Autor Wątek: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK  (Przeczytany 106305 razy)

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 19, 2016, 18:54:23 »
I tu właśnie dotykamy sedna sprawy!!!! To co już pisałem, że ZZ nie do końca działają fer pomijając ileś tam osób (nie mam dokładnych danych ale procentowo wydaje mi się że będzie to spora grupa). ZZ w pierwszych artykułach swojego statutu mają obowiązek dbać w równym stopniu o WSZYSTKICH pracowników (strażaków) należących do ZZ. Dodatkowo w wewnętrznym dokumencie związkowym kiedyś zawarliśmy zapis, że będzie się dbało też i o innych strażaków. Jak jest to widać. Myślę, mże wielu dyspozytorów z tego grona pominiętych należy do ZZ i byli by frajerami jesli jeszcze by opłacali składki.
W tym miejscu odniosę się do przeprosin, których na mnie wywierał jeden z kolegów związkowych. Pomylił chyba mnie z sobą, bo jak na razie to w dalszym ciągu nie ma dokumentu (a twierdził w dniu 4 marca, że jest już zatwierdzony "pewny" dokument) o podwyżce dla NIE WSZYSTKICH dyżurnych tylko jest PROJEKT.
Dlatego zwracam się z prośbą do władz ZZ- Panowie zacznijcie dbać o prawa i godność strażaków a nie o posady komendanckie. Czas zacząć działać bo już ponad pół roku przy władzy a nie potrafi się jeszcze rozdysponować pieniędzy danych przez poprzedników.

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 19, 2016, 20:05:37 »
A co to ma do rzeczy, pracuje jako człowiek na SKKP, więc dlaczego został pominięty???
Kolego ja rozumiem to. Sam pracuję na stanowisku dyspozytora i nie czuję się gorszy od innych osób na SK w mojej KP.

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 20, 2016, 07:46:30 »
Ponadto poruszę jeszcze fakt tego typu, że aby zostać Dyżurnym Stanowiska Kierowania należy posiadać kwalifikację technik pożarnictwa. Pytanie moje brzmi jaki komendant zdecyduje się podnieść grupę z Dyspozytora na Dyżurnego Stanowiska Kierowania?? Czyli przejście z 4 grupy na 7. Przecież to jest tak duży skok finansowy, że prawdopodobnie żaden jaśnie panujący komendant nie podniesie grupy bo to dla jednego człowieka zbyt duży skok finansowy. Więc raczej nawet jak ktoś uzyska możliwość to zostanie na Dyspozytorze bo komendy nie będzie stać na podwyżkę dla niego, może na odejście na emeryturę się uda. Niestety nasi "wspaniali" związkowcy dbają tylko o pewną cześć ludzi a z resztą  jak było... Przykre

Offline Pomorzanin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 20, 2016, 12:18:10 »
To rozporządzenie to jest jakaś kpina :gwiazdki: pominięcie dyspozytorów i likwidacja stanowiska starszego dyspozytora blokuje nas na czwartej grupie do czasu zrobienia szkoły. Pomijam fakt że grupy na SK miały i powinny być takie same niezależnie od kategorii komendy i niech nikt mi tu nie pisze że DO  w kat I ma więcej pracy niż DO w kat np IV.  Po pierwsze SK kat I to stanowiska dwu lub więcej osobowe także ilość zdarzeń rozbijana jest na więcej osób ale łatwiej też o wypracowanie odpowiednich decyzji po drugie DO w I kat ma do dyspozycji kilka JRG ze zmianą liczącą kilkanaście osób a niejednokrotnie i szkołę kolejne kilkadziesiąt osób z PSP, a DO np V kat jedno JRG i 6 osób na zmianie oraz około 60 jednostek OSP za które trzeba napisać IZZ z os, drzew, traw itp. czyli większość meldunków wygenerowanych w komendzie. Jeżeli nie przekonuje kogoś moja argumentacja to niech zastanowi się nad stanowiskiem dowódcy zmiany. W całym kraju jednakowa grupa, a czy dowódca z kat I niema więcej zdarzeń niż ten z kat V, mało tego dowódca z kat I jedzie właściwie zawsze a kat V "czuwa" jak pracuje OSP (OSP + DO) :wall: Jedynym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy jest siła przebicia PB czytaj większa ilość płatników składek na ZZ. Brawo ZZ. Kolejne brawa należą się za brak jednolitego systemu służby na SK oraz jednolitego rodzaju umundurowania w jakim dyżurni pełnią służbę (służbowe, koszarowe, KDS) przypomnę że w całym kraju PB służbę pełni w systemie 24/48 i umundurowaniu koszarowym a w czasie akcji bojowym. Płętując moją wypowiedź chciałbym przypomnieć panom związkowcom że dyżurni służą w tej samej firmie co PB i tak jak funkcjonariusze PB powinni mieć jednakowy system pełnienia służby, rodzaj umundurowania w którym pełnią służbę, oraz jednakowe grupy przypisane do stanowisk bez względu na kat. Może czas powalczyć o dyżurnych przecież płacą te same składki i powinno się jednakowo o nich dbać!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 20, 2016, 12:46:19 »
Pokrótce.. jeśli myślisz że na podziale jest tak kolorowo i wszyscy dostają stanowiska bo już teraz dziś chcą to jesteś w głębokim błędzie. Druga sprawa apropo dowódców zmian. U mnie w jednostce mój dowódca też jeździ do wszystkiego co tylko się wydarzy w rejonie działania a dodatkowo ma dyżury oficera operacyjnego.

