Autor Wątek: Strażacy mają dość sprzątania dróg  (Przeczytany 101347 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 15, 2017, 17:02:47 »
Podpisanie porozumienia.

http://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Podpisanie-porozumienia/idn:36501

O sprzątaniu nic chyba nie wspomnieli?  :szalony:

Offline firek 666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 19, 2017, 17:06:26 »
No nie wspomnieli, przecież KG i GDDKiA wiedzą, że to jest podstawowy problem. Natknąłem się na taki komentarz 

https://mojaremiza.pl/blogs/781/624/czy-strazacy-na-stale-wracaja-do-szczoty

ile może być w tym racji.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 19, 2017, 18:17:29 »
No nie wspomnieli, przecież KG i GDDKiA wiedzą, że to jest podstawowy problem. Natknąłem się na taki komentarz 

https://mojaremiza.pl/blogs/781/624/czy-strazacy-na-stale-wracaja-do-szczoty

ile może być w tym racji.
Już bardzo dużo firm podpisało umowy z miastami i firmy sprzątają. Było już nawet tak, że przychodzili i się pytali na SK ile było zdarzeń drogowych i czemu nie byli wzywani...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 19, 2017, 18:28:40 »
U nas w powiecie po kilku walkach (m.in. 3 dni był wyłączony pas ruchu na drodze wojewódzkiej w związku z plamą oleju - http://strazpisarzowice.pl/inne-informacje/370-tvn24-w-pisarzowicach - tu info z wizyty TVNu) okazało się, że zarządca ma podpisaną umowę z lokalną firmą.
Drogi powiatowe sprząta za to firma oddalona o około 130 kilometrów, więc na ich przyjazd trzeba poczekać około 2-3 godziny ->http://strazpisarzowice.pl/2017/709-miejscowe-zagrozenie-jest-sprawca

Offline firek 666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 19, 2017, 19:12:17 »
 Nie wiem czy uważać Was za chlubny wyjątek czy takich komend jest więcej. U mnie we wszystkich jednostkach szczotki są dalej wożone i  sprzątamy cały czas. Trochę drgnęło jak Skulich wydał wytyczne, ale szybko ucichło i dalej sprzątamy. Zdarzają się przypadki, że wyjeżdżamy tylko do samego sprzątania, np. rozsypany węgiel na skrzyżowaniu lub worki z cementem na zakręcie. Dlatego to porozumienie tak mnie zainteresowało.

Offline dezert

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 21, 2017, 06:46:22 »
Moim zdaniem nic się nie zmieni w tym zakresie. Nie wierzę, że powstanie jakaś sieć firm która będzie sprzątała drogi po wypadkach.

Offline Pabson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #181 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:05:30 »
Witam, posiada ktoś to porozumienie, w szczególności chodzi mi o schemat współpracy z PSP i Policją podczas zdarzeń na drogach krajowych, pozdrawiam

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #182 dnia: Styczeń 11, 2018, 11:28:42 »
Witam, posiada ktoś to porozumienie, w szczególności chodzi mi o schemat współpracy z PSP i Policją podczas zdarzeń na drogach krajowych, pozdrawiam

Google "porozumienie pomiędzy GDDKiA a PSP" - szukaj i masz

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0ahUKEwjykNyG2c_YAhXMhKYKHZ3FCWwQFggwMAE&url=http%3A%2F%2Fwww.straz.gov.pl%2Fdownload%2F3673&usg=AOvVaw1tg58rO6fl07kPX6WluGCa

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #183 dnia: Styczeń 11, 2018, 12:55:30 »
Wszystkie porozumienia powinieneś znaleźć w "Planie Ratowniczym Powiatu" , jednakże Policja powinna działać zgodnie z Ustawą o Policji w , której mają m.in. zabezpieczenie miejsca, wyznaczanie objazdów itd.

Offline Pabson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #184 dnia: Styczeń 11, 2018, 20:13:57 »
Nigdzie nie mogę znaleźć czytelnego scenariusza który znajduje się na stronie 7, ktoś posiada może ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #185 dnia: Styczeń 24, 2018, 17:13:50 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.258
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #186 dnia: Styczeń 24, 2018, 18:31:01 »
Cebula na Drodze Krajowej 70  :straz: zagrożenie chem-ekol. :szalony:

https://www.facebook.com/pg/AlarmowyLowicz/photos/?tab=album&album_id=1378149222290625
jak inni mają nas szanować jak sami siebie nie szanujemy !!! Zmieńmy może nazwę na PSCS czyli państwowa straż czyszcząco- sprzątająca. Ciekawe czy KCKR lub KG będzie żądała od KDR-a wyjaśnień za przekroczenie uprawnień i narażenie formacji na ośmieszenie.
pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #187 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:10:59 »
To naprawdę przegięcie pały... A najgorsze jest to że poszło w TV bo widziałem to wczoraj dwa razy (w tym w TVP). Weź teraz pracując na SK wytłumacz komuś że czegoś nie sprzątniemy. Po drugie 4 zastępy do sprzątania? Ktoś tu zdrowo poszalał i jeszcze zrobił medialną akcję ciekawe czy było na miejscu kierownictwo komendy? Bo wg mnie ucierpiał prestiż straży pożarnej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #188 dnia: Styczeń 25, 2018, 09:17:32 »
Ustaliłem od osób które tam były, że materiał jest z pierwszej fazy akcji, przed dojazdem służb drogowych, które jednak zjawiły się na miejscu z odpowiednim sprzętem.

