Autor Wątek: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie  (Przeczytany 92369 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 27, 2018, 22:20:24 »
A w jakim trybie ZUS i ubezpieczalnia powiadomiły komendanta?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 28, 2018, 08:23:31 »
Zaczęło się od tego, że ubezpieczalnia odmówiła wypłaty odszkodowania (z powodu sobie tylko znanego ewentualnie jakiś sygnalista ale tego nie wiem ) poszło na ostro zaangażowali się w to prawnicy z obu stron sporu, zaczęło się  szukanie i okazało się że gość nie ma zgody na dodatkowe zarobkowanie, dodatkowo ujawniono nieprzestrzeganie dobowego odpoczynku, doszło długotrwałe zwolnienie, zapytania o konsekwencje niedopełnienia obowiązków wynikające z tego koszty dla służby itp.  KP troszkę spanikował i wyszło jak wyszło, można powiedzieć siłą inercji. 

Offline NickName

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34

  • Gość
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 29, 2018, 13:15:41 »
Panowie co Wy na to:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/nowy-kodeks-pracy-wprowadza-zakaz-dorabiania/90e0j3l

Pzdr,

No i wszystko w temacie, jesli najwyższy 01 nie wyda polecenia o zakazie dorabiania to Rząd zrobi to za niego i nic po wszystkim. Oj.... coraz gorzej dzieje się, KOMUNA POWRACA.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2018, 13:21:21 wysłana przez Strażak90 »

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 29, 2018, 15:37:41 »
Panowie co Wy na to:

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/nowy-kodeks-pracy-wprowadza-zakaz-dorabiania/90e0j3l

Pzdr,

No i wszystko w temacie, jesli najwyższy 01 nie wyda polecenia o zakazie dorabiania to Rząd zrobi to za niego i nic po wszystkim. Oj.... coraz gorzej dzieje się, KOMUNA POWRACA.
Ja bym to nazwał inaczej " KOMUNO WRÓĆ"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 29, 2018, 15:45:21 »
No i wszystko w temacie, jesli najwyższy 01 nie wyda polecenia o zakazie dorabiania to Rząd zrobi to za niego i nic po wszystkim. Oj.... coraz gorzej dzieje się, KOMUNA POWRACA.
Przejmujecie się takim pierdołami, że mnie krew czasem zalewa jak to czytam... Od projektu eksperckiego do legislacji to tak jak z zimowym wejściem na Nanga Parbat może nikt nigdy nie wejść  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 29, 2018, 16:00:10 »
Ten zakaz będzie wymagał wypłacania dodatkowych pieniędzy.

Offline młodyadept

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 05, 2018, 10:32:44 »
Jestem początkujący wiec licze, że ktoś mi wytłumczy. Nauczyciel może pracować w kilku szkołach, pracownik fizyczny może pracować po poł etatu w dwóch firmach a strażak nie będzie mógł po słuzbie w swoim wolnym czasie pracowac?

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:22:54 »
Jestem początkujący wiec licze, że ktoś mi wytłumczy. Nauczyciel może pracować w kilku szkołach, pracownik fizyczny może pracować po poł etatu w dwóch firmach a strażak nie będzie mógł po słuzbie w swoim wolnym czasie pracowac?
Poszukaj odpowiedzi na pytanie o różnicę pomiędzy pracą a służbą.

Strażak90

  • Gość
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 05, 2018, 12:30:20 »
Jestem początkujący wiec licze, że ktoś mi wytłumczy. Nauczyciel może pracować w kilku szkołach, pracownik fizyczny może pracować po poł etatu w dwóch firmach a strażak nie będzie mógł po służbie w swoim wolnym czasie pracować?

Góra dąży do tego, aby tak było.. 01 chce przywrócić etos służby i każdy ma się oddać tylko jej. Jednym słowem coraz gorzej, miejmy nadzieje, że zablokują pomysł.

zyraf

  • Gość
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 05, 2018, 13:25:04 »
a mi się pomysł podoba...może skończymy z ty, że do straży przychodzi się odpocząć po pracy w innym miejscu....

Oczywiście kij ma dwa końce i aby ten pomysł miał ręce i nogi potrzebne są znaczące podwyżki.
To tak jak z kontrolami w OSP tylko gdzieś po drodze zabrakło "marchewki", która by motywowała.

Pomysły mają niezłe ale wykonanie fatalne fatalne !


