Autor Wątek: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym  (Przeczytany 134332 razy)

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #200 dnia: Styczeń 31, 2017, 14:02:32 »
Czy w danym okresie praca na umowę zlecenie, która nie może być wliczana w staż pracy wyklucza możliwość ubiegania sie o stażowe z tytułu pracy w gospodarstwie ?

Offline BORYS FIREMAN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #201 dnia: Luty 02, 2017, 14:06:02 »
Panowie u mnie wyszła taka sytuacja:
Dostałem odpowiedź, że moje dokumenty dostarczone do KM są niespójne z zeznaniami świadków. Zadzwoniłem i dowiedziałem sie, że chodzi o to, żę świadków mam ze swojej wsi X (sąsiedzi) a gospodarstwo jest położone we wsi X i sąsiedniej wsi Y. We wsi X jest 16 arów a we wsi Y jest 1,83 ha.  Poza tym nie odpowiada im to, że napisałem, że pełniłem pracę na pełen etat na gospodarstwie chodząc jednocześnie do szkoły. A jak wiadomo, praca na gospodarstwie nie trwa od 7:30 do 15:30. Proszą mnie o napisanie nowego oświadczenia w którym będzie zawarty dokładny opis pracy oraz czas pracy, a dodatkowo mam się zgłosić ze świadkami którzy potwierdzą moją pracę we wsi Y. Co z tym fantem zrobić? Wydaje mi się, że gospodarstwo to całość, czyli teren we wsi X i Y. Pozdrawiam

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #202 dnia: Luty 02, 2017, 14:20:02 »
Panowie u mnie wyszła taka sytuacja:
Dostałem odpowiedź, że moje dokumenty dostarczone do KM są niespójne z zeznaniami świadków. Zadzwoniłem i dowiedziałem sie, że chodzi o to, żę świadków mam ze swojej wsi X (sąsiedzi) a gospodarstwo jest położone we wsi X i sąsiedniej wsi Y. We wsi X jest 16 arów a we wsi Y jest 1,83 ha.  Poza tym nie odpowiada im to, że napisałem, że pełniłem pracę na pełen etat na gospodarstwie chodząc jednocześnie do szkoły. A jak wiadomo, praca na gospodarstwie nie trwa od 7:30 do 15:30. Proszą mnie o napisanie nowego oświadczenia w którym będzie zawarty dokładny opis pracy oraz czas pracy, a dodatkowo mam się zgłosić ze świadkami którzy potwierdzą moją pracę we wsi Y. Co z tym fantem zrobić? Wydaje mi się, że gospodarstwo to całość, czyli teren we wsi X i Y. Pozdrawiam

Widze, ze nie tylko ja przy 2ha pisze papiery o wysługę :)

Offline BORYS FIREMAN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #203 dnia: Luty 02, 2017, 18:53:59 »
Jeszcze jedno pytanie, na jakiej podstawie WOK może żądać stawienia się ze świadkami? W temacie było napisane, że tylko wtedy, gdy nie ma zeznań na piśmie podpisanych przez urzędnika w Gminie, czy jest na to jakiś przepis?
pozdrawiam

Offline LETI

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #204 dnia: Luty 08, 2017, 17:48:01 »
Witam
Ma ktoś gotowy raport, który został pozytywnie rozpatrzony. Czy należy powoływać się na jakieś podstawy prawne?

Offline pszczola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #205 dnia: Luty 13, 2017, 14:40:57 »
Panowie u mnie wyszła taka sytuacja:
Dostałem odpowiedź, że moje dokumenty dostarczone do KM są niespójne z zeznaniami świadków. Zadzwoniłem i dowiedziałem sie, że chodzi o to, żę świadków mam ze swojej wsi X (sąsiedzi) a gospodarstwo jest położone we wsi X i sąsiedniej wsi Y. We wsi X jest 16 arów a we wsi Y jest 1,83 ha.  Poza tym nie odpowiada im to, że napisałem, że pełniłem pracę na pełen etat na gospodarstwie chodząc jednocześnie do szkoły. A jak wiadomo, praca na gospodarstwie nie trwa od 7:30 do 15:30. Proszą mnie o napisanie nowego oświadczenia w którym będzie zawarty dokładny opis pracy oraz czas pracy, a dodatkowo mam się zgłosić ze świadkami którzy potwierdzą moją pracę we wsi Y. Co z tym fantem zrobić? Wydaje mi się, że gospodarstwo to całość, czyli teren we wsi X i Y. Pozdrawiam