Offline Bubusiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 20, 2016, 13:22:22 »
W pełni i całej rozciągłości popieram Pomorzanina , bardzo słuszne uwagi.  Do kolegów związkowców postulaty : jednolity system dla Dyżurnych, jednakowe grupy tak jak Dowódcy Zmian w całej Polsce, i przypomnienie o Dyspozytorach i ich grupach - czyli ich podniesienie.
Pozdr.

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 20, 2016, 14:27:56 »
Brawo Pomorzanin. Jeżeli chodzi o system pracy to jest totalna porażka PSP. Każde województwo decyduje w jakim systemie pracuje SK na jego terenie. Walka o zmianę systemu to jak walka z wiatrakami. Co do obsługi zdarzeń to w ZZ nadal chyba myślą, że Dyżurny Operacyjny Powiatu/Miasta bądź Dyżurny Stanowiska Kierowania to pracownicy "etatowi" SK, natomiast Dyspozytor to człowiek tylko od odbierania telefonów i na tym jego rola się kończy. Niestety po raz kolejny uwidocznione są podziały na ludzi lepszych i gorszych i tym razem po raz kolejny przez ZZ.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 20, 2016, 14:39:45 »
Może najwyższy czas aby powołać osobny związek zawodowy, który reprezentował będzie tylko interesy Stanowisk Kierowania ?

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 20, 2016, 15:16:48 »
Nie sądzę, żeby to było rozwiązanie. To raczej będzie tworzenie nowych struktur i stanowisk a i tak nic z tego nie będzie ponieważ Dyżurnych jest zbyt mało i będzie za mała siła przebicia. Panowie związkowcy do pracy......... bo naprawdę jest dużo do zrobienia w sprawach SK jak i PB
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 15:51:05 wysłana przez strazaczek998 »

Offline Pomorzanin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 20, 2016, 15:29:58 »
Do SIUSIEK pracowałem na PB 6 lat to wiem jak jest,a przede wszystkim mam porównanie. A twojemu dowódcy to gratuluję jeżeli podczas np. silnych wiatrów jedzie na służbie do ponad stu zdarzeń i jeszcze sam pisze meldunki (tak tak takie wiatry wieją raz na jakiś czas dwa może trzy razy w roku ale dużo więcej jest gorących dni kiedy masowo roją się osy i szerszenie albo mroźnych dni kiedy pali się sadza w kominie lub wiosna i trawy). Zastanawiam się co robi twój dowódca w sytuacji kiedy na jego terenie dochodzi do poważnego zdarzenia które trwa kilka godzin, a w tym samym czasie DO odbiera informacje o np pięciu pożarach traw, (podpowiem ci; u nas dysponuje się OSP i DO pisze za nich IZZ). Co do PB to było tylko porównanie które miało wykazać to, iż DO w SK traktowany jest po macoszemu, a przez system 12-godzinny całkowicie wyalienowany ze strażackiego życia towarzyskiego ponieważ, nie należy do zmiany, nie jest z podziału, nie jest też z biura. No tak, jest z SK, to zorganizuj imprezę, jakieś wyjście na piwo, kręgle (oczywiście z piwem) jak masz czterech dyżurnych z których jeden siedzi na służbie, a drugi jest przed służbą, a zamiana służb pomiędzy dyżurnymi to już wyższa szkoła jazdy (o ile wiem na PB przynajmniej u nas niema z tym problemu). Wracając do PB. z całego serca życzę ludziom z PB przywrócenia zał. nr 6 żeby podoficer mógł dostać starszego operatora sprzętu specjalnego, bo przecież z podziału na aspirantkę niema szans wiec pozostaje 6 grupa ja im nie żałuję więc ty nie żałuj dyżurnym bo grupy miały zostać podniesione ładnych kilka lat temu i to z 8 na 10 a nie na 9 to się nie stało z dnia na dzień. Także panowie związkowcy do dzieła jest jeszcze wiele spraw do załatwienia i wszystkie jednakowo ważne i te PB i SK.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2016, 15:37:45 wysłana przez Pomorzanin »

