Autor Wątek: Sprzęt Hydrauliczny  (Przeczytany 137554 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #300 dnia: Czerwiec 12, 2013, 20:20:31 »
Cytuj
Napewno do zakupu bedzie należało: Nożyce, Rozpieracz ramieniowy, Rozpieracz kolumnowy, pompa na zwijadle ( lub bez zwijadał) niewiem która lepsza, wyważacz do drzwi, obcinacz do pedałów w samochodzie, i jakies dodatki typu osłona na kierownice, maty zabezpieczające kliny, noże do ciecia szyb.

Rozpieracz kolumnowy bierz dwustopniowy, co do pompy i zwijadeł coraz bardziej przekonuje się do pompy bez zwijadeł, o ile stosowany jest system jednowężowy (Lukas wtedy odpada) całość jest wtedy bardziej mobilna. Zwróć też uwagę na ilość oleju w pompie, żeby starczyło ci do napędu wszystkich narzędzi. Obcinacz do pedałów, lepsze są mininożyce, można tym wiele więcej zrobić. Co do noża do szyb rozważ zakup akumulatorowej piły szablastej, różnica w cenie nie jest kolosalna, a lisim ogonem nie tylko szybę da się ciąć.
PS.Napisz na priw do Miko, myślę że ci dobrze doradzi co do konkretnych modeli.

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #301 dnia: Czerwiec 15, 2013, 19:29:20 »
Dzieki madmax29 za odpowiedz :)
 pozdrawiam

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #302 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:31:06 »
w tym roku na poligonie Niemcy dali nam do pobawienia się tym:
http://www.weber-rescue.pl/index.php/narzedzia-hydrauliczne/nozyce-hydrauliczne/c-100-31/zdjecia

ktoś z Was używa(ł)?

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #303 dnia: Czerwiec 16, 2013, 21:49:40 »
No oczywiście na co dzień  -_-

Nie trzeba jechać do Niemiec wystarczy 100 km od Warszawy :) 

Zdjęcia z więźniarką http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,20823.0.html

Urządzenie głownie wykorzystywane w kolejnictwie i środkach komunikacji miejskiej .
Tnie płyty stalowe o grubości 12 mm tworząc szczelinę umożliwiającą wykonanie kolejnego cięcia postępującego

Mam gdzieś materiał z testów które robiłem poszukam to zamieszczę
 

Offline dred

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #304 dnia: Czerwiec 17, 2013, 00:26:31 »
w tym roku na poligonie Niemcy dali nam do pobawienia się tym:
http://www.weber-rescue.pl/index.php/narzedzia-hydrauliczne/nozyce-hydrauliczne/c-100-31/zdjecia

ktoś z Was używa(ł)?

Na manewrach w Oleśnicy też używaliśmy (krótko, ale zawsze coś). Jedna szczęka ruchoma powoduje wycięcie "paska", cięcie postepuje w wyniku kolejnego przyłożenia narzedzia.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #305 dnia: Czerwiec 17, 2013, 16:03:24 »
Cytuj
w tym roku na poligonie Niemcy dali nam do pobawienia się tym:
http://www.weber-rescue.pl/index.php/narzedzia-hydrauliczne/nozyce-hydrauliczne/c-100-31/zdjecia

ktoś z Was używa(ł)?
Cięliśmy tym ceownik hutniczy bodajże 80X50. Nożyce nawet za bardzo nie poczuły tego. Fajne narzędzie ale bardzo specjalistyczne,  poza tym chyba żadna z konkurencyjnych firm takiego nie produkuje

Offline metiou

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #306 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:03:21 »
I to wszystko za 70 000 zł ?:O Trochę mało pieniędzy.

Myślę ,że w tej cenie się zmieścisz tylko musisz ponegocjować ;)

Lukas i holmatro to moim zdaniem firmy przodujące.
Niesamowitym sprzętęm to edraulic Lukasa, coś fantastycznego.
Webera sprzęt jest tani ale gorszy jakościowo i mozna sie latwo rozczarować, bo jak stare powiedzenie mówi : "co tanie to drogie"... :(

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #307 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:04:19 »
I to wszystko za 70 000 zł ?:O Trochę mało pieniędzy.

