Autor Wątek: Zaoczne Studium  (Przeczytany 6124 razy)

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Zaoczne Studium
« dnia: Grudzień 31, 2005, 19:23:56 »
Prosze o odpisanie co zyskuje strażak który ukonczy takie studium

Zaoczne studium podyplomowego dla ogółu strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej;

1.   Kandydaci na przeszkolenie zawodowe, o którym mowa w §1 pkt 1 muszą spełniać następujące wymagania:
1)   posiadać skierowanie od przełożonego uprawnionego do mianowania;
2)   posiadać mianowanie na stałe;
3)   posiadać stopień podoficerski w Państwowej Straży Pożarnej.

Proszę o odpowiec: jakie stanowiska mogą zajmować takie osoby jesli chodzi o pion operacyjny( dowódca zmiany, sekcji, dyżurny PSK itp.)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2005, 19:32:17 »
Teoretycznie to każde z wymienionych ;)  D-ca zmiany - akurat obecnie najwyżej zaszeregowane jw., ale.... czy koniecznie? :(
Pozdr.
Ps.
Na ewent. poważanie i szanowanie wśród str. jednak trzeba sobie "zasłużyć" <_< Powodzenia!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2005, 19:38:29 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2005, 20:04:25 »
Ale nie mam ukończonej szkoły aspirantów. :(
bedzie to przeszkolenie dające pierwszy stopień oficerski
a co z dowodzeniem w pionie operacyjnym B)
napewno daje to przeszkolenie możliwość zajmowania stanowisk w administracji.

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2006, 01:08:49 »
W obliczu ostatnich "zmian" takich ludzi nam nie potrzeba - sorry.
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2006, 09:23:09 »
Czy kiedykolwiek byli nam potrzebni?

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2006, 11:34:00 »
Wodniku chyba nie dokońca Ciebie zrozumiałem: niapotrzeba ludzi jakich...???

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2006, 15:04:01 »
A co z podoficerami z kilkunastoletnim stażem, jeżeli nawet są mgr inż . Onich się zapomina, a zdarzają się wśród nich fachowcy z 8-10 letnim stażem w PSP/ podział bojowy i ukończyli studia cywilne /, a są tylko podoficerami na podziale bojowym ????Bo scisłe grono absolwentów SGSP niechce ich dopóścić do siebie . Co wy nato? :angry:  
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2006, 15:07:10 wysłana przez mirek1 »
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2006, 13:01:36 »
Samo życie to fakt.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2006, 11:57:03 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

sase

  • Gość
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2006, 14:44:40 »
Cytuj
A co z podoficerami z kilkunastoletnim stażem, jeżeli nawet są mgr inż . Onich się zapomina, a zdarzają się wśród nich fachowcy z 8-10 letnim stażem w PSP/ podział bojowy i ukończyli studia cywilne /, a są tylko podoficerami na podziale bojowym ????Bo scisłe grono absolwentów SGSP niechce ich dopóścić do siebie . Co wy nato? :angry:
Pójście na cywilne studia, to tzw, pójście na łatwiznę, tam trzeba jedenie płacić w terminie, i nie wiem czy to dobrze, że dają stopnie oficerskie za cywilne studia.

Offline byk38

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2006, 17:52:24 »
Widzę, że na tym forum jest dużo złośliwości, takie licytowanie się kto jest lepszy. Jeżeli chodzi o płacenie za studia to płaci się za naukę i w SGSP, a nieudacznicy zdarzają się i po jednych i po drugich szkołach.
Zastanawiam się czasem, czy te  posty nie piszą chłopcy z przedszkola?????????????????
     
