogi na noge (wybijasz się w góre z jednej nogi i gdy lądujesz od razu wybijasz się z drugiej nogi i tak na zmiane) 2x50m
-ćwierćskoki 2x50 powt. (jak się je robi są opisane w programie na wyskok Super Dunks 2,poszukaj w przewodniku też jest podwieszony)
-wspięcia na palcach 2x12powt.(tak samo jak wyżej)
+ 5min truchtu


Dzień 2
Szybkość:
10min truchtu + 15min rozciągania + 2x100m lużno(na 50-60%) + skip A,B,C,wieloskok po 30m + 6x60m z narastającą szybkością(zaczynasz szybko,przyspieszasz coraz bardziej aż ostatnie 15-20m na maxa)+ 2x80m ze stałą szybkością jednak nie na maxa(80-90%)+120m lużno(na 50-60%)+ 5min truchtu

Dzień 3
Wytrzymałość
15min truchtu +10min rozciągania + 2x100m lużno + 2x1500m(żywym tempem ale nie na max Twoich możliwości) na 5min przerwach + 2x100m lużno + 5min truchtu

Dzień 4
Wybieganie:
8km truchtu


Najlepiej jakbyś trenował Poniedziałek,Środa,Piątek,Sobota

Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 01, 2014, 10:56:33 »
Trening na drążku na wojskowo, sprawdzony.
http://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_popraw%C4%99_wyniku_w_podci%C4%85ganiu_na_dr%C4%85%C5%BCku-t442964.html

W tym artykule pojawiają się błędy w porównaniu do rozpiski treningu po angielsku.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 01, 2014, 13:18:58 »
rowniez uwazam ze "pajacowanie" na drazku powinno byc zabronione, w koncu to cwiczenie silowe a nie cyrkowe ! cale te bujanie i kombinowanie to dla burkow co nie maja sily zeby normalnie sie podciagnac a szkoda

Są różne techniki podciągania na drążku wiec nie rozumię co w tym złego, że ktoś podciąga się techniką, która dopuszcza angażowanie całego ciała. Ja osobiście chodzę na CrossFit i tam podciąganie jest związane z "kołyską". Można się też wykłucać o to, że jeden robi nachwytem, a inny podchwytem i co zdyskwalifikują jednego czy drugiego bo zrobi więcej? Bo technikę ma inną? Samo nauczenie się prawidłowej techniki zajmuje sporo czasu i wcale nie gwarantuje kosmicznych osiągnięć  :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 01, 2014, 13:42:38 »
zgadza się dopuszczalne są chyba wszystkie metody i techniki podnoszenia. Strażak jak wiadomo musi być silny fizycznie, czy to wchodzić po drabinie w pełnym osprzęcie czy po klatce chodowej na n-te piętro wieżowca, czy jak wymaga sytuacja właśnie podciągnąć się. I do tego potrzeba jest siły. Jak wiadomo podciąganie techniczne wymaga znacznie mniej "pary" jak podciąganie siłowe, dlatego niektórzy są negatywnie do tego nastawieni.  U Ciebie na crossficie takie podciąganie nazywane jest kołyską, idz do chłopaków na street workout i pokaż im jak się "kołyszesz" a zobaczysz co na to powiedzą   :rolleyes:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 01, 2014, 16:27:39 »
U Ciebie na crossficie takie podciąganie nazywane jest kołyską, idz do chłopaków na street workout i pokaż im jak się "kołyszesz" a zobaczysz co na to powiedzą   :rolleyes:
Nie wiem jak to mam rozumieć?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 01, 2014, 16:48:20 »
chciałem po prostu powiedzieć że dla street workoutów liczy sie siła mięśni, do "ewolucji" jakie wykonują rękoma potrzeba bardzo dużo siły i nie da się tego "oszukać techniką" .