Offline ADAM 12

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #189 dnia: Styczeń 25, 2018, 14:34:36 »
Syn zapytał mnie ostatnio co ja wgl w tej straży robie. Powiedziałem mu że zamiatam drogi 😕

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 25, 2018, 16:50:29 »
Ustaliłem od osób które tam były, że materiał jest z pierwszej fazy akcji, przed dojazdem służb drogowych, które jednak zjawiły się na miejscu z odpowiednim sprzętem.

Niestety ludzie oceniają to co widzą i słyszą, a w TV dość wyraźnie powiedzieli, że to strażacy posprzątali i nikogo poza nimi nie było widać w materiale.  :fiuu:

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140

Offline maju101

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 26, 2018, 22:14:04 »
W mojej KM od wielu lat ten problem. A zasady postępowania przy takich zdarzeniach też są często różnie odbierane przez komendantów...niektórzy zamiatają ulice, niektórzy nie.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 29, 2018, 13:29:43 »
Niby są zasady, ale jak zadzwoni pan starosta i stwierdzi, że jeśli na każde sprzątanie będzie musiał mieć firmę to nie wystarczy mu pieniędzy żeby dołożyć do nowego GBA, to jaką decyzję można podjąć?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #194 dnia: Luty 14, 2018, 00:24:34 »
Może komuś się przyda bo prościej już nie da się tego opracować

[załącznik usunięty przez administratora]
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #195 dnia: Luty 14, 2018, 08:13:50 »
Może komuś się przyda bo prościej już nie da się tego opracować

A kto jest autorem? Nie widzę na tej procedurze stempla KG. U mnie na spotkaniu roboczym z drogowcami padło stwierdzenie, że ropopochodna jest substancją niebezpieczną i oni się tego nie dotykają. I pomimo "braku widocznego spływu do wód gruntowych, gleby, studzienek" jeździ się i to robi.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #196 dnia: Luty 14, 2018, 08:48:12 »
 Ale nie jeździcie im tankować samochodów na stację? Tym cwaniakom co się ropopochodnych tak boją?

Offline dzingishan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #197 dnia: Luty 14, 2018, 09:57:07 »
U mnie na spotkaniu roboczym z drogowcami padło stwierdzenie, że ropopochodna jest substancją niebezpieczną i oni się tego nie dotykają.
Ta sama gadka u mnie była, ale nie przetłumaczysz że większość "plam" to po prostu tylko zwykła likwidacja śliskości nawierzchni drogi.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #198 dnia: Luty 14, 2018, 14:52:16 »
Gdyby ropopochodna o której mowa była substancją niebezpieczną, to na zbiorniku paliwa w samochodzie i na misce olejowej byłyby naklejki ADRowskie :P

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Strażacy mają dość sprzątania dróg
« Odpowiedź #199 dnia: Luty 14, 2018, 20:41:13 »
Może komuś się przyda bo prościej już nie da się tego opracować

A kto jest autorem? Nie widzę na tej procedurze stempla KG.

Czy procedurę na gaszenie śmietnika, lasu, samochodu, mięsa w garnku ze stempelkiem KG też Ci przygotować a może procedurę na usuwanie konaru z drogi, zalanej piwnicy,  zerwanego dachu że stodoły z akceptacją KG?

Problemem nie jest brak procedury tylko nieznajomość przepisów.

Film olejowy na asfalcie:
- nie stwarza zagrożenia wybuchem lub pożarem - poza ustawowymi kompetencjami JOP
- nie jest kwasem, zasadą lub substancją niebezpieczną zgodnie z ustawą - poza kompetencjami JOP
- jeśli nie spływa do cieków wodnych i gleby nie powoduje skażenia - poza kompetencjami JOP,
- jest zabrudzeniem jezdni - poza kompetencjami JOP,
- powoduje śliskość powierzchni - poza kompetencjami JOP

Więc jeśli podasz mi tylko jeden przepis na podstawie którego jako KDR muszę podjąć działania choćby zabezpieczenie miejsca zdarzenia stawiam Ci butelkę whisky (adres prześlij na PW).

Natomiast ja ze spokojem podam Ci kilka paragrafów, na podstawie których można postawić kilka fajnych zarzutów zaczynając od służbowych a na karnych kończąc za każdy zużyty kilogram sorbentu i za każdy litr paliwa wypalony poza czasem potrzebnym na wykonanie rozpoznania.

A w załączniku wyniki kontroli MSW odnośnie działań na drogach



[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2018, 15:34:30 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)