Autor Wątek: Równoczesne alarmowanie na telefon  (Przeczytany 49822 razy)

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 19, 2012, 21:53:44 »
Oferta jak najbardziej interesująca zwłaszcza dla niedużych OSP bez selektywnego.

Czy w planach jest jakaś opcja współpracy z SWD ? Czy planują Państwo jakieś rozmowy z Abakusem ?
SWD współpracuje z różnymi centralami tel. i może dało by się dojść do porozumienia z Abakusem i stworzyć wspólnie jakiś dodatkowy moduł w stylu DSP a powodujący automatyczne wybranie danego nr telefonicznego.

SWD to podstawowy program dla M/PSK i prawda taka że przy kilkudziesięciu zgłoszeniach o pożarach traw (patrz ostatni weekend) praktycznie nie ma możliwości żeby wykonywać jeszcze jakieś dodatkowe telefony żeby zaalarmować daną OSP. Nie jest to kwestia lenistwa a po prostu braku czasu bo Dyżurni mają w takich dniach zbyt wiele na głowach :szalony:
To samo w przypadku bardzo dużych akcji, dlatego do tego bardzo dobrego pomysłu warto by dodać jakiś moduł integrujący z SWD  :straz:
Nie ma sprawy zrobimy to przez SWD o ile Abakus będzie zainteresowany takim rozwiązaniem, oni mają teraz inne problemy z migracja do nwego SWD baz danych, interfejsów itp. Znam pracę dyżurnych ( wiem, że co chwila przybywają im obowiązki, a wypłata nie ) jednak tematu alarmowania OSP nie ominiemy, włącznie po tzw spokojne, ciche alarmowania do kotka na drzewie czy pożaru śmietnika w porze nocnej - wiem, że to nie problem dyżurnego PSK, tylko matki któremu syrena znowu obudziła dziecko ( takie problemy spływają do Urzędów Miast i Gmin ) . Nie wypowiadam się do kilkudziesięciu pożarów traw :) na jedno PSK; w ubiegłą sobotę było ich 5000/379 powiatów to wypada po 13 zdarzeń do tego należy odliczyć interwencje JRG PSP. Dobrze wiemy, że nie chodzi o alarmowanie do traw tylko do ratowania życia i mienia ludzkiego.   
 
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2012, 22:02:32 »
A mnie zastanawia dlaczego KSRG ma płacić więcej...
cytując:
"Ile to kosztuje?

Proponowana cena dla jednostek OSP KSRG to 25 zł netto + Vat za miesiąc świadczenia usługi, bez względu na ilość zgłoszonych numerów telefonów oraz ilość wykonanych alarmowań.

Proponowana cena dla pozostałych jednostek OSP to 7 zł netto + Vat za miesiąc świadczenia usługi, bez względu na ilość zgłoszonych numerów telefonów oraz ilość wykonanych alarmowań. "

A ile razy będzie tego korzystać OSP KSRG a ile OSP spoza KSRG gdy jedna i druga OSP wykupią usługę. Ideą systemu jest SYSTEM nie tylko KRSG ale wszystkie OSP i te które nie mają selektywnego uruchamiania syreny, bo tu chyba leży pies pogrzebany. Takie OSP nie są alarmowane a teraz jest promyk nadziei, że będą alarmowane, że nie muszą walczyć o zainstalowanie selektywnego uruchomienia syreny. Być może nie wszystkie KSRG będą z tego zadowolone bo może im ubyć tym sposobem ilość interwencji, ale chyba nie o to chodzi. Chodzi o skuteczne, dobre, sprawne działania ratowniczo - gaśnicze dla lokalnej społeczności bo jak mówi sztandarowe Bogu na chwałę ......   
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 22:49:49 wysłana przez alarmowanie.pl »
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 19, 2012, 22:11:37 »
Trzymam kciuki za projekt bo fajna sprawa i jako Dyżurny proponuję rozmowy z Abakusem  :straz:
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
[/quote]

Obawiam się , że rozmowy z Abakusem nic nie dają . Z tego co się orientuję przy KG powołany jest zespół odpowiedzialny za  SWD i tam by trzeba by było uderzyć . Abakus nic sam od siebie nie może  zrobić w SWD. Jeśli Abakus coś zrobi to tylko po  wytycznych z KG .