Offline kazim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 01, 2014, 16:53:09 »
DJdhan
to że podciągasz się techniką "na kołyske" jak to nazwales nie oznacza ze sie nie wykorzystuje siły tylko gibkość. Roznica jest w tym np. ze podczas bujania sie, wykorzystujesz siłe dynamiczna miesni, a podczas "siłowego" siłę statyczna. One się różnią i to bardzo. przykładem są fighterzy i kulturyści. Crossfit został zapoczątkowany i rozpowszechniany przez amerykańskich żołnierzy wojsk specjalnych itp. W tym treningu nie ograniczasz się tylko do ćwiczeń na własnym ciężarze, sa wyciski, zarzuty, wyrzuty itp itp. treningi fajne i skuteczne.
I nie zrozum mnie zle tak pisze zeby coś sprostować temat  :straz: :)

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 01, 2014, 16:58:51 »

I nie zrozum mnie zle tak pisze zeby coś sprostować temat  :straz: :)

nie no spoczko, forum jest od tego zeby wymieniac sie poglądami, opiniami i dowiedzieć się czegoś nowego  :P

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 01, 2014, 17:57:26 »
Dokłądnie tak kazim -_- siła i tak jest potrzebna, a nawet street workoutowcy muszą mieć siłę i technikę na tym to polega :) Co jak co można się spierać o szczegóły, ale prawda jest taka, że jeśli miałby ktoś z nas wspomóc się na naborze trzecią ręką żeby się dostać to by to zrobił nie patrząc na nic  :klol:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline REEN

  • Byle do straży...
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 960
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 01, 2014, 18:34:25 »
Dla wysokiej osoby nie polecam "kippingu" w poznaniu jest malo miejsca na nogi, juz nie mowiac o rozbujaniu.

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 01, 2014, 18:41:57 »
ja mam 190 i w zeszlym roku dalem radke sie bujnac i zrobilem 24 powtorzenia ale widzialem ze niektorzy uderzali nogami o materace z przodu  :P
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 01, 2014, 19:05:35 »
ja siłowo tak zupełnie bez żadnego bujania i wymachów robie 20 powtórzen nachwytem aktualnie. I przez długi czas nawet jak starałem się pomagać sobie nogami itp nie osiągałem wcale lepszych rezultatów.
Jednak jakiś czas temu "opracowałęm" pewną technikę, i wykorzystując bujanie i wymachy nóg ostatnio zrobiłem 31 powtórzeń.
Ja osobiście jestem zwolennikiem podciagania siłowego, ale jeśli zasady rekrutacji dopuszczają wymachy nóg to będe z tego korzystał na egzaminie.. mniej się zmęczę przy podciaganiu a zatem będzie wiecej siły na biegi ;D
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 01, 2014, 19:56:15 »
Dla mnie to całe "bujanie" to jest oszukiwanie i koniec kropka. Albo ktoś umie się podciągnąć albo nie. Jeżeli ktoś podciągnie się ledwo 10 razy i to jeszcze z tym bujaniem to co by było gdyby miał on na sobie jeszcze butle 11kg...a robi to sporą różnicę, nawet podwieszenie 5kg ciężarka.

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 01, 2014, 20:55:29 »
Dla mnie to całe "bujanie" to jest oszukiwanie i koniec kropka. Albo ktoś umie się podciągnąć albo nie. Jeżeli ktoś podciągnie się ledwo 10 razy i to jeszcze z tym bujaniem to co by było gdyby miał on na sobie jeszcze butle 11kg...a robi to sporą różnicę, nawet podwieszenie 5kg ciężarka.
No to jak według Cb to oszukiwanie, to na testach nie oszukuj ;p

a co do tych ledwo 10 z bujaniem to masz racje. tacy ludzie są za słabi i leniwi do strazy haha

Ale z innej strony to jesli wszyscy mogą się bujać, to dlaczego jest to oszukiwanie? Bo łatwiej? przeciez ty tez mozesz sie bujac ;p
poza tym jak ktos wyzej wspomniał to aby opracowac dobra i pomocna technikę "bujania" też trzeba się sporo "napocic" i natrenowac.

pozdro
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Silver24

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 01, 2014, 21:30:47 »
mrdrążek, a pompek ile zrobisz tak od razu? :P Bo w podciąganiu na drążku równych Tobie raczej nie ma. :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 02, 2014, 13:29:35 »
Dla mnie to całe "bujanie" to jest oszukiwanie i koniec kropka. Albo ktoś umie się podciągnąć albo nie. Jeżeli ktoś podciągnie się ledwo 10 razy i to jeszcze z tym bujaniem to co by było gdyby miał on na sobie jeszcze butle 11kg...a robi to sporą różnicę, nawet podwieszenie 5kg ciężarka.

