Autor Wątek: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK  (Przeczytany 106778 razy)

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #75 dnia: Luty 13, 2016, 23:57:48 »
No niestety ale nie ma kto nas reprezentować, jak faktycznie potwierdzi się news, że przechlapali podwyżki grup dla całego PSK to myślę, że trzeba tym leśnym dziadkom z zarządu związku podziękować i spróbować założyć związek reprezentujący dyspozytorów. Jeżeli z podwyżek grup będą nici jestem pewien, że na pewno będzie dużo chętnych do tej inicjatywy i niejeden dyspozytor będący do tej pory w solidarności przepisze się do nas. Załóżmy organizację skupiającą dyspozytorów w każdym województwie, z każdej takiej organizacji wybór delagata do władz krajowych i działajmy, jak sami nie ruszymy d...py w tym kierunku nikt za nas tego nie zrobi i nikt nam nic nie załatwi. Leśne dziatki dbają tylko o swoje interesy i interesiki

Offline dante

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 18, 2016, 13:05:01 »
a pytanie czy "nasze" grupy są już klepnięte? czy może jeszcze sprawa nie jest do końca załatwiona i jest możliwość interwencji ZZ?

Offline LaCosta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 25, 2016, 18:06:21 »
Gdyby było ujednolicenie systemu pełnienia służby na SK w całym kraju na 24/48 dałbym za ten podpis NOBLA dla tej osoby !hihihi! Nie znam dyżurnego któremu pasują 12stki. Pozdrawiam

Offline strazaczek76

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 25, 2016, 19:38:14 »
 :stop: Też chciałbym wiedzieć skąd Vidoqu masz te revelacje - moim zdaniem nie są prawdziwe.
- ale  po kolei.
1. Czy jesteś w związkach ??
2. Czy czytałeś projekt który został zatrzymany do dalszego procedowania? Nowi generałowie ponoć by powstali dzięki niemu. (jakby by było ich mało w naszej formacji).
3. Mówicie że cisza w związkach - a z kim gadać jak każdy od KW w górę na walizkach siedzi bądź siedział. Dobrze że centrale się dogadały a to nie takie proste.
4. Z tego co się pytałem w stolicy to rekomendacja poszła dla wszystkich grup z psk/msk gdzies do ministerstwa lada chwila powinno okazać co i jak (mówi się że razem z podwyżkami)
PS.
 5. A tak gdyby 100% dyżurnych było w związkach na pewno siła przebicia ich problemów była by większa. Brak jedności w tej grupie  też jest problemem. Tylko często walka o stołki, dodatki czyli prywatne interesy ponad dobro grupy.
6. Więc dyżurni do dzieła zapisać się i walczyć o swoje jestem - za.
Będzie nam - Wam łatwiej coś uzyskać.
pozdrawiam :straz:
Jakby co to wnioski do zapisu do jednego ze związków mogę przesłać  :szalony:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 26, 2016, 12:09:16 »
Strazaczek z tego co ja czytam to sporo własnie "Dyżurnych" jest w ZZ. Potwierdzeniem może być u mnie w kom.- 5 dyżurnych i 5 w ZZ. Wg mnie obiecanki podniesienia grup od kilku lat to wewnętrzna gra polityczna w PSP- ktoś mocniejscy w ZZ lobbuje tę grupę- i nie ma w tym nic dziwnego (oczywiście ze względów na utrzymanie pozycji). Dostaniecie- powie że to jego sukces, nie dostaniecie to powie, że to wynik zgrzytów między NAWET strażakami na "telefonach". Dodatkowo pojawi się problem kolegów z PB. Mnie to ogólnie śmieszy czy dostanie się grupę, czy też nie. Dobry Komendant jak widzi niedocenianą pracę to wynagradzać może to w inny sposób- mamy przecież 2 dodatki , i nagrody :fiuu:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 26, 2016, 13:04:40 »
Cytuj
Mnie to ogólnie śmieszy czy dostanie się grupę, czy też nie. Dobry Komendant jak widzi niedocenianą pracę to wynagradzać może to w inny sposób- mamy przecież 2 dodatki , i nagrody :fiuu:

