Autor Wątek: Kto do SGSP 2013r?  (Przeczytany 365699 razy)

Offline jakoweusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 21, 2012, 21:36:58 »
Ja mam zamiar startować drugi raz, w tym roku odrzucił mnie okulista. Maturę sobie poprawię ale i tak z moimi wynikami to bez problemu się i w przyszłym roku dostanę, ale najważniejsze to zrobienie laserowej korekcji. Okulista już umówiony tylko czekać...

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 22, 2012, 10:18:53 »
Pamiętajmy że teraz jeszczę język obcy będzie się liczył do rekrutacji:)

Offline lukasz1916

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 22, 2012, 11:37:07 »
Mi w tym roku został ortopeda, liczę że się uda. Jeżeli mnie nie wezmą to przez to, że liczy się język to za rok nie mam szans. Okulistę udało się przejść, aczkolwiek bałem się strasznie. Co do toru polecam ćwiczyć podciąganie, mięśnie brzucha oraz płotki i dobrze rozciągać pachwiny, gdyż łatwo o kontuzję. Pływanie? formalność. Zrobiłem w 52s dwie długości żabką. Jeżeli chodzi o maturki to spokojnie dostałem się z podstawową matmą i chemią. Życzę powodzenia wszystkim ;) a ja mam nadzieję, że w tym roku uda mi się pojechać na Zamczysko i z niego wrócić prosto na ślubowanie :)
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 22, 2012, 18:22:25 »
Dołączam się do osób startujących w 2013 roku. Zamierzam zdawać:
chemie rozsz.
mat. podst.
ang podst+rozsz.

Do tego trening ogólno rozwojowy na siłowni jak czas pozwoli. Jeśli nie to skupię się na treningu na drażęk i oczywiście bieganiu. Na dniach, najpewniej około 1 sierpnia rozpocznę trening biegowy, dietę bo dopiero wróciłem z rejsu...  :mellow: Rocznik 94 a więc będzie to próba pierwsza, ponadto zamierzam złożyć podanie do rodzinnej Częstochowy, do CS PSP.

Nie zapominam oczywiscie o nauce. 2 lata z chemii mam w miare ogarnięte, pozostaje chemia organiczna której nie miałem. Angielski raczej powinienem dać radę no i matematyka solidna powtórka wszystkiego i nauka. A fizyka asekuracyjnie pod kątem centralnej, raczej przerabianie testów niż ogarnianie wszystkiego ;)

Życzę powodzenia wszystkim i miejmy nadzieję dobrze przepracować ten rok i zobaczyć się w sierpniu 2013 na Zamczysku  :fiuu:



« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2012, 18:25:52 wysłana przez Tom034 »

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 23, 2012, 17:19:16 »
Ja polecam przede wszystkim wydolność ćwiczyć, bo tor naprawdę daje po garach. I nogi, bo na slalomie już nogi są miękkie i sie truchtem biegnie:P I tak jak łukasz pisał pachwiny rozciągnąć. Polecam się zapisać do jakiejś drużyny, najlepiej piłkarskiej, nawet jakaś b-klasa czy juniorzy, byle by na treningi chodzic i biegać i ogólnie sprawność ruchową. Ale przede wszystkim w miarę  możliwości przećwiczcie sobie pojedyncze elementy, bo im lepiej sie tor zna tym łatwiej jest. Szczególnie z równoważnia dużo ludzi miało problemy.

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 23, 2012, 23:00:49 »
Orientuje się ktoś czy oprócz wyniku z języka obcego na świadectwie maturalnym będą jeszcze jakieś inne zniany w warunkach rekrutacji do szkoły?
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline kapral07

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 23, 2012, 23:02:47 »
To teraz będzie punktowany język na świadectwie>

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 05, 2012, 17:29:43 »
Bardziej będzie punktowana matura. Ogólnie język jest punktowany bardzo nisko to będzie tylko dodatek. Raczej nie zaważy na tym czy ja się dostanę czy nie chodź to 50punktów do rekrutacji.

Offline 93szymon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Maszeruj albo giń!!
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 07, 2012, 13:37:37 »
kto z okolic Bydgoszczy wybiera się do SGSP? ; )  :mellow:

może jakieś wspólne przygotowania, potrzebna rywalizacja, żeby osiągnąć lepsze wyniki  ^_^
No pain no gain!!

