Autor Wątek: "BEZPIECZNY DOM"!!!  (Przeczytany 3764 razy)

Offline łuki84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
"BEZPIECZNY DOM"!!!
« dnia: Wrzesień 04, 2012, 14:32:39 »
Witam. Za miesiąc w JRG ma ruszyć akcja 'BEZPIECZNY DOM"...wszystko jest dopięte na ostatni guzik oprócz materiałów dydaktycznych (filmików, prezentacji dla dzieci). Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały to wielka prośba o ich udostępnienie:)

Offline kuba.

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
    • OSP Mosina
Odp: "BEZPIECZNY DOM"!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2012, 14:49:37 »
nie chcę się czepiać, bo akcja jak każda tego typu potrzebna i chwalebne jej przygotowanie jest...jednak sam sobie zaprzeczasz...
Witam. Za miesiąc w JRG ma ruszyć akcja 'BEZPIECZNY DOM"...wszystko jest dopięte na ostatni guzik oprócz materiałów dydaktycznych (filmików, prezentacji dla dzieci). Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały to wielka prośba o ich udostępnienie:)

od tego co Wam brakuje należało zacząć ... bo w tej chwili to zasadniczo wg mojej oceny nic nie jest dopięte na ostatni guzik niestety  :wall:

żeby nie było że nie wiem o czym mówię...w swoim czasie brałem / byłem współautorem akcji lokalnej "Mały Ratownik - Maluch też potrafi pomóc" - nie zaczynaliśmy prac od umówienia się na spotkania z dzieciakami ale właśnie od tego, by zebrać wszelkie możliwe materiały i pomoce dydaktyczne i mieć z czym do nich iść....a tu tak trochę od d...y strony się do tematu zabraliście...

a co jak nie zdobędziecie materiałów ? będzie wielka improwizacja ? u dzieci to nie wyjdzie niestety...

mimo wszystko - powodzenia :)
Brotherhood - work together, survive together...

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: "BEZPIECZNY DOM"!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2012, 15:10:11 »
No to macie sporo roboty żeby to ogarnąć. Ale pomysł bardzo dobry.

Poczytaj:
http://www.homefiredrill.org/
http://kidshealth.org/kid/watch/er/fire_safety.html


Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: "BEZPIECZNY DOM"!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2012, 20:09:43 »
Miesiąc czasu do otwarcia to nie jest mało. Można samemu zrobić prezentację, na podstawie wielu różnych prostych epizodów, można nakręcić filmy o zachowaniu się podczas pożaru w mieszkaniu, o użytkowaniu gaśnic, o powiadamianiu i prawidłowym zgłaszaniu zdarzenia, itp itd.... dla chcącego nie ma nic trudnego. Porządną prezentację zrobisz z tydzień na pół godziny omawiania.
EGO = 1 / wiedza

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: "BEZPIECZNY DOM"!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2012, 19:47:05 »

Offline Adriano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: "BEZPIECZNY DOM"!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2012, 15:26:06 »
Sorry za spóźniony post ale na przyszłość się przyda. Na stronie KGPSP sa materiały do wykorzystania w podobnych imprezach czy akcjach.

http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=954

Można zrobić ulotkę bądź folder do rozdania dla beneficjentów akcji np:


"Zapytać możesz - wiedzieć nie musisz"

اكد البروفسور يانوش دانتسكي رئيس قسم الدراسات العربية والاسلامية فى