Autor Wątek: [Poszukuje] Kołodziej, naprawa drewnianych kół  (Przeczytany 3841 razy)

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
[Poszukuje] Kołodziej, naprawa drewnianych kół
« dnia: Czerwiec 19, 2012, 23:59:56 »
Witam!
Druhowie potrzebuję Waszej pomocy przy remoncie sikawki.
Czy ktos z forumowiczow naprawiał lub remontował drewniane koła sikawki? Potrzebuję namiar na dobrego kołodzieja.
Rozmawiałem ze znajomymi stolarzami i jedyne co mogą zrobić to tak naprawić koła aby ładnie wyglądaly. Nam jednak zależy aby sikawka była w pełni mobilna.
Drugą informacje jaka potrzebuje to w jaki sposob najlepiej ukształtować skórę na uszczelnienie tłokow lub jak najlepiej ją zastąpic?

Pozdrawiam
Marek

Offline fireman23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: [Poszukuje] Kołodziej, naprawa drewnianych kół
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2012, 12:37:44 »
Troszkę się interesowałem tymi kołami i z tego co Ci mogę podpowiedzieć to na podkarpaciu Łukawica powiat lubaczowski gość odlewa armaty, kominki, garnki itp i robi właśnie takie koła ale koszt 1 szt. to ok 500 PLN

http://www.mamczur.com.pl/  adres tego gościa od kół

PS. ja też posiadam kilkadziesiąt eksponatów m.in. sikawka kołowa Unia Strażacka Lwów 1891 r. ostatnio odrestaurowałem sikawkę Troetzer varsovie

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: [Poszukuje] Kołodziej, naprawa drewnianych kół
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2019, 18:18:13 »
Podbijam temat.
Zlecę naprawę ,remont lub wykonanie nowych kół drewnianych do sikawki konnej . Jeżeli ktoś posiada informację w/w temacie proszę o namiary-kontakt. Najlepiej śląsk - południe polski