A co ma siła bicepsów (bo to one wykonują całą pracę podczas podciągania) do butli 11kg, którą nosi się na plecach? A przecież nikt nie będzie się podciągał z butlą na plecach.  Butla obciąża całe ciało, głównie nogi. To może żeby sprawdzić siłę nóg powinni wprowadzić obowiązkowe przysiady ze sztangą i min 120kg obciązenia bo poniżej to nie ma sensu.
Ja np podciągnę się siłowo 12razy a w przysiadzie mogę 130kg udźwignąć wiec co nie nadaję się??
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 02, 2014, 14:04:24 »
mrdrążek, a pompek ile zrobisz tak od razu? :P Bo w podciąganiu na drążku równych Tobie raczej nie ma. :)

hehe pompki to wiesz wszystko zależy czy robie bardzo powoli czy tak normalnie jedna za druga szybko.
To najwiecej 90 w serii zrobiłem bez przerwy. ale pompek jakos nie chce mi sie cwiczyc ;p pociaganie jest suuuper haha
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 02, 2014, 14:09:29 »
Zapraszam do lektury na temat podciągania i jakie to ćwiczenie angażuję partie mięśniowe, jeżeli dla Ciebie podciąganie jest głównie na bicepsa to nie mamy o czym dyskutować. Dodam tylko, że jest to ćwiczenie, które bardzo dobrze sprawdza siłę dlatego moim zdaniem nie powinno być dozwolone bujanie. Chłopaki sorry, nie zrozumcie mnie źle, takie jest po prostu moje zdanie. Jeżeli na testach czepiają się o to czy wyprostujesz ręce w łokciach do końca, a pozwalają bujać się jak rezus to coś jest nie tak...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 14:14:40 wysłana przez Arnie »

Offline mrdrążek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 260
  • SAPSP Poznań
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 02, 2014, 14:55:53 »
ja tam szanuje twoje zdanie ;DD ale zasady są jakie są i nic z tym nie zrobimy ;D
Np do szkół wojskowych podoficerskich lub na WAT podciaganie na egzaminach jest siłowe.
nie dość że nie można pomagac sobie wymachami nóg i bujaniem ciała to jeżeli przez 2s i dłużej wisisz na wyprosowanych rękach i "czekasz na zebranie sił do kolejnego podciagniecia" to egzamin jest pzerywany ;p
Takie kryteria to dopiero sprawdzaja siłe i wytrenowanie.
Przypomne ze tam na maksa trzeba sie podciagnac 26 razy! Siłowo - bez najmniejszej przerwy w podciaganiu.. ;DDD

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2014, 15:34:20 wysłana przez mrdrążek »
fiza, chemia, drążek, bieg i bieg :D

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2014, 20:09:11 »
Sorry trochę mnie poniosło z tymi bicepsami :wall: Wiadomo plecy, barki, biceps :fiuu: Ogolnie mówiąc jeśli nie ma przepisu mówiącego jasno jak maja byc wykonywane podciągniecia to nie ma sie co zastanawiac i kazdy robi po swojemu. Wazne ze zostana zaliczone i zdane  :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 03, 2014, 18:33:31 »
ja ze swojej strony mogę polecić trening Armstronga, który ktoś wrzucił kilka postów wcześniej :) korzystałem z niego podczas swoich przygotować do sapsp i efekty były naprawdę rewelacyjne :) pamiętajcie - regularność najważniejsza :)

Offline Tiger11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 03, 2014, 19:01:57 »
Ja obecnie  13 podciągnięć nachwytem siłowych, ale ciągle trenuje i efekty przychodzą ( powoli , ale jednak  -_- ). Próbowałem podczas treningu  tej techniki z bujaniem się, ale jakoś jej nie potrafię i w niczym mi nie pomaga, wiec wole ładować tak jak dotychczas  :straz:   

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 03, 2014, 19:50:27 »
A ja od dzisiaj zaczynam drążek z podciaganie.pl zobaczymy jakie będą efekty! pozdro!
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2014, 21:04:28 wysłana przez przemissimo »

Offline kubaw93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • CEL PSP
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 03, 2014, 20:01:16 »
A mam takie pytanie z innej beczki, co do przygotowań, wspomagacie się jakimiś suplementami, odżywkami odnośnie biegu i drążka czy jedziecie na sucho ?