Autor Wątek: Badania i psychotesty.  (Przeczytany 50572 razy)

Damian208

  • Gość
Badania i psychotesty.
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 17:31:52 »
Witam. Moje pytanie jest takie. Czy jeśli nie zaliczę czegoś z psychotestów lub badania mi nie przejdą to mogę przystąpić do powtórnych badań i psychotestów ??? Czy jest jakieś ograniczenie w tym ??? Wielkie dzięki za odpowiedź . Pozdro.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 21:10:34 wysłana przez bulon »

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2012, 20:18:19 »
Zazwyczaj badanie u psychologa są przeprowadzane przed innymi badaniami więc jak wynik badania będzie negatywny to Cię dyskwalifikuje do dalszych badań. Kolejną możliwość podejście do padania u psychologa z tego co się orientuję będziesz miał po upływie roku od negatywnego badania.  A co najgorsze przy kolejnych badaniach będzie ciążyło nad Tobą wynik pierwszego negatywnego badania bo Twoje wyniki poprzedniego badania będą mieli w karcie pacjenta w poradni.  Samo badanie składa się z psychotestów i rozmowy z psychologiem. Dopiero po rozmowie z psychologiem zapada decyzja czy psycholog ma przeciwwskazania do służby czy nie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 22:09:29 wysłana przez Butel »

Damian208

  • Gość
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2012, 20:45:36 »
Zazwyczaj badanie u psychologa są przeprowadzane przed innymi badaniami więc jak wynik badania będzie negatywny to Cię dyskwalifikuje do dalszych badań. Kolejną możliwość podejście do padania u psychologa z tego co się orientuję będziesz miał po upływie roku od negatywnego badania.  A co najgorsze przy kolejnych badaniach będzie ciążyło nad Tobą wynik pierwszego negatywnego badania bo Twoje wyniki poprzedniego badania będą mieli w karcie pacjenta w poradni.  Samo badanie składa się z psychotestów i rozmowy z psychologiem. Dopiero po rozmowie z psychologiem zapada decyzja czy psycholog ma przeciwwskazania do służby czy nie.

OK dzięki serdeczne kolego . Jeszcze jedno moje pytanko czy te psycho-testy i badania są ciężkie do przejścia ???
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2012, 22:09:41 wysłana przez Butel »

Jacek2310

  • Gość
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 20, 2012, 18:55:29 »
Ja mam pytanie odnośnie badań do OSP.
Otóż jak wyglądają badania, bo nie wiem od kiedy trzeba mieć je zrobione u lekarza medycyny pracy.
Interesuje mnie to co się zmieniło w badaniach i co jest badane?
Jakieś ćwiczenia czy ciśnienie itp ?

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2012, 21:07:39 »
Badania do osp to kilku lekarzy: psycholog, laryngolog, okulista, badania krwi i na końcu lekarz który na podstawie badań od poszczególnych specjalistów podbija ci zdolność. Robisz je na podstawie skierowania z gminy które da naczelnik.

Offline darkpower

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 28, 2012, 15:03:05 »
u mnie w osp badania podbija lekarz rdzinny, robi ekg, cisnienie, tetno no i patrzy w historie chorób i tyle.
A nie wiem jak to jest z psychologiem bo np jak bylem na badaniach do psp to np do decyzji WKL można się odwołać w ciągu 14 dni od wytawienia decyzji, wiec nie wiem czy nie można by się odwołać i od tego na piśmie :). Ale jeśli się da wydaje mi się że musi być konkretny powód aby to uznali

Offline macqo903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 13, 2013, 20:27:34 »
żeby nie tworzyć nowego postu trochę odświeżę temat. Jest gdzieś zawarte w ustawie to, że do następnego badania można przystąpić dopiero po upływie  roku od negatywnego wyniku u psychologa ??
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2013, 20:31:29 wysłana przez macqo903 »

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2013, 23:12:49 »
Nie ma nic takiego, jedynie psycholog moze cie spytac czy mjales juz takie psychotesty. :huh:

Offline lukasz5316

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • SA PSP Poznań
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 10, 2015, 10:01:38 »
A jak jest na badaniach w szkołach aspiranckich ?

