Autor Wątek: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?  (Przeczytany 5437 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« dnia: Sierpień 10, 2012, 20:13:46 »
Witam,
mam pytanie czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego bo ma takie wydzimisie???
Drugie pytanie kto może wycofać taki samochód nadmienię ze OSP chce aby ten samochód był w podziale samochód jest sprawny po przeglądach i jeździ do akcji cały czas, czy Naczelnik OSP może tylko to zrobić ?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:30:37 »
Na jakiej podstawie burmistrz miałby wycofać samochód z PB?
Z tego co mi wiadomo to samochód może być wycofany jedynie z powodu awarii, ewentualnie braku przeglądu, ubezpieczenia.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2012, 23:15:12 »
jeśli nie jest własnością OSP tylko UM to może zrobić z nim co chce. Nawet przerobić na polewaczkę ulic lub szambiarkę....

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2012, 00:13:40 »
Samochód jest własnością OSP

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2012, 05:51:32 »
Burmistrz nie jest uprawniony do wystawiania samochodu nie będącego jego własnością z podziału bojowego. Jest to uprawnienie statutowych władz stowarzyszenia jakim jest OSP (prezes, naczelnik).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2012, 08:40:22 »
Dobrze a masz jakąś podstawę prawną?

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2012, 08:57:33 »
Przepraszam za OT, ale zdaje mi się, że ciągle walczycie z władzami i ciągle macie z nimi jakieś problemy. To nie pierwszy Twój post dotyczący urzędu miasta, czy też burmistrza. Czemu po prostu nie powalczycie o lepszą współpracę? Czemu nie pójdziecie z tym do mediów?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2012, 08:59:35 »
Bez obrazy, ale Wasza gmina i OSP powinny dostać kuratora, bo stosunkowo często jakieś cyrki się tam dzieją.
Zainteresujcie sprawą Waszą KP, niech skontaktują się z burmistrzem i wybiją mu ten pomysł z głowy.
Ale tak jak napisali przedmówcy - jeśli jest to samochód OSP, może Wam naskoczyć. Chyba, że chodzi o kwestie paliwa, ale to inna sprawa.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2012, 14:13:54 »
Jeśli macie jakieś numery tel do mediów proszę dajcie ja spisywałem za pomocą google ale były same automaty nagrywałem wiadomości i do dziś bez odezwu...
A co do problemów pomiędzy Burmistrzem a OSP to trwa nadal ale nie pisałem o tym jest wojna non stop...przykra sprawa nie pasuje nasza jedostka pewnym osobom i robią wszystko aby nas się pozbyć, my robimy swoją robotę nie wtrącamy się w ich sprawy ale niestety zawsze coś się nam zabrania ale jak się potrzebuje naszej pomocy to zawsze jesteśmy 100% pomocni dla nich a jeśli my chcemy pomocy od nich nigdy jej nie dostajemy, na dzień dzisiejszy gmina obarcza nas rachunkami na kwotę ok 14 tyś zł za media (prąd, gaz, woda, ścieki) przysyłają refaktury każąc pod rygorem nam płacić...ostatnie pismo w piątek przyszło że jeśli nie zapłacimy w ciągu 30 dni tej kwoty ok 14 tyś zł to pójdzie gmina z tym do sądu...GCBA się popsuło już 2 miesiąc stoi nic nie robi się przy nim...żadnych dotacji żadnej pomocy, pieniądze z wynajmu który burmistrz nam pozwolił prowadzić wszystkie idą w cele statutowe a w 90% w remonty budynku który jest defacto gminy, w piątek dostaliśmy info że burmistrz nam zabiera przedmiot najmu, a  w ostatnim piśmię że jeśli nie będziemy terminowo płacić rachunków to wypowie nam przedmiot najmu jednym słowem wyrzuci z remizy...ot taka polityka jest u nas ... i zero pomocy od kogokolwiek
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 14:20:34 wysłana przez Rafał998 »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2012, 14:37:46 »
Komenda powiatowe, lokalne media, radni mogą coś zdziałać. Odezwij się do nich.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2012, 14:31:04 »
Nic nie wniosę do dyskusji... ale  nie ma gość prawa ingerować w stowarzyszenie, chyba że jest jego członkiem.

