Autor Wątek: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie  (Przeczytany 42487 razy)

Offline Babol

• Bywalec
  • *
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 03, 2016, 17:09:26 »
Popatrzcie na to  z innej strony. Załóżmy że 01 nie daje Ci zgody. Ty jednak dorabiasz. Twój 01 dowiaduje się o tym i co może Ci zrobić? ? Wyślę Cię na komisję dyscyplinarną? I co? Będzie musiał udowodnić Ci że masz umowę i dostajesz kasę.  Są to jednak dane, do których nie ma dostępu. Nawet jak komisje będą komisjami komendantów a nie dyscyplinarnymi to pójdziesz do sądu. A w sądzie powolasz się na konstytucję której dobro podstawowej komórki społecznej  jest najważniejsze i po sprawie. Brak zgody wynika tylko z zazdrości lub uprzedzeń do drugiej osoby. KOMENDANT  NIGDY NIE KIERUJĄ SIĘ DOBREM SŁUŻBY CO NAJWYŻEJ SWOIM DOBREM!

Offline strazakusX

• Strażak Sam
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 04, 2016, 22:23:38 »
3. Nie ma zgody? Żona zakłada (może być też mama, tata) - a że macie wspólne gospodarstwo domowe i jesteście bliscy, pomagacie żonie, mamie, tacie w działalności czyli robicie wszystko. Musicie mieszkać razem.Nawet jak was ktos podpi.... to nikt nie ma prawa wam zabronić pomagać bliskim z którymi pozostajecie we wspólnym gospodarstwie domowym. Dla swobody weźcie u notariusza pełnomocnictwo ogólne.
Martwy przepis dla nadgorliwych.
Można to również zastosować do umów cywilnoprawnych zawierając odpowiedni zapis w umowie.
Przepis może i martwy ale znam co najmniej 2 przykłady komisji dyscyplinarnych za jego nieprzestrzeganie.

Przy umowie cywilno-prawnej żony dodawanie siebie, to już szczyt solidaruchowskiej pazerności - to śmieszna konstrukcja...

Mówimy o nie wypisywaniu danych klientów w tabelce czy kombinowaniu z brakiem zgody?
To drugie to omijanie prawa. To pierwsze to jak najbardziej realizacja naszego prawa do swobody prowadzenia działalności. Czyli komendant nam może zakazać prowadzenia działalności sprzecznej z interesem służby i kolidującej czasowo, ale nie może regulować jej swobodnego charakteru poprzez wypytywanie o klientów.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 04, 2016, 22:32:25 »
Przy umowie cywilno-prawnej żony dodawanie siebie, to już szczyt solidaruchowskiej pazerności - to śmieszna konstrukcja...
Jak byś nie rozumiał to to oznacza słowo pazerność:
http://sjp.pwn.pl/sjp/pazerny;2498947.html
Ja z każdej umowy płace podatki i rozliczam się wspólnie wiec co to ma wspólnego z pazernością?
Poglądy polityczne czy też przynależność nie ma nic do zachłanności czy głupoty jednostki, niektóre cechy ma się wrodzone.
Czym się rożni firma na żonę od umowy na żonę skoro wykonujesz to samo zajęcie ale dla rożnych pracodawców?

Offline strazakusX

• Strażak Sam
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 05, 2016, 08:10:46 »
Czym się rożni firma na żonę od umowy na żonę skoro wykonujesz to samo zajęcie ale dla rożnych pracodawców?

