Autor Wątek: Karta mundurowa członka OSP  (Przeczytany 11743 razy)

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Karta mundurowa członka OSP
« dnia: Luty 15, 2012, 12:23:24 »
Witam.
Mam pytanie czy istnieją wzoru kart umundurowania indywidualnego strażaka OSP. Jeżeli tak to gdzie można je pobrać. A jeżeli druków takich nie ma to proszę żebyście podzielili się swoimi doświadczeniami jak takie druki wyglądają w waszych jednostkach. Jeżeli nie sprawi wam to kłopotu to proszę ewentualne wzory wysłać na adres norbert.kazmierczak@interia.pl
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2012, 12:26:48 wysłana przez norbertkazik »
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2012, 13:41:24 »
Oficjalnego wzoru nie ma, ale robiłem coś takiego na potrzeby mojej OSP, jak znajdę to wyślę :)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2012, 14:06:31 »
Kolego Radhezz jak znajdziesz ten plik to wrzuć go jako załącznik. Unikniemy indywidualnych próśb o wysłanie, a może więcej osób skorzystać z tego, np. ja :)

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 23:50:11 »
Dużo roboty miałem przez tą pogodę, no i mi zeszło :P

Ale zgodnie z życzeniem dodaję dokument - do modyfikacji w formacie DOC, każdy sobie dopasuje do specyfiki swojej jednostki, poprawi ew. błędy.Bo powiem szczerze że opracowałem ten wzór karty umundurowania i kartę kartoteki osobowej, przy czym wdrożenia doczekała się tylko ta druga -_-

[załącznik usunięty przez administratora]
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2012, 00:51:47 »
i ja skorzystam , dzięki Radhezz

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2012, 09:35:32 »
Radhezz
karta oczywiście wygląda przyzwoicie ale co to buty wysokie i czym się różnią od bojowych czy nie można by ich po prostu podciągnąć pod obuwie bojowe typu szybkowiązy czy kalosze ale to tylko propozycja
i zachęcam kolegów do podzielenia się swoimi pomysłami na wzór karty mundurowej
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2012, 10:03:01 »
dzięki Radhezz przydatna sprawa.
norbertkazik, ale Radhezz napisał, że każdy sobie ją może zmodyfikować czyli nie ma problemu.
Ja kiedyś opracowałem kartę ewidencyjną gdzie są pozbierane potrzebne nam dane osobowe i wyszkolenie oraz odznaczenia sprawdza się to u mnie dobrze. Nowi członkowie od razu dostają do wypełnienia później sekretarz uzupełnia i mamy na bieżąco, ale z wprowadzeniem bujałem się dwa lata. Jak będziecie chcieli też mogę wrzucić. Karta jest zrobiona na wzór tej z druków z kampani sprawozdawczo - wyborczej.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2012, 11:02:47 »
młody prezes
wiem że kartę kolegi Radhezza można zmodyfikować dowolnie ale nim to zrobię chciałbym poznać inne pomysły i wzory kart mundurowych tak że jak możesz wrzuć twoją wersję będę wdzięczny
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline kamil237

  • Brotherhood. Teamwork. Unity.
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 245
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2012, 19:47:37 »
Nie ma tu np. latarki, kominiarki...
Wiem można edytować.
Tak sobie przeglądam kartę i zastanawiam się po co to jest?
Przecież już coś podobnego istnieje. Taka mała żółta książeczka wydawana przez ZOSP w sumie nie droga. Nazywa się książka gospodarza (inwentarzowa) i mamy tam miejsce gdzie dla każdego ratownika oddzielnie możemy zapisać wszystko co ma na stanie. Wszystko potwierdzone własnoręcznym podpisem. Czy potrzeba nam dodatkowych karteczek które lubią się gubić, niszczyć, tak są segregatory ale książeczka to zawsze książeczka.  Ja aktualnie używam 3 takich książek i nie ma żadnego problemu ze znalezieniem interesującej nas informacji. Wszystko jest jasne i czytelne.

Offline junior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
    • http://www.ospopole.prv.pl
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2012, 22:22:01 »
Na karcie mundurowej warto umieścić jeszcze wymiary(wzrost, pas, klatka, rozmiar buta,itd.) danego strażaka. Stanowi to duże ułatwienie przy robieniu zakupów w przyszłości.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2012, 00:05:09 »
Na karcie mundurowej warto umieścić jeszcze wymiary(wzrost, pas, klatka, rozmiar buta,itd.) danego strażaka. Stanowi to duże ułatwienie przy robieniu zakupów w przyszłości.
Pomysł był, ale żeby to zrobić w formie wymiaru koszarówki/UPS np. B2, C1. To się przydaje np. gdy nie ma dla wszystkich ludzi kompletów UPS-ów osobnych, a trzeba naszykować wyposażenie na szkolenie. Lub identyczna sytuacja, tyle że z koszarówkami gdy nie ma ich odpowiednio dużo, a potrzeba na jakąś obstawę. Każdy określa swój rozmiar albo dopasowując "na ciele" albo z tabeli rozmiarów jednego z producentów tego typu odzieży, wpisuje w kartę i w razie czego gra gitara.

Natomiast co do munduru galowego, to jak się go kupuje to:
1) Nie na "hura"
2) Nie w trybie "zaocznym" bez wiedzy zainteresowanego
Poza tym warto wziąć pod uwagę, że używane mundury galowe nie posiadają oznaczeń rozmiarów. No i wymiar "z ludzia" dobrze by było  jakby ściągała np. krawcowa, bo wie co i jak mierzyć. Choć z drugiej strony tego i tak nie szyją na miarę, tylko dobierają z najbliższej rozmiarówki.