Dyżurnego SK nie powinno interesować jaki system alarmowania ma dana OSP, podstawowa sprawa aby był on prosty i skuteczny  . Czyli click i buczy -  sms poszły :-)

Nie ma takiej opcji aby dyżurny bawił się w jakieś dzwonienie (owszem jest to jakaś alternatywa) ale panie i panowie my mamy iść do przodu a nie się cofać .

Reasumując : póki to nie  będzie  współdziałało z SWD byłbym ostrożny ...
[/quote] A jak dziś dyżurny alarmuje OSP co nie ma selektywnego uruchamiania syreny? SK wysyła gońca, który załączy syrenę, której silnik się rok temu spalił bo przymarzła ostniej zimy i ktoś z uporem maniaka chciał ja załączyć na przysłowiową zbiórkę?. Nie dyżurny najzwyczajniej dyżurny dzwoni do kierowcy lub naczelnika i prosi o ręczne załączenie syreny i wyjazd OSP. Zdrowia życzę w dzisiejszych czasach ( zasady dysponowania SIS, samorządowcy, media ) gdy dyżurny nie zadysponuje zgodnie z rozporządzeniem właściwej ( najbliższej OSP ).
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 19, 2012, 22:18:02 »

Z doświadczenia to 99,5% wyjazdów jest na dźwięk syreny, a ten 0,5% załatwia dyspozytor ("wyjazdy ciche"). Piszcie co chcecie ale jak zawyje syrena to zbierze się więcej strażaków niż gdyby każdy z nich dostał 10 sms-ów... A praktycznie u mnie wygląda to tak, że jeśli ktoś nie dotrze na dźwięk syreny to i tak załapie się najwyżej na 2-3 wyjazd. Z pewnością jeśli automatycznie jest wybierane 10-15 nr. jednocześnie to np. w momencie braku prądu ułatwia powiadomienie i czas reagowania może byś szybszy. Ale u mnie terminal jest podpięty pod alarm i nawet jeśli syrena nie zawyje to włączy sie alarm w remizie.
Reasumując byłbym daleki od obarczania dyspozytorów kolejnym nr. tel. pod który "mogą" dzwonić, a bardziej skłonny podłączenia do istniejących systemów selektywnego wywoływania.
[/quote]
Wiele OSP już przechodzi z opcji SMS na CLIP ( czas wysłania sms do 50 osoby na liście to 250 sekund, na końcu listy pewnie są wpisani co mają najszybsze samochody lub szybko biegają ) i pierwszym numerem jest nr naszego centrum a potem nr strażaków a potem idzie kolejka SMS. Są OSP co mają po 2 lub 3 terminale - może warto się zastanowić co gdzie nie gra? i szukać nowych rozwiązań. Alarm w remizie zaalarmuje tylko najbliższych - chyba że o to chodzi:).
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 19, 2012, 22:30:42 »
Nie o to i to chyba wiadoma sprawa, ale terminal gsm mam podłączony do selektywnego, podobnie jak "pejdżery" i jeśli tego systemu nie będę mógł zgrać z selektywnym to nie powiesz że dyspozytor będzie wybierał kolejny nr. w kolejce by alarmować na upartego moją jednostkę... Jeśli PSK zaakceptuje projekt i bedzie z niego korzystała to nie powiem nie, bo czas 50 sms w 250 sek jest o wiele lepszy niż obecnie dostępny w GSM gdzie często dostaję sms-a w trakcie działań... Ale jak mówię w pierwszej kolejności PSK musi mi powiedzieć ze dyspozytor z tego skorzysta.   

Offline azirafal

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 19, 2012, 22:36:43 »
Cytuj
Zdrowia życzę w dzisiejszych czasach ( zasady dysponowania SIS, samorządowcy, media ) gdy dyżurny nie zadysponuje zgodnie z rozporządzeniem właściwej ( najbliższej OSP ).