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 22, 2016, 21:36:25 »
KG potwierdziło podniesienie grup dla dyżurnych o jedną. Taki mały prezent na święta, Pewno jutro info będzie w komendach ;)

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 22, 2016, 21:49:15 »
Szkoda tylko, że prezent nie dotyczy wszystkich pracowników SK...
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 22, 2016, 22:20:59 »
O  ile dobrze widziałem  papier to napewno wszystkich dyżurnych pomocnika dyżurnego w SK I kat nie jestem pewno co do pomocnika II kat,  aczkolwiek tylko zerkłem bo mnie to nie dotyczy dlatego nie zgłębiałem tematu

Offline strazaczek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 22, 2016, 23:20:33 »
Podejrzewam, że również Dyspozytora nie dotyczy, więc prezent nie dla wszystkich

Offline Bialy84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 23, 2016, 07:21:52 »
Podejrzewam, że również Dyspozytora nie dotyczy, więc prezent nie dla wszystkich
Tego już jestem pewny, że Dyspozytor nie dostanie.

Offline Muminek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 23, 2016, 09:59:19 »
To rozporządzenie to jakaś żenada. Będąc aktualnie na stanowisku Pomocnika DO nie dostaję nic. Osoby z niższym stopniem przeskakują mnie w grupie i stanowisku. Gratuluję związkowcom i całemu pionowi tworzącemu projekt rozporządzenia za nadzwyczaj obiektywne i "mądre" podejście do tematu. Szczerze powiedziawszy to obejdę się bez tego hucznie zapowiadanemu skoku w grupie ale za przynależność do związku, w którym jestem - podziękuję.

Offline baku37

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 26, 2016, 17:53:31 »
a ktoś wie jaka to jest kwota z 8 na 9 grupe?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 26, 2016, 19:00:26 »
z 2180 na 2270 zł

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 27, 2016, 22:20:29 »
Nie wiem jak jest w innych Komendach, ale u mnie co poniektórzy "prawdziwi strażacy" z podziału zaczęli mieć potężny ból dupy z powodu podniesienia grup dyżurnym. Zaczynają się głupie teksty i dogadywania :) Takie zachowanie idealnie pokazuje tzw. solidarność zawodową w PSP. Żenujące zachowanie :)

Offline mulat81

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 553
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 27, 2016, 23:15:09 »
U nas dyżurny ma przejebane jest sam, roboty naprawdę dużo ,dotego jakieś zarządzanie kryzysowe, i śmiało twierdzę że powinien mieć przynajmniej grupę dowódcy zmiany w jednostce 3 kat, i mi na na 7 grupie w  niczym to nie przeszkadza, a boli mnie jak widzę grupy kapelana, księgowej...

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 31, 2016, 10:00:42 »
Zapoznałem się z rozporządzeniem i powiem tyle ; Wyr......li Was bez mydła. Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodając do tego jeszcze zerowe działania przy kwalifikacjach zawodowych i NADDZIAŁANIACH przy nominacjach stanowiskowych widzę, że rezygnacja ze struktur związkowych była strzałem w 10. Szkoda tylko, że dałem się namówić na udział w pikiecie warszawskiej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 31, 2016, 22:31:01 »
Zapoznałem się z rozporządzeniem i powiem tyle ; Wyr......li Was bez mydła. Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dodając do tego jeszcze zerowe działania przy kwalifikacjach zawodowych i NADDZIAŁANIACH przy nominacjach stanowiskowych widzę, że rezygnacja ze struktur związkowych była strzałem w 10. Szkoda tylko, że dałem się namówić na udział w pikiecie warszawskiej.
Wytłumacz mi ten post?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Analiza obecnych grup zaszeregowania SK
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 26, 2018, 17:15:48 »
mam pytanie czy na sk istnieje stanowisko starszy dyżurny stanowiska kierowania

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214