Autor Wątek: ZZ - problem M/PSK  (Przeczytany 18064 razy)

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
ZZ - problem M/PSK
« dnia: Październik 09, 2012, 11:56:40 »
Witam.
Chciałbym poruszyć na forum związkowym problem służby na M/PSK, chodzi o system pracy. Czy nasze ZZ mogą zając się ta kwestia, czy może jest im to zupełnie obojętne. Pracuje w jednej z KP woj. mazowieckiego, i wiem że terenie tego woj. z pośród 38 komend tylko 8 pracuje w systemie 12/24, 30 pozostałych w systemie 24/48. Czy nic nie da się z tym zrobić??????, czemu na terenie jednego woj. nie może być jeden pasujący 99 % dyżurnych system 24/48.
Może ktoś z czytających ten post ma jakieś pomysły koncepcje jak rozwiązać ten problem
Pozdrawiam.
 :tuba:

Gościo

  • Gość
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2012, 15:22:59 »
Druga sprawa dla ZZ, o której się mówiło, która wisi już długo: podniesienie grup na M/PSK ... Swego czasu czytaliśmy jak to na posiedzeniach ZZ zabiegały o zmianę grup zaszeregowania. Czy jest jakieś info w tej sprawie ?
 :tuba:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2012, 16:11:04 »
Na co wy liczycie.Ile razy było to wałkowane. Nie tylko mazowieckie tak pracuje,u nas w wielkopolsce na 33 MSK/PSK tylko 7 pracuje na 12 nastki. Związki myślą o dyspozytorach tylko gdy są wybory aby otrzymać głosy,ale to tylko na zasadzie obietnic.Po wyborach jest tylko jedna odpowidź "ZZ nic nie mogą". Myślę że żaden związkowiec wam nie odpowie na forum. Obietnice,obietnice i nic więcej.......
Pozdrawiam wszystkich dyżurnych

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2012, 17:33:27 »
A co dyzurni ( myslę tu o tych niezadowolonych pracujacych w systemie 12/24) powiedzieli by o wystosowaniu pisma do Przewodniczących ZZ, niech zapoznają się z tym problemem i moze zaczna coś działać. Wiem, że są wazniejsze sprawy, ale i ta trzeba poruszyć.  :tuba:

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2012, 11:16:47 »
I o to właśnie chodzi.To trzeba załatwić na szczeblu centralnym. Wspólnymi siłami " wszystkich" dyżurnych (nawet tych co pracują na 24 ) możemy coś zmienić. Tylko kto tego się podejmie aby wysłać jakieś pismo do wszystkich central związkowych aby się za to wzieli. Jedna straż a systemów pracy wiele. Może ktoś zredaguje jakieś pismo i może drogą elektroniczną roześle po komendach do podpisu dyżurnych i wtedy odesłać to do ZZ.
Pozdrawiam
P.S Pojedyńcze komendy nic osobno nie załatwią jak dany komendant się uparł na 12

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 12, 2012, 08:49:27 »
Witam!
Z tego co widzę nie ma na forum wielkiego zainteresowania sprawą.  Jeśli któryś z kolegów ma pomysł jak zredagować treść pisma w spr. tego nieszczęsnego systemu pracy, proszę o wpisy. Pismo takie później można wysyłać na skrzynki pocztowe ZZ, jeśli wpłynie kilkadziesiąt takich maili może ktoś się  wreszcie zainteresuję. 18 października br. odbywać się będzie zjazd NSZZ Solidarność woj. mazowieckiego, więc jest możliwość poruszenia tematu.
Pozdrawiam.
 :tuba:

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2012, 13:36:50 »
Witam!!! :tuba:
I cisza nikt nie ma żadnych pomysłów jak rozwiązać ten problem, szkoda.
Pozdrawiam  :wall:

dertyl

  • Gość
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2012, 09:07:10 »
Może by stworzyć jakieś pismo w sprawie grup, systemu pracy i  zebrać podpisy. Bo jak się sami nie zorganizujemy to nic nie zyskamy.

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2012, 20:14:23 »
Witam
Własnie widać jak to sie wszyscy oragnizują, raptem 7 postów na ten tamat. Niektórym dyżurnym odpowiada taki stan rzeczy, widze to w swojej komendzie. Aha i znów coś słychać że ma być powrót do 12 np na terenie woj. mazowieckiego.
Pozdrawiam

Gościo

  • Gość
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2012, 12:20:59 »
Na ZZ chyba nie mamy co liczyć. Związkowcy świętują "sukces podwyżkowy". W pozostałych wojewodztwach problem systemu pracy wisi nadal i bedzie wisiał.
Pozdrawiam.

