Autor Wątek: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?  (Przeczytany 7831 razy)

rudy lisek

  • Gość
Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« dnia: Wrzesień 02, 2012, 19:24:06 »
Jak w temacie, co się dzieje kiedy podczas badań okresowych lekarz medycyny pracy nie dopuszcza do służby. Powodów niedopuszczenia może być wiele, ale co się dzieje w takim razie dalej?

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2012, 06:37:28 »
W moim przypadku było zwolnienie lekarskie  od lekarza rodzinnego i powtórzenie  wyników krwi
(zła morfologia).Rodzinny przepisał mi leki krwiotwórcze i po 2 miesiacach jak wyniki były dobre ,lekarz medycyny pracy i wróciłem do służby.
Przede wszystlim to zależy na co chorujesz , powodzenia.

rudy lisek

  • Gość
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2012, 08:05:15 »
Na szczęście nie choruje na nic, choć kiedyś pani doktor straszyła mnie komisją lekarską bo stwierdziła nadciśnienie, ale wszystko się wyjaśniło i podbiła mi badania. Ale moje zapytanie jest aby zaspokoić swoją ciekawość i wiedzieć czego oczekiwać w przyszłości, jeśli zdrówko nie dopisze. Co to jest cała ta komisja lekarska?

Offline piana1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 11:49:09 »
Ja kiedyś dostałem na "niezdolny do służby" z powodów laryngologicznych. Po zakończeniu leczenia musiałem się stawić na komisję wojewódzką ona stwierdziła, że jestem zdolny i bez problemów wróciłem do służby.
Semper Paratus

psp1

  • Gość
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2012, 11:19:40 »
panowie a powiedzicie mi jak to jest ze skrzywieniem kregosłupa? czy od razu dyskwalifikuje ze służby?

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2014, 18:06:48 »
witam, chciałbym podbić temat.
Co zrobić w razie nadciśnienia, gdy się ono pojawi ?
często jest to choroba psychosomatyczna, pojawia sie ze stresu..
czy można coś z tym zrobić, w razie przyjęcia leków obinżających ciśnienie zachowa się zdolność do służby ?
Ne quid nimis

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2014, 18:17:09 »
witam, chciałbym podbić temat.
Co zrobić w razie nadciśnienia, gdy się ono pojawi ?
często jest to choroba psychosomatyczna, pojawia sie ze stresu..
czy można coś z tym zrobić, w razie przyjęcia leków obinżających ciśnienie zachowa się zdolność do służby ?
Owszem możesz iść do psychiatry i jak najbardziej wpisze ci to już w historię choroby...
ale najlepiej iść do swojego lekarza rodzinnego...opisać wszystko. Napewno zaleci leki...niestety do końca życia i chyba lepiej dla samego siebie.Lekarz medycyny pracy na 100 % nie będzie się wtryniał rodzinnemu.Tak jest przynajmniej u mnie i wielu moich kolegów.Co do leków bierzesz to co Ci zalecą...Aksudan, Prestarium....

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2014, 18:29:39 »
czyli za samo nadciśnienie nie jest powiedziane, że się wyleci ze służby ?
Ne quid nimis

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2014, 18:36:36 »
czyli za samo nadciśnienie nie jest powiedziane, że się wyleci ze służby ?

Bynajmniej.

1 Łagodne nadciśnienie tętnicze okresu pierwszego i drugiego
2 Nadciśnienie tętnicze okresu drugiego z przerostem serca
3 Nadciśnienie tętnicze ciężkie złośliwe lub przebiegające z powikłaniami narządowymi

§ 39pkt 1. Łagodne nadciśnienie tętnicze nie utrwalone, ulegające normalizacji pod wpływem spoczynku lub małych dawek propranololu, potwierdzone dokumentacją leczenia specjalistycznego (wymagany wynik badania dna oka).
pkt 3. Rozkurczowe ciśnienie powyżej 110 mg Hg stwierdzone wielokrotnie lub zmiany na dnie oka okresu III lub IV według K-W.

Na każdym stanowisku (oprócz tych w których, w trakcie trwania pracy na stanowiskach ratowników (dotyczy osób bezpośrednio wykonujących zadania ratownicze), gdzie jest N/Z oraz specjalistów (dotyczy osób organizujących i nadzorujących działania ratownicze, gdzie jest również N/Z) jest N-ka... więc jak najbardziej na nadciśnieniu można polecieć.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Radar

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2014, 18:41:21 »
czyli ciekawie to nie wygląda...
Ne quid nimis

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2014, 21:25:34 »
czyli ciekawie to nie wygląda...

A spróbuj zmienić dietę na bezsolową z dużą ilością warzyw i owoców (potas, wit. C!). Ogranicz też tłuszcze pochodzenia odzwierzęcego. Do tego początkowo przyjmuj dużo płynów żeby wypłukać sód z organizmu. Gorzka czekolada (gorzka, nie jakieś pseudo-gorzkie czekolady z zawartością kakao mniejszą niż 70%), trochę czerwonego wytrawnego wina co jakiś czas. O nałogach chyba nie muszę wspominać ;)

Podobno jakoś tam działa jeszcze herbata z hibiskusa, aronia czy rozcieńczony ocet jabłkowy jednak nie mam potwierdzenia.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

JA

  • Gość
Odp: Gdy lekarz medycyny nie dopuszcza do służby?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2014, 10:15:11 »
Z tego co słyszałem, to komisja lekarska wydaje orzeczenie typu "Niezdolny do służby na zajmowanym stanowisku" , a to nie oznacza wydalenia ze służby. Wydaje mi się, a raczej jestem przekonany, że to nie jest podstawa do zwolnienia strażaka ze służby. W myśl ustawy o PSP chyba art. 43 mówi, że strażaka zwalnia się ze służby w przypadku orzeczenia przez komisję lekarską całkowitej niezdolności do służby. Mając wydane orzeczenie jw. komendant powinien przenieść  takiego strażaka na inne stanowisko, a jakie to już inny problem.