Autor Wątek: Studia  (Przeczytany 5872 razy)

Offline 12349

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Studia
« dnia: Sierpień 02, 2012, 12:34:09 »
Czy po ukończeniu studiów stacjonarnych 1 stopnia dla strażaków w służbie kandydackiej na wydziale inżynierii bezpieczeństwa pożarowego od razu wysyłają do jednostki PSP na PB czy samemu się wybiera.

Czy to w ogóle te studia.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi   :straz:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Studia
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2012, 12:56:44 »
W twoim podpisie widnieje napis: JRG. Czy ty jesteś strażakiem i nie wiesz takich rzeczy ?! Opcji szukaj nie znasz?  :gwiazdki:
Wejdź na stronę interesującej cię uczelni i poczytaj, a nie oczekuj prowadzenia za rączkę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2012, 13:02:19 wysłana przez FireMan94 »

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Studia
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2012, 14:00:51 »
FireMan94 pyta o studia dla strażaków służbie kandydackiej więc strażakiem PSP z pewnością nie jest i może nie wiedzieć.
Studiach mundurowych w SGSP tak samo jak po szkołach aspirantów PSP musisz podjąć służbę stałą w ciągu 3 miesięcy od skończenia szkoły. Gdzie trafisz podział bojowy, stanowisko kierowania czy biuro to nie do końca zależy od Ciebie (oczywiście możesz sugerować że chciałbyś pracować na podziale). W przypadku SA większość trafia jednak na podział, nie wiem jak jest w SGSP ale podejrzewam że również większość przynajmniej na początku podział bojowy.
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Studia
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2012, 14:34:11 »
Po SGSP już będzie coraz ciężej trafić na pb, od 2014 stanowiskiem oficerskim będzie już z-ca d-cy zmiany i wyżej, teraz jest jeszcze  d-ca sekcji, także bardziej prawdopodobne będzie stanowisko za biurkiem...

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2012, 16:28:11 »
Petro bardzo mnie interesuje ten temat skad masz takie infO?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Studia
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 03, 2012, 15:31:36 »
Petro bardzo mnie interesuje ten temat skad masz takie infO?
Z internetu

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Studia
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 03, 2012, 18:21:14 »
Po SGSP już będzie coraz ciężej trafić na pb, od 2014 stanowiskiem oficerskim będzie już z-ca d-cy zmiany i wyżej, teraz jest jeszcze  d-ca sekcji, także bardziej prawdopodobne będzie stanowisko za biurkiem...
Tyle, że na start jedynym stanowiskiem jakie po szkole można objąć w KM/KP jest/będzie d-ca zastępu i d-ca sekcji - zrobiono dla nich wyjątek, może trafić na nie absolwent SGSP. Na pozostałe wymagany jest przynajmniej jakiś straż pracy. Później - fakt, d-ca zmiany i z-ca d-cy zmiany.
Tyle w teorii. Także te dwa stanowiska nie są jedynymi, na które może trafić absolwent SGSP.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet;?id=WDU20090540448&type=2&name=D20090448.pdf
6 strona.

Na przyszłość proponuję czytać co oznaczają "gwiazdki" przy wpisach w ustawach ;)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Studia
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 04, 2012, 07:06:20 »
Po SGSP już będzie coraz ciężej trafić na pb, od 2014 stanowiskiem oficerskim będzie już z-ca d-cy zmiany i wyżej, teraz jest jeszcze  d-ca sekcji, także bardziej prawdopodobne będzie stanowisko za biurkiem...
Tyle, że na start jedynym stanowiskiem jakie po szkole można objąć w KM/KP jest/będzie d-ca zastępu i d-ca sekcji - zrobiono dla nich wyjątek, może trafić na nie absolwent SGSP. Na pozostałe wymagany jest przynajmniej jakiś straż pracy. Później - fakt, d-ca zmiany i z-ca d-cy zmiany.
Tyle w teorii. Także te dwa stanowiska nie są jedynymi, na które może trafić absolwent SGSP.
 
http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet;?id=WDU20090540448&type=2&name=D20090448.pdf
6 strona.

Na przyszłość proponuję czytać co oznaczają "gwiazdki" przy wpisach w ustawach ;)
Teraz to ja się już pogubiłem w tym poście....to podsumowując raz jeszcze na jakie stanowisko na pb może trafić absolwent sgsp w służbie kandydackiej do końca 2013 i po 2013r.:pyt: :krzyk: :gwiazdki: zakładając że nie ma żadnego stażu w służbie w psp...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 07:37:36 wysłana przez Petro »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Studia
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 04, 2012, 20:55:52 »
I przed 2013, i po - może trafić na stanowisko d-cy zastępu bądź d-cy sekcji - od razu po zakończeniu szkoły, czyli przejściu ze służby kandydackiej do stałej.

Zdarza się jednak jeszcze, że ludzie dostają stanowisko st. ratownika bądź mł. specjalisty - jak to wygląda od strony prawnej - nie wiem, ale teoretycznie, zgodnie z tym rozporządzeniem, być tak nie powinno. Może leci to na zasadzie odstępstw.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2012, 20:59:01 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Studia
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 05, 2012, 10:55:14 »
odstępstwa to mogą być tylko na korzyść zainteresowanego - w górę; i tylko w zakresie kwalifikacji - staż musi (powinien? - wiem, zaraz będzie, że nie zawsze jest) taki jak jest określone w przepisie kwalifikacyjnym; absolwent SGSP po służbie kandydackiej skierowany do służby stałej i pełniący tą służbę w systemie zmianowym powinien zajmować stanowisko d-ca zastępu lub d-ca sekcji; etat docelowy (d-ca zmiany lub z-ca d-cy zmiany) może być przez niego zajęty najwcześniej po czterech latach; mianowanie mł. kpt. na stanowisko st. ratownika jest mocnym przegięciem; nie mam pojęcia jak to w kwitach załatwiają, chociaż jestem w stanie wyobrazić sobie takie matactwo, żeby zgodność z prawem była pozornie zachowana (np. mianowanie na stanowisko d-ca zastępu i powierzenie obowiązków mł. specjalisty w systemie codziennym (mianować nie można - wymagany staż to 1 rok), a następnie przeniesienie na wniosek lub za zgodą zainteresowanego na stanowisko niższe w systemie zmianowym), ale to tylko pozorny legalizm ocierający się o patologiczne zachowania spotykane w kręgach marginesu społecznego, którego nazwa wywodzi się od nazwy określającej "kobiety wyzwolone" wg. niejakiej Frykowskiej;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline 12349

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Studia
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 09, 2012, 12:18:25 »
ok. dzięki. Czyli po SGSP mam małe szanse żeby dostać się na PB ? To jaką szkołę muszę skończyć żeby od razu dostać się na PB? Czy od razu iść do jednostki ?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia

st.ratownik

  • Gość
Odp: Studia
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 09, 2012, 21:18:41 »
Lang nie trzeba żadnych kombinacji. Po prostu przyjmują na stanowisko starszego ratownika i nie w tym żadnego łamania przepisów. Sam osobiście jako absolwent SGSP (mgr inż.) jestem zatrudniony na stanowisku starszego ratownika od ponad roku. Co ciekawsze jest wolny etat dowódcy zastępu.

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2012, 11:35:04 »
To ani nie ma co się tam pchać...chciałbym pracować na pb wiec pozostaje tylko SA