Napisz co nowego w sprawie, jak rozwiązałeś problem?

Offline BORYS FIREMAN

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #206 dnia: Marzec 24, 2017, 13:55:22 »
@pszczola musiałem donieść zeznania 2 świadków ktorzy mieszkali w drugiej wiosce w sąsiedztwie gruntów rolnych i jest ok. Czyli w sumie zeznania 4 swiadkow.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #207 dnia: Kwiecień 11, 2017, 07:17:09 »

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #208 dnia: Czerwiec 12, 2017, 10:48:01 »
Witam, podopowie ktoś jak napisać ten raport?

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #209 dnia: Czerwiec 12, 2017, 14:05:52 »
W złączniku dokumenty do złożenia

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #210 dnia: Czerwiec 12, 2017, 14:06:23 »
Ostatni załącznik

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #211 dnia: Czerwiec 17, 2017, 09:43:50 »
Dzięki kolego ;-)

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 19, 2017, 23:06:11 »
Witam, szukam osoby która w przeciągu ostatniego miesiąca składała dokumenty do kadr odnośnie stażu w gospodarstwie rolnym. Proszę o kontakt.

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #213 dnia: Lipiec 16, 2017, 12:31:21 »
Ktoś ostatnio składał takie dokumenty? Wybaczcie, że szukam pomocy na forum ale mój kadrowy jest taki, że będzie chciał za wszelką cenę zrobić żeby nie przyjąć takich dokumentów i w ogóle nie będzie chciał podać informacji jakich formalności muszę dokonać. Teksty typu "komenda nie ma pieniędzy", "przepisy się zmieniły i nie można...", "nie przyjmujemy takich dokumentów bo komendant zabronił...".

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #214 dnia: Lipiec 16, 2017, 13:00:09 »
Ktoś ostatnio składał takie dokumenty? Wybaczcie, że szukam pomocy na forum ale mój kadrowy jest taki, że będzie chciał za wszelką cenę zrobić żeby nie przyjąć takich dokumentów i w ogóle nie będzie chciał podać informacji jakich formalności muszę dokonać. Teksty typu "komenda nie ma pieniędzy", "przepisy się zmieniły i nie można...", "nie przyjmujemy takich dokumentów bo komendant zabronił...".
2 tygodnie temu u mnie uznano strażakowi "ścierniówkę". Złóż komplet dokumentów na sekretariacie i komendant będzie musiał rozpatrzyć.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotraudi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Dodatek z tyt. lat - staż pracy w indywi. gospodar. rolnym
« Odpowiedź #215 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:05:26 »
w moim przypadku sprawa także sie komplikuje.
W gminie otrzymałem tylko zaświadczenie w obecności dwóch świadków ,ze pomagałem w gospodarstwie rodziców
w komendzie po spojrzeniu na te zaświadczenie powiedziano mi ,ze potrzebne jest potrzebne jest 
inne zaświadczenie z gminy    (w gminie udzielono mi odpowiedzi ze innego nie dadzą zaświadczenia)
zaśw.z krusu o oplacaniu skladek
zaśw.z zus
a na koniec po co sie o to staram skoro i tak tego nie dostane ponieważ zmieniły sie przepisy

wiec mam prośbe ktoś może w numeracji umieścić potrzebne zaświadczenia i akty prawne?
Z tego co szukałem to wiem ,ze z tym zaświadczeniem powinienem złożyć jeszcze raport