Straż była jest i będzie

Władze się zmieniają, ale straż istnieje

Musicie przeczekać ANTY strażackiego wójta/burmistrza i walczyć na paragrafy, a potem będzie z górki.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2012, 15:04:13 »
Zgodnie z rozporządzeniem o krsg, to Komendant Powiatowy organizuje ksrg na terenie powiatu i min. innymi odpowiada za aktualizację danych dotyczących gotowości operacyjnej jednostek OSP z ksrg.

SK na bieżąco analizuje gotowość operacyjną na terenie powiatu i wierz mi, że na pewno w wycofaniu pojazdu nie wpisze "widzimisie".

Zgodnie z ustawą o ochronie p.poż. "Wójt/Burmistrz/Prezydent Miasta koordynuje funkcjonowanie ksrg na obszarze gminy w zakresie ustalonym przez wojewodę.

Zarządzenie Wojewody Nr 51 z dnia 25 lutego 2008 r. w sprawie określenia zakresu koordynowania przez wójta ( burmistrza lub prezydenta miasta ) funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo - gaśniczego na obszarze gminy.

http://duw.ibip.wroc.pl/public/get_file.php?id=93344

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2012, 17:15:32 »
Czy ktoś z was posiada jakieś kontakty do mediów? Chodzi mi o prawdziwe telefony gdzie ktoś odbierze a nie jakieś sekretarki na które się nagrywasz i potem nikt nawet nie oddzwoni...

Offline michał559[S]

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2012, 18:40:55 »
http://www.tvp.pl/o-tvp/kontakt mam nadzieje że pomogłem, sprubuj "uderzyc " do Pani JAworowicz...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:09:11 »
Do Jaworowicz lepiej nie uderzaj, narobi szumu, sprawy do końca nie wyjaśni, a potem kopnie w 4 litery.
Zainteresuj najpierw LOKALNE media. A namiarów do nich Ci nie podamy, bo sam wiesz gdzie mieszkasz i jakie lokalne tygodniki w GSie można kupić.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:19:06 »
Samochód jest własnością OSP

Skoro jest tak jak piszesz, to nie widzę problemu. Przecież jesteście stowarzyszeniem, na które nie ma wpływu burmistrz, wójt itd.
Ponadto, chyba wy najlepiej wiecie, które samochody powinny być w podziale bojowy,. Wójt musi wam w takim przypadku zapewnić finansowanie gotowości, czyli paliwo, remont itd.

Bardzo dobrze, że samochód jest własnością OSP, nikt wam ( czytaj Wójt ) go nie odbierze, nie przesunie czy też nie wykorzysta inaczej.

Zawsze, co do gotowości bojowej, możecie wziąć FV na UG, w opisie podać nr auta i UG musi to zapłacić. Nawet gdyby chcieli iść z wami do sądu, to najpierw muszą zapłacić Fv, dopiero później mogą wytoczyć sprawę, którą i tak przegrają, bo są zobowiązani do zapewnienia gotowości bojowej. A , że nikt nie jest w stanie określić co to znaczy " zapewnienie gotowości bojowej " to przecież nie nasza wina.

POZDR.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:53:48 »
strazosp

Chyba trochę poszalałeś  :gwiazdki:

Wójt/Burmistrz nic nie musi , pomijam że by odebrać fakturę od firmy musisz być do tego upoważniony i jeszcze parę drobiazgów po drodze .

Doradzaj tak dalej jestem ciekaw czy będziesz płacił te faktury z kolegów .

Pomijam że Wójt/Burmistrz nie może wycofać pojazdu z podziału bojowego , ale bez problemu może podjąć decyzję by  go  nie  finansować  .