 

Offline Ireq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2006, 08:10:48 »
Cytuj
Widzę, że na tym forum jest dużo złośliwości, takie licytowanie się kto jest lepszy. Jeżeli chodzi o płacenie za studia to płaci się za naukę i w SGSP, a nieudacznicy zdarzają się i po jednych i po drugich szkołach.
Zastanawiam się czasem, czy te  posty nie piszą chłopcy z przedszkola?????????????????
kolega azotox i wodnik wygladaja jakby cigle tam byli a koledzy ktorzy maja studia chca zabrac im zabawki:)
Oni nie potrzebuja tam takich kolegow, ktorzy sie nie chca z nimi bawic...

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2006, 09:27:34 »
SESE: a czy ty myslisz na teraz na sgsp(zaocznych) jest inaczej ja na cywilnych...??
Bo jeśli uważasz ze za cywilne plaxcisz i masz to uświadomie cie ze aktualnie na sgsp jest to samo!! od kad skonczyło sie finansowanie przez komendy tylko kazdy strazak daje z wlasnej kasy jest dokladnie to samo!!Płacisz i masz i naprawde  trzeba byc idiota albo bardzo sie starac zeby z nich wyleciec!

I jeszcze jedno: nie traktój z góry ludzi którzy ukończyli studia cywilne, bo wielu z nich ukończyło  uczelnie po których wielcy panowie oficerowie z sgsp powinnni im buty polerowac!

Bo to ze masz blaszke sgsp na piersi wcale nie znaczy ze jestes lepszy....

A prawda jest taka ze teraz liczy sie papier sgsp i dzieki niemu nawet największy cymbał dostanie gwiazdki!

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2006, 09:30:13 »
I żeby nie było niejasności:

NIe mam nic przeciwko SGSP, i szanuje ludzi  którzy ukończyli ta szkołe-ludzi normalnych.
jednak mam w dupie i wk*****ą mnie osoby które sie wywyższaja i za kazdym razem probuja postawic się ponad wszystkimi dając góre sgsp, a cała reszte traktuja jako gorsza kategorie... dla mnie to zwykli pozerzy i nikt więcej

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2006, 09:31:21 wysłana przez emer »

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2006, 10:04:33 »
@ ireq
Źle mnie odebrałeś. Chodziło mi o to, że gdy powstawała PSP w 1992 roku to - w związku z tym, iż chłop ze średnim wykształceniem był rodzynkiem w straży pożarnej - brano do służby wszystkich z wyższym , nawet po pszczelarstwie- blacharstwie. Teraz gdy czasy się zmieniły liczą się oficerowie po SGSP, a ci,  po studiach cywilnych, którzy jeszcze pracują, są teraz kulą u nogi PSP. To po prostu nie jest w porządku. To tyle.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2006, 12:47:30 »
Cytuj
Cytuj
A co z podoficerami z kilkunastoletnim stażem, jeżeli nawet są mgr inż . Onich się zapomina, a zdarzają się wśród nich fachowcy z 8-10 letnim stażem w PSP/ podział bojowy i ukończyli studia cywilne /, a są tylko podoficerami na podziale bojowym ????Bo scisłe grono absolwentów SGSP niechce ich dopóścić do siebie . Co wy nato? :angry:
Pójście na cywilne studia, to tzw, pójście na łatwiznę, tam trzeba jedenie płacić w terminie, i nie wiem czy to dobrze, że dają stopnie oficerskie za cywilne studia.
sase jak dostałeś dyplom za jaja i masło to siedź cicho! Niektórzy musieli się zdrowo namęczyć na dziennych cywilnych studiach, żeby zdobyć wykształcenie i na pewno nie walili w ch.ja
Tricks are for kids.

