Autor Wątek: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie  (Przeczytany 57050 razy)

Online Eqinox

• VIP
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 20, 2020, 22:59:38 »
Skoro nie mogę na Ciebie jako przełożony liczyć i na Twoją dyspozycyjność to nie wyrażam zgody. Gdzie tu mobbing?
Bo inni dostają a ja nie...
I udowodnij że nie możesz na mnie liczyć.. Ja pracuje dodatkowo w czasie wolnym bo w pracy nie mam odpowiednich programów  :rofl:

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 20, 2020, 23:01:39 »
Skoro inni dostają przyspieszone awanse to jak ja nie dostanę to jest to mobing?

Zresztą tu masz definicję mobbingu:
Art. 943. § 2
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Pewnie ją doskonale znasz. Którym elementem będzie brak zgosy na dodatkowe zarobkowanie? Przecież to nie jest element pracowniczy. W miedzyczasie dostajesz pewnie mageody i jesteś chwalony. Nie widzę znamion mobbingu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2020, 23:12:14 wysłana przez in_flames »

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 20, 2020, 23:05:58 »
Skoro inni dostają przyspieszone awanse to jak ja nie dostanę to jest to mobing?
to kolego nagroda też to przerabialem

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 20, 2020, 23:12:49 »
to kolego nagroda też to przerabialem
No i? Rozwiń proszę.

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 20, 2020, 23:26:45 »
No i? Rozwiń proszę.
Awans przed terminem to nagroda...
Pewnie ją doskonale znasz. Którym elementem będzie brak zgosy na dodatkowe zarobkowanie? Przecież to nie jest element pracowniczy. W miedzyczasie dostajesz pewnie mageody i jesteś chwalony. Nie widzę znamion mobbingu.
Zapoznaj się z procedurą obowiązującą w PSP a dokładnie z załącznikiem nr 2.
Ja z racji funkcji wolę załącznik nr 1  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2020, 23:41:04 wysłana przez Eqinox »

Offline in_flames

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #165 dnia: Marzec 21, 2020, 08:51:43 »
No i? Rozwiń proszę.
Awans przed terminem to nagroda...
A zgoda na dodatkowe zarobkowanie należy się z obligatu każdemu?

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #166 dnia: Marzec 21, 2020, 08:56:20 »
A zgoda na dodatkowe zarobkowanie należy się z obligatu każdemu?
Widziałeś raport? Tam jest uzasadnienie komendanta w przypadku odmowy a w przypadku zgody są zastrzeżenia np. że do końca roku itp.
Tak brak zgody można uznać za karę/dysryminację/mobbing jeśli nie występują przesłanki art. 57 a ust. 2. Ustawodawca jasno to określił.

Offline fireman_f

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #167 dnia: Marzec 21, 2020, 09:46:37 »
Pełniąc służbę w PSP nie możesz a musisz wnosić zgodę o dodatkowe zarobkowanie, składasz raport do swojego 01 z prośbą o taką zgodę i nie jest to jego widzimisię a taki wymóg, chociaż zastanawiam się czy to pytanie to nie jakaś prowokacja? Nie masz kolegów na zmianie którzy Ci powiedzą jak to działa czy im nie wierzysz? I nie chodzi tylko jedynie o jeżdżenie na karetce a o każdą inną dodatkową pracę jaką chcesz wykonywać w czasie wolnym od służby

Nie zrozumieliśmy się ;)
Że każdy jeden pełniący służbę musi wnosić zgodę o dodatkowe zarobkowanie to bardzo dobrze wiem. To czy mam kolegów na zmianie i czy im wierzę to moja sprawa, a prowokować nie mam zamiaru. Zresztą chyba po to jest forum, aby pytać bardziej doświadczonych, zaznajomionych w temacie i odpowiadać/dostawać odpowiedzi.

Spróbuję prościej:
Czy stażysta może liczyć na zgodę na dodatkowe zarobkowanie?
Jeśli tak, to może być inna "branża" niż karetka/ratownictwo medyczne?
(pomijając aktualną sytuację sanitarno - epidemmiologiczną)

Oczywiście ze powinieneś dostać taką zgodę, nie ma to znaczenia czy jesteś na stażu czy nie, i nie ma znaczenia jaka to jest branża (pomijając aktualną sytuację epidemiologiczna bo może z tej strony być problem). U mnie stażyści bez problemu dorabiają ja sam jako stażysta tez miałem taką zgodę

Offline rafal.bula

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
    • JRG SGSP
« Odpowiedź #168 dnia: Marzec 21, 2020, 09:49:23 »
Jak najbardziej stażysta powinien dostać zgodę. Inaczej, przy swoim uposażeniu, prędzej czy później przyniesie do komendy choróbsko z kartonu w którym mieszka, bo mieszkania za te pieniądze nie da się w mieście utrzymać.  :mellow:

Offline zonik

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #169 dnia: Marzec 21, 2020, 10:22:50 »
Oczywiście ze powinieneś dostać taką zgodę, nie ma to znaczenia czy jesteś na stażu czy nie, i nie ma znaczenia jaka to jest branża (pomijając aktualną sytuację epidemiologiczna bo może z tej strony być problem). U mnie stażyści bez problemu dorabiają ja sam jako stażysta tez miałem taką zgodę

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam! :)