Takie OSP są alarmowane z reguły na samym końcu lub wcale, nikt nie ma czasu na zabawy i wydzwanianie po ludziach jeśli jest duże zamieszanie, takie są realia i nikt głowy Dyżurnemu nie urwie. Mądry Dyżurny podejmie ewentualnie jedną, dwie próby alarmowania tel. jak będzie czas i wpisze że alarmowanie było nieskuteczne jeśli się nie uda dodzwonić. Na szczęście coraz częściej Samorządy zdają sobie z tego sprawę i inwestują w systemy selektywnego alarmowania, Wasz system jest kolejnym, tak jak już pisałem, bardzo fajnym pomysłem a będzie jeszcze lepszym jeśli będzie współgrał z SWD i nie będzie wymagał "osobnej" procedury alarmowania.

Cytuj
Abakus nic sam od siebie nie może  zrobić w SWD. Jeśli Abakus coś zrobi to tylko po  wytycznych z KG

Warto porozmawiać bo taki moduł nie zmienia nic w SWD, rozbudowuje po prostu jego funkcjonalność i będzie to kolejny klocek do kilku już obecnych modułów obsługujących sys. zewnętrzne (DWA, DSP, Centrala, Pagery, GPS).
Kto pyta nie błądzi, jeszcze raz powodzenia  :straz:
"Ktoś musi być ukarany za każde przestępstwo. Jeśli to sprawca, jest to szczęśliwy przypadek".
Lord Vetinari, Patrycjusz Ankh-Morpork

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 19, 2012, 22:41:21 »
Nie o to i to chyba wiadoma sprawa, ale terminal gsm mam podłączony do selektywnego, podobnie jak "pejdżery" i jeśli tego systemu nie będę mógł zgrać z selektywnym to nie powiesz że dyspozytor będzie wybierał kolejny nr. w kolejce by alarmować na upartego moją jednostkę... Jeśli PSK zaakceptuje projekt i bedzie z niego korzystała to nie powiem nie, bo czas 50 sms w 250 sek jest o wiele lepszy niż obecnie dostępny w GSM gdzie często dostaję sms-a w trakcie działań... Ale jak mówię w pierwszej kolejności PSK musi mi powiedzieć ze dyspozytor z tego skorzysta.   
Tu nie chodzi o wybieranie na uparte kolejnego numeru pod którym jest zapisana wasza OSP. Nasz system jest dodatkowym systemem, nie zmuszamy nikogo do tego. Ale można się nim podpierać nawet nie prosząc dyżurnego o uruchomienie tej usługi przez www czy z tel SK. Wystarczy zmienić parce terminala na CLIP a potem SMS. Ale i czasami terminal może zwieść bo w lokalny nadajnik GSM otrzymał wyładowanie atmosferyczne i dyżurny będzie zmuszony do dzwonienia po ludziach.   
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 19, 2012, 22:45:56 »
W jaki sposób i jak często można aktualizować spis alarmowanych numerów telefonów?
Kto to może zrobić?
Jeśli to nie tajemnica to jaka jest gwarancja, że jeśli zgłosi się do Was 1000 jednostek, przejdzie jakaś nawałnica i kilkanaście PSK/MSK będzie chciało zaalarmować OSP to system się nie zapcha? Czy dyspozytor nie usłyszy sygnału numer zajęty, sieć niedostępna itp?
Jakie opłaty są naliczane za odebrane połączenia?

Ale i czasami terminal może zwieść bo w lokalny nadajnik GSM otrzymał wyładowanie atmosferyczne i dyżurny będzie zmuszony do dzwonienia po ludziach.   
Jak BTS dostanie piorunem to dzwonić przez niego też się nie da. Na Wasz plus - część telefonów (inne sieci niż ten biedny BTS) pewnie zostanie zaalarmowana.