Pazerność - szukanie oszczędności na stałej składce zdrowotnej i księgowości.
Solidaruchowska pazerność - szukanie pozornej oszczędności na stałej składce zdrowotnej i księgowości.
No i z każdej umowy musisz się tłumaczyć swojemu pryncypałowi w tabelce.
Poglądy polityczne w przypadku solidaruchów mają znaczenie - bo to jest stan umysłu - czyli obrażony na mądrzejszych, wszystko wiedzący lepiej - bo on tak robi.
Firma się różni tym, że możesz robić co chcesz, kiedy chcesz a i tak ciągle prowadzisz działalność - będąc własnym pracodawcą. A na samą umowę masz robić to co zlecający chce i każe - i tylko to.
W pierwszym przypadku wskazujesz komendantowi własną działalność gospodarczą i jej profil, a w drugim spowiadasz się z każdego klienta.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 05, 2016, 08:49:54 »
Pazerność - szukanie oszczędności na stałej składce zdrowotnej i księgowości.
Solidaruchowska pazerność - szukanie pozornej oszczędności na stałej składce zdrowotnej i księgowości.
No i z każdej umowy musisz się tłumaczyć swojemu pryncypałowi w tabelce.
Poglądy polityczne w przypadku solidaruchów mają znaczenie - bo to jest stan umysłu - czyli obrażony na mądrzejszych, wszystko wiedzący lepiej - bo on tak robi.
Firma się różni tym, że możesz robić co chcesz, kiedy chcesz a i tak ciągle prowadzisz działalność - będąc własnym pracodawcą. A na samą umowę masz robić to co zlecający chce i każe - i tylko to.
W pierwszym przypadku wskazujesz komendantowi własną działalność gospodarczą i jej profil, a w drugim spowiadasz się z każdego klienta.
Żadna oszczędność bo nie mam kosztów. Służbowego auta nie odliczam paliwa internetu i wielu innych bzdur. Więc nie pisz mi o pazerności!
Bo sam przyznajesz, że to jest pozorne. Uważam, że uczciwiej postępuje nie rejestrując firmy na żonę czy matkę i nie tłukę roboty na lewo i prawo. A, że muszę pisać sporo raportów to mi jakoś nie przeszkadza bo uważam to za rzetelne podejście do tematu.
Poza tym wskaż proszę gdzie napisałem, że chociaż w jednym przypadku wpisałem żonę do umowy. Nienawiść zaślepia ci zdroworozsądkowe myślenie.
Cieszę się, że twoje poglądy są lepsze... Nienawiść, bez żadnych konkretnych przykładów po prostu jazda.

Offline strazakusX

• Strażak Sam
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 05, 2016, 12:10:03 »
To po co zabierasz głos w temacie spowiadania się z klientów w tabelce?
Jak ktoś nie chce - nie musi i można mu naskoczyć.
Skoro tak lubisz, twoja sprawa. Jak pisałem - martwy przepis dla nadgorliwych.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 05, 2016, 12:31:15 »
To po co zabierasz głos w temacie spowiadania się z klientów w tabelce?
Bo  województwach tak to działa i tak bedzie działać i w moim przypadku też kilkanaście umów rocznie podpisuje więc wiem. Chociaż byś psioczył na cały świat to dalej bedzie on tak działać. I żadna kadrowa czy kadrowy tego nie zmieni. Przyjętą praktyką w PSP jest w przypadku umów cywilnoprawnych wykazywanie zleceniodawcy.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2016, 12:51:50 wysłana przez Eqinox »

Offline strazakusX

• Strażak Sam
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 05, 2016, 19:51:21 »
Dlatego piszę. Zakładać działalność - w końcu jako funkcjonariusze jesteśmy bardzo uprzywilejowani,  i wtedy podpisywać umowy jakie się chce i z kim chce, i nikomu nic do tego.

Offline Triman

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 05, 2017, 21:49:58 »
Odkopuje temat. Jak u Was wygląda zgoda na dodatkowe zarobkowanie na 2018 rok? Chodzą słuchy, że zgody mają być ograniczone.

Offline gadzina92

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:24:11 »
Już rok temu miały być ograniczone zgody, a w praktyce (przynajmniej u mnie) skończyło się na tym, że trzeba było napisać dłuższe uzasadnienie, a nie lakoniczny raport. Parę pierdół się napisało i przechodziło wszystko.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 06, 2017, 11:50:34 »
Już rok temu miały być ograniczone zgody, a w praktyce (przynajmniej u mnie) skończyło się na tym, że trzeba było napisać dłuższe uzasadnienie, a nie lakoniczny raport. Parę pierdół się napisało i przechodziło wszystko.
Jakie uzasadnienie. O czym Ty piszesz. Wpisujesz tylko co robisz i w jakim wymiarze. Nie ma co się płaszczyć. Resztę dopisuje dowódca JRG.

