Autor Wątek: czy potrzebna zgoda komendanta ?  (Przeczytany 13338 razy)

Offline 5ciastek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
czy potrzebna zgoda komendanta ?
« dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:22:16 »
Witam , mam pytanie wybieram się na studia zaoczne cywilne i teraz czy jest potrzebna zgoda komendanta ? bo z tego co wiem starsi koledzy  służbą mówili ze kiedyś była potrzebna a teraz podobno sie przepisy zmieniły .

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:25:28 »
Jeśli chodzi o "zwykłe' studia cywilne to nie, zgoda potrzebna byłaby w momencie ubiegania się o urlop szkoleniowy ale to przy mundurowych sgsp.

Pozdrawiam

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:32:53 »
Jednak w dobrym tonie i aby mieć to w papierach tak na przyszłość dobrze by było napisać raport do komendanta z prośbą o wyrażenie zgodny na podjęcie studiów .... A zgoda nie musi wiązać się z udzieleniem urlopu. Natomiast jak będziesz to miał w papierach nikt ci nigdy nie zarzuci że popełniłeś samowole i nikt nie wiedział o twoich studiach.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:42:41 »
a co mają indywidualne chęci zdobywania wiedzy z samowolą....? nie popadajmy w paranoje bo dojdziemy do tego że zaczniemy pisać raporty z prośbą o zgodę kupienia mleka. To jest prywatna sprawa strażaka.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:46:06 »
Tak jest to prywatna sprawa każdego strażaka ale nie porównuj jej do kupienia mleka. Jak uważasz ja mam taką samą sytuację i ustaliłem z komendantem żeby napisać raport nawet nie tyle z prośbą co z informacją że podejmuję studia zaoczne , wyraził zgodę (aprobatę) mam to na piśmie i w razie "w" mam czym się podeprzeć. A ty jak uważasz.... każdy ma swój rozum.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:48:31 »
Jasne masz racje, ja nie podważam "dobrego tonu", wyjaśnij mi tylko co tzn. "w razie w" ?

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2012, 09:52:18 »
W razie jak byś potrzebował np. wziąć wolne bo musisz jechać do szkoły coś załatwić  to w przypadku gdy masz zgodę komendant powinien ci to umożliwić a przynajmniej nie utrudniać. Oczywiście wolne z twoich nadgodzin lub urlopu jaki ci przysługuje (wypoczynkowy, dodatkowy).
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:18:40 »
to co robicie z własnym czasem to wasza sprawa. Nie piszesz przecież do 01 raportu o zgodę na wypicie piwa bo "w razie w". Masz szkołę to ustawiasz sobie wolne pod nią. Poświęcasz swój wolny czas i nikomu nic do tego.

Komendant nic nie powinien w tej kwestii. Co najwyżej może.
Co do umożliwienia załatwienia wolnego to od tego jest bezpośredni przełożony. No chyba, takimi pierdołami komendant się zajmuje
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2012, 10:26:23 wysłana przez piana1 »
Semper Paratus

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2012, 10:33:55 »
Z tego co wiem to raport o urlop jest do komendanta a nie bezpośredniego przełożonego (owszem przechodzi przez jego ręce).
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline 5ciastek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2012, 15:07:29 »
To  nic nie będę pisał powiadomie tylko dowódce aby czasem wolną służbę dał w weekend na szkołe i tyle dzięki :)

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2012, 15:42:28 »
Nic mi do tego i możecie mojego posta wywalić, ale skoro nic Komendantowi do tego co robicie po służbie, to dlaczego musicie pisać o zgodę na dodatkowe zarobkowanie? Co Komendantowi do tego, że strażak po służbie zarobkuje kopiąc rowy, jeżdżąc samochodem, ucząc ładne dziewczyny gry w tenisa lub rozwożąc pizzę... Rozumiem konflikt interesów w przypadku prewentystów, ale nie rozumiem potrzeby proszenia o zgodę w pozostałych przypadkach.

Inaczej to ujmując, wiem, że są takie przepisy i pewnie są zgodne z aktami wyższymi, tylko nie rozumiem dlaczego w Państwie prawa odbiera się obywatelom prawo do robienia w czasie wolnym tego na co mają ochotę i czas?

