Autor Wątek: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK  (Przeczytany 8623 razy)

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« dnia: Październik 01, 2012, 11:41:15 »
Koledzy macie  jakieś regulacje w swoich komendach w tej sprawie? Za co dyżurny może dostać ten dodatek?
ab alio exspectes, alteri quod feceris

sk

  • Gość
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2012, 11:51:31 »
W naszej komendzie Komendant stwierdził że nie ma podstaw aby go uzyskać.
Nie ma nadgodzin, jesteśmy jednoosobowym stanowiskiem jako dyżurny a zarazem jako sekretarka do przełączania rozmów na policję i pogotowie,
Tak na marginesie jak zwalania sie miejsce na SK to strażacy uciekają  na chorobowe taki jest strach przed służbą na MSK

Offline hellfire67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2012, 09:29:38 »
trochę zbaczam z tematu... u mnie z tego co pamiętam po długoletnim zastanawianiu się bossowie podnieśli dodatek ale służbowy obsadzie SK parę lat temu o trzy stówy dla każdego w porównaniu z podziałem. podobnie jak piszą koledzy nikt nie chciał tam pracować a starzy odchodzli na emertury. znalazł sie jeden chętny bo był jedynym żywicielem rodziny. kilkunastu innych co otrzymali tą superpropozycję awansu -_- odmówili :stop:
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2012, 09:36:31 wysłana przez hellfire67 »

Offline trb

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 11, 2012, 08:55:41 »
Co do regulacji to jest jedna. Dobra wola 01 poparta konkretną umiejętnością dyżurnego. W moim przypadku dodatek jest za sprawy komputerowe komendy i te związane ze stroną www komendy. Natomiast co do tego co pisze hellfire67 to jakbym swoją komendę widział :)

Offline mistic

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2014, 23:49:15 »
Odgrzeję kotleta..

we Wrocławiu przez jakiś czas obowiązywał trend, że do pojawienia się na liście do dodatku kwalifikowali się dyżurni, u których służbie było więcej niż 30 obsłużonych zdarzeń (i nie mam śmietników, liczone to był mocno wybiórczo) obecnie ten model przepadł i dostają różni i różnie.. nie wiedzieć dlaczego i za co...

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2014, 08:20:32 »
Rozumiem, ze 30 zdarzeń za dobę???

Offline rolf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 24, 2014, 11:57:25 »
Podkarpackie wita wszystkich dyżurnych. opowiem jak to jest u nas dostajemy raz na rok dodatek motywacyjny jakieś 80 zł śmiech. Niby za prowadzenie bazy swd, dodatek służbowy od 5 lat ten sam a na podziale są zmiany w dodatkach , nadgodzin nie generujemy. za akcje powodziową za ten rok oczywiście nagrody były nas jak zwykle nie dotyczyły. a praca na stanowisku wiecie jaka jest tak z podziału się jakoś nikt tam nie pcha . Ja się zgodziłem przejść  wiem jaka jest praca na podziale a jaka na stanowisku, wystarczy porównać obowiązki służbowe. Zwiazki jakie związki zal na to patrzeć nic się o nas nie starają pozdrawiam wszystkich dyżurnych.

Offline strażakPSK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2014, 13:27:48 »
Witam,
Pracuje na PSK 12 i takiego dziadostwa jak jest od 4 lat moje oczy nie widziały,
Dziadostwem nazwać chcę system 12/24/12/48, brak podwyżek w dodatkach służbowych , a roboty coraz więcej i więcej, procedury i inne rzeczy.  Jeśli chodzi o dod. motywacyjny - jest on płacony co rok w listopadzie lub grudniu, na PSK dostają wszyscy równo.
Nie piszę zbyt często na tym forum i może w tej chwili odbiegnę trochę od tematu, chcę zaznaczyć, że nasze związki nie ROBIĄ NIC w celu poprawy bytu na M/PSK . Po prostu darmozjady.
Pozdrawiam.  :straz:

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Dodatek motywacyjny dla dyżurnych PSK
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2014, 15:35:45 »
Koledzy macie  jakieś regulacje w swoich komendach w tej sprawie? Za co dyżurny może dostać ten dodatek?
Regulacje są zawarte w :
 ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 27 lutego 2008 r.
w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein