Autor Wątek: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK  (Przeczytany 106290 razy)

Offline masiun1975

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 09, 2013, 20:12:53 »
mówimy?ten wątek mocno naiwny jest. to zbytnio nie powinniśmy się łudzić i oczekiwać za wiele od władców i zz jak dla mnie. nikt,ale to nikt nie dba o interesy tych zamkniętych w kanciapach, siedzących w "ciepłych kapciach"(jak to kiedyś powiedziano mi).
niech moc będzie z Wami

Ant

  • Gość
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 30, 2013, 21:07:33 »
Mój 01 wczoraj zasygnalizował ,że dyzurni od przyszłego roku dostaną podwyżkę. 80 zł. Nie zdążyłem  zapytać by wyciągnąć coś więcej na ten temat. Czy coś słyszeliście u siebie, czy może nam grupy podniosą?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 02, 2013, 10:41:52 »
Ant a co znaczy zasygnalizował? Ja też wczoraj zasygnalizowałem chłopakom, że dziś rano całą zmianą  (18 chłopa) pójdziemy na browara no i niestety wyszły z tego nici bo tylko zasygnalizowałem na dodatek tylko dwóm chłopakom :rofl:

Offline fireproof

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 02, 2013, 11:56:38 »
Ja uważam, że wszyscy funkcjonariusze z KPPSP całej Polski powinni zrezygnować z ZZ przestać płacić składki i wtedy efekty pracy ZZ znacznie by się poprawiły a co za tym idzie nasze uposażenia i warunki pracy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 06, 2014, 18:14:11 »
Cytuj
Walne Zebranie Delegatów podjęło również szereg uchwał organizacyjnych oraz zadaniowych. W ramach uchwał zadaniowych przyjęto:

- uchwałę w sprawie wniosku podniesienia grup na stanowiskach kierowania;

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=586

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 06, 2014, 18:57:49 »
Ile lat ONI te grupy podwyższają ??? Na tych obradach był 01 KG , co on odpowiedział związkowcom ??? Czy to jest tylko pobożne życzenie ZZ ??? O tym już nie piszą!!! Może podwyższą w 201...........
Pozdrawiam

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 10, 2014, 13:10:59 »
Cytat z obrad krajowych Floriana:
główne kierunki działań ZZS „FLORIAN” na najbliższą kadencję. Należą do nich w szczególności: działania na rzecz wzrostu uposażeń, wzrostu do 100% rekompensaty za ponadnormatywny czas służby, podniesienie grup zaszeregowania dyżurnych stanowisk kierowania, poprawa jakości ubrań użytkowanych przez strażaków przy akcjach oraz wprowadzenie jasnych i czytelnych zasad rozdziału miejsc na szkoły w PSP.
To już staje się nudne. Wszystkie związki zawodowe w straży głoszą że coś zrobią a tu nic z tego. Co na to stroną służbowa , 01 KG. Czy kiedyś się doczekamy.......
Pozdrawiam wszystkich dyżurnych

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 18, 2014, 19:23:01 »
Po co to PISAĆ jak i tak z tego gó...... będzie.
MAM POMYSŁ.  LIKWIDUJEMY FORUM BO NIC ONO NIE WNOSI!!!!!  A na ZZ płacą tylko NAIWNI i też z tego gó.... mają. Róbcie tak dalej.

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #58 dnia: Lipiec 09, 2015, 11:11:53 »
Witam!!!!
Jak tam dyżurni operacyjni wg projektu nowego rozporządzenia "idą do góry" na grupie czy znów nas wydymali???
Co to jest "starszy dyżurny stanowiska kierowania" wg nowego przepisu kwalifikacyjnego ???
Same niewiadome ????
Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #59 dnia: Lipiec 09, 2015, 12:21:33 »
Po co to PISAĆ jak i tak z tego gó...... będzie.
MAM POMYSŁ.  LIKWIDUJEMY FORUM BO NIC ONO NIE WNOSI!!!!!  A na ZZ płacą tylko NAIWNI i też z tego gó.... mają. Róbcie tak dalej.
A może ty się wynieś zamiast krzyczeć!
Jak tam dyżurni operacyjni wg projektu nowego rozporządzenia "idą do góry" na grupie czy znów nas wydymali???
Co to jest "starszy dyżurny stanowiska kierowania" wg nowego przepisu kwalifikacyjnego ???
Same niewiadome ????
Projekt który się pojawił dotyczy kwalifikacji a co do grup jeszcze nie widziałem projektu ale z tego co mówią to wzrosną.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ponczo83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 11, 2015, 18:29:54 »
Czy może już coś bliżej wiadomo czy wzrosną grupy na SK?

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 12, 2015, 17:08:24 »
Tak!!! Już wzrastają..... zakresy obowiązków :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 12, 2015, 17:43:49 »
Czy może już coś bliżej wiadomo czy wzrosną grupy na SK?
Wzorsną.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline gary

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 12, 2015, 19:45:08 »
a kto ma to poprzeć ?? leśny zielona parodia a R.O. ... żyje w innym świecie(komendanci szkół , kapelani, dyrektorzy muzeum itd )

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 12, 2015, 20:11:48 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 13, 2015, 01:02:31 »
a kto ma to poprzeć ?? leśny zielona parodia a R.O. ... żyje w innym świecie(komendanci szkół , kapelani, dyrektorzy muzeum itd )
O czym ty piszesz? Skąd się urwałeś? Leki wziąłeś?
Bo naprawdę nie wiem o co ci chodzi....
Rozszyfruj swoje słowa... Bo na ten moment biorę to za wypowiedz frustrata który nie lubi Roberta.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline VIDOQU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 12, 2016, 12:24:18 »
Witam, z tego co się dowiedziałem, jedna grupa do góry TYLKO dla Dyżurnych Operacyjnych komend II i III kategorii  :tuba: reszta załogi czyli: zastępcy, pomocnicy, dyspozytorzy na SKKM/P - POMINIĘCI! Panowie związkowcy gratuluję dobrego samopoczucia, jeżeli to się potwierdzi, macie jednego związkowca mniej!!!   pozdrawiam Z-ca Dyżurnego Operacyjnego ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2016, 12:32:44 wysłana przez VIDOQU »

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 12, 2016, 16:04:35 »
VIDOQU podziel się skąd masz takie informacje? ale fakt jeżeli to się potwierdzi OBY NIE, to będzie dwóch związkowców mniej. pozdrawiam Z-ca Dyżurnego Operacyjnego

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 12, 2016, 16:59:41 »
Jeśli to prawda to również pożegnam się ze związkiem zawodowym. Bez żalu z mojej strony.

Dyżurny Stanowiska Kierowania

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 12, 2016, 17:38:57 »
Dyżurny Stanowiska Kierowania
Akurat Dyżurny stanowiska kierowania ma urosnąć :) z tego co słyszałem a z-ca dyżurnego operacyjnego nie. Ale to grupa aspirancka 7 więc nie wiem ocb. Ale uprzedzam, że mogę sie mylić.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2016, 17:43:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #70 dnia: Luty 12, 2016, 22:44:14 »
Trochę nie kumam na stronach ZZ pojawiła się informacja że wszystkie Związki porozumiały się w sprawie zwiększenia grup dla ludzi pracujących na SK nie zaznaczyli że tylko dla części np. Dyzurnych Operacyjnych. Szkoda, bo przecież na stanowiskach jednoosobowych nie ważne czy to DO czy DSK czy dyspozytor wszyscy muszą robić tą samą robotę. A może jest ktoś w stanie powiedzieć kiedy będzie jakieś oficjalne info żebyśmy nie musieli się domyślać?

Offline VIDOQU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #71 dnia: Luty 13, 2016, 11:39:19 »
To prawda, niezależnie jakie masz stanowisko na SKKM/P robimy tą samą robotę i mamy tą samą odpowiedzialność, my to rozumiemy, ale najwyraźniej dla innych nie jest to oczywiste :D Odnośnie podwyższenia niektórych grup na SKKM/P są to informacje z paru wiarygodnych źródeł jeszcze nie potwierdzone ale wszystko na to wskazuje. Nie wszyscy dostaną wyższe zaszeregowanie. Na stronach związkowych jak makiem zasiał... cisza... bo co napiszą...? :huh:  Mieli na to tyle czasu... nawet w pewnym momencie KG chciała podwyższyć nam grupy i zgadnijcie... pewny "szanowany" związek zawodowy nieoczekiwanie storpedował i zblokowała cały projekt :) i nie jest to z palca wyssane  - popytajcie . Panowie nie marudzę ale daje to dużo do myślenia, jestem związkowcem 10 lat i prawdopodobnie o 10 lat za długo.
pozdrawiam
Z-ca Dyżurnego 
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 11:54:16 wysłana przez VIDOQU »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #72 dnia: Luty 13, 2016, 12:20:14 »
Hehe.
W ogóle nie jestem zaskoczony tymi informacjami, bo nie od dzisiaj wiadomo, że związki reprezentują głównie interesy podziału bojowego. Kilka lat temu próby podniesienia naszych grup spełzły na niczym, teraz okazuje się, że prawdopodobne zmiany dotyczyć będą tylko niektórych.  Serdecznie Dziękujemy.
Ponadto jest jeszcze kilka innych nurtujących mnie jako "punktowca" kwestii. Dlaczego służby na SK w Komendach Powiatowych pełnione są w obsadach jednoosobowych? W innych instytucjach na stanowiskach tożsamych z naszymi SK obsady są min. 2 osobowe. Zdarzają się zawały, udary, zatrucia. Wszystko jest pięknie ale tylko do czasu jak stanie się coś złego i wszystkim nagle otworzą się oczy. Czy w tym temacie również możemy liczyć na pomoc Związków? :)
Nowe rozporządzenie mundurowe. Dlaczego nikt nie zapytał, że my może też chcemy pracować w wygodnym umundurowaniu służbowym ? :) Możemy liczyć na pomoc Związków w tym temacie ? :)

« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2016, 17:24:20 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline kamo001

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Dyżurny Operacyjny- EMERYT
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #73 dnia: Luty 13, 2016, 12:48:15 »
Zgadzam się w zupełności ze Zbrodniarzem, dodam do tego system pełnienia służby 12/24/12/48. Większość kraju pracuje na 24/48. Czy ZZ mogły by wpłynąć na ujednolicenie systemu pełnienia służby na SK w całym kraju na 24/48.
Najlepszy system służby to 24/48 i obsada 2- osobowa.(kiedyś tak było i pracowało się bardzo dobrze chociaż było mniej pracy niż teraz) Jak zawsze w PSP robi się wszystko odwrotnie.

Offline VIDOQU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #74 dnia: Luty 13, 2016, 14:31:55 »
Moim skromnym zdaniem musimy lepiej się zorganizować, oni - czyli dotychczasowe związki zawodowe wcale lub marnie reprezentują naszą grupę  :krzyk: Strona służbowa robi z nami co chce... system pracy, obsady jedno osobowe, jakże liczne i do tego lipne szkolenia dyspozytorów, stosy dokumentacji, z roku na rok przybywa interwencji, ubrania również mamy wygodne i komfortowe i wiele innych spraw. Są to problemy które można stopniowo i systemowo rozwiązać ale czy ktoś się naszymi problemami przejmuje... ? Po tylu latach nagle WSZYSTKIE centrale wystąpiły o podniesienie grup na SKKM/P... i co ?  łaskawie dostaną nieliczni - parodia LUDZIE. ZORGANIZUJMY się bo kiepsko to widzę!