Ale nieważne. Posta mojego usuńcie, bo pewnie zaśmieca tylko niepotrzebnie dyskusję i jest nie na temat... ;)


Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2012, 18:23:39 »
nikt nie mówi że komendant zakazuje wykorzystywać czas wolny jak ci się chce... ale na dobrą sprawę czas wolny który możesz wykorzystać jak ci się chce masz tylko na urlopie.... inny może być ci zabrany w dowolny sposób .... chodzi tylko o uświadomienie komendantowi że idziesz na studia.... a ta dyskusja będzie miała tyle zwolenników ile przeciwników... ci dla których służba w PSP jest za karę (lub jako dodatkowe zatrudnienie poza własną działalnością zarobkową -głównym źródłem utrzymania) będzie to wręcz uwłaczające godności osoby ludzkiej że własnemu szefowi mówi się iż podejmuje się studia aby podnieść swoje kwalifikacji (i pomijam czy potrzebne w służbie czy nie ale jak z tego powodu dostanie się podwyżkę lub jakąś nagrodę uznaniową za podnoszenie kwalifikacji ewentualnie awans to będzie dobrze) a dla innych którzy po prostu uczciwie powiadamiają komendanta że idą na studia i chcą mieć jego błogosławieństwo (choć jak to zostało powiedziane niepotrzebne) będzie to oczywiste i normalne (zwłaszcza że nie jest to coś co nie będzie miało wpływu na służbę) niestety ale w niektórych jrg obowiązuje grafik półroczny z tak dużym wyprzedzeniem nie można niczego zaplanować na pewno i jak to ktoś napisał nie można dokładnie zaplanować wolnych służb
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline 5ciastek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2012, 13:00:36 »
Badi Fire miałeś rację nie potrzeba zgody ale informacje do komendanta można napisać o podjęciu nauki .:) także trzeba się brać i pisać raport z informacją :)

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:07:30 »
Czasem się zdarza.... to tylko w ramach dobrej współpracy z szefem...
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2012, 15:58:43 »
Badi Fire miałeś rację nie potrzeba zgody ale informacje do komendanta można napisać o podjęciu nauki .:) także trzeba się brać i pisać raport z informacją :)

Piszesz mu też, że czesto ciupciasz i może się zdarzyć, że będziesz miał potomka? W końcu pewnie chciałbyś przygotować komendanta na możliwość potrzeby wykorzystania urlopu tacierzyńskiego. Oczywiście złośliwa uwaga, ale nie mogłem się oprzeć skoro ktoś wykazuje się aż taką nadgorliwością. Z nauką radzę poczekać, na moment kiedy się będzie można pochwalić komendantowi - celem wpięcia dyplomu do akt.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 14, 2012, 16:50:14 »
Widzisz dla jednych jest to nadgorliwość (ci którzy traktują służbę jako karę) dla innych jest naturalna i normalna kolej rzeczy jeśli jest się już w tej formacji a jeśli chodzi o studia to jest to coś co nie zostaje bez wpływu na służbę.... jak ciupcianie.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 14, 2012, 16:59:38 »
Służba to nie zabawa w klepanie po pleckach a bycie członkiem profesjonalnej formacji - twój profesjonalizm ma wpływ na jakość działań, a nie zawracanie tyłka byle pismami o tym, że zaczynasz studiowanie - czy innymi. Urodzenie dziecka wbrew pozorom - sto razy bardziej obciąża rodziców, niż jakieś studia.
Także, kolego pisz listy - ale prywatne - i kieruj tą samą drogą jak inni kapusie, bo niestety taka nadgorliwość właśnie do tego prowadzi.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:06:57 »
Każdy sądzi na miarę siebie kolego ....
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline strazakusX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 464
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:47:22 »
Każdy sądzi na miarę siebie kolego ....

Skoro odpisujesz personalnym atakiem. To może raczysz uzasadnić, co komendanta obchodzi informacyjne zawiadomienie o studiach. Umowa o podnoszenie kwalifikacji - to rozumiem. Ale po co zawracać komukolwiek tyłek tym, że będziesz w sposób usystematyzowany parę książek czytał i napiszesz pare wypracowań.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 14, 2012, 17:56:50 »
Chłopie robisz taki problem że ktoś napisze do swojego komendanta o zamiarze pójścia na studia. Ani nie do ciebie ani nie ty piszesz.... Ja kończę ten temat bo jest bezsensowny. Jak chłopak che to napisze jak nie to nie. A personalny atak ty zacząłeś.... Może jak ty byś był komendantek gówno by cie obchodziło co robią twoi podwładni poza pracą.... dobry komendant troszkę się tym interesuje.... Ja jeśli był bym komendantek to chciałbym wiedzieć czy mam  ludzi którzy za karę przyszli do pracy czy może chcą coś więcej w życiu osiągnąć .... a nie tylko dorwać stołek i nie puścić choć by nie wiem co a zakres obowiązków to wszytko co ich interesuje i robią tylko i wyłącznie to żeby przypadkiem się nie wychylić poza to mam napisane i nakazane żeby tylko nie zostać zauważonym. Dzięki takim ludziom jak ty niestety czasem w tej służbie jest tak jak jest. Mi chce się jeszcze coś robić poza to co mam w obowiązkach czasem wychodzę z własną inicjatywą ... tylko nie pisz mi to jakiejś wazelinie, wychylaniu się przed szereg, byciu nadgorliwym itp.... Być może u ciebie by tak było... Mi  się jeszcze po prostu chce.....