Hehe. Officer, trafiłeś w sedno problemu.
Szkoda tylko, że mój 01 o docenianiu Dyzurnych już dawno zapomniał i dodatki służbowe na SK są najniższymi w całej Komendzie, a o motywacyjnych nikt z nas nie słyszał  :rofl:

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 27, 2016, 17:26:41 »
I na podstawie postu Zbrodniarza, koledzy Dyzurni macie proste wyjasnienie dlaczego o Was nie pamieta i nie "walczy!!!!" skutecznie ZZ.- BOOOOOOOO-  przeważnie ZZ "trzymają" stronę 01. :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #82 dnia: Marzec 04, 2016, 09:28:56 »
I na podstawie postu Zbrodniarza, koledzy Dyzurni macie proste wyjasnienie dlaczego o Was nie pamieta i nie "walczy!!!!" skutecznie ZZ.- BOOOOOOOO-  przeważnie ZZ "trzymają" stronę 01. :rofl:
Teraz przeproś bo już jest decyzja wszyscy funkcjonariusze SK z wyjątkiem DO w kat. 1 dostają grupę do góry.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 04, 2016, 10:22:19 »
Eqinox jak na razie nie widzę takiej Decyzji - to po pierwsze , po drugie jeśli jest decyzja to jak piszesz nie dostali wszyscy Dyżurni!!!, a po trzecie jak pisze SIUSIEK to Dyżurni dostaną grupę wyższą kosztem wszystkich strażaków (tzw. ściepa)- To nazywasz sukcesem!!!!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 05, 2016, 13:32:57 »
Eqinox jak na razie nie widzę takiej Decyzji - to po pierwsze , po drugie jeśli jest decyzja to jak piszesz nie dostali wszyscy Dyżurni!!!, a po trzecie jak pisze SIUSIEK to Dyżurni dostaną grupę wyższą kosztem wszystkich strażaków (tzw. ściepa)- To nazywasz sukcesem!!!!

Cytuj
Odnośnie podwyżek uposażeń Minister SWiA podkreślił, iż podwyżki zostaną wypłacone w ustawowym terminie zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w równej kwocie (192 zł) z uwzględnieniem przeszeregowania dla dyżurnych stanowisk kierowania o jedną grupę (koszt ok. 6 zł)/ etat).

Ściepę, to zrobi twój komendant jak będzie chciał Ci dać wyższy stopień lub grupę.
Temat podwyższenia grup dyżurnych był poruszany w 2008 r. wtedy za przyzwoleniem jedynie słusznych ZZ podwyżki poszły na nowe stanowiska w PB.
Po drugie w założeniach podwyżek na 2016 r. od początku poruszany przez ZZ i KG był temat podwyższenia grup dla dyżurnych (ostatecznie w kat. II-V) i na pewno nie wynikło to w ostatniej chwili na spotkaniu z M SWiA. 

Jak widać niektórym próba skłócenia środowiska strażackiego leży głęboko na sercu, tylko niewiadomo w jakim celu.  :klol:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 05, 2016, 13:41:05 »
Eqinox jak na razie nie widzę takiej Decyzji - to po pierwsze , po drugie jeśli jest decyzja to jak piszesz nie dostali wszyscy Dyżurni!!!, a po trzecie jak pisze SIUSIEK to Dyżurni dostaną grupę wyższą kosztem wszystkich strażaków (tzw. ściepa)- To nazywasz sukcesem!!!!
Choćby manna z nieba spadła za sprawą ZZ to napiszesz, że źle zrobili bo ci samochód zaparała. Dyżurni w I kategorii maja 10 grupy jak d-cy zmian. Bardzo szanuje prace dyżurnych ale d-ców zmian również.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 06, 2016, 17:16:50 »
grzela właśnie to jest ściepa, bo z kwoty, którą "podniósł" minister B (jak się nie mylę 15zł.) na etat, zabiera się 6zł. aby udobruchać CZĘŚĆ dyżurnych i nie interesuje mnie kto, kiedy, po co , na co etc. Jak napisałeś "obiecano" Dyżurnym od 2008 roku to dlaczego nie zrealizowano- przecież była podwyżka 300 zł. do stopnia, trzeba było zrobić podwyżki 294 zł. Jak ktoś już pisał nie problem jest podzielić otrzymaną kasę, ale zarobić i wtedy mądrze dzielić.
Nie krytykuję ZZ, bo mam taką ochotę, ale za to że w wielu sytuacjach nie robią tego co powinni. Jak są sukcesy to zapisują że to ich, jak porażki to zwalają na kogoś innego.bardzo często zajmują się tym co do nich nie należy. U mnie dopiero po odejściu Przewodniczącego widzę, że powoli zmienia się podejście, strażak PB zaczyna być widziany jako strażak a nie murzyn lub robol i to dotyxczy wszystkich strażaków a nie tylko tych w ZZ

