Autor Wątek: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont  (Przeczytany 5478 razy)

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« dnia: Marzec 21, 2012, 00:18:53 »
Witam. Zwracam się z prośbą do was społeczności strażaków o jakieś sensowne propozycje dotyczące tego niemiłego zdażenia jakiego doświadczyła moja jednostka. Jest mi bardzo przykro z tego powodu gdyż remiza strażacka bez dobrego samochodu nie istnieje... Otóż posiadamy Forda Transita - nie na chodzie (Tak na prawdę to nie o niego tutaj chodzi)GBA Stara 244 - do wymiany wtryski, akumulatory, i inne drobne rzeczy. GCBA Jelcza 004 - własnie dzisiaj zdarzyła się ta sytuacja i straciliśmy ostatni samochód przepalone sprzęgło... Próbowaliśmy wielokrotnie dostać pieniądze od urzędu gminy lecz nasze starania szły na marne i stanowczo mówią że dają bardzo dużo pieniędzy na straż, zaczęli nam wymieniać rzeczy które musza byc przez nich płacone paliwo, prąd itd. Czy macie jakieś pomysły aby uzyskać środki z jakiegoś źródła na naprawę przynajmniej jednego z tych samochodów ?  :straz:


Z góry dziękuje za pomoc, w razie jakiś niejasności co do tego tekstu proszę pytać. :tuba:
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2012, 01:41:29 »
Pojęcia nie mam co Ci napisać... Po prostu jak nie ma pieniędzy to nie ma i koniec, może sytuacja wygląda inaczej gdy OSP jest w KSRG. Ja temat znam, bo w zeszłym roku mieliśmy też przykrą sytuację gdy jednocześnie (odstęp trzech dni) w Starze padł reduktor, a w Lublinie korektor siły hamowania (+wyciek płynu hamulcowego). Oba auta naprawialiśmy we własnym zakresie i/lub przy pomocy dobrych ludzi, bo tak to nie wiem czy dziś byłoby czym jechać do akcji :gwiazdki:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2012, 16:15:04 »
W znajomej OSP, koledzy mieli podobny problem, uszkodzona została autopompa w ich Starze, najpierw poszli na "gębę", później napisali pismo, następnie uderzyli o pomoc do KM PSP, natomiast KM umówił się na rozmowę z burmistrzem i sprawę załatwił.

Wiem też, że ostatecznym krokiem miało być nagłośnienie sprawy w mediach.
Generalnie wg. aktów prawnych gmina musi zapewnić gotowość bojową i koniec.

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2012, 17:13:40 »
Najskuteczniejszym argumentem będą media, "postraszcie" władze, że przyjdziecie z kamerą albo "ciekawe co powie na to telewizja" - u nas to zadziałało.
Pozdrawiam

Offline lukaszenko

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2012, 20:43:47 »
Spróbujcie też napisać pismo w formie wniosku do lokalnych przedsiębiorców o pomoc w sfinansowaniu napraw waszych samochodów. 
I ósmego dnia Bóg stworzył strażaka

"co nie uśmierci, to podwójnie wzmocni mnie"

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2012, 23:22:45 »
To wszystko jest w intencji gminy. To oni muszą zapewnić ochronę przeciwpożarową . Powinni dać pieniądze na części do aut bez żadnego gadania.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2012, 23:31:08 »
Ja tobie oddam swojego magirusa z 70r za stara co ty na to ? magirus w pelni sprawny
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2012, 23:57:22 »
Tak pół-żartem, pół-serio: skoro na Jelczu są dobre akumulatory, to przełożyć je do 244 i wio... Spalanie nas nie obchodzi :P

Ja tobie oddam swojego magirusa z 70r za stara co ty na to ? magirus w pelni sprawny
Teraz to ja nie wiem o co chodzi, bo w wątku o aucie PSP piszesz o Starze jako o starym strupie... To w końcu be, czy cacy?

Ja tam do 244 podchodzę jako do zła koniecznego - może i staroć, ale faktycznie pod względem właściwości terenowych, to oczywiście są wozy nowsze mu dorównujące, jednak kosztują one majątek. Magirus 170D11 w wersji 4x4 jako jedno z popularniejszych aut zachodnich u nas jest wozem co najwyżej uterenowionym.


