Autor Wątek: Równoczesne alarmowanie na telefon  (Przeczytany 49820 razy)

Offline Jan53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 02, 2013, 11:27:52 »
Mając do dyspozycji DTG 53 nie ma potrzeby narażania się na dodatkowe koszty przez cud sms-y . Używając DTG mamy przypisane kilka rodzajów alarmów łącznie z alarmem dla kierowców a mimo to wykorzystujemy terminal zaledwie w kilku procentach , terminal może uruchomić syrenę z telefonu ze statusem vip-a może włączyć alarm w przypadku włamania czy otworzyć drzwi garażu w czasie alarmu.
Monterzy i konserwatorzy D.S.P. są w stanie skonfigurować terminal by maksymalnie wykorzystać terminal zgodnie z naszymi oczekiwaniami a ponieważ potrzebna jest ingerencja w D.S.P. muszą to zrobić serwisanci D.S.P.



Moderator: Pisz poprawnie akronimy - w skrótowcach nie stosuje się kropek! /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 21:51:24 wysłana przez Sylwek »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 02, 2013, 21:44:01 »
Jednego nie zrobisz na terminalu - nie wyślesz alarmu do wszystkich na raz. Terminal wysyła  smsy po kolei a to trochę trwa.
Poproś serwisanta, żeby zaprogramował Twój numer jako ostatni a zauważysz w czym problem.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 02, 2013, 21:49:01 »
Nie trzeba serwisu do tego by zmienić nr tel. do sms'a. Można samemu... przycisk ok i esc równocześnie przycisnąć przez kilka sek. i można się bawić w trybie serwisowym ^_^

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 07, 2013, 22:21:13 »
Koledzy oraz alarmowanie.pl
Proszę o jasną i rzeczową odpowiedź:
Będziemy za jakiś czas zakładać terminal DTG-53 z myślą tylko i wyłącznie o usłudze alarmowanie.pl
Ustawiony będzie tylko jeden nr dzwoniący do centrum alarmowanie.pl. Nie chcemy terminala oferowanego przez alarmowanie z uwagi na syreny elektroniczne, które posiadamy i jest problem z w pięciem się pod nie.
Proszę o odpowiedź po jakim czasie od momentu załączenia syreny rozdzwonią się wszystkie telefony.
Pozdrawiam i najbardziej zależy mi na odpowiedziach osób, które w ten właśnie sposób to praktykują :)
Pozdrawiam  :straz:
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2013, 22:36:38 wysłana przez patrykk_998 »

Offline łun

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 29, 2013, 23:26:47 »
Koledzy oraz alarmowanie.pl
Proszę o jasną i rzeczową odpowiedź:
Będziemy za jakiś czas zakładać terminal DTG-53 z myślą tylko i wyłącznie o usłudze alarmowanie.pl
Ustawiony będzie tylko jeden nr dzwoniący do centrum alarmowanie.pl. Nie chcemy terminala oferowanego przez alarmowanie z uwagi na syreny elektroniczne, które posiadamy i jest problem z w pięciem się pod nie.
Proszę o odpowiedź po jakim czasie od momentu załączenia syreny rozdzwonią się wszystkie telefony.
Pozdrawiam i najbardziej zależy mi na odpowiedziach osób, które w ten właśnie sposób to praktykują :)
Pozdrawiam  :straz:

u mnie to jest około 10 sekund po pagerze/syrenie numer mam w pomarańczowej sieci więc gra jest warta polecenia

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 30, 2013, 20:13:42 »
Dzięki za odpowiedź kolego  :mellow:
My również mamy pagery, jednak zawodzą. Tzn te stare, które mają wyświetlacz o góry (dsp 92s) działają już 8 lat i bardzo rzadko zdarza się aby nie zadziałały. Jednak te nowe 93s to jakaś porażka. Wszystkie 5 szt., które mieliśmy już nie działają po jakiś 3 latach użytkowania.. stąd też zainteresowaliśmy się usługą alarmowanie. Czekamy tylko na przyznanie dotacji, kupujemy terminal zamawiamy usługę i mamy nadzieję, że nie zawiedzie nas.
U was w OSP jakieś problemy zdarzały się z tą usługą ??

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 30, 2013, 21:14:13 »
Jeśli już coś się przycina to sieć. Raz nam nie zadziałało ale po prostu sygnał nie wyszedł z naszego terminala bo terminal nie miał zasięgu. Natomiast pozostałe kilkadziesiąt alarmów bez problemu.

Offline ospstrażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 16, 2014, 11:55:57 »
a tutaj znalazłem jak wygląda próbne alarmowanie
http://www.youtube.com/watch?v=UUVhB6zjs4c

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 16, 2014, 16:06:10 »
Bardzo fajnie działa ten system w połączeniu z terminalem selektywnego alarmowania. Telefony dzwonią u nas też ok. 10 sekund od załączenia syreny.  Żadnych problemów z alarmowanie.pl nie było, zawsze działa. Alarm dla nieograniczonej liczby ludzi pobiera z konta Plusa 2 grosze, więc tylko karta na rok ważności i śmiga.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:12:31 »
Szkoda tylko że tak ciężko niektórych przekonać do nowinek technicznych... :(
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 20, 2014, 14:41:01 »
Ja z całą odpowiedzialnością mogę polecić ten system. W naszej jednostce został on uruchomiony w sierpniu 2013, i tylko raz była awaria związana z brakiem zasięgu terminalu.
Od chwili uruchomienia alarmu przez SKKP do czasu rozdzwonienia wszystkich telefonów zajmuje ok 10-12 sekund.
Wiadomo, że jest to pewna zwłoka, dla tych, którzy np wcześniej posiadali pagery i działały one równocześnie z chwilą załączenia syreny, ale myślę że te 10 sekund to i tak nie jest dużo. U nas się sprawdza, gdyż mamy "syrenę" elektroniczną tj. głośniki i nie zawsze ją słychać.
O ile te stare pagery 92s działają już 10 lat to te nowe 93s siadają po 1,5 roku.
W telefonie natomiast ustawiasz sobie charakterystyczny dzwonek i już wiesz że trzeba jechać do remizy.
Ja zapraszam do siebie na stronę: www.ospokonek.pl i w dziale Alarmowanie, możecie trochę poczytać jak i ściągnąć stworzony przeze mnie dźwięk alarmu pagera digitex.
Pozdrawiam