PS na tą chwilę nie ma żadnego problemu z uzyskaniem zgody na dodatkowe zarobkowanie.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 05, 2018, 16:22:03 »
Etos służby jak to pięknie brzmi ... szkoda ze za tym etosem nie idzie w parze godne życie. Bo etosem rodziny nie utrzymam, a życie coraz droższe. Moze ktoś kto zarabia 10-20k na miesiąc tego nie widzi ale dół owszem.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 05, 2018, 18:11:50 »
Ludzie nie będzie żadnego zakazu w Kodeksie Pracy czytałem wypowiedź rzecznik PISu, że partia nie poprze zmian zaproponowanych przez Komisję Kodyfikacyjna (na portalu wpolityce.pl). Dodatkowo była tam zacytowana wypowiedź P.Dudy szefa "S" który zapowiedział,że odpowiedź na tak niekorzystne zmiany mogła by być tylko jedna "ulica" czyli ogólnokrajowy protest NSZZ "Solidarność". 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 05, 2018, 19:19:34 »
nawet ostatnio na rozmowie z 01 pewnej KM mówił on o możliwości dodatkowego zarobku i nie odczułem ze ma sie to skończyć.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 13, 2019, 16:58:47 »
U mnie w KP nie ma problemów z otrzymaniem zgody. Ale sam na własne życzenie strzeliłem sobie w kolano nie występując o nią ..sic  (okazało się po weryfikacji ,że brak jest za 2017 i 2018) .Otrzymałem pismo z KP z poleceniem wyjaśnienia tej sytuacji - co tu dużo pisać dałem d... i tyle. Podpowiedzcie co mądrze odpisać aby nie strzelić sobie w drugie kolano....

Offline wicher69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 13, 2019, 20:28:10 »
A wcześniej pisałeś taki raport? Za rok 2019 masz napisany?

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 23, 2019, 19:11:05 »
Za 2019 tak

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 23, 2019, 19:22:20 »
Cóż może coś wzorem instytucji czynnego żalu ci zostało, ,czyli opisać prawdę, wyrazić skruche i obiecać poprawę bo co innego zostało.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 23, 2019, 20:09:31 »
Cóż może coś wzorem instytucji czynnego żalu ci zostało, ,czyli opisać prawdę, wyrazić skruche i obiecać poprawę bo co innego zostało.
Nic innego nie wymyśliłem...

Offline GoodFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #94 dnia: Październik 17, 2019, 09:14:52 »
Mam pytanko. Bede mial umowe zlecenie od 1 listopada czy raport moge zlozyc po 1 listopada czy musze przed? Wiem ze sie komendant zgodzi bo nikomu problemu z tym nie robi.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #95 dnia: Październik 17, 2019, 09:22:29 »
Krótko: przed.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 467
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #96 dnia: Październik 17, 2019, 10:30:31 »
witam
Na jakiej podstawie, należy wpisać w deklaracji dopłatę rolniczą do posiadanej Ziemi ?
dziękuję

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 221
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #97 dnia: Październik 18, 2019, 19:50:13 »
Art. 57a ust. 6 ustawy o PSP mówi że oświadczenie o stanie majątkowym powinno zawierać informacje o źródłach i wysokości uzyskanych przychodów.
 Cytat z jednej z wielu wiążących interpretacji podatkowych w tej sprawie
Cytuj
W świetle powyższego dopłaty bezpośrednie stanowią przychody z działalności rolniczej gospodarstw rolnych. W związku z powyższym należy stwierdzić, iż dopłaty bezpośrednie uzyskane na podstawie decyzji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, pochodzące ze środków Unii Europejskiej oraz z funduszy krajowych stanowią przychód z działalności rolniczej i podlegają wyłączeniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych
.
We wzorze dla organów jest dział VII który to określa - wzór dotyczy oczywiście tylko komendantów ale od interpretacji art. 57a jak najbardziej się przydaje.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #98 dnia: Październik 18, 2019, 22:33:13 »
Pisałem ostatnio o oświadczeniach majątkowych masz ziemię bierzesz dopłaty więc piszę do 01 o dodatkowy zarobek u nas chłopaki dodatkowe notatki wyjaśniające pisali

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #99 dnia: Październik 19, 2019, 09:10:05 »
Pisałem ostatnio o oświadczeniach majątkowych masz ziemię bierzesz dopłaty więc piszę do 01 o dodatkowy zarobek u nas chłopaki dodatkowe notatki wyjaśniające pisali
Masz dzieci i dostajesz 500+ to też notatka z tytułu posiadania dzieci obowiązuje? Bo przecież dochód wykazałeś.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.