Czy można inicjować Wasz alarm przez SMS? Akurat my mamy terminal który nie ma możliwości przypisania sposobu alarmowania do numeru telefonu (Robotec) tylko dla całości a nie zmienię tego wszystkim do testów bo Clip po Clipie to by trwało ze 20 minut...
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 22:58:52 wysłana przez Sylwek »

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 19, 2012, 22:52:26 »
Ale można się nim podpierać nawet nie prosząc dyżurnego o uruchomienie tej usługi przez www czy z tel SK. Wystarczy zmienić parce terminala na CLIP a potem SMS.
Właśnie ta opcja jest najbardziej interesująca, choć może i nieco zawodna - dla SK byłby to system "transparentny" (nic się nie zmienia), a dla nas duży plus. Ja to piszę bo mamy u siebie DTG-52, ale koszty eksploatacji (głownie zmiany listy odbiorców - przez serwisanta) jak i zbyt mała ilość możliwych do wgrania numerów zaczynają być uciążliwe... W sumie to nawet nie wiem czy DTG-52 w ogóle ma taką opcję, żeby alarmować tak wybiórczo jeden numer na CLIP?

Poza tym zastanawia mnie to samo co @Sylwka.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2012, 23:03:12 »
Takie OSP są alarmowane z reguły na samym końcu lub wcale, nikt nie ma czasu na zabawy i wydzwanianie po ludziach jeśli jest duże zamieszanie, takie są realia i nikt głowy Dyżurnemu nie urwie. Mądry Dyżurny podejmie ewentualnie jedną, dwie próby alarmowania tel. jak będzie czas i wpisze że alarmowanie było nieskuteczne jeśli się nie uda dodzwonić. Na szczęście coraz częściej Samorządy zdają sobie z tego sprawę i inwestują w systemy selektywnego alarmowania, Wasz system jest kolejnym, tak jak już pisałem, bardzo fajnym pomysłem a będzie jeszcze lepszym jeśli będzie współgrał z SWD i nie będzie wymagał "osobnej" procedury alarmowania.

Pewnie, że mu nikt głowy nie urwie , ale zdrowia mogą pewne osoby instytucje napsuć. Dlatego w tym rozwiązaniu dyżurny nie będzie podejmować 1 czy 2 próby. Raz daje zlecenie alarmowania jednostki  i czeka na efekt. A czy samorządy aż tak się wyrywają aby wydać po kilka tys. zł gdzie brak na węże, paliwo i ubrania szczególnie dla OSP co ma 10 wyjazdów w roku, samorządy liczą każdą złotówkę w dobie kryzysu i 10 razy się zastanawiają gdzie ją wydać ina co, czy jest sens - a może za rok lub 2 ta OSP przestanie działać. Tym sposobem dyżurny zapewnia sobie spokój przed nieprzyjemnościami. System zapisuje logi ( do kto zlecał alarmowanie w jakich godzinach, do kogo, kto odrzucił, kto odebrał ) a czy systemy w PSP zarejestrują że dyżurny dzwonił do Naczelnika ale się nie dodzwonił. Znam przypadki takich wypowiedzi: " do mnie nikt nie dzwonił"  "do mnie tez".   
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 23:36:07 wysłana przez alarmowanie.pl »
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2012, 23:07:08 »
Ja to piszę bo mamy u siebie DTG-52, ale koszty eksploatacji (głownie zmiany listy odbiorców - przez serwisanta) jak i zbyt mała ilość możliwych do wgrania numerów zaczynają być uciążliwe...
Po co wam do zmiany listy serwisant?
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 23:14:44 wysłana przez zoog »

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2012, 23:13:05 »
alarmowanie.pl mam prośbę czytaj bardziej ze zrozumieniem co chcemy ci przekazać i o co pytamy (mojego posta zresztą też źle odebrałeś albo nie dokładnie przeczytałeś).  My nie jesteśmy przeciwnikami tego systemu alarmowania bo ma on swoje plusy ale chcemy aby to miało " ręce i nogi " i chcemy się jak najwięcej dowiedzieć a przy okazji coś można podpowiedzieć . Pozdrawiam :-)