Co do innych uwag - proszę bardzo prezentować pomysły. Ja tylko na samym początku zaznaczyłem, iż wiele zależy od specyfiki jednostki, i należy sobie kartę dopasować. Przykładowo biorąc pierwsze z brzegu o tym że nie ma wymienionej w liście latarki odpowiadam "bo u mnie jest jedna latarka na wóz, nie ma latarek osobistych". I tak jak jednym ludziom wymienionego sprzętu będzie za mało, tak innym będzie za dużo.

Pomysły pomysłami, a życie życiem - jak ktoś ma tyle sprzętu i chce to może nawet do ludzi poprzypisywać aparaty powietrzne, czujniki bezruchu, radiostacje, hełmy... ^_^  Wydać im, niech mają na stanie, czy to w szafce, czy w prywatnym samochodzie ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 00:09:57 wysłana przez Radhezz »
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2012, 07:32:44 »
Ja jestem zdania iż na papierze niech będzie tylko to co jest konieczne. Wkoło mamy tyle biurokracji, że dodawanie jej do pracy społecznej jest niepotrzebne. U mnie "żółtą" książeczkę z zapałem prowadził tylko jeden sekretarz, ale też do czasu. Co prawda mamy ją gdzie jest lista członków i tylko to. Zamiast prowadzenia tej książeczki gość robił bardziej czasochłonną pracę na rzecz OSP.
Chociaż nie ukrywam, że to jest przydatne.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2012, 17:13:49 »
a może coś takiego

[załącznik usunięty przez administratora]
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline Piotr_W

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
  • sierżant
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 23, 2012, 08:13:40 »
a może coś takiego

Ja dodałbym więcej kolumn dotyczących wymiany umundurowania.
Jeśli ktoś ma np. trzeci mundur z kolei (a są tacy) - musi każdą zmianę wpisać do karty i na to powinno być miejsce.
Np. zamiast kolumny "uwagi" dać jeszcze przynajmniej raz kolumny wydania i pobrania.
A to co w uwagach napisać po prostu w nazwie sortu.
Sam zastanawiam się nad wprowadzeniem takiej karty i chętnie skorzystam z waszych pomysłów ale myślę, że to powinna być taka historii danej osoby.
Tak, żebyśmy wiedzieli, że np. ktoś otrzymał mundur w 1985r. a w 2005r. dostał nowy a stary zdał. I jeszcze jakaś adnotacja czy mundur jest nowy czy używany wcześniej przez inną osobę - bo tak się często zdarza.

Poza tym - jeśli jest miejsce na wydanie sortu to po każdorazowym wydaniu czy zwrocie musi być miejsce na podpis strażaka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2012, 08:23:01 wysłana przez Piotr_W »

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2012, 12:08:38 »
Piotr_W oczywiście może  i masz rację ale wtedy przy wymianie sortu na nowy po raz kolejny trzeba by robić nową kartę, a ja wymyśliłem kartę którą przedstawiłem, członek ją dostaje podpisuje z datami pobrania sortu i finito,  jeżeli dany członek odchodzi to dostaje identyczną kartę tylko z tym że dodatkowo jest wpisana data zdania sortu karta również wydana w dwóch egzemplarzach a co do wymiany sortu to prowadzę osobne listy na każdy sort jest tam imię i nazwisko data wymiany sortu i podpis członka któremu sort wymieniono tak że nikt mnie nie oszuka że zaciągnął się d OSP np. w 2009 roku i ma pierwszy mundur i go nie wymienił  bo tak ma napisaną datę na karcie mundurowej a gość w między czasie wymienił już mundur przykładowo dwa razy to wtedy jestem wstanie dzięki dodatkowym listą pokazać kiedy i jaki sort był danemu członkowi wymieniony
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 13, 2012, 10:14:48 »
To ja dorzucę swój wynalazek.
Jest to karta do jednorazowego wydania munduru.
Mundury koszarowe są w jednym miejscu zrobione w komplety czyli jak w karcie. Wydajemy np. na ćwiczenia i wypełniamy, zaznaczamy X, co dokładnie i po ćwiczeniach i wypraniu zwracamy i wypełniamy ponownie w tym samym miejscu.
Nie mamy ubrań specjalnych czy koszarowych przypisanych do jednej osoby. Co prawda ubranie bojowe jest podpisane i każdy wie czyje jest i nie będziemy robili dodatkowego papierka.
Natomiast z koszarówkami mieliśmy różne przeboje dlatego z tym będzie porządek.
Z galowymi mundurami nie prowadzimy żadnych kart i raczej nie będziemy nie widzę takiej potrzeby jak na tą chwilę.
Mamy natomiast fajną sprawę jak karta ewidencyjna strażaka wstawię ją wieczorem. (to nie bardzo do tematu munduru), ale też przydatne i to bardzo.

[załącznik usunięty przez administratora]
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 13, 2012, 11:18:40 »
Jak słyszę kalosze to czuje się jak na wsi :) czy ma za przeproszeniem gnój wywalamy... nie ładniej buty bojowe.
Buty wysokie pewnie miał na myśli te zimowe do wyjściowego co są za kostki.
Buty skórzane bojowe rzadko która osp takie ma.
Dziękuje.
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 13, 2012, 19:16:02 »
PabloGCBA
czyli co zamiast kalosze wpisać gumowce
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia

Offline RB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Karta mundurowa członka OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 28, 2019, 23:18:38 »
Witam. Porządkuję w mojej OSP różne sprawy i potrzebna jest mi karta mundurowa -  "PILNE"