Myślę ,że w tej cenie się zmieścisz tylko musisz ponegocjować ;)

Lukas i holmatro to moim zdaniem firmy przodujące.
Niesamowitym sprzętęm to edraulic Lukasa, coś fantastycznego.
Webera sprzęt jest tani ale gorszy jakościowo i mozna sie latwo rozczarować, bo jak stare powiedzenie mówi : "co tanie to drogie"... :(
Chyba nie oglądaliśmy tych samych cenników :O :)

Offline metiou

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #308 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:11:04 »
Niedawno kupowaliśmy podobny zestaw. Wykluczając zwijadła przy pompie i przy zalożeniu ,ze obcinacz do pedałów i wyważarka będzie w zestawie walizkowym ( z pompą ręczną) - jest to praktyczniejsze i tańsze- to jest to możliwe.  ^_^

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #309 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:47:33 »
Cytuj
Webera sprzęt jest tani ale gorszy jakościowo
a dużo weberem pracowałeś, bo podejrzewam że lukasem i holmatro tak skoro wypowiadasz się? Lukas trochę odstaje na niekorzyść bo nie produkuje węzy pojedynczych, oni idą w elektrykę, do której osobiście jestem słabo przekonany i wiem że nie ja jeden...
Cytuj
ze obcinacz do pedałów i wyważarka będzie w zestawie walizkowym
Darujcie sobie "obcinacz do pedałów" kupcie mininożyce, które znacznie więcej potrafią, w dodatku są narzędziem obustronnego działania, a samo zastosowanie do obcinania pedałów... zazwyczaj i tak brak miejsca by zastosować ten "obcinacz" i trzeba kombinować inaczej.
Poza tym kupując zabawki typu wyważacz najpierw kupcie do zestawu dobra kolumnę, najlepiej dwustopniową.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #310 dnia: Lipiec 02, 2013, 16:55:47 »
Sidor 93, u jakiego lekarza i w jakim miescie poprawili Ci przegrodę? Korzystałeś z NFZ czy robiles operacje na wlasny koszt? Jesli przez NFZ to jak długo czekałes? Czy dlugo trzymali Cię po zabiegu w szpitalu i czy korzystales z narkozy? I ostatnie pytanie jak dlugo miales zalepiony nos?  :huh:
W tamtym roku odpadlem na wynikach z matury i niestety nie dotarlem do badan lekarskich a tego etapu obawiam sie najbardziej. Jeśli chodzi o wzrok to wiem tyle,ze trzeba miec idealny, ja miałem wade -1.25 na obu oczach ,ale skorygowali mi ja profesjonalnie do 0 w Warszawie w firmie "mavit".
A co do toru przeszkod to potwierdzam opinie, że najlepiej cwiczyc poszczegolne elementy na sali gimnastycznej niz robic kondyche i mase na silce. Tu chodzi w duzej mierze o technike. Wbrew pozorom nie jest tak cięzko ;)

Nie no kolega przymierza się do SGSP to na pewno ma już wieloletnie doświadczenie :)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #311 dnia: Lipiec 02, 2013, 17:01:15 »
Cytuj
Nie no kolega przymierza się do SGSP to na pewno ma już wieloletnie doświadczenie :)
MIKO nie bądź taki, może koleś od małego ze sprzętem się oswajał  :rofl: dajmy szanse podania argumentów popierających jego zdanie. Jedno przyznam określenie dla edraulica "fantastyczny" jest trafne, ja jednak w ratownictwie osobiście wolę rzeczy praktyczne, a fantastykę lubię czytać  :kwit:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2013, 17:07:17 wysłana przez madmax29 »

Offline intenso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #312 dnia: Lipiec 02, 2013, 23:34:24 »
Weber ma w ofercie mini nozyce czy to pełni funkcje co obcinacz do pedałów mi sie wydawało ze mininozyce a obcinacz do pedałów to to samo.