A kończąc OT:
Podejście że gmina musi jest chyba błędne... Wiadomo że takie wojowanie z władzą z reguły na zdrowie nie wychodzi - już lepiej poszukać sponsora jakiegoś. Choć przyznam że w wypadku naszego 244 sprawa została załatwiona "bezgotówkowo" - potrzebną część po prostu dostaliśmy. Więc może warto by było na złomowiskach o "darmówki" popytać?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 22, 2012, 14:26:13 »
Jeśli nasza jednostka jest w KSRG czy możliwe jest dostanie chociaż części pieniędzy na remont jednego samochodu ?
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 22, 2012, 14:29:28 »
Rozumiem, że jednostka jest z w/w powodu wycofana ?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 22, 2012, 14:55:43 »
Nie dlaczego, jeździmy starem 244 50 km/h ale jakoś dajemy radę na razie.  Co prawda aby uzyskać tą prędkość musi troche minąć ale nie poddajemy się tak łatwo. Wychodzimy z założenia że nie damy wycofać jednostki z powodu jakiegoś debila na miejscu wójta, wszyscy teraz się staramy z całych sił wczoraj był wyjazd i wszyscy po półtorej minuty w remizie byli, zdążyliśmy nawet przed innymi jednostkami gdyby nie te samochody był by naprawdę dobry czas.
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 22, 2012, 22:00:00 »
W ZW OSP mają możliwość dofinansowania remontu samochodu, wnioski trzeba było składać na początku roku. Musisz zadzwonić i się dopytać.

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 25, 2012, 15:11:28 »
Dzisiaj właśnie Prezes dowiaduje się o dotację właśnie z ZW OSP w Katowicach, wczoraj jednostka wycofała wszystkie samochody bojowe z podziału został tylko Ford ... Jak myślicie ciężko dostać pieniądze na take przeznaczeni ?
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 25, 2012, 15:42:30 »
Uderzcie do miejscowych mediów, niech ludzie się dowiedzą jak są chronieni.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline strazak01

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 25, 2012, 16:41:51 »
niech wam wójt da na piśmie , że nie dostaniecie kasy na remont i wtedy jako jednostka w KSRG uderzcie po pomoc do KM/P lub KW . a jak będziecie mieli na piśmie od wójta że nie da kasy to polecam uwaga tvn

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 26, 2012, 00:09:11 »
Zaraz zaraz..jesteście w KSRG i macie takie problemy? to ja powiem tak..od razu oficjalne pismo do władzy gminy osobiście zawieść lub wysłać jako priorytet z dopiskiem 5 dni roboczych  na oficjalną pisemną odpowiedź, kopię pisma zachować sobie i jednocześnie zgłosić się do KM, KSRG to jednostki strategiczne a sprzętu macie sporo uziemionego więc wyślijcie list do komendanta żeby znał sytuację, nie wiem skąd jesteś ale media macie, gazeta, tv , radio..zadzwonić i powiedzieć jak gmina ,,chroni" i zabezpiecza.. co do dofinansowań to szczerze....potrzebujecie wsparcia już teraz, a nie za kilka tyg czy miesięcy

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 26, 2012, 21:40:15 »
my od lat nie mamy na nic kasy więc organizujemy zbiórki złomu i datków wśród mieszkańców wsi (ostatnio zbieraliśmy nawet butelki zwrotne) poza tym mamy biedną gminę ale co rok udaje się pozyskać nam od niej jakieś fundusze. Poza tym 2 razy do roku udajemy się do sponsorów (czyt. lokalnych przedsiębiorców) w celu zbierania funduszy na sprzęt. Ogólnie z tego co wymieniłem mamy jakieś 10 tys zł. rocznie.

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 26, 2012, 22:54:35 »
a co z kasą z ksrg? dostajecie coś? ew kiedy dostaniecie? przykro mi się robi gdy człowiek jest bardzo bezsilny w takiej sytuacji...

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 27, 2012, 12:57:28 »
Pieniądze z KSRG były przeznaczone  jeszcze przed tą tragedią  na AODO MSA auer, Ale jest dobra wiadomość Prezes był wczoraj w KM PSP i nie wiem jak to załatwił ale dostał pieniądze na gruntowny remont Jelcza 004. Aktualnie nasz dziadek jest u dobrego fachowca i powinien skończyc go do końca tyg. Co do stara 244 dostaliśmy pieniądze tylko na części, więc robimy go we własnym zakresie już stoi rozkręcony i zdiagnozowany. Wadą były wtryski niektóre nie podawały wogóle paliwa przy dużym cisnieniu nawet nie przeleciała kropelka paliwa. Chodził tylko na dwa gary :D Jak to wogóle jeździło to ja nie wiem.. Pozdrawiam odezwę się jak to naprawimy. Dzięki Wszystkim za pomoc
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2012, 13:15:56 wysłana przez zgrydzik »
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2012, 14:20:06 »
cieszę się, że udało się Wam ,,ogarnąć" ten temat :straz:

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2012, 20:27:46 »
Jelcz już stoi w garażu, gotowy do wyjazdu :D
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 28, 2012, 00:22:05 »
i super, gratuluje

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2012, 23:13:46 »
Star już jest w gotowości :D
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...

Offline zgrydzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
    • www.osphutastara.pl
Odp: Brak dobrego samochodu - Brak pieniędzy na remont
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2012, 23:24:01 »
Najlepsze jest to że jak go odpaliliśmy i wkręciliśmy go na wysokie obroty to szły iskry i ogień :P Wydech się wypalał od tego nagaru pewnie, bo przed usterką kopcił jak lokomotywa.
Jesteśmy po to by pomagać, a byś czuł się bezpiecznie...