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 20, 2014, 17:46:10 »
Szkoda tylko że tak ciężko niektórych przekonać do nowinek technicznych... :(
U nas ten sam problem.... :milcz:

Offline Wonski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 14, 2014, 14:36:42 »
Platan opublikował odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie jednoczesnego alarmowania OSP, które można znaleźć tutaj:
http://radiotech.pl/aktualnosci/z-kraju/762-jednoczesne-alarmowanie-zwieksza-mozliwosci-bojowe-osp.html

Offline szymanski7594

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 24, 2017, 10:36:49 »
Witam,
jesteśmy w OSP zainteresowanie założeniem modułu do jednoczesnego alarmowania poprzez dzwonienie. Teraz na wyposażeniu mamy dsp 50. Czy mógłby ktoś polecić jakąś firmę która zajęła by się tym tematem?? Działamy w woj. śląskim. Proszę o pomoc.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 25, 2017, 13:16:32 »
My skorzystaliśmy z PASOSP. W terminalu wpisaliśmy numer telefonu, z którego uruchamiana jest usługa PASOSP. Działa dobrze.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 12, 2018, 12:02:04 »
My korzystamy z e-remizy Abakusa. Dobre jest to że w razie awarii DSP alarm i tak do nas dotrze.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:28:12 »
Panowie a doradzcie mi jakie zamówić,  opłacić powiadamianie dla nowej mniejszej jednostki, działamy dopiero 5 lat i u nas wygląda to w ten sposób że dyżurny z Psk dzwoni do mnie jako naczelnika i zarazem kierowcy a ja lecę i włączam syrene, dodatkowo dzwonie po chlopakach. Wyjazdów ok 30, 40 rocznie.
Może chodzi mi o jakiś abonament a żeby do każdego dzwonił tl.jak puści sygnał dyżurny na psk, ale też ewentualnie żebym ja mógł powiadamiac o jakiś zdarzeniach jak np.szerszenie, zbiórki, ćwiczenia itd.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 24, 2018, 08:48:52 »
Jak wyżej - PASOSP. Alarm może wywołać wskazany w systemie numer telefonu - np. stanowisko kierowania, prezes, naczelnik... Testowo możesz wykupić wersję prepaid - 20 złotych do wykorzystania.
https://pasosp.pl/index.php/2016/04/18/cennik/

Na stronie masz też podgląd kto zareagował na alarm.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 24, 2018, 16:12:54 »
Panowie a doradzcie mi jakie zamówić,  opłacić powiadamianie dla nowej mniejszej jednostki, działamy dopiero 5 lat i u nas wygląda to w ten sposób że dyżurny z Psk dzwoni do mnie jako naczelnika i zarazem kierowcy a ja lecę i włączam syrene, dodatkowo dzwonie po chlopakach. Wyjazdów ok 30, 40 rocznie.
Może chodzi mi o jakiś abonament a żeby do każdego dzwonił tl.jak puści sygnał dyżurny na psk, ale też ewentualnie żebym ja mógł powiadamiac o jakiś zdarzeniach jak np.szerszenie, zbiórki, ćwiczenia itd.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

30-40 wyjazdów rocznie i nie macie DSP??  :gwiazdki:

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 25, 2018, 07:58:37 »
Dzieki Krzysiek.

A tak nie mamy Dsp bo gmina twierdzi że to zbyteczny wydatek, a po ciągłym inwestowaniu własnej kasy chłopaki stwierdzili że nie będziemy po raz kolejny się składać.
Pozdrawiam

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 25, 2018, 08:11:21 »
Panowie a doradzcie mi jakie zamówić,  opłacić powiadamianie dla nowej mniejszej jednostki, działamy dopiero 5 lat i u nas wygląda to w ten sposób że dyżurny z Psk dzwoni do mnie jako naczelnika i zarazem kierowcy a ja lecę i włączam syrene, dodatkowo dzwonie po chlopakach. Wyjazdów ok 30, 40 rocznie.
Może chodzi mi o jakiś abonament a żeby do każdego dzwonił tl.jak puści sygnał dyżurny na psk, ale też ewentualnie żebym ja mógł powiadamiac o jakiś zdarzeniach jak np.szerszenie, zbiórki, ćwiczenia itd.
Proszę o pomoc i pozdrawiam

Nie bawcie się w nic innego ,tylko DSP . Poszukaj w internecie nieraz ktoś wymienia na nowe i poprzedni model można kupić za 1/3 ceny . Dyspozytor w pierwszej kolejności dysponuje po DSP . Radiostacje możecie pozyskać z najbliższej KP PSP napiszcie pismo.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 25, 2018, 09:23:54 »
Dokładnie tak jak pisze WUJO. Radiowe analogowe systemy alarmowania są i będą podstawowym sposobem komunikacji. Ich największą zaletą jest prostota działania. Wszystkie te cuda oparte na GSM w przypadku kryzysu będą bezużyteczne. Każda gmina ma środki finansowe w ramach OC i ZK. Pogadajcie aby w ten sposób zakupili wam selektywne.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)