Autor Wątek: DTG-53 Problem  (Przeczytany 4654 razy)

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
DTG-53 Problem
« dnia: Kwiecień 03, 2012, 00:03:17 »
Witam posiadamy w swojej jednostce system DSP wraz Z terminalem DTG-53. Mieliśmy zamontowana w nim kartę w sieci plus i zasięg przeważnie był w granicach 60-50 % +-  ostatnio postanowiliśmy zmienić kartę sim na inną ze względu na koszty eksploatacji. Została zakupiona karta w sieci PLAY o tu zaczyna się problem (zaletą jest długa ważność konta, po każdym doładowaniu kwotą od 5 zł w górę konto jest przedłużane o rok. koszt sms do wszystkich  sieci 8 groszy, wiec wychodziło taniej niż do tej pory w plusie) karta została włożona do terminala złapała zasięg 50 % i wyskoczyła nazwa sieci ORANGE CENTER  co mnie trochę zdziwiło ale nic terminal działał poprawnie wiec nie szukałem dziury w całym. Lecz po paru godzinach terminal zgubił zasięg i po długim szukaniu znalazł zasięg na poziomie 30 paru % i nazwa sieci wyskoczyła "06" i od tego momentu terminal co parę minut gubi siec i wyszukuje ponownie bardzo długo. I w związku z tym zjawiskiem pytanie czy coś źle zrobiliśmy, czy co może być winą tego zjawiska. Po przełożeniu karty należy dokonać jakiś ustawień w terminalu czy powinien chodzić bez problemu z inna kartą. Czy to może być wina "wadliwej/uszkodzonej" karty sim proszę o pomoc/ porady co zrobić w tej sytuacji.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:26:05 »
Jeśli problemem byłyby smsy to może chodzić o ustawienia numeru centrum sms Plus to +48601000310, Play:  +48790998250 (wg internetu - trzeba w terminalu ustawić poprawny) ale co może być z tym zasięgiem to nie wiem.  Kartę możesz sprawdzić przekładając ją do dowolnego telefonu.

Offline sq5bls

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2012, 08:57:59 »
Z play jest taki problem ze moze logowac sie i do orange i do plusa i do swoich nadajnikow (oznaczonych 06, jesli nie widac nazwy). Problem w tym ze tych nadajnikow jest malo i stad slaby zasieg. A karta sim od play ma ustawiona jako preferowana wlasna siec, dlatego jesli tylko treminal zlapie chocby najslabszy sygnal to bedzie sie tam logowal. Ja zrezygnowalem z play instalujac terminale bo bylo z tym wiecej klopotu niz zysku z niskiej ceny smsow. Obecnie w orange rowniez waznosc konta wynosi 1 rok od doladowania, trzeba tylko wyslac sms o tresci START na numer 8002. Oczywiscie sms sa drozsze, ale zasieg bardzo dobry.

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 03, 2012, 09:09:52 »
Sprobuj przestawic w simce preferowana siec na cos co masz pod nosem (plus?)

poszukaj sobie tutaj http://bts-gsm.eu/uke/ gdzie jest nadajnik i na taka siec sie nastaw, ewentualnie dokup antene kierunkowa i wyceluj we wlasciwy bts
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 03, 2012, 14:46:57 »
a jak ustawić sieć preferowaną żeby łapało zasięg np z nadajników plusa??

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2012, 06:42:54 »
właśnie wczoraj zapytałem gościa który aktualizował nam listę numerów telefonicznych na takiej samej centralce jaką opisujesz i powiedział że trzeba zmienić numer centrum sms jak się na tym nie znasz to lepiej nie ruszać i zawołać fachowca bo można sobie nieźle w centralce zamieszać
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2012, 23:52:16 »
oj chyba nie o to chodzi numer centrum sms został zmieniony, jeśli nie był by zmieniony to terminal by nie wysyłam sms alarmowych a z tym nie ma problemu. Problem tkwi w czym innym....

Offline niwdew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2012, 17:38:27 »
a jak ustawić sieć preferowaną żeby łapało zasięg np z nadajników plusa??
sim do telefony, tam dokonujesz koniecznych ustawień, sieć będzie je wykorzystywać po przekładce karty

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: DTG-53 Problem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2017, 23:16:35 »
Odkurzam temat>
Do DTG-52 włożyłem kartę PLAY i nie chce się logować. W telefonie łapie roaming krajowy PLAY (T-mobile). Czy też macie problem z tą siecią? PIN i  nr centrum obsługi SMS właściwie zaprogramowane. Wcześniej na ORANGE nie było problemu, na t-mobile też chodziło.