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 14, 2012, 06:41:53 »
Pomijam że Wójt/Burmistrz nie może wycofać pojazdu z podziału bojowego , ale bez problemu może podjąć decyzję by  go  nie  finansować  .
Zwłasza jeśli auto wymaga kosztownego remontu, jego bieżace koszty utrzymania równiez są wysokie, do tego OSP działa w mieście powiatowym, na to nakłada się cieniem współpraca z UG (lewe podpisy na listach z ekwiwalentem, sprzedawanie sprzętu na allegro, szereg pomówień, nierozlicznie dochodów, próba pzerzucania na gminę kosztów utrzymania obiektu, który w znacznej części jest wykorzystywany na cele pozastatutowe i jeszcze kilka rzeczy), to pole do manewru dla burmistrza jest bardzo szerokie, ale widocznie zarząd tej OSP tego nie rozumie; polegniesz Rafale i tyle; mi Ciebie wcale nie żal;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:33:14 »
A mnie zastanawia co innego - jeśli właścicielem samochodów w waszych jednostkach jest gmina, to na jakiej zasadzie macie je użyczone? Na "gębę", czy może macie spisaną jakąś umowę użyczenia? Pytam bo nigdy takowej na czy nie widziałem, a jestem ciekaw jej zapisów, bo teoretycznie poza warunkami wykorzystania sprzętu (PB jednostki) i czasem trwania użyczenia można w jej treści zawrzeć inne ciekawe punkty... No ale jak już wspomniałem nie wiem jak to u was wygląda - może jakiś wzór?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2012, 10:40:37 »
Moja jednostka posiada 4 samochody (GCBA,GBA,GLBA,SH) wszystkich właścicielem jest OSP oprócz jednego GCBA którego przekazała KW dla UG ale z dopiskiem docelowo dla naszej OSP

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:15:45 »
@Rafał prowadzisz strasznie dziwną politykę działalności waszej OSP. Jak na załączonym obrazku prezentujecie swój przerost ambicji nad treścią... dziwaczny samochód GLBM na dwie osoby, gdzie będziesz prowadził samodzielne działania tym samochodem? sprzęt upycham w GBA i mercedesa się pozbywam ze względu na generowanie kosztów utrzymania. Kolejnym dziwnym kwiatkiem jest SH18.
Komenda żeby się pozbyć dziadostwa które chłonie nie małe pieniądze, a nadal go mieć na zabezpieczeniu powiatu wcisła go OSP... podobnie było z GCBM-ami (koń z beczką) gdzie KM/P wciskały to na chama OSP, a ciemnogród hindusów chłonął wszystko jak gąbka bo byle dużo... Nie liczy się jakość pojazdów tylko bo mamy 4, 5 a nawet niektórzy 7 aut, i na co to komu jak w skali roku jednostka kręci powiedzmy ok 60 wyjazdów. Niepotrzebne generowanie kosztów ponieważ taką liczbę interwencji można by było zrealizować jednym noo niech będzie dwoma samochodami. Także dobra rada zastanowić się nad własnym postępowaniem i działaniem, a później szukać w koło winnych. Budżety niestety nie są z gumy, a wszystko nie kręci się w koło OSP...