Offline gadzina92

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 06, 2017, 16:03:40 »
Jakie uzasadnienie. O czym Ty piszesz. Wpisujesz tylko co robisz i w jakim wymiarze. Nie ma co się płaszczyć. Resztę dopisuje dowódca JRG.

Jeszcze raz kolego SIUSIEK przeczytaj co napisałem. Dla ułatwienia podkreślę słowa klucze:

Kazał komendant uzasadnić w paru zdaniach to uzasadniłem. Zajęło mi to 5 min łącznie z wydrukowaniem, więc nie miałem zamiaru się przez to burzyć.

Offline Służbista

• Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 06, 2017, 18:47:20 »

@SIUSIEK - ciekawe co zrobisz, jak nie dostaniesz zgody na dodatkowe zarobkowanie. Nawet odwołać się nie możesz ;) No, ale tutaj każdy pisze co chce. Niekiedy, jak takie polecenie - trzeba się "popłaszczyć" - i rok dodatkowego zarobkowania jest ;)
U mnie, póki co nie ma problemu ... ale uzasadnienie trzeba napisać ! I może to dobrze. Pozdrawiam
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline mulat81

• Weteran
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 07, 2017, 01:30:12 »
KW rozesłała pisemka o wydawaniu zgody na $ przypominając kiedy nie może być wydana oraz o max czasie jej trwania (rok), u nas bez kłopotu tylko trzeba napisać jakieś dwa zdania uzasadnienia.... I info zwrotne jest pozytywne jak zwykle z regułką o dobrym imieniu służby,   min 11 godz wolnego przed służba , i że zawsze może być cofnięta , jak to mówią ctr c,  ctr v z tamtego roku😆

Offline sismondi

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:22:34 »
Pracując na pełnym etacie w trudnych stresujących warunkach z narażeniem życia i zdrowia musimy prosić o pozwolenie pracy na drugim etacie ........żal...

Offline Służbista

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:42:32 »
KW rozesłała pisemka o wydawaniu zgody na $ przypominając kiedy nie może być wydana oraz o max czasie jej trwania (rok), u nas bez kłopotu tylko trzeba napisać jakieś dwa zdania uzasadnienia.... I info zwrotne jest pozytywne jak zwykle z regułką o dobrym imieniu służby,   min 11 godz wolnego przed służba , i że zawsze może być cofnięta , jak to mówią ctr c,  ctr v z tamtego roku😆

Kiedy te "pisemka" były rozsyłane do KP/M ?

Pracując na pełnym etacie w trudnych stresujących warunkach z narażeniem życia i zdrowia musimy prosić o pozwolenie pracy na drugim etacie ........żal...

No niestety, taki zapis w Ustawie. A Komendant jak wydaje zgodę - chce wiedzieć co robisz. To chyba logiczne. Póki co cieszmy się, że jest JESZCZE taka możliwość.
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:55:48 »
Ja myślałem, że służymy, nie pracujemy. Nie wyobrażam sobie aby ludzi na służbę przychodzili wyrąbani po nockach bo to naraża ich i ich kolegów.

Offline egon_eg

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:11:23 »
Witam,

Trochę związane z tematem.
Czy należy zgłosić fakt wynajmowania mieszkania raportem na dodatkowe zarobkowanie.

Offline Służbista

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:22:53 »
Witam,

Trochę związane z tematem.
Czy należy zgłosić fakt wynajmowania mieszkania raportem na dodatkowe zarobkowanie.

Nie zgłosić. Jak zarabiasz na tym - należy uzyskać zgodę od komendanta:

Art. 57a.1. Strażak nie może podejmować zajęcia zarobkowego poza służbą  bez  pisemnej  zgody  przełożonego uprawnionego  do  mianowania  lub  powołania strażaka na stanowisko służbowe.

Offline Aide

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:45:00 »
Mam poważne wątpliwości czy wynajem mieszkania można uznać za podjęcie zajęcia zarobkowego. Jest to niewątpliwie źródło dodatkowych dochodów, ale nie zajęcie zarobkowe.