Offline dred

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #313 dnia: Lipiec 02, 2013, 23:52:31 »
Weber ma w ofercie mini nozyce czy to pełni funkcje co obcinacz do pedałów mi sie wydawało ze mininozyce a obcinacz do pedałów to to samo.

Weber ma też narzędzia jednostronnego działania: wyważarka, obcinacz, pompka ręczna, wąż, łom i młotek,waliza

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #314 dnia: Lipiec 04, 2013, 20:38:15 »
Cytuj
Weber ma też narzędzia jednostronnego działania: wyważarka, obcinacz, pompka ręczna, wąż, łom i młotek,waliza
akurat łom jest dwustronnego działania  :rofl:

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #315 dnia: Lipiec 09, 2013, 19:26:22 »
Troche z innej beczki... doradźcie jak zamontować rozpieracz ramieniowy i nożyce. Chciałbym dedykowane uchwyty ale nie moge na stronie webera znaleźć. Raczej chodzi o poziome , leżące położenie lub pionowo "przy ścianie"
Z góry dzieki z podpowiedzi

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #316 dnia: Lipiec 09, 2013, 20:48:31 »
Dedykowane mocowania do Webera


http://www.weber.de/wr/en/rettungsgeraete/universalhalterungen-fuer-rettungsgeraete.php

Pewnie są dostępne u każdego dealera tej marki  -_-

lub inne rozwiązanie, mocowanie narzędzi montowane na pompach ze zwijadłami ale raczej nie ma przeciwwskazań aby zastosować je skrytce

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #317 dnia: Lipiec 10, 2013, 18:19:38 »
Pewnie są dostępne u każdego dealera tej marki  -_-
Niestety polska strona na której sie oparłem w poszukiwaniach nie oferuje :/ , od razu mogłem pomysleć ...
Dzięki za podpowiedź, podzwonie , popytam.

Offline Chemik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Zatańczą nad nami zwycięski walc salwami ...
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpień 19, 2013, 23:46:35 »
Jestem tu nowy więc wypadało by się przywitać :) Mam na imię Kajetan i jestem członkiem jednej z OSP powiatu poznańskiego . Moja jednostka posiada dwa zestawy hydrauliczne . Jeden to zestaw ,który posiadamy od roku 1999 i jest to zestaw firmy Weber a drugi to pozyskany na przełomie 2012 i 2013 roku zestaw Lukasa . Tutaj nie ma co porównywać tych zestawów . Wiadomo , że Lukas w technologi stream line jest o wiele mocniejszy i wygodniejszy w użyciu . Miałem okazję pracować na obydwu zestawach , ale na różnicę wieku tych zestawów nie mogę tego obiektywnie porównać . Może kiedyś będę miał okazję popracować no nowym zestawie Webera albo Holmatro i wtedy posiadać większa wiedzę na temat posługiwania się tymi narzędziami :) Pozdro

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #319 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:23:18 »
VW kontra Holmatro. 1:0 dla VW. Złamane na akcji dwa dni temu.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #320 dnia: Kwiecień 19, 2014, 09:44:54 »
VW kontra Holmatro. 1:0 dla VW. Złamane na akcji dwa dni temu.
Jaki model auta i z którego roku ? Które to nożyce ? 4035 czy 4050?

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #321 dnia: Kwiecień 19, 2014, 18:06:03 »
Może nie jaki model auta a konkretnie co było cięte, bo to ma istotny wpływ na trwałość wszystkich nożyc.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #322 dnia: Kwiecień 19, 2014, 18:13:17 »
Nożyce 4050C nie wiem co dokładnie było cięte, a samochód ten:

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #323 dnia: Kwiecień 19, 2014, 18:25:40 »
@madmax29:

(prawdopodobnie) cięty był prawy słupek A. Dobrze to widać na tym zdjęciu:



Innych nacięć nie widzę.


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Sprzęt Hydrauliczny
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 19, 2014, 18:38:01 »
piękna stabilizacja ;)

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!