Offline Grzesio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2015, 13:15:55 »
Badania w Poznaniu.
Byliśmy podzieleni na grupy 10 osobowe na dzień, badania szły sprawnie, wchodziliśmy bez kolejki, chociaż zdarzały się przypadki gdzie ludzie po prostu się wpychali. Badania były przeprowadzone w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW w Poznaniu przy ul. Dojazd 34. Musieliśmy stawić się o godzinie 6:40, wszystko poszło sprawnie o 12 koniec badań.
Musieliśmy posiadać: :kwit:
[/size]-mocz z rana w pojemniku
-książeczkę wojskową
-długopis
-dowód osobisty
W pokoju 104 odebraliśmy kartę obiegową oraz plan/harmonogram badań tzn. o której i w jakim pokoju będzie mógł nas przyjąć dany lekarz. Po zrobieniu wszystkich badań kartę obiegową zdaliśmy w pokoju 104.
Badania po kolei:
1.Neurolog- dosłownie chwila- dotknąć palcem nosa z zamkniętymi oczami, skłon w przód, lekarz przejechał palcem po podeszwie stopy.
2. Laboratorium- oddany mocz oraz krew wyniki do odbioru ok. 11
3. Audiogram- badanie słuchu. Wchodzi się do kabiny dźwiękoszczelnej, zakłada słuchawki, dostaje się przyrząd do przyciskania, gdy usłyszymy dźwięk, wciskamy przycisk.
4. Dermatolog- rozpiera się do majtek, sprawdzane są stopy, dłonie oraz brzuch i plecy
5. Laryngolog- trzeba mieć przy sobie wynik audiogramu, lekarz sprawdza uszy, jamę ustną, oraz nos- tutaj ciekawostka, mój lekarz powiedział, że mam krzywą przegrodę i nie da rady bez zabiegu- lekarz na badaniach powiedział, że jest trochę krzywa ale drożna więc OK :) :fiuu: :fiuu: :fiuu:
6. Okulista- czytanie z tablicy, czytanie cyferek z zeszytu, patrzymy pani doktor prosto w oczy-pokazuje palec dookoła głowy i gdy go zobaczymy mamy to potwierdzić, następnie badanie dna oka na maszynie.
7.RTG klatki piersiowej, pobiera się numerek do rejestracji a następnie do zdjęcia, czeka się w kolejce , mamy robione zdjęcie i za ok 2-3 godziny można odebrać
8. Psycholog i psychiatra- długie badanie ok 2 h,
Psycholog:wypełniamy ankietę 305 pytań, dzięki niej pani psycholog określa typ charakteru, następnie ankieta opisowa z pytaniami: Jakie są twoje najważniejsze wydarzenia w życiu? Twoje zainteresowania? Jaką pracę wykonywałeś w życiu? Na końcu test na inteligencję- dopasuj obrazek który pasuję, podany jest ciąg 8 obrazków a należy dopasować ostatni obrazek- osoby zdające na kat. C miały już takie badanie z dopasowaniem obrazku. Na koniec rozmowa z panią psycholog, co robiło się przez ten rok, co by się stało gdybyśmy się nie dostali, dlaczego chcemy byś strażakiem?
Psychiatra- pyta o nadużywanie alkoholu,  jak często pijemy, dlaczego do straży chcemy się dostać, jakie są nałogi w rodzinie, czy były próby samobójcze w rodzinie, czy kiedyś czuliśmy się źle, przygnębieni, mieliśmy poczucie euforii  bez powodu itp.
9. Chirurg- pytał o tatuaże, blizny, pobyty w  szpitalu i tyle
10. Stomatolog- góra dół, lewo prawo językiem, sprawdził wzrokowo uzębienie
11. Internista- osłuch klatki piersiowej i pleców, ciśnienie- koniec
Po wszystkich badaniach, z wypełnioną kartą obiegową oraz wszystkimi wynikami badań zdawało się wszystko do pokoju 104, następnie wchodziło się do pokoju obok, gdzie sprawdzali nasze wyniki badań oraz pytali się o motywację do służby, sprawdzana jest także książeczka wojskowa- jeżeli wszystko ok wypowiadają magiczne słowo: ZAKWALIFIKOWANY  :sympatia:
Pocztą przyjdzie list co i jak na szkole trzeba mieć ze sobą, do widzenia.

