Autor Wątek: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie  (Przeczytany 92916 razy)

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 16, 2020, 10:33:11 »
1. Strażacy którzy pracują jako rat med  w systemie nie dość że przekazują wiedzę PRAKTYCZNA kolegom z podziału,  pomagają kolegom z zrm w czasie większych działań medycznych, to dodatkowo w medycznych działaniach izolowanych w psp  są nie do zastąpienia.
2. Cofanie zgody ratownikom z systemu pewnie ma na względzie  uchronienia ich od potencjalnego zarażenia lub kwarantanny,  i co za tym idzie l4 w psp A tego komendanci nie chcą.
Ale należy zwrócić fakt na to ze w służbie zdrowia ludzie są lepiej zorganizowani jeśli chodzi o zachowanie bezpieczeństwa higienicznego.
A tu dostanie maseczke,  rękawiczki,  termometr i jazda na granicę mierzyć temperaturę tysiącom ludzi. Logika nasz straży
 
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2020, 10:53:00 wysłana przez Houte »

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 16, 2020, 12:25:53 »
Zgadzam się z kolegami, którzy są przeciwnikami rat-med w PSP i PRM.
Skoro jak twierdzicie jest tak wielu ratoli w PSP i jest to zbawienne dla służby to wyobraźmy sobie hipotetycznie.
Funkcjonariusze zostają skoszarowani w macierzystych jednostkach, system 24/24 a część zostaje przeniesiona do doraźnych baz COO na terenie kraju?
Czy to nie możliwe? Możliwe i to jak najbardziej. Susza, powódź itp.
I jak wtedy podzielisz obowiązki pomiędzy PRM a PSP? Którą firmę olejesz? Kogo zostawisz bez pomocy.

« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2020, 12:36:08 wysłana przez oliwier »
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Polish_firefighter

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 16, 2020, 13:03:22 »
Pracując w PRM, nie jesteś zatrudniony tylko na umowę o pracę. Możesz być zatrudniony również na tzw. Kontrakcie(własną działalność) oraz umowę zlecenie. Gdzie Ty jako pracownik podajesz dni w których możesz przyjść do pracy i z tych dni dają ci dyżury.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 16, 2020, 13:27:02 »
Niech wprowadzą ankietę, dot. to oczywiście obecnej sytuacji.
1. Jestem za pozostawieniem zgody osób dorabiających,
2. Jestem za wstrzymaniem zgody  na dodatkowe zarobkowanie dla osób dorabiających.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 16, 2020, 14:16:12 »
Cytuj
Zgadzam się z kolegami, którzy są przeciwnikami rat-med w PSP i PRM.
Skoro jak twierdzicie jest tak wielu ratoli w PSP i jest to zbawienne dla służby to wyobraźmy sobie hipotetycznie.
Funkcjonariusze zostają skoszarowani w macierzystych jednostkach, system 24/24 a część zostaje przeniesiona do doraźnych baz COO na terenie kraju?
Czy to nie możliwe? Możliwe i to jak najbardziej. Susza, powódź itp.
I jak wtedy podzielisz obowiązki pomiędzy PRM a PSP? Którą firmę olejesz? Kogo zostawisz bez pomocy.
Jak to kogo oleją, wiadomo PRM.

Offline Dzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 16, 2020, 16:42:58 »
Uważam, że zatrudnianie w PSP ratowników medycznych to nie dobra praktyka. Jeżeli strażacy wykonują rat med. to niech wykonują na własnym poziomie i własnymi fachowymi siłami. Każda z tych formacji ma swoje zadania do realizacji a osoba zatrudniona w obu firmach nie jest do pełnego wykorzystania ani u jednego ani u drugiego pracodawcy. Zawsze może dojść do konfliktu interesów. Uważam, że w większości przypadków praca w obu firmach spowodowana jest względami finansowymi.