PAPATKI 
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:08:28 »
Pisz, pisz. Niezapomnij napisać raportu o zgodę na korzystanie z kibla w czasie służby. I jak będziesz chciał kupić samochód, mieszkanie albo wyjechać na wczasy. Te przykłady tak jak i twoje studia są twoją ptywatną sprawą. A jeśli masz takiego Komendanta którego takie pierdoły interesują to znaczy że facet nie ma nic innego do roboty albo nie może sie doczekać na emeryturę.

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:10:44 »
Albo interesuje się swoimi podwładnymi tym co się dzieje w JRG i KP a nie jest tylko pierdzistołkiem....
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:51:31 »
Albo interesuje się swoimi podwładnymi tym co się dzieje w JRG i KP a nie jest tylko pierdzistołkiem....
A przepraszam za wyrażenie co do ku..wy nędzy interesuje Komendanta co ja robię w swoim prywatnym czasie wolnym. Bo czym innego jest interesowanie się się tym co się dzieje w JRG czy w Komendzie a czym innego inwigilowanie pracownika w czasie wolnym. A na studia idziesz we własnym czasie wolnym. No chyba że Pan komendant, który tak dba o swoje "owieczki" sam cię skieruje na takowe. To co innego. Sami tworzymy biurokrację i papirologię, a potem się dziwimy, że ktoś od nas coś chce na piśmie. Chora bajka. Chcesz iść na studia - idź, sam decydujesz jakie, sam za nie płacisz i we własnym czasie wolnym po służbie. Jeśli chcesz urlop szkolny lub dofinansowanie to wtedy jak najbardziej raport.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 19:25:21 wysłana przez firek998 »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2012, 18:58:50 »
Nie do końca są Twoją sprawą .
Pamiętaj ,że nie jesteś pępkiem świata - pomyślałeś o ciągłości służby, że ktoś musi dymać w weekendy kiedy ty studiujesz jedyny słuszny kierunek. (oczywiście powiesz wszystko się uda i masz tak dobrane służby, że wbijasz się ze studiami i nikomu to nie przeszkadza)
Pomyślałeś, że Twoi koledzy też może by chcieli studiować i kto będzie pełnić służby ( po co  kogokolwiek informować -właśnie takie cyrki są  u nas w jednostce - narobiło się studentów, którzy nikogo nie informowali i jakoś ciężko teraz grafik ustawić, a w pewnych okresach stawało się to niemożliwe, bo ktoś chory, bo złamał nogę, bo koledzy poszli na podoficerkę bo inny przypadek losowy -trzeba kolegom w d...pę włazić - a nie każdy jest zadowolony spędzać kolejny ponadnormatywny dzień weekendu w jednostce - czasami trzeba biurwy angażować,bo system nie jest wydolny.
Tak, tak powiesz koledzy powinni mi dziękować- bo mają nadgodziny.
Pomyślałeś w ten sposób o kolegach ze zmiany.?
A pomyślałeś o tym, że może swoją dodatkową pracą wyrządzasz świadomie lub nieświadomie ogrom szkód służbie.(szczególnie podejmowaniu się dziwnych zleceń w małych miejscowościach gdzie wszyscy się znają i wszystko wiedzą o sobie)
Pamiętaj, że strażakiem się jest cały czas, jeżeli tego nie czujesz- to co robisz w tej służbie.
I wcale nie musisz pisać wszystkiego - informuj tylko o tym co jest ważne dla przebiegu służby. ( Umiar jest również wskazany)
Pozdrawiam


« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2012, 20:58:13 wysłana przez joker26 »

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: czy potrzebna zgoda komendanta ?
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2012, 19:42:41 »
Idąc tokiem twoje rozumowania to wszystko co jest moją prywatną sprawą ma związek ze służbą. Odwróćmy sytuację. Napiszę raport. Dostanę zgodę bez urlopu szkolnego. To co? Inni nie muszą za mnie dymać nadgodzin? Też muszą bo musi być ciągłość.
Nie bardzo rozumiem robienia czegoś na co nie ma konkretnego zapisu w przepisie. Chcesz dodatkowo zarabiać piszesz raport. Chcesz iść do SGSP, SA, czy na kurs podoficerski piszesz raport i mogą cię tam skierować. Jeśli chcesz z własnej nie przymuszonej woli za własną kasę podnosić swoje kwalifikacje to wara każdemu od twojej decyzji. Mogą ci skoczyć.