Offline logo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2006, 18:06:14 »
EMER widze,że coś Cię gryzie? Masz problem z oficerami po SGSP. Może boisz się NOWEGO?? I proszę nie wciskaj ludziom kitu ,że płacisz to kończysz. Daj spokój.przypomina mi się pewien moment kiedt to studia na sgsp stały się płatne. co się okazało? no to że teraz trzeba płacić no i tu mógłbym wymienić dobrą rzeszę osób (których oczywiście nie zamieszczę), którzy z mojego grona strażaków poszli na tzw. sztukę na ochronę śodowiska czy na jakąś turystykę. Kumple może i fajni ale że cwaniaki to fakt. Pamiętam jak się chwalili że co chwilę dostawali dobre oceny to z wuefu czy czegoś podobnego. mieli czasu dużo i płacili. Nagle im się oczy otworzyły jak KG wypracowała nowe tabele "rodzaje stanowisk służbowych, maksymalne stopnie oraz wymagania w zakresie wykształcenia" no i okazało się że nic z tego.Są blokowani. łatwizna się nie opłacała. a tak cwaniaczyli. Zresztą tak powinno być. W chwili obecnej o pójściu do SGSP decyduje w większym stopniu zamiłowanie do tego zawodu. Dlatego też proszę Pana Emera o większą powściągliwość. No i przykro mi, że częściej trafiasz na "złych" oficerów, bo to też prawda. Mam nadzieje że zmiany pójdą w dalszym kierunku i system rekrutacji do jakichkolwiek pożarniczych szkół wyeliminuje pociotków i pozwoli zająć to miejsce młodym zapaleńcom a w przyszłości pasjonatom. Tego życze wszystkim forumowiczom, w tym 2006 roku i w kolejnych latach.

sase

  • Gość
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2006, 18:39:32 »
Cytuj
Cytuj
Cytuj
A co z podoficerami z kilkunastoletnim stażem, jeżeli nawet są mgr inż . Onich się zapomina, a zdarzają się wśród nich fachowcy z 8-10 letnim stażem w PSP/ podział bojowy i ukończyli studia cywilne /, a są tylko podoficerami na podziale bojowym ????Bo scisłe grono absolwentów SGSP niechce ich dopóścić do siebie . Co wy nato? :angry:
Pójście na cywilne studia, to tzw, pójście na łatwiznę, tam trzeba jedenie płacić w terminie, i nie wiem czy to dobrze, że dają stopnie oficerskie za cywilne studia.
sase jak dostałeś dyplom za jaja i masło to siedź cicho! Niektórzy musieli się zdrowo namęczyć na dziennych cywilnych studiach, żeby zdobyć wykształcenie i na pewno nie walili w ch.ja
Do wiadomości: nie jestem oficerem, i chyba nigdy nie będę, poprostu wypowiedziałem swoje zdanie a Wy wielcy odrazu mnie oceniliście :lol: , na każdym kroku tego forum widać jak strasznie straż jest podzielona, i że wystarczy iskierka, żeby drugiemu oko wyskrobać. Pozdrawiam oficerów PSP :lol:  (wstyd), tak trzymać

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2006, 19:16:43 »
Do pana Logo:

po 1 . niczego nowego sie nie boje a ni nikogo nowego.
2. nigdy nie pisałem ze sptykam złych oficerówbo tak nie byłołes.
3. jesli chodzi o zaoczne sgsp to gdybym nie wiedział co się zmieniło to bym nie pisał zeczy wyssanych z palca.
4. równiez jestem zdania ze o stanowiskach powinno decydowac cos wiecej niz rodzina i jaki kto ma papier

5, i najwazniejsze!!! moja wypowiec i to co napiosałem negatywnego dotyczyło osób wypowiadających sie na forum którzy wedle mojej opini stawiaja sgsp ponad wszystko, a całą reszte maja w d***,

i dla niektórych nie mam zadnych kompleksów ani innych podobnych ..... wiem ile jestem wart i moja zmiana rowniez, a co niktórzy forumioicze mysla.... ich sprawa


