Autor Wątek: Podciąganie na drążku  (Przeczytany 132943 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 23, 2018, 18:25:47 »
Pany jak szybko (około miesiąc ) zwiększyć ilość podciągnięc na drążku ? Teraz robię około 8 razy, ale wiadomo ze to trochę mało. Wiem wiem, miesiąc mało czasu, ale nie chce go zmarnować, a zawsze idzie coś poprawić :) pozdrawiam
Dogadaj się z kimś, kto po 7-mym podciągnięciu będzie Ci przytrzymywał stopy (przy zgiętych pod kątem ok 90* kolanach). Wtedy kolejne podciągnięcia będziesz wspomagał delikatnie nogami. Przy codziennym ćwiczeniu będziesz w stanie za 2 tygodnie zrobić min 4-5 podciągnięć więcej.
Inna metoda - to nauczyć się podciągać technicznie - wykorzystując sprężynowanie drążka. Robisz to nachwytem i odpowiednio wyrzucasz ciało nad drążek (trzeba trochę poćwiczyć, żeby się nauczyć). W tej technice bardzo ważne są dłonie. Przy każdym opuszczeniu jest szarpnięcie i jak będziesz miał słaby chwyt, to rozchyli Ci palce i nie utrzymasz się na drążku.

Offline idziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:12:22 »
A masz może jakiś filmik do tego podciągniętą technicznego ? Słyszałem o tej metodzie ale nigdy nie widziałem

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:22:06 »
https://youtu.be/r45xLlH7r_M Proszę bardzo  ^_^ Siłowo podciągałem się 12-14 razy. Tą metodą na spokojnie 24-26. Jak pisał przedmówca musisz pracować nad chwytem. No i porządna rozgrzewka, stawy (nadgarstki, łokcie i barki) nieźle dostają w kość.

Offline idziu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:24:02 »
Dzięki! Jutro próba 😊

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 23, 2018, 21:34:38 »
https://youtu.be/r45xLlH7r_M Proszę bardzo  ^_^ Siłowo podciągałem się 12-14 razy. Tą metodą na spokojnie 24-26. Jak pisał przedmówca musisz pracować nad chwytem. No i porządna rozgrzewka, stawy (nadgarstki, łokcie i barki) nieźle dostają w kość.


Pytanko , słuchaj a da radę takim sposobem bujać się podchwytem ?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #255 dnia: Kwiecień 23, 2018, 22:22:12 »
 Najlepiej podchwytem
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #256 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:43:39 »
Podchwytem nie próbowałem. Nawet siłowo zawsze podciągałem się nachwytem. Ale zawsze możesz spróbować.

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #257 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:52:04 »
@KLosss


Da rade, w odpowiednim momencie wypchać biodra do przodu i idziesz do góry. Sam osobiście robię to podchwytem. Tylko około 2-3 tyg przed startem zaczynam tak trenować, a teraz tylko z zaczepionym ciężarem działam.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 459
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #258 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:42:14 »
Jeżeli będzie upierdliwy oceniający, to nie zawsze podchwytem zaliczy Ci podciągnięcie. Wynika to z tego, że podchwytem dużo trudniej uzyskać pełen wyprost rąk w zwisie. Dlatego przy tej technice, żeby nie zostawić miejsca na interpretację oceniającego, wskazany jest nachwyt.

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 16, 2018, 14:24:22 »
Problem z pełnym wyprostem to mają Ci, którzy są mocno umięśnieni a w czasie ćwiczeń zapominali o rozciąganiu (mają przykurcze). Reszta jeśli nie ma pełnego wyprostu to po prostu oszukuje, jako oceniający podciągnięcia powiem, że czy podchwyt czy nachwyt nie ma różnicy zawsze widać, czy gość w pełni wyprostował ręce.

Offline strażaksanok

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 16, 2018, 14:33:57 »
Trenując podciąganie czysto siłowo czy technicznie zawsze nagrywam telefonem żeby przeanalizować czy ręce są wyprostowane. Szczerze nigdy mi się jeszcze na naborze nie zdarzyło aby oceniający mi powtórzył podciągnięcie.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 16, 2018, 14:38:44 »
https://youtu.be/r45xLlH7r_M Proszę bardzo  ^_^ Siłowo podciągałem się 12-14 razy. Tą metodą na spokojnie 24-26. Jak pisał przedmówca musisz pracować nad chwytem. No i porządna rozgrzewka, stawy (nadgarstki, łokcie i barki) nieźle dostają w kość.

Jeśli chodzi o mnie to na tę metodę wpadłem sam. Siłowo podciągam się ze 3 razy. Tą metodą 15  :fiuu: Łatwo się tego nauczyć, wystarczy pamiętać, ze opuszczając się po podciągnięciu nogi muszą być wysunięte do przodu tak żeby na dole można było zrobić rozmach. I dobrze operować miednicą.

Offline Be like FireFIGHTER

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Strażak / Trener Personalny
    • Be like FireFIGHTER
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwiec 21, 2018, 20:53:31 »
Cześć.