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 19, 2012, 23:17:59 »
Dzięks, pewnie, że każda rada się przyda. Pewnych tematów się nie rozwiąże, ale warto spróbować je rozwiązać, a może się uda w tym podejściu.
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2012, 23:21:57 »
alarmowanie.pl mam prośbę czytaj bardziej ze zrozumieniem co chcemy ci przekazać i o co pytamy (mojego posta zresztą też źle odebrałeś albo nie dokładnie przeczytałeś).  My nie jesteśmy przeciwnikami tego systemu alarmowania bo ma on swoje plusy ale chcemy aby to miało " ręce i nogi " i chcemy się jak najwięcej dowiedzieć a przy okazji coś można podpowiedzieć . Pozdrawiam :-)
Być może i żle odbieram, bo znam szczegóły pracy mojego systemu , pracy SK, a koledzy o wszystkim nie są jeszcze doinformowani. Jednak myślę, że jeszcze kilka listów i wszystko nam  się wyjaśni. Ja też nie jestem przeciwnikiem obecnych systemów. Wszytko się rodzi w bólu i początki zawsze są ciężkie. Póki co tematu z użyciem SWD nie rozwiążemy w najbliższym czasie. Nie chcę się na forum wypowiadać w tej kwestii 
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 23:34:54 wysłana przez alarmowanie.pl »
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2012, 23:23:59 »
Ja to piszę bo mamy u siebie DTG-52, ale koszty eksploatacji (głownie zmiany listy odbiorców - przez serwisanta) jak i zbyt mała ilość możliwych do wgrania numerów zaczynają być uciążliwe...
Po co wam do zmiany listy serwisant?
Dokładnie, wile OSP robi to we własnym zakresie. Kwestia kontaktu z odpowiednimi ludźmi.
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2012, 23:31:18 »
Ja to piszę bo mamy u siebie DTG-52, ale koszty eksploatacji (głownie zmiany listy odbiorców - przez serwisanta) jak i zbyt mała ilość możliwych do wgrania numerów zaczynają być uciążliwe...
Po co wam do zmiany listy serwisant?
Dokładnie, wile OSP robi to we własnym zakresie. Kwestia kontaktu z odpowiednimi ludźmi.
Stary typ terminala - w sumie wiadomo, oprogramowanie, kabel i jazda... Tyle tylko że zarząd nie zgadza się na takie interwencje, na wszelki wypadek jakby "coś" się zepsuło. A całe DSP jest własnością OC. W sumie bajka, bo niby DTG wg. Pana Serwisanta ma pojemność 16 numerów, i on poleca nowy terminal bo akurat ma promocję... A jak ktoś się nie zna, to łyka takie rzeczy jak pelikan :milcz:

Mnie w każdym razie system interesuje jako obejście problemu, choć nie wiem jak to by wyszło ekonomicznie
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline zoog

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 19, 2012, 23:42:38 »
Jeśli zarząd nie zgadza się na "ingerowanie" w nr. to po co chcecie instalować kolejny system? U nas aby zmienić podstawowe dane tj. nr telefonów to żadnego kabla nie potrzeba, wystarczy instrukcję poczytać... 

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 19, 2012, 23:48:58 »
alarmowanie.pl
a dostane system na testowanie np. na pół roku w cenie jednostek spoza KSRG?