Twoim zdaniem niedobra, a moim zdaniem dobra 😉 wystarczy spojrzeć podczas działań medycznych jaki spokój i podział obowiązków potrafi wprowadzić czynny, zaznaczam CZYNNY Rat Med. Tak jak kolega napisał wyżej, robiąc studia czy studium i iść pracować tylko do straży nie zdobywając nowych doświadczeń i utrwalając zdobytej wiedzy, niestety ale robimy duży krok w tył jako ratownicy. Każdy ma prawo do swojego zdania, ja w tym momencie wyraziłem swoje na podstawie obserwacji 😉

Intencja mojego wpisu była taka, że PSP powinna realizować rat med. na swoim poziomie przez swoich ludzi. Oczywistym jest, że fachowiec branżowy realizuje swoje zadania lepiej niż strażak. Tylko czy w PSP muszą służyć czynni ratownicy medyczni, lekarze ect.
Było nas trzech.

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 16, 2020, 17:08:59 »
Uważam, że zatrudnianie w PSP ratowników medycznych to nie dobra praktyka. Jeżeli strażacy wykonują rat med. to niech wykonują na własnym poziomie i własnymi fachowymi siłami. Każda z tych formacji ma swoje zadania do realizacji a osoba zatrudniona w obu firmach nie jest do pełnego wykorzystania ani u jednego ani u drugiego pracodawcy. Zawsze może dojść do konfliktu interesów. Uważam, że w większości przypadków praca w obu firmach spowodowana jest względami finansowymi.

Twoim zdaniem niedobra, a moim zdaniem dobra 😉 wystarczy spojrzeć podczas działań medycznych jaki spokój i podział obowiązków potrafi wprowadzić czynny, zaznaczam CZYNNY Rat Med. Tak jak kolega napisał wyżej, robiąc studia czy studium i iść pracować tylko do straży nie zdobywając nowych doświadczeń i utrwalając zdobytej wiedzy, niestety ale robimy duży krok w tył jako ratownicy. Każdy ma prawo do swojego zdania, ja w tym momencie wyraziłem swoje na podstawie obserwacji 😉

Intencja mojego wpisu była taka, że PSP powinna realizować rat med. na swoim poziomie przez swoich ludzi. Oczywistym jest, że fachowiec branżowy realizuje swoje zadania lepiej niż strażak. Tylko czy w PSP muszą służyć czynni ratownicy medyczni, lekarze ect.
Jeżeli mowa o ratownictwie medycznym to jak "fachowiec branżowy" ma być "fachowcem branżowym" nie będąc czynnym w swoim zawodzie? Sam dyplom nie wystarczy.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 16, 2020, 17:25:32 »
Ja myślę że skoro i tak prawie każdy dorabia w różnym fachu, jednym z najprzydatniejszych zawodów będzie ratownik medyczny w straży. Choć kiedyś najlepiej sprawdzali się murarzy i glazurnicy.

Co do skoszarowan , myślę że gdyby była taka sytuacja wystarczy pozamieniac sobie dyżury. Choć ja pracuje 6 lat w psp i 5 w prm i nie miałem takiej sytuacji jeszcze żeby dodatkowa praca kolidowała mi ze służba.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 16, 2020, 18:26:24 »
A jak tam z 11 h przerwy dobowej.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 16, 2020, 18:40:00 »
Ja myślę że skoro i tak prawie każdy dorabia w różnym fachu, jednym z najprzydatniejszych zawodów będzie ratownik medyczny w straży. Choć kiedyś najlepiej sprawdzali się murarzy i glazurnicy.

Co do skoszarowan , myślę że gdyby była taka sytuacja wystarczy pozamieniac sobie dyżury. Choć ja pracuje 6 lat w psp i 5 w prm i nie miałem takiej sytuacji jeszcze żeby dodatkowa praca kolidowała mi ze służba.