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 08, 2012, 20:56:32 »
nie za bardzo okolice Bdg, ale Piła nie jest aż tak daleko ;))

Offline MrCichy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 15, 2012, 15:07:09 »
Witam też wybieram się do SGSP.
 Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym przeliczeniem punktów:
 "1.5 Punkty rekrutcyjne oblicza się stosując współczynniki przelczeniowe: 1,0 dla matematyki, 0,8 dla fizyki i astronomii lub chemii i 0,5 dla języka obcego."

Offline Seba6794

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • absolwent SA PSP
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 16, 2012, 15:55:53 »
Ja również zamierzam brać pod uwagę SGSP
Gdyby ktoś z Podlasia się wybierał niech daje znać także na priv... ;)

Offline jakoweusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 24, 2012, 16:16:12 »
Witam też wybieram się do SGSP.
 Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi z tym przeliczeniem punktów:
 "1.5 Punkty rekrutcyjne oblicza się stosując współczynniki przelczeniowe: 1,0 dla matematyki, 0,8 dla fizyki i astronomii lub chemii i 0,5 dla języka obcego."
Mnożysz procenty na maturze z tymi współczynnikami i w ten sposób uzyskujesz liczbę pkt rekrutacyjnych, nie zapominajac jeszcze  o współczynniku podstawy(0,7)/rozszerzenie(1,0)

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 09, 2012, 16:48:45 »
Co tak cicho? Jak idą przygotowania? Trochę września już za nami, jest mobilizacja?  -_-

Ja osobiście III klasa LO. Ucze się do matury  rozsz. z chemii więc szkoła i zajęcia dodatkowe pod tym kątem. Poza tym od wtorku przygotowania do matury z maty, podstawa. I język z którym raczej nie mam większych problemów.

Macie jakiś trening sprawnościowy? Ja miałem od jutra zacząć biegać ale złapałem kontuzje wiec prawdopodobnie zacznę tydzień później. Poza tym jakieś cwiczenia ogólno rozwojowe, może siłownia.

Czekam na wasze posty dotyczące przygotowań  :mellow:

P.S. Kiedy pojawią się daty dotyczące rekrutacji w tym roku? O ile dobrze pamiętam to testy sprawnościowe po maturach + maturzyści po otrzymaniu wyników dostarczają je do szkoły?

Pozdrawiam


Offline Tund3r

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 10, 2012, 15:30:09 »
Witam wszystkich forumowiczów :) Ja także się wybieram do SGSP i mam zamiar pisać rozszerzenie z matmy oraz anglika i właśnie się zastanawiam nad chemią/fizyka ponieważ nie wiem co by mi było zdać łatwiej . Z jednej strony fizyka ale u mnie jest taki nauczyciel co po prostu u niego coś się nauczyć to jest sztuka ... a z drugiej chemia ... co właśnie nie wiem jak z nią sobie poradzę . I jeszcze ćwiczenia to na pewno siłownia jak na razie potem może w zimie to wynajmiemy z kumplami sale to skoki przez kozły będzie można ćwiczyć :) a kondycja ? to pewnie w szkole sks w koszykówkę w której trzeba troche się nabiegać i przy okazji się może będzie reprezentować szkołę :)  .Może ktoś z Was by miał jakaś podpowiedz na wybranie 3 rzeczy na maturę ? :) Z góry dzięki za odpowiedz  :straz:

PS. Jeszcze tak się zapytam jest takie coś jak dni otwarte SGSP czy tam SA PSP ? bo właśnie jestem ciekawy
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2012, 16:46:43 wysłana przez Tund3r »

Offline Vreal2012

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 531
  • cel CS PSP
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:59:41 »
Są dni otwarte w SGSP i SA PSP poczytaj na stronach tych szkół.
Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!
Lubie z@pierd@l@ć!
Patrz w lusterka motocykle są wszędzie! LwG;)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 16, 2012, 11:21:14 »
Jak przygotowania sprawnościowe:
Ogólnie nie nie za dużo nie za mało. Codziennie coś się robi. Do studniówki chcę zbić trochę zbędnych kilogramów. Przede wszystkim stawiam na szybkość. Trening mój to 4x bieganie i 3x siłownia w tygodniu. Oczywiście po każdym treningu porządne rozciąganie ćwiczonych partii mięśni (reszta trochę mniej   ^_^ ). Do tego dieta LG. Tor przeszkód będę miał robiony na wf jako dodatkowe zajęcia. Basen w czasie 60sekund spokojnie przepływam bez większego wysiłku, więc nie będę na niego chodził częściej niż raz na miesiąc. Dopiero popływam trochę przed testem ze sprawności.