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 08, 2016, 18:35:27 »
Uprzedzam, że robię to złośliwie... :wacko:
Cytuj
Choćby manna z nieba spadła za sprawą ZZ to napiszesz, że źle zrobili bo ci samochód zaparała. Dyżurni w I kategorii maja 10 grupy jak d-cy zmian. Bardzo szanuje prace dyżurnych ale d-ców zmian również.
A pracę dyspozytorów na 4 grupie też szanujesz?
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 08, 2016, 18:38:12 »
Uprzedzam, że robię to złośliwie... :wacko:
Cytuj
Choćby manna z nieba spadła za sprawą ZZ to napiszesz, że źle zrobili bo ci samochód zaparała. Dyżurni w I kategorii maja 10 grupy jak d-cy zmian. Bardzo szanuje prace dyżurnych ale d-ców zmian również.
A pracę dyspozytorów na 4 grupie też szanujesz?
Tak, kiedyś nim byłem :) Sory byłem starszym dyspozytorem. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 19:00:07 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 09, 2016, 19:53:02 »
Czyli, jak to mówią "zapomniał wół..." :-)
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 10, 2016, 20:36:59 »
Są jakieś oficjalne informacje na temat zmiany grup dyżurnych?


Offline kobix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 18, 2016, 23:06:24 »
Witam. A ja mam trochę i ne pytanie na temat poruszanych tu spraw związanych z podniesieniem grup zaszeregowania dla Dyżurnych na SK. Mianowicie interesuje mnie czy według tego projektu grupę wyższą dostanie każdy Dyżurny Operacyjny bez względu na to czy jest to aspirant czy oficer ? Czy podwyżka obejmie tylko oficerów pracujących jako Dyżurni na SK ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 18, 2016, 23:25:44 »
Witam. A ja mam trochę i ne pytanie na temat poruszanych tu spraw związanych z podniesieniem grup zaszeregowania dla Dyżurnych na SK. Mianowicie interesuje mnie czy według tego projektu grupę wyższą dostanie każdy Dyżurny Operacyjny bez względu na to czy jest to aspirant czy oficer ? Czy podwyżka obejmie tylko oficerów pracujących jako Dyżurni na SK ?
Bez względu. Tak, że gratuluję awansu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 19, 2016, 10:43:17 »
Czy podwyżki w grupach tez z wyrównaniem od stycznia?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline FUTERKOWE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 19, 2016, 10:59:18 »
rzuciłem się na huraaa do tabel..nie przeczytałem. dzieki

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 19, 2016, 13:16:17 »
http://bip.mswia.gov.pl/bip/projekty-aktow-prawnyc/2016/23977,Projekt-rozporzadzenia-Ministra-Spraw-Wewnetrznych-i-Administracji-zmieniajacego.html


A czy dyspozytor to nie dyżurny???? Dlaczego zostali całkowicie pominięci przy podnoszeniu grupy????  ZZ chyba znowy dają ciała .... kpina

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 19, 2016, 13:49:55 »
Dyspozytor to grupa podoficerska, pozostałe to grupy aspiranckie i oficerskie....

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 19, 2016, 14:11:29 »
A co to ma do rzeczy, pracuje jako człowiek na SKKP, więc dlaczego został pominięty???