Nikt nikomu nie Broni dorabiać, ale z taką sytuacją do tej pory, nie mieliśmy doczynienia.
Proszę o wyrozumiałość, ale obecnie praca w PRM naraża JEST W WYSOKIM RYZYKU ZAKAŻENIA, co może skutkować wyłączeniem,całej JRG.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 16, 2020, 19:12:47 »
Cytuj
Co do skoszarowan , myślę że gdyby była taka sytuacja wystarczy pozamieniac sobie dyżury. Choć ja pracuje 6 lat w psp i 5 w prm i nie miałem takiej sytuacji jeszcze żeby dodatkowa praca kolidowała mi ze służba.
Nie kolidowała bo zapewne schodząc ze służby miałeś do dyspozycji czas na pójście do niej no i sytaucja była inna, ale co jesli owy czas zostanie zablokowany oraz  czy znajdą się osoby na zastępstwo które będą chciały dodatkowo ryzykować za kogoś, mam na myśłi konkretnie rat- medów i kierowców karetek.
Ewentualnie co w chwili kiedy osoba z obsady karetki się zarazi pójdzie na kwarantanne a będą to pracownicy cywilni i  funkcjonowanie PRM będzie się opierać na osobach z PSP? Strażak w końcu pójdzie na służbę i odpadają kolejne osoby.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2020, 19:16:45 wysłana przez jgk »

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 16, 2020, 20:09:48 »
Ratownicy albo zostają oddelegowani do PRM, oczywiście za odpowiednie pieniądze, albo pracują na ten czas tylko w straży.
Niedopuszczalne jest łączenie tych dwóch prac na obecną sytuację. osoba taka może bardzo łatwo wyłączyć z działania zarówno straż jak i PRM

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 16, 2020, 21:09:00 »
Dużo tu o ratownikach medycznych w straży więc może warto spojrzeć na ten temat z innej strony. Dlaczego wogóle ratownictwo medyczne w straży pożarnej? Jesteśmy służbą która w ostatnich latach przyjeła na swoje barki masę różnych "dziedzin ratownictwa" sprzątamy ulice po kolizjach za pomoc drogową, usuwamy gniazda owadów, uruchamiamy zacięte windy, kasujemy alarmy fałszywe w centralach systemów sygnalizacji pożarowej, mamy w obowiązkach przeciwdziałać skutkom ataków bronią biologiczną i co tam sobie jeszcze ktoś zażyczy. Może warto powiedzieć STOP? Nie jestem przeciwnikiem pracy (tzn nie jestem leniwy) ale ile można pakować w naszą formację obowiązków?
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 16, 2020, 21:55:24 »
U nas ratownicy dostali zakaz dodatkowej pracy na sor bo jak się zarazi i przyniesie na służbę to automatycznie zakazi dwie zmiany a u nas to akurat 34 osoby co bardzo zaburza gotowość jrg dla mnie koniec dyskusji komendanci dobrze robią zakazując dodatkowej pracy w tym trudnym czadie

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 16, 2020, 22:44:10 »
No wszystko rozumiem ale dotychczasowe kwarantanny w psp były spowodowane kontaktem strażaka z zakażoną ciotką czy teściowa.

Może wogole strażaków odizolowac bo mogą się zarazić czym kolwiek gdzie kolwiek  :sympatia:

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 17, 2020, 08:58:48 »
Nie za bardzo rozumiem dlaczego akurat poruszany jest temat ratowników, czyli wszyscy inni po służbie biegną do domu zamykają się z całą rodziną w piwnicy i dopiero wychodzą na kolejną służbę? Żadnych zakupów, wizyt u lekarzy z dziećmi, spotkań z rodziną, nie wspomnę już o taksówkarzach, tirowcach, robiących fuchy budowlane po domach czy innych dorabiających tylko ratownicy be i przyniosą tyfusa do komendy,  spójrzcie trochę obiektywniej bo póki co w swojej okolicy nie słyszałem o pielęgniarce lekarzu czy ratowniku na kwarantannie.