Co do matury.
Zdaję rozszerzoną matmę fizykę i chemię. mogłem wybrać angielski. Teraz trochę żałuję, że tego nie zrobiłem. Oczywiście z podstaw zdaję polski, matmę i angielski.  Na razie większość rozszerzeń waha się na około 70% ale to było w zeszłym roku. Do tego dodatkowe zajęcia (korki i w szkole) w sobotę i praca w domu na zbiornikami zadań. O kołach zainteresowanie z wszystkich rozszerzeń nie wspomnę :)

Mam nadzieję, że widzimy się niedługo na Zamczysku :) Czas pokaże czy jest mi ono pisane. Życzę powodzenia oraz wytrwałości w treningach.

Offline adeczek_42

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 16, 2012, 20:26:37 »
Co do tego angielskiego, zawsze możesz zmienić coś w deklaracji :)

Offline Moqill

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 353
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 16, 2012, 21:21:49 »
Tak ale jako osoba o ścisłym umyśle, wkuwanie słówek sprawia mi wielką mękę. Wolę napisać podstawę na +65% i mieć około 30 punktów do rekrutacji i mieć przy tym te +75% ze ścisłych :) Nawet jak się nie dostanę do SGSP to jakaś politechnika mnie przyjmie.

Offline Tom034

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 23, 2012, 17:24:24 »
Witam ;) Jeśli to forum czyta jakiś podchorząży SGSP prosiłbym o kontakt. Mam kilka pytań dotyczących szkoły.

Pozdrawiam  -_-

Chodzi mi głównie o to jak wygląda sprawa z przepustkami oraz nauką już na szkole.

Offline sidor93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
  • cel SGSP
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2012, 17:49:24 »
Witam, jestem nową osobą na tym forum  ^_^

Chcę spróbować dostać sie do tej szkoły. Narazie przygotowuje się do matury rozszerzonej z matmy i fizyki. Lecz bardzo zdziwił mnie fakt, że w 2013 roku będzie wymagana też matura z języka obcego. Na jakim poziomie będziecie wy ją zdawać ? ;) Kto z podlasia wybiera się do tej szkoły ?

Offline AssHunter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2012, 12:28:09 »
Podlasie atakuje na SGSP. Wybieram się, moim celem jest z 60-70% z fizyki rozszerzonej, tyle samo z angielskigo i matma podstawa oby z 90%, zdaję rozszerzenie z matmy ale nie wiem jak mi pójdzie.. To są moje ogólne cele,  czy z takimi wynikami ciężko jest się dostać? Ogólnie też boję się psychotestów i lekarza... Bo jestem zdrowy ale tak na prawde nie iwem na cyzm stoję i na czym mógłbym ewentualnie odpaść.. Wydolność zacznę ćwiczyć po nowym roku, myślę że dam radę:D SGSP to mój cel, mam nadzieję że się spełni, w innym wypadku politechnika bez perspektyw.. :D

Offline Jqba

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2012, 15:43:59 »
Jako nowy na forum chciałbym się przywitać, więc witam wszystkich  ^_^ Czy znacie może taki przypadek, kiedy ktoś po skończeniu studiów inżynierskich próbował dostać się do SGSP? Kończę Inżynierię Chemiczną i Procesową i chciałbym kierować swoją przyszłą karierę  w stronę Straży Pożarnej. Czy w przypadku dostania się do szkoły mógłbym liczyć na przepisanie ocen (przeglądając katalog kursów część z nich pokrywa się na obu uczelniach)?

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 23, 2012, 12:36:50 »
Tak, mam na kompanii inżyniera chemii. A z przepisywaniem ocen to bardzo duzo osób już coś studiowało i nie ma problemu z przepisywaniem ocen, z tym że np niektórzy wykładowcy nie przepisują trójek.

@AssHunter- z takimi wynikami byłbyś w czołóce listy, ale zamiast mierzyć w  jakiś wynik z matury trzeba go osiągnac. CKE lubi nam krzyzować plany, wieć póki nie masz napisanej matury nie bądź taki pewny tych wyników, niejeden sie przejechał. A psychotesty i lekarze nie tacy straszni jak ich malują.

Ciekawski

  • Gość
Odp: Kto do SGSP 2013r?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 24, 2012, 17:36:57 »
A jak wyglądają wakacje ratownika w służbie kandydackiej w SGSP?  :P