Widzę, że w temacie pojawia się sporo rozbieżności, więc warto wyjaśnić niektóre kwestie.

Przede wszystkim, są na ogół rozróżniane dwa typy podciągnięć:
- siłowe (czyli statyczne)
- "techniczne" (inaczej dynamiczne, kipping itd.)

Chwyt neutralny/młotkowy tutaj pominę.

Jeżeli Waszym celem jest ilość powtórzeń, a tak właśnie powinno być, podczas docelowego treningu wersję siłową albo całkiem odpuście, albo traktujcie je jako ćwiczenie akcesoryjne/dodatkowe.
Ilość podciągnięć w wersji dynamicznej nie wynika wprost proporcjonalnie z ilości podciągnięć w wersji siłowej.
To dwa zupełnie inne ćwiczenia.

Jeżeli zastanawiacie się na wersją (podchwyt/nachwyt), to wybierajcie nachwyt.
Oprócz mięśnia najszerszego grzbietu i czworobocznego, angażujecie dodatkowo dwugłowy ramienia, czyli biceps.
To dzięki niemu osiągnięcie teoretycznie lepszy wynik.
Ta reguła ma miejsce tylko w sytuacji, kiedy nie macie swojej wcześniejszej, silniejszej wersji.

Podpowiedź:
- szlifujcie"kipping", ilość powtórzeń podczas zaliczenia będzie znacznie większa,
- nie ćwiczcie do tzw. "upadku mięśniowego" (czyli przy każdej serii max. powtórzeń). To jest uzależnione od składu anatomicznego włókien wolnokurczliwych (ST) w w/w grupach mięśniowych.

Pozdrawiam,
Łukasz.
🚒 Strażak / Trener Personalny 💪
Kompleksowe przygotowywanie pod testy sprawnościowe.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Insta ➡️be_like_firefighter ↔️ FB ➡️be.like.firefighter

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwiec 21, 2018, 21:41:12 »
Ja lecę podchwytem , i jest bardzo dobrze :) ciekawe wskazówki , technika jest ważna ale bez siły w podciąganiu nic nie wskórasz

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwiec 22, 2018, 06:27:14 »
 Be like FireFIGHTER - dobrze mówi. Kipping zawsze będzie lepszy niż Strict. Siła potrzebna do kippingu jest mniejsza niż do Stricta więc łatwiej jest osiągnąć bardzo dobry wynik. Swego czasu Strict mialem max8-10 pow. a kipping ponad 20 a więc 2x więcej! a nie jestem jakims mega kozakiem ;)
Tak jak kiedyś pisałem - szlifować technikę i będzie dobrze :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:31:44 »
A posiada ktoś może filmik z podciąganiem kippingem tylko podchwytem ?

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:35:13 »
Mogę ci nagrac :)
Ogólnie ta sprawnosć jest bardzo dobra i miarodajna , nie to co kiedys !

Jesli chodzi o kipinng to faktycznie duzo łatwiej i lepiej jest nachwytem , ja np. podciagam się podchwytem i tylko delikatnie się odbijam

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:35:57 »
Nie zrobisz podchwytem bo se zęby wybijesz a na pewno nie wykonasz prawidłowego ruchu. Tylko nachwyt.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:46:19 »
Mamed bym bardzo chętnie chciał to zobaczyć jak to wygląda , powiem Ci że siłowo podciągnęła się 13 razy ale wiadomo że teraz każdy myśli aby jak najwięcej tych podciagniec wyciągnąć , próbuje bujać się podchwytem ale ciężko mi to idzie

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:56:21 »
Hany co ty mówisz ? w tamtym roku robiłem podchwytem , zrobiłem 30 razy ? teraz to samo i nigdy sobie nic w zęby nie zrobiłem

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 22, 2018, 09:57:27 »
Policzyli mi w krakowie każde podciągniecie tak samo na naborach z ulicy , i duzo osób podciaga się podchwytem

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 22, 2018, 10:02:43 »
Policzyli mi w krakowie każde podciągniecie tak samo na naborach z ulicy , i duzo osób podciaga się podchwytem


To samo miałem właśnie napisać że mało kto oczywiście mowie to z moich obserwacji podciąga się nachwytem większość preferuje podchwyt

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 22, 2018, 10:03:30 »
podchwyt . można dociągnać fajnie ! ja bardzo lubie i szczerze i podchwytem inadchwytem podciągnie się z 30 razy , na naborze wybiore podchwyt !

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 22, 2018, 10:54:58 »
Ale o jakim Wy podciąganiu teraz mowicie? Kipping Pull Up robi się nachwytem! Nie widzialem zeby ktokolwiek robil to podchwytem. Jak macie jakis filmik gdzie ktos to tak robi to chetnie zobacze.

https://thumbs.gfycat.com/ThinAliveEarwig-size_restricted.gif
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2018, 10:58:44 wysłana przez HanySAnimal »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Podciąganie na drążku
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 22, 2018, 11:02:19 »
Mówie o normalnym podciąganiu podchwytem , w którym pomagam sobie pracą  tułowia i w tym roku jak i w tamtym będe się tak podciągał