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 17, 2020, 12:15:08 »
spójrzcie trochę obiektywniej bo póki co w swojej okolicy nie słyszałem o pielęgniarce lekarzu czy ratowniku na kwarantannie.
W Twojej okolicy może nie, ale pielęgniarka, która "obsługiwała" pierwszą ofiarę koronowirusa w Polsce jest zakażona, podobnie jeden lekarz w świętokrzyskim (chyba). I teraz wszyscy, którzy mieli z mini kontakt muszą przejść 2-tygodniową kwarantannę. W ten sposób można skutecznie wyłączyć kilka zespołów ZRM oraz lekarzy, a te służby działają "na pierwszej linii" i tak każdy człowiek (z konkretnymi uprawnieniami) jets na wagę złota.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 17, 2020, 12:48:34 »
Jak się zagłębić w temat to i tak każdego z nas czeka ten koronawirus, kwestia czasu. Chodzi tylko o to żeby nie doszło do paraliżu placówek ochrony zdrowia tak jak ma to miejsce we Włoszech. Myślę że temat Ratowników można zakończyć, bo zawsze się znajdzie ktoś za i ktoś komu to będzie przeszkadzać. Życzę sobie i Wam szybkiego powrotu do normalności, bo mi obecna sytuacja też nie jest na rękę, bo jeden z życiowych planów mi już popsuło 😉 także jeszcze raz zdrowia i spokojnosci 😉
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !


Offline man

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 17, 2020, 21:54:37 »
Jak się zagłębić w temat to i tak każdego z nas czeka ten koronawirus, kwestia czasu. Chodzi tylko o to żeby nie doszło do paraliżu placówek ochrony zdrowia tak jak ma to miejsce we Włoszech. ...

Wcale tak nie musiało by być....

Uważnej lekturze polecam fragment opowiadający jak sobie radzi Tajwan:

https://www.infosecurity24.pl/azjatyckie-tygrysy-wygrywaja-z-koronawirusem




Offline zonik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 20, 2020, 19:26:52 »
Ostatnio dowiedziałem się, że w mojej jednostce będąc stażystą mogę wnosić o dodatkowe zarobkowanie prawdopodobnie jedynie o jeżdżenie na karetce jako ratownik medyczny.
Jak to wygląda u Was? Jest na to jakiś przykaz, czy po prostu "widzimisię" komendanta?

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 20, 2020, 19:36:24 »
W mojej jednostce zgody zostały cofniete aż do odwołania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 20, 2020, 19:51:51 »
W mojej jednostce zgody zostały cofniete aż do odwołania.
Podstawa prawna?
Forma cofnięcia zgody?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 20, 2020, 19:58:18 »
Z uwagi na obecną sytuację sanitarno - epidemmiologiczną na terenie kraju zawieszam Panu zgodę na wykonywanie dodatkowego zajęcia zarobkowego.......... do odwołania. treść pisma

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Zgoda Komendanta na dodatkowe zarobkowanie
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 20, 2020, 20:06:52 »
Ostatnio dowiedziałem się, że w mojej jednostce będąc stażystą mogę wnosić o dodatkowe zarobkowanie prawdopodobnie jedynie o jeżdżenie na karetce jako ratownik medyczny.
Jak to wygląda u Was? Jest na to jakiś przykaz, czy po prostu "widzimisię" komendanta?

Pełniąc służbę w PSP nie możesz a musisz wnosić zgodę o dodatkowe zarobkowanie, składasz raport do swojego 01 z prośbą o taką zgodę i nie jest to jego widzimisię a taki wymóg, chociaż zastanawiam się czy to pytanie to nie jakaś prowokacja? Nie masz kolegów na zmianie którzy Ci powiedzą jak to działa czy im nie wierzysz? I nie chodzi tylko jedynie o jeżdżenie na karetce a o każdą inną dodatkową pracę jaką chcesz wykonywać w czasie wolnym od służby