Pozdrawiam i był to moj ostatni post na ten temat

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2006, 20:48:40 »
Niech wszystkie szkoły pożarnicze będą ważne i jedyne do uzyskania wyższych kwalifikacji. Ale najpierw to trzeba zrobić tak by szli tam Ci, którzy naprawde na to zasługują a nie pociotki i plecaki. Mówie także o zaocznym systemie.
Niestety teraz jest inaczej, więc nie uważam za zasadne krytykowanie oficerów, którzy uzyskali odp. kwalifikacje (jak niektórzy nazywają cwaniacy) i są czesto lepsi od tych po SGSP. Nie ma najmniejszych podstaw by im tego bronić. Każdy ma jakieś ambicje i chce się rozwijać w miare możliwości jakie ma.
Ja mam dosyć zarozumiałych oficerów po SGSP a jeszcze bardziej aspirantów, którzy strażackiej roboty nie zdążyli zobaczyć a uważają sie za Bóg wie co.
 

Offline logo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2006, 22:40:02 »
Prawdą jest to że wojna rujnuje a zgoda buduje i dlatego podkreślę wagę słów pana BYK38:" Widzę, że na tym forum jest dużo złośliwości, takie licytowanie się kto jest lepszy. Jeżeli chodzi o płacenie za studia to płaci się za naukę i w SGSP, a nieudacznicy zdarzają się i po jednych i po drugich szkołach." Dostrzeżenie na forum problemu dostawania do jedynej monopolistycznej szkoły oficerskiej osób , które mówiąc krótko robią to co im tata kazali powinno zostać zauważone. ale w jaki sposób? zmieniając mentalność? zarobki? system selekcji??? Mentalność - się zmienia, różnice pomiędzy oficerem z przed lat 10 - 15 lat a tym wspólczesnym są dostrzegalne. może jest to zasługą faktu że przecież straż uległa przez ostatnich 5 lat wielu przemianom obyczajowym, naukowym itp. Zarobki? tu nic nie pomogą, zresztą zawwze będą raczej powodem do śmiechu. to może system selekcji? to jest to nad czym przyszłe pokolenia komendantów muszą dbać by w szkolnictwie coś zmienić na plus. Co zresztą właściwie ujął pan strazakg
Cytuj
Niech wszystkie szkoły pożarnicze będą ważne i jedyne do uzyskania wyższych kwalifikacji. Ale najpierw to trzeba zrobić tak by szli tam Ci, którzy naprawde na to zasługują a nie pociotki i plecaki. Mówie także o zaocznym systemie
jednak myślenie osób takich jak Pan EMER tzn "Bo to ze masz blaszke sgsp na piersi wcale nie znaczy ze jestes lepszy....
A prawda jest taka ze teraz liczy sie papier sgsp i dzieki niemu nawet największy cymbał dostanie gwiazdki! " - nie jest właściwe. pozytywnym się staje to że papier sgsp się liczy -to jest pierwszy krok do reformy, no bo pomimo wszysko nie rozumiem dlaczego nie skoro to jest Straż a przecież nie rekreacja i turystyka. cieszę się że przynajmiej Pan emer twierdzi, że: "równiez jestem zdania ze o stanowiskach powinno decydowac cos wiecej niz rodzina i jaki kto ma papier" - bo to nas już dwóch czyni zwolennikiem pewnych zmian któte powinny w tej dziedzinie zostać poczynione. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2006, 23:32:57 wysłana przez bulon »

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2006, 22:59:20 »
Zaoczne studium podyplomowego dla ogółu strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej;
 bez skoły aspirantów  :huh:
moge zajmować stanowisko dowódcy sekcji
 

Offline andrej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 04, 2006, 23:04:49 »
Zaoczne studium podyplomowego dla ogółu strażaków ubiegających się o pierwszy stopień oficerski w Państwowej Straży Pożarnej;
bez szkoły aspirantów  
moge zajmować stanowisko dowódcy sekcji, zmiany itp.
Jest u nas w KP sekretarka po takim kursie-studium.
Chciałbym się dowiedziec gdzie ona teraz bedzie pracowac, szykuje się reorganizacja komend - może na psk jako dyżurny :rolleyes: Jakie posiada kwalifikacje.