Offline Humanista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 24, 2015, 13:43:19 »
Fajnie, że wszystko rozpisałeś, ale czyżby nie było kardiologa?

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2015, 15:19:24 »
Grzesio wielki + dla cb za rozpisanie tego....

Offline matioza1994

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2015, 23:20:04 »
Fajnie, że wszystko rozpisałeś, ale czyżby nie było kardiologa?

Kardiologa nie było, ale było EKG, o którym pewnie Grzesio zapomniał. Wynik tegoż EKG oddawało się również w pokoju 104.  -_-

PS: Nie było również pulmunologa ani spirometrii.

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 11, 2016, 19:03:12 »
Panowie odnawiam.
Miał ktoś problem u psychologa odnośnie tatuażu?
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2016, 19:36:46 wysłana przez czarny77 »

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2016, 19:35:11 »
Mam pytanie odnosnie uzębienia , czy jeżeli mamy wyrwny jakis ząb  to w czymś przeszkadza ?
Lub krostki na plecach , spotkaliscie sie z tymi problemami? Czego ewentualnie najbardziej czepiają sie lekarze i jaka liczba osób odpada tam

Offline kluczyk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
  • wiklina to nie oficer ;)
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2016, 17:54:00 »
Mam pytanie odnosnie uzębienia , czy jeżeli mamy wyrwny jakis ząb  to w czymś przeszkadza ?
Lub krostki na plecach , spotkaliscie sie z tymi problemami? Czego ewentualnie najbardziej czepiają sie lekarze i jaka liczba osób odpada tam

Też mam pokaźną liczbę krostek, ale żaden lekarz się do nich nie odniósł ;) Co do uzębienia, jedyny moment kiedy zaglądali mi do ust był u laryngologa, ale jego to raczej nie obchodzi.
Zawsze warto być człowiekiem, choć tak łatwo zejść na psy...

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 06, 2016, 23:31:29 »
dziękuje , a na co najbardziej zwracaja uwage lekarze i psycholog , na czym mozna oblac ?

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 07, 2016, 09:34:17 »
dziękuje , a na co najbardziej zwracaja uwage lekarze i psycholog , na czym mozna oblac ?

Jak byłem niedawno na swoich badaniach to Pani pielęgniarka mówiła mi, że dużo osób ma problemy ze spirometrią.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 07, 2016, 10:16:43 »
tzn ?

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 07, 2016, 10:50:51 »
Chodzi o to, że nie mogły odpowiednio "wydmuchać" powietrza z płuc. Wspominała, że mimo tego, że ludzie biegają, nie palą i w ogóle nie są w stanie tego przejść.

Offline Bakus

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 307
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 07, 2016, 12:18:05 »
stres morderca nie ma serca  :klol:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 07, 2016, 14:11:10 »
Złe dmuchanie to jedno, ale najczęściej źle to tłumaczą babki obsługujące maszynę...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 07, 2016, 21:22:26 »
I chcecie powiedziec,ze przez jakies tam dmuchanie w cos tam,ludzie nie przechodza badan?

Offline czarny77

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 07, 2016, 21:23:35 »
I chcecie powiedziec,ze przez jakies tam dmuchanie w cos tam,ludzie nie przechodza badan?

Niestety, ale tak.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Badania i psychotesty.
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 07, 2016, 21:58:18 »
Czyli trzeba kupic w kiosku opakowanie balonow i trenowac:)ale poki co to nie moj problem bo i tak moj pociag dojezdza tylko do rozmowy:)