Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 132596 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:08:26 »
A mowa byla o kippingu nachwytem, o ktora pytał KLosss - co sam potwierdziles ze lepiej nachwytem :kwit:. Czytajcie dokladnie do czego sie odnosicie.


[załącznik usunięty przez administratora]
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:12:13 »
Można to tak nazwac , robię praktycznie to samo co ten koleś na filmiku tylko że podchwytem , i nie mam z tym żadnego problemu

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #277 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:29:26 »
Raczej robisz Chin ups z zamachem. Róznica w nazwie i technice. Jak dziala to ok. Kazdy niech znajdzie swoja recepte na sukces :)

http://thepullupsolution.com/img/pull-ups_vs_chin-ups.jpg

“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #278 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:33:21 »
Kolega ja jestem samoukiem , nie znam siętak fachowo na nazwach , trenuje na siłowni i do każdego treningu dokładam podciąganie , techniki uczyłem sie sam , nie z książek czy internetu . Masz racje ! jak działa to trzeba cisnac po swojemu

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #279 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:50:39 »
Ja tylko mowie jak jest :) Warto poeksperymentowac troche z podciaganiami i zobaczyc co nam lepiej wchodzi. O kwestie techniczne najlepiej zapytac jakiegos trenera od crossa zeby podpowiedzial co wymaga poprawy.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #280 dnia: Czerwiec 22, 2018, 12:08:08 »
Ja wszystko samemu , i jestem przygotowany na maksa z wszystkiego , w tamtym roku miałem 73 punkty brakło tylko na beepie , oby teraz było lepiej ! i powodzenia wszystkim

Offline ptr998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #281 dnia: Lipiec 05, 2018, 17:57:55 »
Można zdjąć buty podczas podciągania ? xD

Offline Ciosq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #282 dnia: Lipiec 05, 2018, 22:37:18 »
A to w klapkach chcesz startować?

Offline roolson852

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #283 dnia: Styczeń 28, 2019, 10:46:37 »
https://youtu.be/r45xLlH7r_M Proszę bardzo  ^_^ Siłowo podciągałem się 12-14 razy. Tą metodą na spokojnie 24-26. Jak pisał przedmówca musisz pracować nad chwytem. No i porządna rozgrzewka, stawy (nadgarstki, łokcie i barki) nieźle dostają w kość.

Jeśli chodzi o mnie to na tę metodę wpadłem sam. Siłowo podciągam się ze 3 razy. Tą metodą 15  :fiuu: Łatwo się tego nauczyć, wystarczy pamiętać, ze opuszczając się po podciągnięciu nogi muszą być wysunięte do przodu tak żeby na dole można było zrobić rozmach. I dobrze operować miednicą.

Potwierdzi ktoś ze z 3 powtórzeń kipingiem można zrobić 15? Realne to?

Offline Balkej19

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #284 dnia: Styczeń 28, 2019, 12:23:22 »
Nie prawda. Do kippingu potrzeba techniki a zanim się jej nauczysz to dasz radę zrobić więcej niż 3 prawidłowe wojskowe podciągnięcia. Bez przesady 😁 z pustego nie nalejesz

Offline djdw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #285 dnia: Styczeń 28, 2019, 22:34:31 »
Z 10 technicznych podciągnięć spokojnie zrobisz 26 kippingiem. Wbrew pozorom technika kippingu nie jest trudna, wystarczy żeby ktoś kto wie jak to robić pokierował Cię na początku, później przynajmniej 2 razy w tyg poćwiczyć i bez problemu załapiesz.

Offline Frankiln

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #286 dnia: Styczeń 30, 2019, 09:05:47 »
Z kippingiem trzeba jednak uważać łatwo sobie plecy uszkodzić radziłbym trenować siłowo i stosować tą technikę raz na jakiś czas żeby nie wypaść z rytmu

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #287 dnia: Styczeń 30, 2019, 18:59:13 »
Z kippingiem trzeba jednak uważać łatwo sobie plecy uszkodzić radziłbym trenować siłowo i stosować tą technikę raz na jakiś czas żeby nie wypaść z rytmu

Wiekszej bzdury juz dawno nie slyszalem :wall: chyba jak zlecisz z drążka i na plecy jebniesz to tak ale w innym przypadku to kompletna bzdura.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Frankiln

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #288 dnia: Styczeń 31, 2019, 18:19:15 »
Z kippingiem trzeba jednak uważać łatwo sobie plecy uszkodzić radziłbym trenować siłowo i stosować tą technikę raz na jakiś czas żeby nie wypaść z rytmu

Wiekszej bzdury juz dawno nie slyszalem :wall: chyba jak zlecisz z drążka i na plecy jebniesz to tak ale w innym przypadku to kompletna bzdura.
Na kursie podstawowym po rozmowach i wymianie doświadczeniami dotyczących przygotowania do naborów kilka osób twierdziło że czasami ma problem z plecami wszyscy Ci trenowali lub katowali podciaganie kippingiem. Jeden sobie zrobił rezonans i mu wykazało że ma przepukline w odcinku L4,L5. Jego fizjoterapeuta stwierdził że to efekt wielu lat złego podnoszenia i schylania a kipping to zdecydowanie nasilił szczególnie przez moment opuszczania. Nie mówię że to wina Kippingu ale jak ktoś się zdecyduje na taki trening to niech się skonsultuje najpierw z jakimś trenerem personalnym