Autor Wątek: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne  (Przeczytany 8202 razy)

Offline sadek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« dnia: Kwiecień 28, 2012, 10:09:50 »
Witam ...
Od jakiegoś czasu pracuję w PSP jestem jeszcze na stażu i zdziwiło mnie stanowisko pana z Komendy odnoście naliczenia mi mojego stażu pracy przed służbą w PSP.
Czy studia dzienne nie wlicza się do stażu pracy a co za tym idzie dodatku do pensji 1% za każdy rok ???

Proszę o opinię kogoś kto się na tym zna . 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 28, 2012, 20:27:06 »
Wejdź w przelpisy Panie Kapitanie.Wydaje mi się że metoda szukaj ... tu na forum... i google wystarczy.

Offline sadek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 29, 2012, 12:13:55 »
kolego SIUSIEK jak nie masz zamiaru odpowiadać to się nie udzielaj (a do tego kapitana to mi jeszcze sporo brakuje -_-)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2012, 15:31:35 »
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI
z dnia 5 sierpnia 1997 r.
w sprawie okresów zaliczanych do okresu służby, od którego zależy nabycie przez strażaka Państwowej Straży Pożarnej prawa do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania.

Na podstawie art. 96 ust. 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 88, poz. 400, z 1992 r. Nr 21, poz. 86 i Nr 54, poz. 254, z 1994 r. Nr 53, poz. 214, z 1995 r. Nr 4, poz. 17 i Nr 34, poz. 163, z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i Nr 152, poz. 723 oraz z 1997 r. Nr 28, poz. 153 i Nr 88, poz. 554) zarządza się, co następuje:

§ 1. Do okresu służby, od którego zależy nabycie prawa do nagrody jubileuszowej przez strażaka Państwowej Straży Pożarnej, zwanego dalej „strażakiem”, zalicza się następujące okresy:
1) okresy służby i pracy oraz inne okresy uwzględniane strażakom przy ustalaniu wzrostu uposażenia zasadniczego z tytułu wysługi lat, określone w przepisach o uposażeniu strażaków,
2) okres przewidziany programem nauczania w szkole wyższej w łącznym wymiarze nie większym niż 5 lat, pod warunkiem jej ukończenia.

Offline sadek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2012, 19:21:46 »
dzięki za odpowiedź,
ale to rozporządzenie mówi raczej o nagrodzie jubileuszowej a mi zależy na ustaleniu czy studia wlicza się  do stażu pracy przy uposażeniu strażaka a nie przy nagrodzie jubileuszowej
więc jakby ktoś był w temacie to proszę o pomoc

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2012, 08:15:08 »
to jest to samo. Staż liczony do jubilatki jest stażem pracy.

Offline sadek1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2012, 12:34:09 »
no właśnie o to chodzi, że jednak nie jest to samo i po studiach zaliczają mi lata do jubilatki a dodatku (po przepracowaniu 2 lat i studiach dziennych 5 letnich) mam 2% :gwiazdki:

Offline kg877

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: dodatek z tytułu wysługi lat - studia dzienne
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 08, 2012, 13:33:23 »
Warto poczytać ustawę o PSP
Art 88 ust. 4. Do okresu służby, od którego zależą prawo do wzrostu uposażenia i jego wysokość, zalicza się również:
  1)   okresy służby w: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu lub Służbie Więziennej;
  2)   okresy traktowane jako równorzędne ze służbą w Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, wymienione w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin;
  3)   okresy pracy wykonywanej w wymiarze czasu pracy nie niższym niż połowa obowiązującego w danym zawodzie lub na danym stanowisku;
  4)   inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
Czyli wszystko na co masz świadectwo pracy, świadectwo służby, ewentualnie zaświadczenie np z PUP ze byłeś bezrobotny i otrzymywałeś świadczenie lub stypendium w tym okresie. Nie liczy się własnej działalności, umów zlecenie itp.
Okres szkoły wyższej liczy się tak jak wspomniono wyżej tylko do nagrody jubileuszowej. Po 15 latach służby dostaniesz 75 % uposażenia z okazji dwudziestolecia.
Pozdrawiam i jeszcze raz polecam lekturę ustawy, szczególnie z tego powodu że dopiero rozpoczynasz służbę a wątpliwości i pytań z nią związaną będziesz miał jeszcze wiele.