SK KP

  • Gość
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 10, 2012, 14:46:48 »
Witam.
Słuszna uwaga nikogo to nie interesuje.
Z autopsji: u mnie na 9 funkcjonariuszy na SK , dwóch szykuje się w najbliższym czasie ( do 2 lat ) na emke, kolejnych czterech (grubo po 20 lat służby ) nie myśli się wychylać a pozostała trójka chciałaby coś zmienić ale niestety jest nas tylko trzech. Oczywiście wszyscy popierają postulaty typu: zwiększenie grup zaszeregowania , pensję , standart służby ! Ale tak naprawdę siedzą cicho bo jest im dobrze . Nie męczą przełożonych różnymi mankamentami powstałymi w trakcie pełnienia służby więc i oni ( przełożeni) nie zadręczają ich.
Zatem : na związki nie liczę bo już pokazały na co je stać( bez urazy ) ale ja sukcesu nie widzę ! Mało tego pokazały nie zwiększając możliwości podniesienia grup na SK co o nas myślą. A my sami mówię o obsadach SK nic nie wskuramy. Dlaczego ? A z tych właśnie względów , które opisałem powyżej .A SZKODA
Pozdrawiam Wojtek

Offline walczysam

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2012, 15:39:35 »
Witam.
Słuszna uwaga nikogo to nie interesuje.
Z autopsji: u mnie na 9 funkcjonariuszy na SK , dwóch szykuje się w najbliższym czasie ( do 2 lat ) na emke, kolejnych czterech (grubo po 20 lat służby ) nie myśli się wychylać a pozostała trójka chciałaby coś zmienić ale niestety jest nas tylko trzech. Oczywiście wszyscy popierają postulaty typu: zwiększenie grup zaszeregowania , pensję , standart służby ! Ale tak naprawdę siedzą cicho bo jest im dobrze . Nie męczą przełożonych różnymi mankamentami powstałymi w trakcie pełnienia służby więc i oni ( przełożeni) nie zadręczają ich.
Zatem : na związki nie liczę bo już pokazały na co je stać( bez urazy ) ale ja sukcesu nie widzę ! Mało tego pokazały nie zwiększając możliwości podniesienia grup na SK co o nas myślą. A my sami mówię o obsadach SK nic nie wskuramy. Dlaczego ? A z tych właśnie względów , które opisałem powyżej .A SZKODA
Pozdrawiam

Offline tetlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2012, 21:20:47 »
Jest jeszcze jedna sprawa.   Ilu Dużurnych jest w związkach ?   

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 11, 2012, 17:56:32 »
Szczerze mówiąc to ręce opadają, nie ma kolektywu, jedności i do tego poparcia związków zawodowych. Dlatego trzeba podjąc decyzje o odejściu z ZZ.  Jakiś czas temu wysłałem pismo do przewodzniczących ZZ, do tej pory nie otrzymałem odp. Czekam
hihi.  :rofl:

Gościo

  • Gość
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 11, 2012, 20:56:29 »
No wlasnie juz raz zwiazki mieszały przy grupach na PSK, to z 10 zrobila sie 8. :stop: Moze pora naprawic to. Choc w to nie wierze, dyzurni to takie "nie wiadomo" co, ni to podział bojowy, ni to biuro. Jest ich mało, temat nie warty zaczepiania. Nic nie wywalczymy.
Pozdrawiam.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2012, 22:13:47 »
Powoli próbujemy ruszyć system slużby na PSK w województwie lubelskim KP pracują na 12 a KM na 24. Pierwsze kroki to ankiety, potem rozmowa z KP i przez ZZ z KW zobaczymy co uda się wywalczyć.

Offline fenixowo

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Z każdym dniem bliżej do emki :)
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2012, 10:33:06 »
Podstawowym pytaniem jest to czy na MSK w KM jest 2 dyżurnych na służbie, a w KP 1 dyżurny - tu jest pies pogrzebany, jak na PSK będzie dwa etaty nie ma problemu.

CPR

  • Gość
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2012, 14:03:28 »
Podstawowym pytaniem jest to czy na MSK w KM jest 2 dyżurnych na służbie, a w KP 1 dyżurny - tu jest pies pogrzebany, jak na PSK będzie dwa etaty nie ma problemu.
Nowych etatów nikt nie da, nie ma szans. Zostaje tylko wariant pomocy ze strony podziału...a to sprowadza się do tego, że dyżurny zostaje praktycznie sam...

Offline Immortals

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2012, 10:24:50 »
Witam, mam pytanie do was koledzy, mianowicie czy można napisać podanie do Komendanta z prośbą o przeniesienie na PB i jak to mniej więcej wygląda.

Z góry dziękuje za odp.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: ZZ - problem M/PSK
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2012, 11:58:28 »
Witam, mam pytanie do was koledzy, mianowicie czy można napisać podanie do Komendanta z prośbą o przeniesienie na PB i jak to mniej więcej wygląda.

Z góry dziękuje za odp.
Jasne ze mozna
i wyglada to jak raport o nowa koszarówke: zwracam sie z uprzejma prośba, prosbe swa motywuje oraz prosze o zpoytywne rozpatrzenie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.