Takie rzeczy tylko w erze :) Ale na poważnie zapraszam do rozmowy alarmowanie@op.pl
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 19, 2012, 23:50:04 »
Jeśli zarząd nie zgadza się na "ingerowanie" w nr. to po co chcecie instalować kolejny system? U nas aby zmienić podstawowe dane tj. nr telefonów to żadnego kabla nie potrzeba, wystarczy instrukcję poczytać...
Hmy, w większości przypadków jest robione bez kabi, ale może u was konieczny serwis za kilka stówek :). My czekamy na nasz terminal co będzie też przyjmować sygnał przesyłany do DSP-52 i dalej już naszym terminalem będziemy zlecać usługę alarmowania . Cena będzie znacznie niższa, do tego funkcja uruchomienia syreny ( bez informacji zrwotnej dla PSK/MSK , że syrena poszła), z funkcją centralki antywłamaniowej, dialera telefonicznego, terminala SMS oraz sterowania temp. pomieszczenia.
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline eddie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • Platforma Alarmowania Strażaków
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 20, 2012, 04:46:18 »
Witam
Ja w swojej OSP ustawilem jako pierwszy nr w terminalu GSM nr dostepowy firmy serwersms.pl jest tam ustawiona lista kontaktow podzielona na grupy do ktorych sa przyporzadkowane numery tel wyzwalajace usluge sms forward. Czyli jak leci sms z terminala to jest on przekazany do grupy pozar, jak prezes chce zrobic zebranie to wysyla ze swojego tel sms i dostaje go grupa zarzad itd. 
Calosc kosztuje 18gr za sms wykupic trzeba 100 sms z gory, wazne sa 180 dni. Bez zadnych abonamentow (taka opcja też jest). Smsy docieraja jednoczesnie do wsystkich po ok 50 sekundach od zainicjowania wysylki. Od pol roku mam to uruchomione i jestem zadowolony.
Pozdrawiam
Eddie
Pisze troche nieskladnie i bez polskich liter bo z telefonu
Platforma Alarmowania Strażaków - www.pasosp.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 20, 2012, 08:03:03 »
@eddi ale jak to masz skonfigurowane bo z opisu wynika, że oni nie wysyłają od razu sms-a a dopiero po odesłaniu kodu potwierdzającego
dokładny cytat
Cytuj
    Nadawca wysyła wiadomość SMS (maksymalnie 160 znaków) o treści gotowej do przesłania dla odbiorców na numer dostępowy 503 340 503
    Serwer SMS zapisuje treść wiadomości w kolejce tymczasowej oraz odsyła niezbędny kod do rozpoczęcia realizacji wysyłki.
    Nadawca odsyła na numer dostępowy 503 340 503 unikalny kod, który otrzymał z Serwer SMS.
    Serwer SMS sprawdza numer telefonu oraz przesłany kod i przekazuje wiadomość do wysyłki. System odsyła również informację do nadawcy, że realizacja zlecenia została rozpoczęta.

Dodane 1
Ok już chyba znalazłem - to potwierdzenie nie jest obowiązkowe.

Dodane 2:
Faktycznie fajnie działa :) Testowałem na 1 numer (znaczy mój wysyła mój odbiera) to dochodzi w maks 20 sekund. Szkoda, że ten żeby był stały numer nadawcy trzeba wysyłać droższe smsy...  ale jak już jest droższy to sobie można wpisać co się podoba, np nazwę jednostki. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 08:45:48 wysłana przez Sylwek »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 20, 2012, 13:07:46 »
alarmowanie.pl jak skontaktujecie się z KG w sprawie synchronicacji tego wszystkiego, bo powiadomienie indywidualne każdego w ciągu kilkunastu sekund było by prawdziwą rewolucją.
Co jednak z nr tel. przekazanymi Państwu, jak wygląda polityka prywatności i jaką mam gwarancję, że mój nr tel nie zostanie sprzedany do organizatora jakiegoś konkursu.

Pytanie może nad wyrost, ale raz się nadziałem i dostawałem przez tydzień ok 30 sms-ów dziennie, bo firma x sprzedała za kilka groszy mój nr tel. firmie y.

Wg mnie takie coś powinno być spójne z obecnym systemem na jakim pracują dyspozytorzy. W "naszej" KP testują system cyfrowy to daje dopiero genialne możliwości np. KDR z radiostacji cyfrowej dzwoni na komórkę np. 01.
O takich rozwiązaniach ja proponuje alarmowanie.pl powinno się myśleć na poziomie np. KG PSP, z kolei uzależnienie systemu od internetu jest uważam błędnym rozwiązaniem bo może zostać zblokowane przez jakiś czubków.
Życzę powodzenia, bo ten pomysł może podbić rynek...
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline alarmowanie.pl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • @larmowanie.pl
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 20, 2012, 18:33:33 »
alarmowanie.pl jak skontaktujecie się z KG w sprawie synchronicacji tego wszystkiego, bo powiadomienie indywidualne każdego w ciągu kilkunastu sekund było by prawdziwą rewolucją.
Co jednak z nr tel. przekazanymi Państwu, jak wygląda polityka prywatności i jaką mam gwarancję, że mój nr tel nie zostanie sprzedany do organizatora jakiegoś konkursu.