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:39:44 »
Też mnie to trochę zastanowiło. Z jednej strony sympatyzuje się z użytkownikiem Rafał998, bo w naszej OSP też się nie przelewa (żuk na stanie do dzisiaj :P). Wasza OSP ma troszkę skansen motoryzacyjny (znowu nawiązanie do mojej OSP, Magirus z 1964roku), co do własnej opinii wypieprzył bym Merca z podziału (jak kolega wyżej napisał, generowanie kosztów). Zamiast tego, lepiej może wrzucić ten sprzęt na Stara ? Mniej kosztów utrzymania. Zrobić sobie GBA / Rt Star, a do działań typowo gaśniczych wyjeżdżać Jelczem ? Co do niektórych rozmówców, jak się ma "przesrane" u włodarzy miasta/gminy, to nic nie da się zrobić, nawet media. Nie żyjemy w całkiem cywilizowanym kraju. Jeśli gminą rządzi klika, układy, to niepokorna jednostka OSP wypełniająca WYŁĄCZNIE działania statutowe jest tylko solą w ranie. Może w waszej OSP jest ktoś, kto się wybitnie nie podoba Burmistrzowi / Wójtowi / Radnym Gminy ?
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:44:39 »
hmmm...nie prowadzę dziwnej polityki OSP :) Ponieważ to nie ja załatwiłem te samochody GCBA rocznik 1989 był pierwszym przekazanie z KW, 4 lata poźniej otrzymaliśmy GBA rocznik 1988 z KP, GLBM Mercedes LF 409 rocznik 1979 otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych strażaków z partnerskiego miasta w Niemczech jest samochodem nie dwuosobowym a trzyosobowym i w ciągu roku troszkę jeździ niestety nie sposób jest na starym starze 244 umieścić sprzęt który jest na Mercedesie z powodu braku miejsca lecz zgodzę się z przedmówcą że prościej byłoby tak zrobić cały sprzęt wrzucić na GBA i sprawa załatwiona ale to musi być nowe GBA a nie stare jaja , może kiedyś w przyszłości jak pozyskamy takie nowe GBA to pewno to się uda zrobić i mercedesa oraz tarego GBA przekażemy gdzieś lub poprostu zezłomujemy ale to jest kwestia czasu, oczywiście zgodzę się że będzie to generowanie kosztów bo z dwóch aut pozostanie jedno :) Tak juz myslimy od dłuższego czasu bo też trafia szlag ale niestety trzeba szanować to co się ma :)
A to SH-18 też otrzymaliśmy z KP nasz KP w to miejsce otrzymała (pozyskała) drugie SH i to taki sam rocznik oraz niby w lepszym stanie i są na powiecie dwa SH dokładnie identyczne i powiem szczerze że żadne auto nie stoi każde jeździ :)
Pozdrawiam

ps. oczywiście że nie podoba się burmistrzowi komendantowi gminnemu cały nasz zarząd ponieważ Komendant Gminny trzyma z Burmistrzem i panem ds. ppoż. i się mści bo kiedyś był prezesem i chciał swój reżim wprowadzić i działał jednoosobowo i dlatego się to zmieniło jakieś ok 2 lata temu i od tamtej pory się mści :)
I to jest całe wytłumaczenie

Offline Ice-Man

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 19, 2012, 15:54:10 »
Tekst wzięty z waszej strony:
Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, rok produkcji 1988 r. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2500 litrów. Pojemność zbiornika na środek pianotwórczy wynosi 250 litrów. Samochód posiada na swoim wyposażeniu min. agregat prądotwórczy HONDA o mocy 2,2 KW wraz z osprzętem (maszt, najaśnice, przedłużacz), motopompę szlamową HONDA,pompę pływającą "NIAGARA", pilarkę do cięcia drewna STIHL, drabinę D10W, węże tłoczne W-52 oraz W-75, węże ssawne W-110, prądownice wodne i pianowe, latarki. Samochód jest po kapitalnym remoncie praktycznie wszystkiego w 2009 roku.

Na pewno nie można na nim podmienić agregatu na mocniejszy z merca, eko - czyściciela, trochę sorbentu, Stihla do stali/betonu i te nożycorozpieraki ? Chyba jest miejsce. Zawsze możecie np. przerzucić szlamówkę ze Stara na Jelcza. my w GBA mamy wszystko wsadzone, faktycznie ucierpiała ergonomia i przejrzystość skrytek,no nie mamy szlamówki ani niagary na tym wozie ale wszystko inne jest załadowane "na styk". Merca sprzedać i wtedy byście jakoś budżet podreperowali. Albo jak Burmistrz chce wam zabrać ten wóz to dajcie mu tego Merca niech sobie nim na zawody albo festyny grochówkę wozi :D
==> http://chomikuj.pl/ice-man <==
Testy do Szkół Aspirantów, testy na naborach do PSP, do KPP, materiały szkoleniowe OSP :)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Czy burmistrz może wycofać samochód z podziału bojowego?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 19, 2012, 17:30:55 »
Niestety nie ma miejsca :( przykro mi chętnie bym wsadził tam hydraulikę ale to jest ta stara hydraulika firmy WEBER najpierw trzeba agregat prądotwórczy uruchomić dopiero potem pompa się załącza więc naprawdę nie ma miejsc już tyle ludzi się głowiło ostatnio żeby wsadzić sorbenty i podobne rzeczy ale naprawdę nie ma gdzie :(