Offline gosc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 04, 2006, 23:19:14 »
Jak czytam te wszystkie wypowiedzi nasuwa mi się tylko jedno, zreformowanie systemu szkolnictwa w PSP. Piszemy że na studia w SGSP dostają się pociotki i plecaki i tak jest tego się nie da ukryć i nie tylko na SPSP ale na SA też. Jak wcześniej wypowiedział się strazakq wszystkie szkoły powinny być ważne a logo napisał, że jego koledzy cwaniakowali i poszki na sztukę na jakieś tam cywine studia ale pewnie oni poszli tam z tego względu że mają proste plecy bez plecaka i dostać do SGSP było poza ich zasięgiem. Całe nasze szkolnictwo powinno być w systemie zaocznym i kto tam się dostanie nie powinno być uzależnione od tego czy jest pociotkiem czy wchodzi w d...e lecz powina decydować jego postawa, zaangażownie i opinia w trakcie trwania służby. Mnie też deneruje iż SA to wylęgarnia nie obrażając nikogo bo znam takich co są po niej chcą coś robić i angażują się w służbie. Te szkoły powiny być dla ludzi wywodzących się z podziału i taki aspirant czy w późniejszym czasie oficer byłby najlepiej zapoznany ze służbą a nie często przychodzi ktoś po takiej szkole i czuje się kimś a jest teoretykiem bo wcześniej nie zdobywał doświadczenia i nie poznał służby od zaplecza.
Pozdrawiam.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Zaoczne Studium
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:12:06 »
Mialem juz nic nie pisać, ale po poście pana LGo postanowilem dodac dwa słowa:

Zgadzam sie z Tobaw 100% Jednak widze ze wikeszośc z czytelników odbiera moje posty w sposób negujacy wszystkich oficerów po sgsp.... a to błąd!! Ponieważ w żadnym poście tego nie napisałem. Jestem jak najbardziej za kształceniem w pełni profesjonalnym-zawodowym! bo i owszem spotkałem sie z oficerem po wilkiniarstwie! jednakze w kazdej mojej wypowiedzi pisałem iż dla mnie o stopniu i stanowisku powinno decydowac wiedze i doświadczenie, itp...
Szanuje bardzo kazdego oficera, gdyz w kazdej szkole zdazaja cię ekstrema i przypadki o jakich była mowa.
Natomiast negowałem i nadal bede negował wypowiedzi osób które kategoryzują ,że ten jest lepszy a ten gorszy,  z samego faktu posiadania papieru!! i to wobec tych osó na forum były moje krytyczne wypowedzie i przeciw marginalizowaniu i tworzenia podziałów!!

Jesli ktokiolwiek poczół się urażaony to przepraszam,

Pozdrawiam i proponuje kończyc ten temat gdyż był on juz kwiestia sporu na innych tematach!

Pozdrawiam

PS. Każdy ma własny wybór, własny sposób na ta służbe więc niech  kazdy sam sobie wybierze jaką drogą chce iść, jaka szkołe chce kończyc(oczywiscie to zalezne od mozliwosci, róznwgo rodzaju) i niech kazdy stara się rowijac i kształcic w dowolny sposób, a i tak życie oraz koledzy go zweryfikuja czy słusznie zasługuje na gwiazdy czy nie, bo chyba lepeij byc dobrym fachowcem w nizszym stopniu niz gwieżdzistym którego kazdy zlewa....
I nie skreślajmy z góry czyis wborów.....
 

Offline MMarek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Zaoczne Studium
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 15, 2009, 13:31:22 »
Witam koleżanki i kolegów. Mam pytanie czy po zaliczeniu egzaminu w  danej Szkole Aspirantów, studium zaoczne muszę uczęszczać tylko do tej w któwrj pisałem egzamin czy mogę starać się do każdej ze szkół Aspirantów z Polsce? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam MMarek998