Pytanie może nad wyrost, ale raz się nadziałem i dostawałem przez tydzień ok 30 sms-ów dziennie, bo firma x sprzedała za kilka groszy mój nr tel. firmie y.

Wg mnie takie coś powinno być spójne z obecnym systemem na jakim pracują dyspozytorzy. W "naszej" KP testują system cyfrowy to daje dopiero genialne możliwości np. KDR z radiostacji cyfrowej dzwoni na komórkę np. 01.
O takich rozwiązaniach ja proponuje alarmowanie.pl powinno się myśleć na poziomie np. KG PSP, z kolei uzależnienie systemu od internetu jest uważam błędnym rozwiązaniem bo może zostać zblokowane przez jakiś czubków.
Życzę powodzenia, bo ten pomysł może podbić rynek...
Nasz firma prowadzi zaostrzoną politykę ochrony danych. Ponadto dostarczany do nas wykaz numerów  telefonów strażaków stanowi załącznik do umowy, który musi być opatrzony oświadczeniem Prezesa/Naczelnika że strażacy wyrażają zgodę na dzownienie na ich telefony, oczywiście wskazane jest aby Prezes/Naczelnik w swojej dokumentacji miał oświadczenia strażaków że wyrażają na to zgodę ( kłóci się to ideą jaką jest ochotnik oraz zasadami przystępowania do tego stowarzyszenia, ale tak będzie chyba lepiej).
Natomiast jeśli chodzi o ochronę numerów strażaków OSP to nie będę za mocno rozwijać tego tematu ale bazy PSP są ich pełne, systematycznie aktualizowane i praktycznie każdy funkcjonariusz ma do nich dostęp po generowanie do takich formatów jak*.xls itp.
Niestety ale takiego medium jak internet się nie uniknie. Nowe SWD na nim stoi ( na sztywno spięte z serwerami KW i KG ), operatorzy GSM na co dzień wspierają się światłowodami, firmy VoIP, telefony IP. Ja zawsze byłem przeciwnikiem używania w ochronie p.poż. telefonów komórkowych wierząc tylko w łączność UKF ale wiem, że coraz trudniej z tym na każdym kroku. Nasz system na być uzupełnieniem obecnych systemów, jest stosunkowo nie drogi, jest alternatywą dla OSP bez selektywnego uruchamiania syreny.   
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 18:52:06 wysłana przez alarmowanie.pl »
www.alarmowanie.pl ---- Zapraszam ----

Offline kg_osp_piotrkow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 21, 2012, 00:02:50 »
Witam zawsze czytałem tylko to forum ale dziś naprawdę jestem zdumiony.
Mam jednak kilka pytań:
1. Gdzie działa taki system - chodzi mi o wypowiedz kogoś kto to używa, a nie sprzedaje.
2. Kto daje 100% pewności, że system zadziała?
3. Co w przypadku awarii systemu?

Offline bighard

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
  • freaking out didn’t solve problems
Odp: Równoczesne alarmowanie na telefon
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 21, 2012, 08:51:52 »
a ja mam pytanie techniczne :) sam zrealizowalem podobny system na potrzeby naszej jednostki - dzwonie na zdefiniowany numer, i wszystkim rozdzwaniaja sie komorki - jestem ciekawy jak Panowie z alarmowanie.pl rozwiazali problem ilosci dostepnych wyjsc - zaden operator voipowy nie jest w stanie zagwarantowac dostepnosci kanalow - ktorych trzeba przeciez uzyc jednoczesnie - a w przypadku gdy alarmowane jest kilka jednostek jednoczesnie (w skali kraju...) to mnozymy to jeszcze przez N. nie sadze zebyscie mieli swoje linie PSTNowe, a nawet jesli to tez nie sa z gumy. ile *realnie* jednoczesnie telefonow mozecie zaalarmowac? :)
"Felix didn’t lose his head, ever. He solved problems and freaking out didn’t solve problems." -- 'Cory Doctorow: When Sysadmins Ruled the Earth'